Bitcoin Forum
June 16, 2024, 10:05:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yarın Hindistan kripto paralara %28 vergi koysa ne olur?  (Read 311 times)
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 21, 2018, 11:12:18 AM

%28 yüksek bi oran %8 ideal valla piyasa down olur

tatanga54
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile WWW
February 21, 2018, 11:26:46 AM

Hindistanın kripto paralara % 28 vergi koyması etkileri
Hindistan kripto para yatırımcılarının kripto vergiden muaf başka ülke arayışlarına girmesine yol açar
Hindistanda kripto paralar yüksek vergi oranıda olsa ülkede resmiyet kazanmış olur
Bitcoin dönem olarak düşüşünü tamamladığı için kripto piyasasına ve Bitcoine etkisi olmaz.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
February 21, 2018, 02:18:35 PM

Böyle birşey olmasi için önceden ciddi araştırmalar yapmaları lazım ve buda halka önceden duyurulur. Vergi içinde insanlar nasıl takip edilecek onun için bir sistem kurulması lazım ve insanlar alternatif yöntemler bulur illam hiç biri olmadı diyelim böyle de yüksek bir vergi konuldu çok ciddi olmasa da bir düşüş trendi yakalar gibi
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
February 21, 2018, 03:54:35 PM

Böyle bir durum kesinlikle ihtimal dahilinde. Gerçekleşirse Bitcoin'i mutlaka etkiler ama önlenemez yükselişine geri dönmesi uzun sürmez

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
February 21, 2018, 05:05:57 PM

Çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum, hatta resmiyet kazandırdığı için bir iki gün bocalasa üçüncü gün pozitif etki edebilir.

DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
February 21, 2018, 05:12:42 PM

Etkileme ihtimali var Bitcoin'i ama çok çok büyük şekilde etkilemez gibi geliyor bana.Bitcoin son zamanlarda zor günler de geçirdi ve tam toparlanıyor derken böyle bir şeye şahit olmayız umarım.

flamingo890
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
February 21, 2018, 05:37:55 PM

Son bir buçuk aylık süreçte kripto para değerleri yüzde elliden  fazla değer kaybetti. Üzerine bir de yüzde 28 lik vergi ödemek yatırımcı için büyük zarar demek. Tamam kazanç olduğu zaman uygun oranda vergi alınsın ama zarar varsa neyin vergisini ödeyeceğiz.
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
February 21, 2018, 11:15:47 PM

Biz bitcoine geleceğin para birimi olarak bakiyorsak eğer eninde sonunda bu vergi gelecektir. Vergi gelmesi demek ayrıca devletlerin bitcoini kabul ettiği anlamına gelir ve bu gayet olumlu bir gelişme olur. %28 ciddi bir oran altından kalkmak ilk başta zor olacaktır.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
February 21, 2018, 11:25:02 PM

Vergi konusunda az çok hepimizin fikirleri oluştu zaten, Hindistan bu tip bir uygulamaya giderse bitcoinin yerlerde sürüneceğine ya da ciddi düşüş yaşayacağına ihtimal vermiyorum. Zaten yasaklamak gibi darbelerdense en kötü vergiye bile tavız.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
February 22, 2018, 01:56:31 PM

Vergi konusu çok can sıkıyor. Elbette bu gelecekte getirilecek ama o gelene kadar benim de kafamda çok fazla soru oluyor. Bu ne kadar etkileyecek zararı ne olacak diye. Büyük darbe yiyebiliriz gibi
CryptoriaCitizen
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
February 22, 2018, 03:10:15 PM

Böyle bir haber BTCitcoin'i yarıya düşürmesini geçtim çok fazla etkileyeceğini de sanmıyorum.BTCitcoin geçmişte de olduğu gibi bu gibi spekülasyonlardan/krizlerden güçlenerek çıkmasını bilmiştir.Kaldı ki bu gün kripto borsası geçmişe nazaran daha güçlüdür ve de yatırımcılar da giderek bilinçleniyor.Keza bizler de öyle.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 22, 2018, 04:00:24 PM

Hindistan'ın ayıbı olur  Grin Böyle bir vergi sistemi bu sene içinde pek olası görünmüyor. Tabi Hintlilerin ne yapacakları belli de olmaz. Fakat böyle bir karar Bitcoin'i ister istemez etkiler. Bir miktar düşüş yaşar fakat geri toparlar diye düşünüyorum.

tadzio
Full Member

Activity: 344
Merit: 100

View Profile
February 22, 2018, 07:24:48 PM

Hindistan vatandaşlarının seçenekleri var. Yurt dışı borsa hesaplarını ve global bankaları kullanırlar. Vergi düzenlemesi yatırımcıyı ürkütüp kaçırır. Sıfır vergi ve teşvik veren ülkeler kazançlı çıkacak.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
February 22, 2018, 10:26:13 PM

Yüzde 28 vergi oranı çok yüksek bence ama piyasaların güvenirliğini arttırma açısından olumlu bir adım. Yasaklamaların önüne geçilerek vergi getirilmeli kripto paralara. Yasaklamak çözüm değil.

[/center]
wanhun
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
February 23, 2018, 02:28:21 PM

Hidistanın yüzde 28 vergi getirmesi kripto paralara olan güveni arttıracaktır. Belki getirilen vergi oranı yüksek olabilir ama devletin vergi getirmesi bu işi kabul ettiğini gösterir artık.
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
February 23, 2018, 02:41:30 PM

Bir yandan devletler kabul ettiği için insanlar da güvenmeye başlayacaktır ve daha fazla insanın gelmesine fayda sağlayacaktır. Öte yandan o kadar çok vergiyi insanlar kabul etmeyip daha fazla uzaklaşabilir. Sadece büyükler paralarınin güvende olmasını istediği için girebilirler
mallmi
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
February 23, 2018, 11:17:20 PM

Hindistanın kripto paralara vergi getirmesi piyasaya olan güveni arttırır. İnsanlar daha güvenli bir şekilde yatırım yapmaya başlarlar. Vergi getirilmesi devlet güvencesi demek Grin
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
February 23, 2018, 11:24:40 PM

%28 vergi oranı crypto money trade işiyle meşgul olanların kabusu olur. Hindistan hükümetinin eni konu düşünüp yanlış düzenlemesinden vazgeçmesi ve vergi oranını düşürmesi vatandaşlarının kabulünü getirir.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
February 23, 2018, 11:31:33 PM

Arizona'nın Bitcoin'i vergilendirmesi olumlu bir haber olarak anılırken, Hindistan'ın Bitcoin'i vergilendirmesi neden olumsuz bir haber olarak yansıtılıyor onu anlamıyorum.. Gerçekten dünya iki yüzlü bana göre hiçbir devlet Bitcoin'i vergilendirme cesaretinde bulunmamalı.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
February 23, 2018, 11:36:07 PM

Bir bok olmaz, kriptopara piyasasının kapitilizasyonu neredeyse çoğu ülkenin rezerv parasını geçmiş durumda.. Yakında birçok ülke kriptopara piyasasında söz sahibi olabilmek için birbirleriyle yarışacak ve burası yeni bir oyun alanı olacak.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: