Bitcoin Forum
May 01, 2024, 02:41:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin elden satınalmalardaki risk!  (Read 610 times)
temmuz (OP)
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 21, 2018, 03:00:28 PM
Last edit: February 21, 2018, 06:30:33 PM by temmuz

Arkadaşlar geçenlerde aklıma geldi ve bilgi olarak paylaşayım dedim.

Elden satılan bitcoinler için kafamızda genel olarak şöyle bir durum yaşıyoruz.
takibi yok nasılsa kime sattığımız belli değil yada aldığımız.
işte bu noktada aldığımız aslında belli .
yani diyelim ki aldığımız btc bir usulsüzlük yani borsa gibi yada gazetelerde gördüğümüz (özellikle bu) gaspla zorla alınmış bir btc olsun.
gasp edilen kişi polise başvurduğunda elden aldığınız para bir gasp ile alınmış cüzdandan geldiğini varsayarsa satmak için kendi cüzdanınızdan bir borsaya gönderdiniz
cüzdanlar arası transfer ile hangi borsaya gönderildiğini polisler çözebiliyor olablir ki.(burda olay da bu çözerse)
borsaa kanunu baskı ile bu paranın gelencüzdan kimin sattığı ve hangi hesaba çektiğini rahatlıkla öğereneceğinden  ve bilgiyi polise vericeğinden dolayı .
sonra ya ben bunu eldem aldım falan filan uzunca bir yasal sıkıntılar çekebileceğinzii sakın unutmayın.
elden alacağınız paraları kesinlikle güvenmediğiniz kişilerden olmasın ref kuvetli yada escrow diyecem ama escrowda anonimliğini bozabiliecek biri olmalı ki şahit olarak gösterebilesiniz.
BTC borsalardan alınması daha mantıklı aslında belki para transferiniz görünücek ama en azından derdinizi evrak üzerinde anlatabileceğiniz bir durum.

Dediğim gibi geçen akılımıza geldi bir tartışma esnasında umarım bir dahakine bu durumları göz önünde bulundurursunuz. btc sandığımız kadar anonim olmaya bilir her borsa isviçre bankaları gibi değil.(onlar bile özel duruma göre verebilir bence)

Konu Başlığını Genel alana açtım muhtemelen doğrudur sanırım .
1714531273
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714531273
Reply with quote  #2

1714531273
Report to moderator
1714531273
Hero Member
*

Ignore
1714531273
Reply with quote  #2

1714531273
Report to moderator
1714531273
Hero Member
*

Ignore
1714531273
Reply with quote  #2

1714531273
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
February 21, 2018, 07:12:06 PM

Bunun tam tersi olarak elimdeki Bitcoin'i elden satmayı düşünüyorum ama kim neden eldeki parasıyla elden Bitcoin satın alır onu anlamıyorum.. Yani yüklü miktarda bu işi yapan birisi bunu illegal yoldan kazanmış olabilir, para seri numarasından takip ediliyorsa bana bir sorun çıkar mı?
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 21, 2018, 07:19:43 PM
Merited by vycl87 (1)

Mantık olarak ters olmasa da çok riskli. elden satım işini kağıt cüzdanla yapsan alan kişi olarak private key kaydedilmiş olabilir derim. Tanıdık, güvenilir insanlar dışında bence yapılmaması gereken bir şey.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
temmuz (OP)
Sr. Member

View Profile
February 21, 2018, 07:56:04 PM

Bunun tam tersi olarak elimdeki Bitcoin'i elden satmayı düşünüyorum ama kim neden eldeki parasıyla elden Bitcoin satın alır onu anlamıyorum.. Yani yüklü miktarda bu işi yapan birisi bunu illegal yoldan kazanmış olabilir, para seri numarasından takip ediliyorsa bana bir sorun çıkar mı?

elden alım satım avantajı fee ödemiyorsun borsalardaki. bu yüzden elden ve aynı zamanda direk elindeki tl çevirme diğertürlü alt coin için söyleyeyim satıcan btc yada eth geçicen sonra borsaya göndercen göndeririken fee ödücen satarkende ödedin sonra btc tl yapmak için gene fee ödücen.
elden satışlarda direk eline geçiyor.
parada sorun çıkmaz aslında bankadan direk havale ettir elden nakit alınırmı hiç.
ayrıca btc satışlarında kendini açık etmek daha büyük risk ben konuda gasp edilir diye yazdığım yer tam bunu diyorum. umarım yanlış anlamadım
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
February 21, 2018, 10:01:38 PM

ne kadar elden almış olsan da şöyle bir savunma yapma ihtimalin mümkün. Ben bu adamdan BTC'yi satın aldım. Burada da alım sırasında gerçekleştirdiğim EFT bilgileri. Hesap bu şahsa aittir. Alım için yaptığımız görüşmede buradadır. Her şey kayıtlı olduğu için bu kayıtlar sayesinde problem ortadan kalkabilir.
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
February 22, 2018, 08:21:53 AM

elden alım satım avantajı fee ödemiyorsun borsalardaki. bu yüzden elden ve aynı zamanda direk elindeki tl çevirme diğertürlü alt coin için söyleyeyim satıcan btc yada eth geçicen sonra borsaya göndercen göndeririken fee ödücen satarkende ödedin sonra btc tl yapmak için gene fee ödücen.
elden satışlarda direk eline geçiyor.
parada sorun çıkmaz aslında bankadan direk havale ettir elden nakit alınırmı hiç.
ayrıca btc satışlarında kendini açık etmek daha büyük risk ben konuda gasp edilir diye yazdığım yer tam bunu diyorum. umarım yanlış anlamadım

sanane

zahide git sen yemek yap evde
isme bak zahide a.q.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
February 22, 2018, 08:50:04 AM

Adresler kullan atlıktır.

1 Seni Gasp ettim bir cüzdana yolladım btcyi

2 Borsaya geçirdim BTC yi

3 Doge alıp boş bir cüzdana yolladım

4 Borsa işlemin ilk gaspta kullanan adrese ait olduğunu ispatlar ama paranın yerini bulamaz

Vurguna göre 3-5 yıl yatıp çıkar sonra afiyetler yer parayı tabii ortağı varsa da dogeleri nakte çevirir biri yatarken.

Ama kimse kimseyi gasp etmiyor elden btc satılıyor diye reklama döndü iş iyice. Araç alış satışlarından farksız dolandırıldığında ya da gasp edildiğinde gidiyor araban kimse arayıp bulmuyor ya da iade etmiyor dolandırıcının eline kar kalıyor hele söküp yedek parça olarak satınca x2 oluyor kar Sad

2 Örnekte de işin istisnai durumları mevcut o yüzden genelleme yapmak yanlış olur... Konuya dönersek yeni oluşturulan adreslerle izi kaybedilir hele ki gizlilikle nam salmış coinlere geçerse kişi
ecnnn
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 2

View Profile
February 22, 2018, 10:12:39 AM
Merited by temmuz (2)

Mantık olarak ters olmasa da çok riskli. elden satım işini kağıt cüzdanla yapsan alan kişi olarak private key kaydedilmiş olabilir derim. Tanıdık, güvenilir insanlar dışında bence yapılmaması gereken bir şey.

kişi kağıt cüzdanla btc alım satımı yapacak ya da yapılabileceğini düşünecek kadar naifse dolandırılmak başına gelebilecek en talihli olaylardan biri olur  Smiley
temmuz (OP)
Sr. Member

View Profile
February 22, 2018, 04:19:34 PM

kişi kağıt cüzdanla btc alım satımı yapacak ya da yapılabileceğini düşünecek kadar naifse dolandırılmak başına gelebilecek en talihli olaylardan biri olur  Smiley

Cheesy süper açıklayıcı bir yorum.
cagcug
Newbie
*

Activity: 95
Merit: 0

View Profile
February 22, 2018, 10:53:28 PM

Hayır anlamıyorum satmaya karar verdin diyelim niye elden satar ki insan belasını mı arıyor nedir yani bu karar save ortam varken niye yani ...?
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
February 23, 2018, 11:58:06 AM

Elden bitcoin satılmaz ne türkiye'de ne de başka bir ülkede bunu yapan akıllı biri değildir. Bunu yapan büyük ihtimal yasal oteritelerden kaçmak için yapıyordur yoksa riski kimse almaz.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 23, 2018, 12:17:55 PM

Bitcoin ne elden alınır ne de satılır. Karşınızdaki art niyetli biriyse yandınız. Almak isteseniz bile riskli, düşünsenize yanınızda parayla gittiniz ama adam sizi gasp etmeye kalkıyor. Maceraya hiç gerek yok, borsalar dururken.
temmuz (OP)
Sr. Member

View Profile
February 23, 2018, 02:58:01 PM

Bitcoin ne elden alınır ne de satılır. Karşınızdaki art niyetli biriyse yandınız. Almak isteseniz bile riskli, düşünsenize yanınızda parayla gittiniz ama adam sizi gasp etmeye kalkıyor. Maceraya hiç gerek yok, borsalar dururken.

tam da bunu demek istedim aslında.
hoopdi
Jr. Member
*

Activity: 54
Merit: 1

View Profile
March 01, 2018, 07:18:05 AM

bu zamana kadar ki bütün sanal paralarımı ofis arkadaşımdan elden aldığım için güven sorunu yaşamadık, komisyonlarında bir kısmından kurtulduk.
iki insanın birbirine güvenmeyip, araya başka güveneceği birimleri sokmasına ihtiyaç duyuran düzene lanet olsun.

Kora •• Building financial system for everyone Presale February 2017
Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
March 01, 2018, 06:15:36 PM

Anlam veremediğim konulardan biri bu,elden bitcoin almak.Ne gerek var ki? bir diğeri de bazılarının toplanıp Bitcoin kurunu sabitlemeleri, nasıl bi yararı var, biri anlatabilir mi?

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
March 01, 2018, 11:10:34 PM

elden satın almalardaki en büyük risk, kazıklanmak, dolandırılmak ya da mafyaya denk gelmektir hocam, bu işin mafyası var, btc mafyası. çok tehlikeli
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
March 02, 2018, 07:12:44 AM

en büyük risk tepe fiyattan ele alma riskidir ki bu bir anlamda en yüksekten ele veren için ele verme başarısıdır.
risk ve başarı, kar ve zarar birlikteliği olur.  Grin Grin Grin

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 02, 2018, 08:15:44 PM

elden satarken adam parayı ödemezse yani niyeti kötüyse hiçbir hak iddaa edemeyiz ki, polise gitsen kripto paraları anlatana dek zaten yıl gececek. bir de türk yargı sisteminde eşddeğeri olmadığı için hakime de 3 yılda anlatırsın anca. o zamana dek adam parayı çatır çatır yer eline de bişey kalmaz o yüzden güvenli siteler en rahatı kafan rahat ama onda da ileride vergi gelir mi diye endişeleniyorsun.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
turkoglu23
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 08:55:23 PM

mecburen elden satıyoruz ama yoksa vergi ile elimizdeki paralardan olmamızda var ne yapacagız ki başka
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
March 03, 2018, 09:16:38 PM

Ben şahsen %1 fee öderim yine elden satmam, insan bir şeyin içine girdiği zaman her zaman sorun çıkıyor o yüzden merkezi olmayan borsalar çok daha iyi olacaktır ileride.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: