Bitcoin Forum
June 29, 2024, 10:42:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin elden satınalmalardaki risk!  (Read 623 times)
titulng
Sr. Member

Activity: 484
Merit: 250

HubrisOne

View Profile
March 03, 2018, 10:46:52 PM

Ben şahsen %1 fee öderim yine elden satmam, insan bir şeyin içine girdiği zaman her zaman sorun çıkıyor o yüzden merkezi olmayan borsalar çok daha iyi olacaktır ileride.

İyi de elden bozduranlar %1 fee için değil %35 gelir vergisi + %18 kdvsi yüzünden elden bozdurmaya kalkışıyor.. devletin vergi giydirmeyeceğini bilse kimse elden bozum işlemine karışmaz, karışan anca o parayı illegal yoldan kazananlar olur.

.
  ◆

.
.
.

.

▄▄       ▄▄      ▄▄       ▄▄      ▄▄▄▄▄▄▄▄         ▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄           ▄▄▄            ▄▄       ▄▄      ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
██       ██      ██       ██      ▀▀▀▀▀▀▀██▄       ▀▀▀▀▀▀▀██▄      ██      ▐██▀▀▀▀▀▀▀       ▄▄██▀▀▀██▄▄        ▀██▄     ██      ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀       ██      ██       ██              ██               ██      ██      ██              ██▀       ▀██         ██▄    ██      ▄▄
▄▄▄▄▄▄▄▄▄██      ██       ██      ▄▄▄▄▄▄▄██▀       ▄▄▄▄▄▄▄██▀      ██      ▐██▄▄▄▄        ▐█           █▌      █▄ ▀██   ██      ██▄▄▄▄
██▀▀▀▀▀▀▀██      ██       ██      ██▀▀▀▀▀██        ██▀▀▀▀▀▀        ██        ▀▀▀▀██▄      ▐█           █▌      ██   ██▄ ██      ██▀▀▀▀
██       ██      ██       ██      ██      ██       ██   ▄▄         ██             ▐█▌     ▐█▄         ▄█▌      ██    ▀█▄██      ██
██       ██       ██▄   ▄██       ██     ▄█▀       ██    ▀█▄       ██            ▄██       ▀██▄▄   ▄▄██▀       ██     ▀███      ██
██       ██        ▀▀███▀▀        ████████▀        ██      ▀█      ██      ███████▀           ▀▀███▀▀          ██       ██      ██████████
.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

██████████████████████████████████████████████
.

.
.

▄███████████▄     
██▀       ▐█▀█▄   
██        ▐█  ▀█▄ 
██        ▐█    ▀█▄
██        ▝▀▀▀▀▀▀██
██               ██
██  ███████████  ██
██               ██
██  ██████       ██
██               ██
██▄             ▄██
▀█████████████████▀
WP
.

.
.

.

.
.
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
March 03, 2018, 10:53:29 PM

Tam olarak anlama veremediğim bir olaydır neden kripto paraları elden alma ihtiyacı duyulsun ki bence bilgisayar üzerinden yürütülen işlemler çokta bilgi gerektirmiyor ortalama bir insan rahatlıkla yapabilir
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
March 04, 2018, 04:12:00 AM

online sistem üzerinden yaparsan bile bir takım riskleri var, elden yaparsan haydi haydi olur. bu devirde babandan bile alsan parayı say demişler  Grin Grin Grin
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
March 04, 2018, 08:40:54 AM

Büyük konuşmak da istemiyorum ama kripto paralarla ilgili yapacağım en son şey sanırım elden alım satım yapmak olur.
İçerisinde hepimizin bildiği birçok riski barındırıyor.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
March 08, 2018, 03:12:08 PM

Elden alım-satımlar çok iyi ve güvenilir bir tanıdıkla yapılmıyorsa zaten başlı başına risk sonuçta her iki taraf karşı tarafın cüzdanının public keyine ulaşmış oluyo böylece her iki taraf karşı tarafın coin miktarını (tek bir cüzdanda tuttuğunu var sayıyorum) öğreniyor, dolayısıyla kötü niyet varsa riskli bir durum oluşuyor. Dolayısıyla en başta dediğim gibi güvenilir tanıdıklarını hariç elden alım satım yapmak pekte mantıklı değil, ki bahsettiğiniz gibi bir durumu hesaba katmadan bile büyük bir risk alınmış olunuyor aslında..

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
temmuz (OP)
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
March 08, 2018, 04:02:53 PM

Ben şahsen %1 fee öderim yine elden satmam, insan bir şeyin içine girdiği zaman her zaman sorun çıkıyor o yüzden merkezi olmayan borsalar çok daha iyi olacaktır ileride.

İyi de elden bozduranlar %1 fee için değil %35 gelir vergisi + %18 kdvsi yüzünden elden bozdurmaya kalkışıyor.. devletin vergi giydirmeyeceğini bilse kimse elden bozum işlemine karışmaz, karışan anca o parayı illegal yoldan kazananlar olur.

gelir vergisi yüzde 35 değil coinlerde yüzde 20 çünkü yasal bir düzenleme olmadığında beyann edilen gelirden yüzde 20 alınıyor.
seren5077
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
January 13, 2019, 06:09:03 PM

Elden bitcoin satılmaz, ne türkiye'de ne de başka bir ülkede.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
January 13, 2019, 07:46:11 PM

Elden alış veriş yapmak hiç güvenmediğiniz birisine smart contract hazırlamaktan çok çok daha tehlikeli bir durum ve maalesef bu şekilde bir çok insanımızın tuzağa düşüp paralarının gasp edildiğine şahit oldu ve maalesef olmaya da devam edeceğiz.
Davidbuyer
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
January 14, 2019, 07:29:03 AM

Arkadaşlar geçenlerde aklıma geldi ve bilgi olarak paylaşayım dedim.

Elden satılan bitcoinler için kafamızda genel olarak şöyle bir durum yaşıyoruz.
takibi yok nasılsa kime sattığımız belli değil yada aldığımız.
işte bu noktada aldığımız aslında belli .
yani diyelim ki aldığımız btc bir usulsüzlük yani borsa gibi yada gazetelerde gördüğümüz (özellikle bu) gaspla zorla alınmış bir btc olsun.
gasp edilen kişi polise başvurduğunda elden aldığınız para bir gasp ile alınmış cüzdandan geldiğini varsayarsa satmak için kendi cüzdanınızdan bir borsaya gönderdiniz
cüzdanlar arası transfer ile hangi borsaya gönderildiğini polisler çözebiliyor olablir ki.(burda olay da bu çözerse)
borsaa kanunu baskı ile bu paranın gelencüzdan kimin sattığı ve hangi hesaba çektiğini rahatlıkla öğereneceğinden  ve bilgiyi polise vericeğinden dolayı .
sonra ya ben bunu eldem aldım falan filan uzunca bir yasal sıkıntılar çekebileceğinzii sakın unutmayın.
elden alacağınız paraları kesinlikle güvenmediğiniz kişilerden olmasın ref kuvetli yada escrow diyecem ama escrowda anonimliğini bozabiliecek biri olmalı ki şahit olarak gösterebilesiniz.
BTC borsalardan alınması daha mantıklı aslında belki para transferiniz görünücek ama en azından derdinizi evrak üzerinde anlatabileceğiniz bir durum.

Dediğim gibi geçen akılımıza geldi bir tartışma esnasında umarım bir dahakine bu durumları göz önünde bulundurursunuz. btc sandığımız kadar anonim olmaya bilir her borsa isviçre bankaları gibi değil.(onlar bile özel duruma göre verebilir bence)

Konu Başlığını Genel alana açtım muhtemelen doğrudur sanırım .

Bu bahsettiğiniz olay borsa'dan almakta da var. Kaldı ki borsanın size sattığı coin de çalıntı olabilir. Bunu kimse bilemez.

Hadi diyelim ki borsa kanıtladı şundan geldi diye, sizin bir x borsasına (yurtdışında) yatırdığınız coin başka birinin eline geçebilir, sizin KYC bilgisini içeren  bir dolandırıcının eline de geçebilir. Olan yine size olur.

Bu zinciri çözebilecek ne polis ekibi türkiye'de var kaldı ki amerika'da bile yeni yeni başlayan bir konu.

Doğru olan, paranın çekildiği noktada mali / hukuki işlem yapmak. Yoksa aldığımız coinin hikayesine girersek ölme eşeğim ölme.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
January 15, 2019, 06:17:56 PM

günümüz şartlarında elden kripto hara alışverişi alan için de satan için de riskli olduğunu düşünüyoyrum. borsalarda belli komisyonları verip güvenle al sat yapmak varken böyle bir riske girmem.

coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
April 01, 2019, 11:52:37 PM

ülkemizde borsa ve uygulamaları gayet rahat bir şekilde çalışıyor iken, elden ticareti mantıklı bulmuyorum. bulunduğum yere gelse bile makul karşılamam mümkün gözükmüyor.
antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
April 02, 2019, 07:05:59 AM

Yani ne bileyim ne gerek var? Komisyonlar uygun bence, guvenilir bir borsadan alim yaptiginda olan komisyon, elden alimda olan olan riske deger gibime geliyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
April 02, 2019, 10:17:47 AM

Elden bitcoin alışverişinin ne kadar riskli olduğunu herkes söylemiş zaten. Başka birşey eklemeye gerek yok ama mecbur kalırsanız mutlaka sağlam referansları olan birini seçiniz.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 03, 2019, 07:11:15 PM

Her ne olursa olsun, 3-5 kuruş ucuz olacak diye elden almak da satmak da hiç akıllıca değil. Bir kere her şeyden önce gasp edilme riski var. Adamı tanımıyorsunuz!
Birkaç sene önce yaygınlaşmıştı bu yöntem. BTC'nin fiyatının yükseldiği dönemlerdeydi galiba. Ben de forumda yazılanlardan okumuştum. Banka takibine girmek istemeyenler, yüksek miktarları bu şekilde elden çıkartıyordu. Alıcı da satıcı da bankadan işlem yapmamak için bunu seçiyordu. Şimdilerde pek görmüyorum forumda bunu konuşanları. Belki de piyasa yine yükseldiğinde elden alımlar artacaktır.
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
April 03, 2019, 09:04:32 PM

Bu zamanda en yakın arkadaşına güvenemiyor insan. Elden bitcoin alım satımına nasıl güveneyimki çok büyük risk. 3-5 kuruş az olsun gerekirse fee ücreti vermeye razı olurum exchange sitelerinden alırım kafam rahat olur.
slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160

View Profile WWW
April 04, 2019, 07:09:55 AM

Bu tarz işler sakat arkadaşlar.Bir ton borsa var hem yurtiçi hem yurtdışı. Hiç kendizi riske atmayın böyle şeylerle. Ufak tefek bir kar edecem derken evdeki bulgur olmayın. Borsadan almak çok daha kolay artık. Bilindik, çok işlem gören borsaları kullandığınız sürece sorun olmayacaktır.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
April 04, 2019, 01:24:37 PM

Ülkemizde bulunan borsalardan birisi şu bitcoinmatiklerden yapsa bizde hesabımıza girip nakit olarak çeksek yada nakit yatırıp alabilsek süper olur aslında.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
April 04, 2019, 02:02:18 PM

bu piyasa için özellikle de yüksek miktarlar için alengirli işlere girmeyi pek tavsiye etmiyorum. üç kuruş fazla olsun güvenilir olsun.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sertans
Copper Member
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
April 04, 2019, 06:10:22 PM

Ben elden alıp satma işlemini çok mantıklı bulmuyorum. Bitcoinini borsada satmak var iken elden çıkarmak isteyen bir kişinin mutlaka sınırlandıran bir nedeni vardır. Ben uzak durmayı tercih ederim.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
April 05, 2019, 09:18:09 AM

Elden almanın bin tane sakıncası var ama söylediğiniz konu dahil değil. Çünkü dediğiniz gibi size gelen cüzdandan size ulaşıldı siz emniyete alındınız veya davet edildiniz durumu açıklarsınız elinizde kanıt olmasa bile gasp edilen bir bitcoin olduğundan ve ortada bir suç duyurusu olduğundan tıpkı size ulaştıkları gibi cüzdan takibiyle gasp eden ilk cüzdana da ulaşılır saat vs her şey belli sonuçta.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: