Bitcoin Forum
May 22, 2024, 08:50:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sigarayı bırakamamak  (Read 160 times)
Enflow (OP)
Member
**

Activity: 139
Merit: 10

View Profile
February 20, 2018, 11:01:31 PM

8 senedir sigara içiyorum.Ara ara bırakmaya çalışıyorum bırakamıyorum derken şuan bırakmaya çalışmaya bile korkar oldum.Tek tükte değil 2 paket içmeye başladım.Sigarayı bırakmış arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.
Teşekkürler
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 21, 2018, 02:41:06 AM

İradeni güçlendirmek zorundasın! İlk olarak spora başla ve yaşam kaliteni artır. Kafa da bitirmediğin sürece asla ama asla bırakamazsın. Kafa da bitirmek için de kendine uğraş bulmalısın dostum. Avarelik insanı zehirler!
coinbaba123
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
February 21, 2018, 02:54:07 AM

7 senedir sigara kullanıyorum düzenli olarak bu süre zarfında hiç bırakmayı düşünmedim veya bırakmayı denemedim birlikte mutluyuz şuan için bu daha ne kadar sürer bilmiyorum günde ortalama 1 paket sigara içiyorum yoğun olmadığım zamanlarda, yoğun olduğumda ise bu 2 paketi görebiliyor sağlık için zararlı bir şey belki ama insan bırakamıyor gerçekten
Gokhana51
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
February 21, 2018, 06:02:24 AM

Sigarayı gerçekten bırakmak isteyen kişi kafasına koymalı kafasında o işi bitirmeli iradene sahip olman gerekir sigara insanın ömrünü kısaltır herkese tavsiyem sigarayı bırakın hayatı bırakmayın
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
February 21, 2018, 07:26:05 AM

Önce kafanda bitirmelisin. Ben hayatım boyunca hiç sigara içmedim fakat babam 30 yıl boyunca içti ve bir gün bırakıyorum dedi ve bıraktı. Azaltarak bırakılmayacağını düşünüyorum. Anında kesmek lazım.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
javatar
Newbie
*

Activity: 61

View Profile
February 21, 2018, 07:55:15 AM

Bence her şey beyinde bitiyor,beyinin çalışma mantığını anlamak için güzel bir video.

https://www.youtube.com/watch?v=ELyU7jCzxEc
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
February 21, 2018, 02:47:57 PM

Başlığı okuyunca Sigmund Freud'un psikoseksüel gelişim dönemleri kuramı geldi aklıma. Freud'a göre oral dönemdeki (0-18 ay) bir problem (ihtiyacın az karşılanması ya da gereğinden çok karşılanması) sonucu ağız ile ilgili bağımlı davranışlar gelişebilmekte. Sigara bağımlılarıyla ilgili böyle bir tez çalışması mutlaka ki vardır. scholar.google.com'dan bi bakmanızı tavsiye ederim.

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
Enflow (OP)
Member
**

Activity: 139

View Profile
February 21, 2018, 10:01:36 PM

Cevaplar için teşekkürler kendime hakim olup bırakmaya çalışmayı denemem lazım o zaman.
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
February 23, 2018, 08:33:56 PM

psikiyatri bölümüne git.
sigara bırakmayı kolaylaştıran bir hap verecekler.
insanların yarısında çok kolay şekilde sigara bırakmayı sağlıyor.
diğer yarısında etki etmiyor.
huzurdangolgeler
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

View Profile
February 24, 2018, 08:35:07 PM

Kafada bitirmek gerekiyor hocam,
Soslumisir
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 05, 2018, 10:30:29 PM

7 senedir sigara kullanıyorum düzenli olarak bu süre zarfında hiç bırakmayı düşünmedim veya bırakmayı denemedim birlikte mutluyuz şuan için bu daha ne kadar sürer bilmiyorum günde ortalama 1 paket sigara içiyorum yoğun olmadığım zamanlarda, yoğun olduğumda ise bu 2 paketi görebiliyor sağlık için zararlı bir şey belki ama insan bırakamıyor gerçekten

İmkanım olsa başlayacağım inanki, böyle bir meret bırakılmaz, tabii aşırıya kaçmamak lazım.
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
March 05, 2018, 11:30:33 PM

hocam azim edin bırakırsınız, inanın bana azim çok önemli,
bitsinhasret
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
March 06, 2018, 01:26:25 PM

BU K0NUDA SIGARAYI BIRAKMA BANDI, HAPI,VS HERSEYI DENEDIM OLUMLU SONUCLARI VAR FAKAT KAFAMDA BITMEDIGI ICIN HAPI VEYA KOLUMA TAKTIGIM BANTI CIKARTIP BI SIGARA YAKTIM O YÜZDEN ARKADAŞLARINDA DEDİĞİ GİBİ İLK ÖNCE SOGUMAYA ÇALIŞ BUNUDA EN KOTU SIGARAYI ICMEYE KENDINI MECBUR BIRAK (SARMA SIGARA,YADA KÖTÜ MARKA SİGARA).
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
March 06, 2018, 08:52:18 PM

Sigarayı bırakıyım derken insanlar 2 gün ara verip artırıyor genelde, bence bağımlılıktan çok alışkanlık yemekten sonra içme isteği, çayın yanında içme isteği, oyun aralarında içmeler... Önce bunları halletmek lazım
efey399
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
March 06, 2018, 08:58:00 PM

sigarayı bırakmak tamamen irade işi. siz buna karar verirseniz, size yardımcı olacak çok konu var. umarım herkes bırakır sigarayı
cryptomehtap
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
March 07, 2018, 11:12:42 AM

irademize hakim olmalıyız hayat guzel en ıyı çözüm sigara içen arkadaşlarımızla aynı ortam da fazla olmamak.
negredo19
Member
**

Activity: 84

Gambling Investment Fund

View Profile
March 07, 2018, 12:02:18 PM

Şu bir gerçekki eskiye göre çok daha az içen var eskisi gibi değil sigara olayı bende içen biri olarak sanırım hala pek bırakmak istemiyorum çok yanlış biliyorum ama emin olamıyorum

Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 07, 2018, 12:37:43 PM

Bu konuda oldukça tecrübelendim. Smiley Bırakalı 35 gün oldu. Bu 35 günden önce yaklaşık 2 ay boyunca bırakmaya çalıştım. 3 gün ağzıma sürmemek için 2 ay uğraştım. Ama o 3 günlük süreci yakalayınca gerisi geldi. Şimdi çok iyi hissediyorum.
 Herkesin bünyesi farklı olabilir ama bence dünyanın en kötü bağımlılığı sigara. Çünkü  2-3 yıl önce 1 sene kadar bırakmıştım. Ama her zaman yeniden başlama tehditi var ve bir şekilde yeniden başlamıştım. Bunu o zaman anladığım için şimdi daha dikkatliyim. Umarım bu yazıyı zaman geçtikçe alnımın akıyla okurum. Smiley Başlarsam da yazarım artık. Wink
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
March 07, 2018, 03:49:43 PM

İradeli olacaksın,söz vereceksin kendine içmeyecem diye. sigara içmek için bahane üretmeyeceksin. Sonra krizler falan yaşayabilirsin ama inat edip içmeyeceksin. Bir süre sigara içilen ortamlara girmekten kaçın. Kendine birşeyler bul kafanı oyalayacak. Sonra yavaş yavaş sigara isteğini azalacak.bu süre zarfında sitresli ortamlardan kaçın.. ben öyle yaptım Nisan ayında tam bir sene olacak sigarayı bırakalı..

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
Pages: [1]
  Print  

Jump to: