Bitcoin Forum
June 15, 2024, 11:46:42 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Şeriata uygun kripto para !  (Read 517 times)
sundure
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
February 23, 2018, 12:20:48 AM

Bizim devletimizde diyanet işlerinin açıklamalarına uyarak bu işten uzak durdu. Malezya da geleceğin kripto paralarda olduğunu görmüş ki islami usullere uygun kripto para çıkartmış. Diyanet işleri neye göre karar verdi çok merak ediyorum?
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
February 23, 2018, 12:35:00 AM

Şeriat ne alaka anlamadım. Para paradır önemli olan onu nasıl kullandığındır. İyiye mi kullanıyorsun yoksa kötüye mi? Bir kere çıkardığı parayı reklam için dini karıştırarak kötüye kullandı.
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
February 23, 2018, 01:02:07 AM

Allah ile aldatmak böyle bişi işte.

Bizim diyanet de yanlış hatırlamıyorsam basın açıklamasında şimdilik caiz değil demişdi.

Şimdilik lafını çok manidar bulmuşdum.

Bu işler böyledir.

Çıkarın ne ise dini de ona göre kullanırlar.

İtikatın zayıfsa . Okumak yerine körü körüne inanmayı tercih edersen çok güzel kullanılırsın.

Dünyanın en iyi hack yöntemi insan hacklemekdir.

Duygularını incele zayıf yerinden yakala ve bırakma
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
February 23, 2018, 05:28:54 AM

Göte geldik hayırlı olsun. Yarın öbürgün bizim tayyipte alttan alttan bunları işleyip gereksiz bir coin çıkartır. Zaten amacı şeriat sayılır. Milletide alıma mecbur eder

Doctor-Coin
Full Member

Activity: 378
Merit: 114

View Profile
February 23, 2018, 07:16:40 AM

Hristiyanlık bu konunun dinen caizliğine bakmaz, humanist açıdan ekonomik olayları değerlendirir, ellerinde bizim gibi sağlam kaynakları yok.

Yahudiler hakkında bu konudan bahsetmek abesle iştigal olur. Yahudi için para söz konusu oldumu herşey helaldir ...

Benim tepkim aslında çıkarılmaya çalışılan şeriata uygun kripto para değil ama o kripto parayı çıkarmaya çalışan dallamada ... kendisi müslüman bile değil ve ülkesinde de şeriat kanunları geçerli değil. Dünyanın en çok rüşvet alınıp verilen ülkelerinden biri. Hatta Malezya Başbakanı geçen sene bir Arap şeyhinden kendi özel banka hesabına çok yüklü miktarlarda bağış almış biri ve bu skandal ortaya çıktığında ve kendisi bu bağışı neden aldığını açıklayamadığından dolayı bağışı geri iade etmiştir.

Bu uzakdoğu ülkelerinde olaylar bu şekilde ilerler. Her zaman bir budist, hinduist, hristiyan çıkar ve gerek arka planda veya ön planda bu tür olayları müslüman nüfusunun yoğun olduğu ülkelerde tezgahlar. Amaç tabiki kar elde etmek.

konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
February 23, 2018, 07:57:07 AM

ahuaha başlığa kahkaha attım  Grin diğer coinler şeriata uygun değil miymiş?para için dini kullanmayı bırakın artık.
sejem
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
February 23, 2018, 08:02:09 AM

İslam yaşamın kendisidir.İslam tırnak ucunuza kadar hüküm koyar.Para konusunda da hüküm koyar.Müslümanım diyenlerin Dininin içeriğini bilmeden "Olm dinle bunun ne alagası var,her konuda dine neden giriyorlar bla bla bla" demeleri ne kadar ilginç.Din;oturmana,yatmana,kalmana,yemene,içmene her şeye hüküm koyar.İnanç=Yaşam'dır.
hestese
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 17

View Profile
February 23, 2018, 08:42:55 AM

islami kripto para olarak adlandırılabilir fakat bu benim düşüncem değil. önemli olan kullananlar ne düşünüyor. çağımızda artık kripto para çıkartmak çok da önemli değil onu nasıl koruyacağınız, çaldırmadan saklayacağınız önemli. bugün bitcoin zengin olan kişiler kimliğini açık ettiklerinde hep risk alıyorlar.
biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 23, 2018, 09:37:34 AM

Bu iş bana televizyonlardaki gsm operatörlerinin reklam savaşlarını anımsattı reklamlarda hepsi en iyisinin en çok çekenin kendileri olduğunu söylüyor ve çekim hattında olmayan %3-4 lük bir alan olduğunu söylüyorlar ama gerçekeleri hepimiz biliyoruz ki öyle değil

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
February 23, 2018, 09:50:26 AM

Yakında Hindistanda buna benzer bir şeyler çıkartırsa pek şaşırmam açıkcası malezyanın neden böyle bir şey yaptığınıda pek anlam veremedim ama proje içinde pek olumlu bakılmıyor.

aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
February 23, 2018, 11:17:05 AM

yaa bunun adına nasıl kripto para dersin.bu tamamen altın ticareti sadece işlemleri internette yapılınca kripto oluyor.saf müslümanları kandırmak için helal yatırım .yersenn...adam altınlarını yüksek fiata okutmak için saf arıyor.böyle proje olmaz.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
wanhun
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
February 23, 2018, 02:05:03 PM

Dubaide de buna benzer bir kripto para çıkartmıştı, yine aynı sistemdi, altına dayalı adı da one gram dı. İslami ülkelerde kendi halklarının ihtiyaçlarını göz ardı etmiyor.
Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 23, 2018, 03:41:53 PM

diyanetten fetva bekliyorum onlar açıklama getirmeden benim için bir değeri yok ahahahha
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
February 23, 2018, 04:39:18 PM

Bu nasıl bir zihniyettir ya para biriktirmek , para kazanma isteğinde olacaksınız sonra da faizsiz bankaya paranızı koyup aynı mantıksızlıkla şeriata uygun kripto para çıkaracaksınız bunlar sadece kendilerini kandırıyor.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504

View Profile
February 23, 2018, 04:40:42 PM

Malezyalı otoriteler kılıfına uydurmuş, altın karşılığı olunca bilmem neye uygunmuş. Millet keriz yedi tabi. Güven en önemli faktördür, arkasından istikrar gelir. Dünya ne hale geldi. Koca ülkenin açıklamalarına bak. Gülelim mi ağlayalım mı?
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
February 23, 2018, 05:29:36 PM

Şaka gibi yemin ediyorum. Şeriata uygun ne demek. Helal dijital para çok komik olmuş. Hiç iş yapabileceğini sanmıyorum yanından bile geçmem.
heroise
Member
**

Activity: 224

View Profile
February 23, 2018, 06:31:40 PM

Böyle bir açıklama ve çabaya girmek komik gerçekten. Özellikle de Türk yatırımcılardan destek beklemeleri şeriata uygunluk konusuna verdiğimiz önemden olsa gerek Cheesy

therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729

View Profile
February 23, 2018, 07:11:10 PM

Şeriate uygun dijital para tabiri sadece şeriatle yönetilen ülkelerin veye radikal örgütlerin dikkatini çekmek içinmi dile getiriliyor acaba. Ben bu paradan uzak dururum açıkçası. Hedef kitleyi baştan belirlemişler. Kendi aralarında takılsınlar.
mallmi
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
February 23, 2018, 11:13:28 PM

Dini hassasiyetleri çok yüksek olan insanlar için iyi bir haber. Türkiye'de de bu hassasiyette olan insanlar var ve diyanetten açıklama istediler ama diyanet şimdilik caiz değil deyip konuyu kapattı. Halbuki iyi araştırmak lazım deseydi daha iyi olurdu.
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
February 24, 2018, 12:21:40 AM

Ümmet bunu bekliyordu bravo. Bu nasıl bir haber ya Bitcoin ve diğerleri haram bizim yaptığımız helal. Bu nasıl bir kafa arkadaş. İnsanların kafasını karıştırmayın arkadaşlar insanlar gidip yatırımlarını yapsın. Bu işe kumar falan diyorlar onları dinlemeyin arkadaşlar. Bu tip insanlar yüzünden yüzyıllardır müslüman dünyası aç.

Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: