Bitcoin Forum
May 24, 2024, 12:42:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC ağındaki onaylanmamış işlem sayılarının düşmesi  (Read 229 times)
elturco (OP)
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
February 22, 2018, 06:52:02 AM

BTC ağında, geçen yıl mart ayında yaşanan büyük fiyat patlamasından önce bile onaylanmamış işlem sayıları 80k+ lara çıkıyordu. geçtiğimiz aylarda 100k nın altına hiç inmedi neredeyse. bir ara 300k ları bulan onaylanmamış işlem sayıları şu aralar 2-3k maksimum 8-9k lara çıkıyor. transfer ücretleri de büyük oranda düştü.

sizce bu sakinliğin sebebi ne olabilir?

olasılıklar;
-büyük miktarda btc el değiştirdi şu anda çoğu yastık altında
-roger dayı ağı spam lemeyi bıraktı (umutları mı kırıldı?)
-insanlar btc yi transfer etmektense altcoinleri transferlerde kullanmaya başladı

https://blockchain.info/tr/unconfirmed-transactions
Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 22, 2018, 07:43:32 AM

Transfer aşamasında neo yada gas kullanmayı tercih ediyorum hocam ücretsiz ve btcye göre hızlı olduğu için.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 22, 2018, 01:47:51 PM

Aralık ayında sitede bile yeni üye olan çok oldu bilip bilmeden konular açıldı 100-500 TL ye BTC alsak olurmu olur olur o zaman btc 16.000-20.000 usd idi.fee fiyatı bile 100 tl tutuyordu yani. Grin

işte bilip bilmeden 16-20k usd  arası alan çok oldu ve elinde patladı. Huh sonrada 6k ya kadar çekildi aradada işte üstten alan ve dayanamayan sattı  Tongue  
iyice kazığa oturanda oldu alanın çoğuda yemin ettiğine eminim bir daha btc mi alırsam 2 olsun diyende çok olmuştur. Grin zararı büyük olan olmuştur. Roll Eyes
Ve o dönemde  şimdi 3880 olan işlem sayısı 300.000 bile gördüğümü hatırlıyorum.Kısaca herkes  akıllandı ve şimdi ne olacak diye beklemede..
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
February 22, 2018, 06:26:53 PM

Bence hepsi, Şahsen ben coin transfer ederken genelde Doge kullanıyorum. Doge olmayan borsalara LTC ve DASH. Ayrıca bu ara Market Hacmi aşırı düşük onun da piyasalara bayağı bi etkisi var. Segwit kullanılmaya başlıyor bunun ardından Lightning Network'de kullanılmaya baslandıgında hem transferler daha da rahatlayacak hem de fee'ler düşecektir. İşlem sayıları da şişmeyecektir.

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
tombulgil
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
February 22, 2018, 07:01:53 PM

BTC ağında, geçen yıl mart ayında yaşanan büyük fiyat patlamasından önce bile onaylanmamış işlem sayıları 80k+ lara çıkıyordu. geçtiğimiz aylarda 100k nın altına hiç inmedi neredeyse. bir ara 300k ları bulan onaylanmamış işlem sayıları şu aralar 2-3k maksimum 8-9k lara çıkıyor. transfer ücretleri de büyük oranda düştü.

sizce bu sakinliğin sebebi ne olabilir?

olasılıklar;
-büyük miktarda btc el değiştirdi şu anda çoğu yastık altında
-roger dayı ağı spam lemeyi bıraktı (umutları mı kırıldı?)
-insanlar btc yi transfer etmektense altcoinleri transferlerde kullanmaya başladı

https://blockchain.info/tr/unconfirmed-transactions

Bence şu sıralar okyanuslar sakin. Patlamalar yaşandığında yeniden sayılar yükselecektir.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 22, 2018, 07:03:41 PM

Neo ve gasın bedava olması çok tuhaf. ama güzel tabiki Cheesy Bitcoin segwit olayını gerçekleştirirse işlemler daha da hızlı olacaktır.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
ecnnn
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 2

View Profile
February 24, 2018, 05:44:39 PM

şöyle bir grafik var: https://bitinfocharts.com/comparison/transactions-btc-eth-ltc.html belki yardımı olur.

üst noktaları gördğü tarih olan 2017 sonundan beri gerçekten btc transferleri düşüşte, en çok fee'lerle alakalı dicem ama halihazırda eth ve gas ücretleri de aynı seviyelere çıkmadı mı? ben borsalar arası transferde herkes ltc tercih ettiğinden kaynaklıdır diye düşünmüştüm ama sanırım erc-20 tokenların eth altyapısını kullanması daha belirleyici.  eyyorlamam bu kadar :]
pambukprens52
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
July 21, 2018, 09:26:09 PM

Son zamanlarda bitcoinin ağındaki işlemler bayağı  bir yoluna girmiş durumda önceden çok beklerdik gitsin diye artık böyle değil çıt gidiyor
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
July 22, 2018, 11:19:06 AM

transfer yapmak isteidğimde neo tabanlı yada ripple gibi düşük fee kesen ve hızlı işlem gören coinleri tercih ediyorum. sizde araştırın derim.
Firadi
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile WWW
July 22, 2018, 02:35:46 PM

Geçen seneki ilgi bu sene yok yeni gelenler alternatifleri bilmediğinden bitcoine çok yüklendiler şimdi yeniler yok yeni gelen de çok az eskiler de transfer için bitcoini zorunlu kalmadıkça kullanmıyor
behramyaman
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 22, 2018, 03:19:12 PM

Btc yerine altkoin transfer tercihim, borsa arası transfer edeceksem fee bedeli en düşük olan koini alıp sonra geçtiğim borsada gerekirse tekrar btc alıyorum.
mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 22, 2018, 07:02:13 PM

Büyük ihtimalle saldırılar bitti transferler de fiyata göre azalıp artıyorsa onaylanmamış işlem sayısının daha da azalmasını bekleyebiliriz
etherkimeyeter
Newbie
*

Activity: 58

View Profile
July 23, 2018, 06:27:35 AM

1 satoshiden gönderim gerçekleştirdim geçen gün sanki geçen ath dönemi hiç olmamış gibi 15 dakika içinde oynaylandı.
derameyy
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 23, 2018, 08:33:43 AM

Geçen zamandan anladığım kadarıyla bekleyen işlem azaldığında düşüş başlıyor. bunu aklıma kazıdım. yeni athler gelirse hep orayı kontrol edeceğim.
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
July 23, 2018, 11:46:57 AM

Bence piyasaya yeni yatırımcının girmemesi ve olan yatırımcının holdlayip satmamasi sebebiyle transaction sayısı düştü .En küçük bir yükselme dalgasında transfer miktarları artacaktır
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
July 24, 2018, 09:23:46 AM

Sizin yazdıklarınıza ek olarak mining yapanların da bu işte payı olduğunu düşünüyorum. Transfer ücretlerini arttırabilmek için kayıtları eksik bıraktılar. Hatta bazıları sadece yeni blokları bomboş ekledi çünkü tek dertleri blok üretmekti. Şimdi bu durum azaldı çünkü talep geçen seneye göre daha az

jdiieue123
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
July 26, 2018, 11:04:04 AM

Çeşitli projelere katıldım, bana temkinli olmayı öğrettiler ve bitcoin arttığında sakinleştiler. Bu piyasanın oynaklığına bağlı
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 26, 2018, 11:06:52 AM

Bence BTC'sini satmak isteyen insan sayısı azaldı ve genelde cüzdanlara yerleşti. Borsalarda belli bir miktar BTC ellerinde tuttukları için hareket görmüyor. Olası bir fiyat artışı halinde işlem sayısı artacaktır.
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
July 26, 2018, 08:28:57 PM

Yatırımcı hareketleri azalmış olabilir, insanlar hold seçeceğine ağırlık vermişlerdir. Ki bu yükselişle beraber insanların bitcoine olan güvenleri daha da artacak böyle devam ederse. Bir diğer ihtimal de insanlar bitcoinden altcoinlere geçmeyi bırakmış olabilirler. Bitcoin şu an için en güvenli yatırım aracı kripto dünyasında.
icimicimesigmiyor
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
August 17, 2018, 08:16:59 AM

Aynen ciddi bir düşüş var bu konuda ancak piyasadaki kişilerin sayısıda azaldı onun içinde bitcoin ağına odaklanmalar azaldı
Pages: [1]
  Print  

Jump to: