Bitcoin Forum
April 26, 2024, 07:42:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kriptopara piyasasına girip nasıl kar edebilirsiniz? Bir kaç anekdot..  (Read 1713 times)
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
March 15, 2018, 05:26:58 AM

Umarım kriptohaber sitesinde bu yazıyı yazan kişi sizsinizdir. ŞAyet buraya yazının alıntı olmadığını belirten kendinizin yazdığını belirten cümlelerle bitirmişsiniz.

Sitede yayınlandıktan 4 gün sonra buraya doğrudan kopyala yapıştır yapılmış bir konu olarak durmakta.

Kişinin kim olduğunu önemsemeden konuya baktığımızda konu maddeleri güzel de öyle her finansal yöntem kriptoparalarda kar getirmiyor.

Sharpe yöntemi kullanılmasa da olunacak bir yöntemdir kriptopara için. Hele ki dibine kadar risk ve fiyat değişkenliği gösteren kriptoparalarda bu yöntem ve benzeri yöntemlerle paranızı ciddi anlamda eritebilirsiniz.
Eğer yöntemlere finansa karşı deneyimini yoksa duyduğunuz her yöntemi formülü hemen denemeyin derim.

Trendler destekler dirençler çizip hüsrana uğrayanların sayısı ne kadar bilemezsiniz kriptoparalarla ilgili.

O nedenle yapılan analizlere çok fazla güvenip yatırımınızı yönlendirmeyin.

Bakın 2 gün önce 10k larda iken fiya şu an 7.7k da sürünüyor.  Şu an bir de bu duruma bakıp kriptodan çıkanlar 23% zararda olacaklar.
YAlnız işin bir de şu boyutu var. 7,7k dan şimdi piyasaya girenler de bekleyip 10k yı gördüğünde yaklaşık 30% kar yapmış olacaklar.

Özetle konu göreceli olabiliyor. Boşta paranız varken piyasaya girmek mantıklı ike piyasada paranızı çıkarmak mantıksız kaçıyor.
Tek fiyat 7,7k ve iki farklı durum.
Trend ya da yöntemlerde de bu kadar basit olmasa çok göreceli durumlar karşınıza çıkabilir.

Çok dikkat edin buradan bir yazı okuyarak hemen uygulamaya koyulmayın iyice tartın ölçün biçin sonrasında hareketinizi yapın
1714117365
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714117365
Reply with quote  #2

1714117365
Report to moderator
1714117365
Hero Member
*

Ignore
1714117365
Reply with quote  #2

1714117365
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714117365
Hero Member
*

Ignore
1714117365
Reply with quote  #2

1714117365
Report to moderator
volcano82
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile WWW
March 15, 2018, 02:50:17 PM

teşekkürler faydalandım yeterince
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
March 17, 2018, 10:44:46 AM

Airdrop , bounty , invest vesaire birsürü şey var yeterki bunları yapmayı öğren ve bunların neye göre şekillendiğini öğren aç kalmazsın
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
March 17, 2018, 03:42:08 PM

Gündemi takip etmek çok fazla işe yaramıyor aslında. Ben burada şans faktörünün etkisini çok büyük görüyorum. Çünkü çok fazla parası olan bir grup insan fiyat artışında ve azalmasında önemli bir yer alıyorlar. O yüzden o an şanslı isen ne kadar araştırıp şey yapsan bile daha fazlasini kazanabilirsin
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
March 17, 2018, 06:15:40 PM

Hocam yazınızı mantıklı ve faydalı buldum, bu yazdığınız 5 maddeye ek olarak, şöyle bir madde eklenebilir, kimsenin lafıyla iş yapmamak, sağdan soldan, internet sitelerinden haberlerden duyduklarınızla yatırım yapmamak, akılını başkasına kiraya vermemek, kısacası akıllı olmak şeklinde
ercantalk
Jr. Member
*

Activity: 37
Merit: 1

View Profile
March 18, 2018, 07:43:04 PM

kripto para piyasasına girip kar etmek için öncelikle bilgi birikimi olmadan trade yapılmamalı,en mantıklısı uzunda beklemek,güvendiğiniz sağlam bir coine paranızı yatırın ve minimum 1 sene unutun.yoksa hele ki bu dönemde kar etmk çok çok zor.
Aayardim
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 23, 2018, 03:11:05 AM

Gunun sonunda btcoin piyasasi disinda mining alternatifini degerlendirmek lazim
jacksondelamartinez
Newbie
*

Activity: 87

View Profile
March 24, 2018, 09:42:59 PM

emeğine klavyene sağlık
engineer88
Member
**

Activity: 260
Merit: 10

View Profile
March 25, 2018, 09:26:04 AM

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Paylaşımınız gerçekten başarılı olmuş. İlk kez duyduğum bilgiler yeralmaktadır. ''Sharpe oranını kullanın'' başlıklı yazınızı zevkle okudum. Bunun üzerine araştırmalarımda olacaktır. Yatırımlarda soğuk kanlı olabilekte önemlidir. Acelecilikten kaçınmak gerekir.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
March 25, 2018, 09:49:58 AM

kar elde edebilmek için her zaman şansa ihtiyacınız vardır. sadece bilgi ile takip ile olmuyor, doğru zamanda doğru pozisyon almak çok önemli. bunu da kestirmek güç malesef. sağı solu takip ederek fikir edinilebilir ama son kararınızın sonucu her zaman pozitif olamayabiliyor. kriptopiyasası riskli bir piyasadır. riski almayan kazanamaz
gokboru00
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
March 25, 2018, 07:32:20 PM

Paylaşım kadar diğer kullanıcıların yaptıkları yorumlar da güzel elinize sağlık
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 25, 2018, 08:44:59 PM

Piyasaya girip hemen kazanmak istemek yanlis. Olmaz diye demiyorum ama büyük ihtimalle olmaz. Piyasa hareketlerini bilmeyen için tek seçenek al bekle yada hiç alma olacaktı. Kripto piyasası halen doygunluğa ulaşamadığı için halen volatiity çok yüksek. Bu da acemilerin piyasa da büyük kayıplara uğraması şansını arttırıyor özellikle bunun için sakin haraket edilmesi gerekir. Ani hareketlerde poziyo almaya çalışmak riskli olabilir. Yaratilacak bir fud ile çok can yanabilir.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
March 25, 2018, 10:06:30 PM

Öncelikle soğuk kanlı olmanız gerekiyor.Sabır da bu iş için gerçekten çok önemli bir unsur.Ayrıca kimse dedi diye bir coini almayın kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanız çok önemli.Benim söyleyeceklerim şimdilik bunlar aklıma bir şey gelirse mesajı güncellerim.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
March 26, 2018, 09:33:36 AM

Faydalı bilgiler içeren bir konu olmuş. Ama benim için bundan sonraki al sat hareketlerim için her yer kırmızı bütün altcoinler düşüyorsa alım zamanıdır. Daha sonra piyasa toparladığında her yer yesillenmis bütün altcoinler çıkışta ise sat demektir.

needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
April 26, 2018, 09:35:57 AM

paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim bir köşede durmalı özellikle yani başlayıp bilgilenmeye çalışan kişiler için, yalnız işte biraz sabır gerekli çok iyi araştırmak incelemek gerekli, çok fazla tahminle değilde bahsettiğiniz gibi haberleri okuyup güvenilir grafikleri incelemek lazım sanırım, kulaktan dolma bitcoinin dalgalanma yaşadığı zamanlarda çevremdeki bazı kişilerin olumsuz konuşmaları az daha beni zarara sokuyordu çok iyi bilgi sahibi olmak lazım.
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
April 27, 2018, 04:09:52 PM

Öncelikle paylaşımınız ve uyarınız için teşekkür ederim. Bitcoin işinde şu ana kadar öğrendiğim tek şey 'şu coini alın diyenin dediği coini almamak.O kadar bilge olsa zaten şunu alın deyip bilgisayar başında bizimle yazışmaz.Bu nedenle kendin okuyup,araştırıp ve en önemlisi takip ederek kararlar vermeliyiz.Mesela acemilik zamanımda bir türk kripto sitesi beni yanlış yönlendirdiği için boş bir icoya para yatırdım.Bu tür şeylere kanmamak lazım.
fckGravity
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 2

View Profile WWW
April 28, 2018, 03:33:55 PM

Hepsini biliyoruz sana sorum sen yapabiliyormusun bunlari
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
April 28, 2018, 10:45:15 PM

Rakamlara ve fiyatların hareketlerine grafiksel yöntemler ve analizler uygulayarak tahminlerde bulunmak en basit tabiriyle kumardır. Ben bu yöntemle yapılan karların tesadüfi ve genel yükseliş dalgalarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ve bu gibi süreçleri takip etmek yerine geleceği olan projelere yatırım yapmak bana daha mantıklı geliyor.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
April 28, 2018, 10:59:46 PM

sepet yapıp beklemekten başka bir kazanç yöntemi yok arkadaşlar al satı bir çok kez denedim bazen yüksek karlar elde etsemde total da hep zarar yazdı
zafa
Newbie
*

Activity: 136

View Profile
April 28, 2018, 11:14:49 PM

HODL diyerek milleti gazlayan tiplerden uzak durarak ve sizi tatmin eden kara ulaştığınızda karınızı realize ederek kar edebilirsiniz. Ayı piyasasında HODL yapmanın hiçbir manası yok....
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: