Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:39:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: PayPal Yöneticisi, ‘Bitcoin Günlük Ödeme Yöntemi Olacak’  (Read 673 times)
Habercoin (OP)
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 3

View Profile WWW
February 20, 2018, 11:06:40 PM

PayPal’ın finans sektörü başkanı John Rainey, 19 Şubat tarihli Wall Street Journal (WSJ) röportajı sırasında Bitcoin’in gelecekte günlük popüler ödeme yöntemlerinden biri olacağına inandığını ifade etti.

“Teknoloji, hayatımızın bir parçası. Bitcoin’in gelecekte gündelik hayatımızın popüler ödeme yöntemlerinden biri olacağını düşünüyorum. Ancak bununla birlikte, Bitcoin gündelik hayatımızda kullanılan popüler bir para birimi haline gelmeden önce uzunca bir süre geçmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Haberin tam metni için kaynak: https://habercoin.net/paypal-yoneticisi-bitcoin-gunluk-odeme-yontemi-olacak/
1714927179
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714927179
Reply with quote  #2

1714927179
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714927179
Hero Member
*

Ignore
1714927179
Reply with quote  #2

1714927179
Report to moderator
1714927179
Hero Member
*

Ignore
1714927179
Reply with quote  #2

1714927179
Report to moderator
1714927179
Hero Member
*

Ignore
1714927179
Reply with quote  #2

1714927179
Report to moderator
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
February 20, 2018, 11:09:15 PM

Bitcoin'in günlük ödeme sistemi olacağına inanmıyorum. Fee olayı hala çözülmedi. Ayrıca nasıl altın günlük ödeme sistemi olmuyorsa artık Bitcoin de o durumda bence.
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
February 20, 2018, 11:13:26 PM

PayPal’ın finans başkanı John Rainey  diğer Pypay yöneticilerine nazaran gönlümüzden geçenlere yönelik bir açıklamada bulunmuş elbette bu sevindirici bir açıklama, Bitcoinin gelecekte gündelik hayatımızın ödeme yöntemlerinden biri olacağını düşünerek ve blockchainin geleceğine güvenerek bu piyasadayız zaten bizde.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
February 20, 2018, 11:15:30 PM

Bitcoin'in günlük ödeme sistemi olacağına inanmıyorum. Fee olayı hala çözülmedi. Ayrıca nasıl altın günlük ödeme sistemi olmuyorsa artık Bitcoin de o durumda bence.

Yüklü miktarlar için günlük ödeme sistemi olabilir ya da şu an transfer ücretine bir çözüm getirilmediği gelecekte getirilmeyeceği anlamına gelmiyor.. Eğer daha da sağlam bir topluluk oluşturulmazsa ve transfer ücretine çözüm getirilirse yarın Bitcoin nasıl bir geliştirmeyle ayakta kalacak? Devletler devamlı uğraşıyor.. Bence iyi bir zamanlama yapılmaya çalışılıyor.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 20, 2018, 11:23:47 PM

Haklısınız Bitcoin de fee sorunu ve onay almada ki uzayan zamanlar günlük kullanım açısından en büyük problemlerinden bir kaçı. Ama çözülemeyecek sorunlar değil bunlar. Lightning network işte bu gibi sorunlara büyük bir çözüm getirmiş olacak. Bazı şeyleri zamana bırakmak, yaymak lazım. Zamanla Bitcoin de evrimleşip en iyiye en güzele ulaşacağı inancım tam. Bu süreç sancılı olacaktır, ortada bitti- öldü vs  bir çok dedikodularla boğuşacaktır ama eminim Bitcoin e inanlar kazançlı çıkacaktır.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 20, 2018, 11:33:16 PM

Hayal kurmanın anlamı yok Bitcoin hiçbir zaman günlük ödemeye yöntemi olamaz! Değeri 10 bin doların üzerinde olan bir şeyi nasıl günlük ihtiyaçlarda kullanmayı düşünüyorlar? Volatiliteden bahsetmiyorum bile...
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
February 21, 2018, 04:55:24 AM

PayPal’ın finans sektörü başkanı John Rainey, 19 Şubat tarihli Wall Street Journal (WSJ) röportajı sırasında Bitcoin’in gelecekte günlük popüler ödeme yöntemlerinden biri olacağına inandığını ifade etti.

“Teknoloji, hayatımızın bir parçası. Bitcoin’in gelecekte gündelik hayatımızın popüler ödeme yöntemlerinden biri olacağını düşünüyorum. Ancak bununla birlikte, Bitcoin gündelik hayatımızda kullanılan popüler bir para birimi haline gelmeden önce uzunca bir süre geçmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Haberin tam metni için kaynak: https://habercoin.net/paypal-yoneticisi-bitcoin-gunluk-odeme-yontemi-olacak/

olmalı da LNT teknolojisi çok yeni fakat hatırı sayılır kanal için uygulamaya başlandı. Tüm ağ için bunu yaptıklarında transfer tuşuna tıklamaları ile çok kısa süre geçmesi ile karşı tarafa bitcoin ulaşabilecek. Etherden transferde 5-6 dakika transfer süresinden bahsediyoruz. Bitcoin için birkaç saniyeden oluşan örnek bir işlem yapılmıştı.
biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 21, 2018, 07:56:12 AM

Bitcoin daha iyi günleri görecek bencede ama markette bakkalda ödeme aracı olarak kullanmayı mevcut durumda insanların tercih edeceğini zannetmiyorum

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 21, 2018, 08:02:41 AM

Gelecekte ben sadece Bitcoin ile ödeme olacağını zannetmiyorum diğer kripto para birimleride ödeme olarak kullanılabilir

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 21, 2018, 08:10:16 AM

Hızlı düşüş ve yükselişleri olmasa günlük ödeme yöntemi olarak kullanılabilir. Teknolojisinin içerisinde bu da var. Fakat şuan için mevcut sistemde günlük ödeme yöntemi olarak kullanılmasına biraz daha zaman var gibi görünüyor.

If you like it, you can give Merit!
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
February 21, 2018, 09:47:02 AM

günlük ödeme için sabit kur garantisi verebilen yerler çıkıcaktır demekki atıyorum xxx web magazasında btc kuru 10.000 usd hani bizde de yapıyorlar magazalar doları sabitliyor onun gibi olacaksa evet fee ücretlerini de düşerlerse bir miktar 100 usd üzerinde ödeyeceğimiz maksimum 3 5 dolarsa denenebilir secenek benim için
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 21, 2018, 11:34:16 PM

Paypal bir dönem Bitcoini ödeme yöntemi olarak kabul etmişti ve sonrasında bilinen sebeplerden, yani küçük ödemeli harcamalar için uygun olmadığından vazgeçmişti diye hatırlıyorum. Bitcoin şu haliyle bir ödeme aracı olamaz, zaten PayPal yöneticiside bunun için zaman gerektiğini söylemiş. Biz de bunun ne zaman olacağını merak ediyoruz zaten.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
February 22, 2018, 12:11:35 AM

bitcoin in şu an bir ödeme yöntemi olamayacağı bir gerçek.başka bir sisteme evrileceği de kesin.
şu an için olmaz demeye gerek yok markette para sirkulasyonu trilyon dolarları geçtiği zaman gayette şekli şemali değişir.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 22, 2018, 12:20:30 AM

Bitcoin su anda ödemeden çok yatırım aracı. Ciddi bir süreçten geçmedikçe ( en basitinden fee ücretleri ) bitcoini ödeme olarak kullanmaya geçmeyiz. Gecemeyiz.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
February 22, 2018, 12:27:53 AM

Bitcoinin ödemeye geçmesindeki en büyük sorunlardan birisi fee ücretleri ve onun içinde gelecekte büyük şirketlerin kendi madencileri olacaktır. ödeme için günlerce beklemeye gerek kalmayacak ayrıca ciddi ücretler ödemek zorunda kalınmayacaktir
 Sirketlerin madencileri iş başına komisyon olarak ( kredi kartinda da aynısı zaten ) veya aylık maaş şeklinde çalıştırılabilir.
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
February 22, 2018, 01:01:56 AM

Eğer transfer ücreti çözülürse ki SegWit'le bir takım sorunlar gideriliyor.. Bitcoin yakında günlük ödeme sistemi olarak kullanılabilir. Bana göre çok kolay ayrıca virgülüne kadar para gönderebiliyor olmak güzel.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
February 22, 2018, 01:16:53 AM

Olabilir zaten Bitcoin'in amacı kişisel arası ödeme sistemi olmaktır. Segwit sonrasında bir takım iyileştirmeler yapıldı hatta bir kişinin 40 bin Bitcoin'i 1 dolardan daha az transfer ücretiyle gönderdiği söyleniyordu..  1 dolar hala pahalı bir rakam olması gereken maksimum 10 kuruş olmalıydı.
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
February 22, 2018, 03:23:53 AM

helal olsuni sonunda kral çıplak diyen birine denk geldik, çünkü bu wall street tayfasını alayı yılan.
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 22, 2018, 05:48:21 AM

1 dolar hala pahalı bir rakam olması gereken maksimum 10 kuruş olmalıydı.

İyi güzelde abi bu işi yapan insanlar nasıl karınlarını doyuracak. Sen kazanıyorsan onlarında kazanması lazım.
ay-x
Newbie
*

Activity: 153
Merit: 0

View Profile
February 22, 2018, 06:30:14 AM

Günlük hayatta günlük ödeme olarak kullanılabilmesi için ;
Transfer ücretlerini ve sürelerinde iyileştirmeler yapılması gerekir.
fee ücretlerine birden bire yaptırım uygulanırsa madencilik işleri direkt zarar görür.
sen ben o şu bu cihazların prizlerini çekmeye başlayacak.
Bitcoin in günlük ödeme seçeneği bana göre imkansız gözüken bir şey.
Başka bir coin için söylenmiş olsaydı bu olay olabilir derdim. Roll Eyes
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: