Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:50:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Elimizdeki Kartları Daha Ne Kadar Mining'de Kullanabileceğiz?  (Read 174 times)
sergen34 (OP)
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 21, 2018, 06:31:38 PM

Merhabalar dostlar,

Piyasanın sallantıda olması, bunun yanında da mining açısından düzenli bir sistem olmayıp gelirlerin düşmesi ister istemez beni de panikletmeye başladı. Elimde 17 adet Nvidia ekran kartı var (15-1080, 2-1070). Şimdi biraz ileriye dönük planlar yapmak istiyorum ve bu konuda küçük çaplı beyin fırtınası yapmak istedim.

Sizin elinizde hangi model kartlar var? Ne kadar daha mining yapabileceğinizi düşünüyorsunuz? Günlük tahmini geliriniz ne kadar olacak? Teknik sorun yaşayan oldu mu? Teknik sorun yaşayanlar için kullanım süresi ne kadardı? Son zamanlarda kartlarınız kaç dolar kazıyordu, şimdi ne kadar kazıyor?

İşin açığı şu şekilde; yeni kartlar aldım fakat arada kaldım. Borçlarım var eğer mining'te bir gelecek göremezsem elimden kartlarımı çıkarmayı düşünüyorum. Tüm kartlarım Türkiye'den satın alma ve en az garantisi olan 1.5 yıl.

Fikirleriniz benim için önemli, bol kazançlar iyi çalışmalar.
1714841431
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714841431
Reply with quote  #2

1714841431
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714841431
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714841431
Reply with quote  #2

1714841431
Report to moderator
h3raklesx
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 21, 2018, 07:29:54 PM

Ben bu konuda çok iyimser degilim açıkcası 1.5 sene önce felan başlayanlar için çok karlıydı ama ben o zaman al sat yapmayı tercih ettim ucuza kart bulunca 7 1050 ti ile başladım ama bu şekilde devam edeceğini düşünmüyorum zorluk seviyeleri fiyatlardaki çok ani düşüş çıkışlar hiç güven vermiyor 2 ay sonrası degil 2 hafta sonrası ne kadar kasacağı belli degil
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
February 21, 2018, 08:45:18 PM

Yeni ve kazançlı coinler illaki çıkacaktır. Umutsuz olmayın 1,5 yıl öncede madencilik bitti dediğinde yüksek karlar bıraktı unutmayın
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 21, 2018, 09:07:41 PM

Kazdıklarıma dokunmuyorum dokunmıycamda. Elektrikleride öderim. 2 sene beklerim böyle. Borç varsa sıkıntı olur tabi..

...
beynimtok
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
February 22, 2018, 05:18:36 AM

bence hocam direk sat paraya çevir eğer çok sıkışıksan,

ha yiyecek ekmeğin içecek çayın, araya sürecek de tereyağın varsa, o kartları satma, benden sana abi tavsiyesi. bırak köşede çalışsınlar elleme, büyük hayallere kapılıp elindekinden olma.
sergen34 (OP)
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 22, 2018, 07:00:02 AM

bence hocam direk sat paraya çevir eğer çok sıkışıksan,

ha yiyecek ekmeğin içecek çayın, araya sürecek de tereyağın varsa, o kartları satma, benden sana abi tavsiyesi. bırak köşede çalışsınlar elleme, büyük hayallere kapılıp elindekinden olma.

Çok sıkışık değilim, kenarımda nakit param var ona güvenerek yeni kartlar aldım. Fakat roi olayından dolayı 4-5 ay daha kendi parasını ödemek için çalışması gerekiyor. Sonrasında da ne kazanırsa kar olarak kalacak.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
February 22, 2018, 08:27:03 AM

Çok sıkışık değilim, kenarımda nakit param var ona güvenerek yeni kartlar aldım. Fakat roi olayından dolayı 4-5 ay daha kendi parasını ödemek için çalışması gerekiyor. Sonrasında da ne kazanırsa kar olarak kalacak.

4-5 ay kaldıysa pek tünelin ucu görünmüş. Geçen gün madencilik bölümün ilk yazılarına baktım. 2 yıl önce de aynı şeyler konuşuyormuş. kazım zorlaşsa da coin fiyatı yükseldiğinden belli bir denge oluşuyor. Son zamanlardaki en büyük fark GPU ların aşırı zamlanması oldu. Siz zaten kartları yakın zamanda almadığınız için buradan da sizi vuran bir durum yoktur diye düşünüyorum.

GPU fiyatlarındaki artış nedeniyle coin üretim maliyeti de arttığı için bunun uzun vadede coin fiyatlarına yansıyacağını düşünüyorum. Enseyi karartmayın. Eğer çok sıkışırsanız kartın birini elden çıkartırsınız, komple rigi satmayın derim.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 22, 2018, 09:00:24 AM

Ayrıca 17 kartınız varsa, mining'i sadece ETH vs. olarak da düşünmeyin.
Kârınızı maksimize etmek isterseniz, kârlı olanları kazıp günlük BTC'ye çevirebilirsiniz
Bu yöntem az kartı olanlara uyugn değil ama 17 kart bence yeterli.
Bunu paraya ihtiyacınızın olmadığını söylediğiniz için önerdim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: