Bitcoin Forum
May 27, 2024, 06:34:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Coinvertit.com - Serviciu profesional de exchange  (Read 24227 times)
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
May 07, 2018, 08:38:12 AM
 #21

Se pare că Revolut nu mai permite intrările și ieșirile de la exchange-uri.
https://btcmanager.com/revolut-unexpectedly-stops-supporti…/
Vă sugerăm să folosiți direct conturile bancare deschise la băncile din România, deocamdată nu am avut sesizări despre probleme de la clienții noștri, dar s-ar putea să întâmpinați probleme pe viitor. Vă rugăm să ne informați dacă întâmpinați orice fel de problemă când plătiți sau încasați către sau de la noi prin Revolut.
Alex378
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
May 09, 2018, 07:57:59 PM
 #22

Verificati va rog mesajul pe site.  Smiley
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
May 10, 2018, 10:29:06 AM
 #23

Verificati va rog mesajul pe site.  Smiley

S-a rezolvat! Smiley
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
May 15, 2018, 07:42:51 AM
 #24

Am creat un scurt video de prezentare pentru cei care doresc sa cumpere criptovalute pe platforma Coinvertit.com.
Va invitam sa-l vizualizati.
https://www.youtube.com/watch?v=LK-H384EXQo
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
May 22, 2018, 11:40:37 AM
 #25

În momentul de față, BCH are cele mai mici fee-uri la trimitere.
Media pe utimele zile pentru fee-uri la diferitele criptovalute tranzacționate pe Coinvertit.com este:
- BTC: cca. 0.09 USD pe tranzacție (0.00001135 BTC)
- LTC: cca. 0.03 USD pe tranzacție (0.00022019 LTC)
- BCH: cca. 0.003 USD pe tranzacție (0.00000227 BCH)
Aceste valori au fost calculate pe baza unui singur input (sender) și 2 outputuri (adresa de primire + change).
Observații?

PS: nu suntem fani BCH, acesta este doar un simplu comentariu legat de fee-uri.
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
June 25, 2018, 06:26:13 AM
 #26

În acest weekend am avut cel mai mic preț din acest an pentru bitcoin.
Am făcut un mic poll pe FB, e timpul pentru cumpărare sau vânzare? Ce părere aveți?

https://www.facebook.com/Coinvertit/posts/233298693927742
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 28, 2018, 08:32:18 PM
 #27

salutare, a folosit cineva acest serviciul de la convertit.com ? ce comisioane au la transformarea din bitcoin in lei sau dolari ?

Alex378
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
July 13, 2018, 08:11:20 PM
 #28

Eu folosesc pt. retragere BTC de mult timp. Tot ce pot sa zic e ca sunt foarte rapizi.Nu am avut niciodata nici o probelma majora,daca am avut , pe chat am rezolvat totul in cateva minute.

Recomand!

Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
July 16, 2018, 07:39:51 AM
 #29

salutare, a folosit cineva acest serviciul de la convertit.com ? ce comisioane au la transformarea din bitcoin in lei sau dolari ?

Buna ziua. Preturile afisate pe site, sunt preturi finale. Nu exista alte comisioane.
Platim the same day pentru orice crypto valuta confirmata pe blockchain pana la ora 15:00. Pentru orice intrebari suplimentare, va stam la dispozitie.
N1CKH0LAS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 412
Merit: 101



View Profile
July 18, 2018, 01:21:10 PM
 #30

Am incercat si eu serviciile lor pentru a cumpara BTC si am fost placut surprins de ceea ofera si mai ales de faptul ca nu te interaba nimeni, nimic. Ma asteptam la o treaba pur romaneasca, adica de calitate indoielnica, dar tinand cont ca nu mai exista nicio alta alternativa viabila pentru platile in RON, am apelat la ei.

Pe langa faptul ca verificarea contului s-a facut foarte repede, as vrea sa mentionez ca tot procesul se poate face automat, fara sa discuti cu absolut nimeni pe live chat-ul lor si fara sa trimiti niciun mail. Iti verifici contul, faci tranzactia, depui banii, primesti BTC-ul cand banii au ajuns la ei in cont si asta-i tot. Pentru mine e absolut esential sa nu stau nici macar o secunda sa astept dupa "tanti Nuti", secretara care tocmai a luat o pauza de cafea, sa nu trimit o suta de mailuri catre 100 de operatori diferiti, care nu se sincronizeaza niciodata intre ei, pentru aceeasi problema, sa nu stau zece mii de ani dupa nu stiu ce documente ce trebuie validate etc.

E un pic diferit fata de BTCXchange ( un fost competitor ), in sensul ca nu poti pastra bani fiat sau crypto in custodia Coinvertit, dar oricine are o minima experienta cu exchange-urile si se uita la tutorialul postat in thread-ul asta, isi va da seama repede cum poti cumpara/vinde BTC pe Coinvertit. Initial am crezut ca review-urile sunt fake pentru ca nu era niciunul negativ, dar ulterior mi-am dat seama ca lucrurile chiar functioneaza bine si nu prea sunt motive pentru a fi nemultumit.

Unul dintre putinele site-uri carora le-am acordat trade rating pozitiv si una dintre putinele surprize placute.

• Black Desert Online Accounts / Level 60+ Characters: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240670.0
• Eve Plex, ISK and characters for BTC: https://bitcointalk.org/index.php?topic=341251.0
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
July 20, 2018, 10:57:01 AM
 #31

Am incercat si eu serviciile lor pentru a cumpara BTC si am fost placut surprins de ceea ofera si mai ales de faptul ca nu te interaba nimeni, nimic. Ma asteptam la o treaba pur romaneasca, adica de calitate indoielnica, dar tinand cont ca nu mai exista nicio alta alternativa viabila pentru platile in RON, am apelat la ei.

Pe langa faptul ca verificarea contului s-a facut foarte repede, as vrea sa mentionez ca tot procesul se poate face automat, fara sa discuti cu absolut nimeni pe live chat-ul lor si fara sa trimiti niciun mail. Iti verifici contul, faci tranzactia, depui banii, primesti BTC-ul cand banii au ajuns la ei in cont si asta-i tot. Pentru mine e absolut esential sa nu stau nici macar o secunda sa astept dupa "tanti Nuti", secretara care tocmai a luat o pauza de cafea, sa nu trimit o suta de mailuri catre 100 de operatori diferiti, care nu se sincronizeaza niciodata intre ei, pentru aceeasi problema, sa nu stau zece mii de ani dupa nu stiu ce documente ce trebuie validate etc.

E un pic diferit fata de BTCXchange ( un fost competitor ), in sensul ca nu poti pastra bani fiat sau crypto in custodia Coinvertit, dar oricine are o minima experienta cu exchange-urile si se uita la tutorialul postat in thread-ul asta, isi va da seama repede cum poti cumpara/vinde BTC pe Coinvertit. Initial am crezut ca review-urile sunt fake pentru ca nu era niciunul negativ, dar ulterior mi-am dat seama ca lucrurile chiar functioneaza bine si nu prea sunt motive pentru a fi nemultumit.

Unul dintre putinele site-uri carora le-am acordat trade rating pozitiv si una dintre putinele surprize placute.

Multumim pentru review. Speram sa lansam foarte curand si wallet-ul de fiat si crypto.

Mentionam inca o data, ca procesul de vanzare cripto valute este instanta la orice ora (24x7), asa ca daca doriti sa vindeti si sunteti multumit de curs, doar plasati o comanda de vanzare, primiti automat o adresa crypto unde trimiteti crypto si in momentul in care pe blockchain se confirma intrarea Dvs. crypto, se face schimbul automat. Chiar si noaptea!
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
July 20, 2018, 12:26:49 PM
 #32

Puteti sa ne dati cateva detalii depre modul cum asigurati lichiditatea in cazul schimburilor fiat<-> crypto? Folosit capitalul propriu sau un sistem de tranzactii in oglinda pe alt exchange mare sau este schimb direct intre utilizatori?
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
July 20, 2018, 01:33:38 PM
 #33

Puteti sa ne dati cateva detalii depre modul cum asigurati lichiditatea in cazul schimburilor fiat<-> crypto? Folosit capitalul propriu sau un sistem de tranzactii in oglinda pe alt exchange mare sau este schimb direct intre utilizatori?

Lichiditatea o asiguram din fonduri proprii. Nu sunt trade-uri directe intre persoane. Fara lichiditate o astfel de platforma nu are ce cauta pe piata. A fii competitivi inseamna sa poti asigura un flux de crypto / fiat convenabil. Daca cineva doreste sa vanda o anumita cantitate de crypto si ne trimite crypto in walleturile noastre, noi nu putem spune clientului, va rugam asteptati, saptamana viitoare va trimitem noi banii, dar trebuie sa asteptati pana ce noi mai incasam de la alti clienti ca sa va putem plati...
In timpul orelor bancare, daca ajunge crypto la noi pana la orele 14 si se face schimbul, initiem transferul bancar chiar in ziua respectiva, si de multe ori (in functie de banca cu care clientul lucreaza), banii ajung in contul clientului pana la ora 17.

De fapt, totul e transparent, fiecare comanda are afisata in timp real starea in care se afla, si ce se putea automatiza, s-a automatizat. Asta inseamna, ca totul este optimizat, iar factorul uman intervine doar cand e strict necesar. Bine'nteles, cu o gramada de "security features" care stau la panda si ne opresc toate sistemele in cazul in care ceva nu pare sa fie in regula. Smiley
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
July 20, 2018, 02:32:59 PM
 #34

Puteti sa ne dati cateva detalii depre modul cum asigurati lichiditatea in cazul schimburilor fiat<-> crypto? Folosit capitalul propriu sau un sistem de tranzactii in oglinda pe alt exchange mare sau este schimb direct intre utilizatori?
Lichiditatea o asiguram din fonduri proprii.
Interesant si incurajator.

Ca si alte mari echange-uri, puteti sa postati adresele portofelelor dvs.?
zoltanb
Member
**
Offline Offline

Activity: 162
Merit: 24


View Profile
July 23, 2018, 06:32:31 AM
 #35

Puteti sa ne dati cateva detalii depre modul cum asigurati lichiditatea in cazul schimburilor fiat<-> crypto? Folosit capitalul propriu sau un sistem de tranzactii in oglinda pe alt exchange mare sau este schimb direct intre utilizatori?
Lichiditatea o asiguram din fonduri proprii.
Interesant si incurajator.

Ca si alte mari echange-uri, puteti sa postati adresele portofelelor dvs.?

Mersi pentru comentarii.
Deocamdata preferam sa tinem aceste informatii in house. Dar oricine face un trade cu noi (si are cunostinte in acest domeniu) si verifica blockchain-ul, isi va putea da seama foarte usor de la ce adrese vin BTC-urile furnizate de noi. Avem o combinatie de hot wallets, cold wallets si third party services, pe care preferam sa le tinem pentru noi, pentru a nu usura job-ul celor care s-ar gandi la lucruri mai putin etice. Desi, suntem convinsi ca din punct de vedere al securitatii suntem cam la top. Smiley

Orice alta intrebare e inevenita!
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
July 27, 2018, 12:17:53 PM
 #36

Avem un tutorial care vă explică cum cumpărați cel mai ușor orice criptomonedă prin lei cu ajutorul unui cont de Coinvertit și de Binance. Vă invităm la o lectură! Smiley
https://medium.com/@coinvertit/cum-pute%C8%9Bi-cump%C4%83ra-xrp-eos-ada-trx-prin-ron-b8c19b64e066
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
August 07, 2018, 04:37:18 AM
 #37

Goanadupabitcoin despre noi.
https://goanadupabitcoin.ro/bitcoin-romania/platforma-coinvertit/
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
August 16, 2018, 08:07:43 AM
 #38

Așteptarea a luat sfârșit! Începând de astăzi, 16 august 2018, aveți posibilitatea să depuneți RON sau EUR în contul Dvs. de pe Coinvertit.com și să cumpărați crypto direct din wallet, eliminând astfel riscurile unui curs volatil.

De asemenea, am lansat o secțiune interactivă de Learn (https://www.coinvertit.com/en/help/), care pe parcursul următoarelor zile și sâptâmăni va fi constant îmbunătățit pe baza întrebărilor primite de la Dvs.
Vă invităm la noi pe site, și așteptăm comentariile Dvs.
Coinvertit (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile WWW
August 31, 2018, 09:53:37 AM
 #39

13 secunde. Smiley

https://medium.com/@coinvertit/doar-c%C3%A2teva-secunde-p%C3%A2n%C4%83-la-crypto-fb3d9b719659

Doar câteva secunde… până la crypto!
N1CKH0LAS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 412
Merit: 101



View Profile
September 01, 2018, 02:22:34 PM
 #40

Am mai folosit Coinvertit inca o data de la ultima recenzie. Am vrut sa vad cum/daca functioneaza wallet-ul (in RON) si intr-adevar totul e simplu, rapid si intuitiv. Acum au cam tot ce avea fostul BTCXchange, mai putin drama, ceea ce e excelent si sper sa continue sa ofere servicii de calitate Smiley

• Black Desert Online Accounts / Level 60+ Characters: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240670.0
• Eve Plex, ISK and characters for BTC: https://bitcointalk.org/index.php?topic=341251.0
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!