Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:35:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: cum sa fac o comanda pe buterflylabs  (Read 1106 times)
ionelx (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
September 22, 2013, 04:11:31 AM
 #1

ma puteti ajuta va rog sa imi spuneti cum sa platesc comanda ce vreau sa o fac pe saitul buterflylabs ca acolo imi arata donwola si bitcoins va multumesc
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3808
Merit: 3012



View Profile
September 22, 2013, 12:13:22 PM
 #2

thread moved

rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
September 22, 2013, 01:12:25 PM
 #3

eu te ajut spunand-ti sa nu-ti comanzi.

ps : nu intreba "de ce?", foloseste functia de "search" a forumului
gica_contra
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 250



View Profile
September 22, 2013, 01:20:42 PM
 #4

eu te ajut spunand-ti sa nu-ti comanzi.

what he said. da-mi mie banii si-ti trimit mailuri periodice cu "comada ta o sa mai intarzie putin"
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
September 22, 2013, 03:51:14 PM
 #5

Varianta lunga si explicativa:

Produsele lor care sunt relativ accesibile ca pret (Jalapeno sau Single) sunt deja depasite, plus ca iti vor fi livrate peste cateva luni.
Este aproape inutil sa dai banii pe asa ceva. Profitul pe seama lor este indoielnic.

Produsul lor principal in acest moment (Monarch) este mult mai scump 2800$ - 4600$, si chiar daca te gandesti la asa ceva nu ai deasemenea garantia ca iti va fi livrat la timp (cu produsele anterioare au intarziat enorm).
Chiar livrat la timp (inceputul anului viitor) ar putea deveni o investitie inutila din cauza cresterii rapide a dificultatii.

Da, lumea cumpara in continuare ASIC-uri stiind ca ar putea pierde banii investiti (cine crede ca merge la sigur e naiv sau stie ceva ce noi nu stim) dar este un risc asumat.

Te simti in stare sa risti mii de $? Atunci da-i bataie, cumpara de la BFL, CoinTerra etc.
Sa nu spui ca noi nu am incercat sa te prevenim.

Poate mai degraba te orientezi catre ASICMINER, nu prea cunosc amanunte dar cred ca sunt singurele ASIC-uri pe care le poti cumpara pe loc si sa mai faci ceva...ceva banuti.
ionelx (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
September 22, 2013, 06:21:15 PM
 #6

mam gindit sa iau 10 ghs in fiecare luna la noua lor oferta adica  hosting pe un an de zile ma gindesc ca nu dureaza si acolo luni de zile sa iti preia comanda si sa ii dea drumu sa lucreze in contul tau
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
September 22, 2013, 07:56:32 PM
 #7

De preluat comanda si livrat nu e o problema, livrarea de la ei pana aici a durat 5-6 zile...nu aici e buba.
Fabricarea unui produs functional in parametrii promisi si la termenul promis, asta a fost problema.

Produsele lor care trebuiau livrate in Octombrie 2012 au plecat spre clienti cu 7-8 luni intarziere (in cazurile fericite), plus ca au fost mult mai ineficiente decat trebuiau sa fie.

Ai putea/spera ca si-au invatat lectia si de data asta treburile vor merge mai unse...poate, nu stiu.
Daca se poate spune ceva bun despre BFL este ca sunt printre putinii producatori care au livrat cu adevarat, deci tepari nu sunt in mod direct. Dar asta nu ajuta prea mult.

In sfarsit, presupunand ca produsul va fi gata, va ajunge in mainile tale in cateva zile (mai mult sta in Posta Romana).
Hosting-ul e ceva mai comod si poate mai ieftin dupa ce pui totul la socoteala (consum curent, transport + taxe vamale etc) dar n-am facut o socoteala (ai si avantajul ca poti cumpara esalonat).


Ideea este ca hosting-ul nu te va ajuta sa minezi mult mai repede decat cu un hardware livrat la tine acasa.
Conteaza ca produsul in sine sa existe, si asta va dura luni bune.
ionelx (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
September 23, 2013, 06:31:55 PM
 #8

ce zici philips imi spui te rog cum ai platit pentru aparatele tale ca stii cum e daca nu risti nici nu cistigi eu vreau sa cumpar in fiecare luna 5 sau 10 ghs indiferent de dificultatea ce va fii si nu imi mai bat capul  de cit consuma ca se itrerupe netul ca se ia curentul si sper ca la hosting sa nu dureze atitea luni ca de exemplu cum ai zis tu ca sa livrat in 8 luni iti dai seama cit a crescut dificultatea
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
September 23, 2013, 07:26:49 PM
 #9

ce zici philips imi spui te rog cum ai platit pentru aparatele tale ca stii cum e daca nu risti nici nu cistigi eu vreau sa cumpar in fiecare luna 5 sau 10 ghs indiferent de dificultatea ce va fii si nu imi mai bat capul  de cit consuma ca se itrerupe netul ca se ia curentul si sper ca la hosting sa nu dureze atitea luni ca de exemplu cum ai zis tu ca sa livrat in 8 luni iti dai seama cit a crescut dificultatea


gramatica ... punctuatie ...



PS : mai bine dai banii pe niste meditatii

@ phillips ,  te plictisesti ?
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
September 23, 2013, 07:43:14 PM
Last edit: September 24, 2013, 05:11:55 AM by philips
 #10

Am platit cu BTC, nu PayPal sau Dwolla.
Daca nu poti cu PayPal atunci iti trebuie BTC minati de tine sau cumparati de pe un site specializat ( Bitstamp de exemplu).
Eventual poate vinde cineva pe forum. Fa rost intai de BTC.

@ phillips ,  te plictisesti ?

Chiar deloc, tocmai jucam Dead Island http://www.youtube.com/watch?v=pVzRo39P31I si am intrat asa intr-o pauza pe forum.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!