Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:52:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Binance anlık dump-pump lar da alım satım yapmak büyük sorun.  (Read 202 times)
temeler (OP)
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 23, 2018, 10:24:48 PM

Diğer borsalarda bulamadığım birkaç altcoin için ve BNB deki komisyon avantajlarından dolayı bir süredir kullanıyorum; ama anlık çıkış ve düşüşlerde alım-satım yapmak imkansıza yakın hale geliyor. Emir girilemiyor,sayfa kilitleniyor birkaç kere zarar ettirdi bu yüzden.
Benzer sorunları yaşayan çözüm bulabilen kimse var mı?
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714949568
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714949568
Reply with quote  #2

1714949568
Report to moderator
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
February 24, 2018, 07:22:35 PM

Yeni piyasaya çıkmış borsalar için bu sorunlar gayet normaldir. Alt yapısı ve kurumsallığı iyileştikçe ancak bu tür problemler ortadan kalkar.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
February 25, 2018, 09:14:32 PM

binancede 2 desimal saçmalığı yüzünden 70 tl lik parçalı halde bakiyemi çekemedim ve bnb yede çevrilemiyor. o yüzden bu borsadaki hesabımı kapattım.

yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
March 10, 2018, 06:55:05 AM

binance dump & pump işlemleri yapılmasın diye özellikle yavaşlatıyor olabilir.
Risotto
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
March 10, 2018, 04:48:51 PM

Pump Dump yaşanıyorsa site yavaşlığı normal. Birde üstüne binlerce kullanıcının 0.000001x daha ucuza yazıp elden çıkartmayı düşündüğünü varsayarsak, üstüne botların da durmadan yeni fiyat yazdığını da hesaba katarsak elinizde tek seçenek kalıyor. Ya hacmin azalıp ortalığın sakinleşmesini bekleyeceksiniz yada ucuzdan satıp orayı terkedeceksiniz ki tek seçenek ucuzdan satmaktır
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
March 10, 2018, 09:59:40 PM

ben bilerek yaptıklarını düşünüyorum, dump ve pump zamanları siteyi kastırıyorlar, tam tuşa basıyorsun kasılıyor bir site, çözemedim yani,
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
March 10, 2018, 11:06:59 PM

Evet bende Binance'de bunu yaşadım fakat diğer borsalarda hiç alım yapamıyorum.. Binance diğerlerine göre daha hızlı bir hizmet anlayışına sahip, ben daha iyisi çıkana kadar daha doğrusu merkezsiz borsalar gelene kadar binance'den çok memnunum.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
March 12, 2018, 08:22:37 PM

ani fiyat değişimlerinde bir çok borsada bu sıkıntılar yaşanıyor. Türkiye-yurtdışı borsalar arası arbitraj fırsatı olduğunda da Türk borsaları ya çöküyor ya emir girdirmiyor felan

Prelektro
Sr. Member

Activity: 281
Merit: 250

View Profile
March 12, 2018, 09:42:50 PM

Binance'in masaüstü ya da telefon uygulamasını indirirseniz bahsettiğiniz kasmalar olmuyor. Kasmalar browser kaynaklı binance ile bir alakası yok. Desktop uygulaması özellikle hiç takılmadan sorunsuz çalışıyor.

BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
March 13, 2018, 01:36:42 AM

Pump - Dump yapabilmek için çok fazla bot devreye giriyor, kullanıcı yoğunluğu da göz önüne alırsak sistemin tıkanması çok normal. Yeterli sunucu kapasitesi ve API'lerde yapılacak iyileştirilmelerle problem çözülebilir. Ama bu durum Binance'nin işine geldiği için bunu yapar mı bilemiyorum. Ya pump-dump olan coinlerden uzak duracaksınız ya da biraz daha ucuzdan satarak kurtulacaksınız.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
March 13, 2018, 03:15:45 AM

cep uygulamasıyla ya da pc uygulamasıyla gırersenız tek sorun cıkmıyor.sorun browser de oluyor malasef.kasıyor.ama cep ve pc  uygulamasında sorun cıkmıo
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
March 13, 2018, 10:15:16 PM

Doğru bazen chrome giriş yapınca bile sayfa yüklenmiyor hata çıkıyor. Kasılmalar genelde borsaların güncel sorunu, o kadar para kazanıyorlar serverlarını quantum pc yapmaları lazım. Kenarda köşede işlem hacmi yazar yüz milyonlarca belki milyarlarca dolar dönüyor siz düşünün kaç bin kişi aynı anda o sitede geziniyor
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 13, 2018, 11:37:39 PM

Her borsada bu var ben bunla Binance'den çok Bittrex'te karşılaştım, Kraken'de hiç böyle sorunlar yok, adam akilli iş yapan bi onlar
tncgnr
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
March 15, 2018, 01:16:54 PM

Her borsada bu var ben bunla Binance'den çok Bittrex'te karşılaştım, Kraken'de hiç böyle sorunlar yok, adam akilli iş yapan bi onlar

Krakenin işlem hacmi ve alt yapısıyla bu tarz sorunlar yaşamaması zaten normal degil mi ?. Hiç bulaşmayın pumb-dumb olayına. Canlar  yanıyo boşuna
BlackSeaConqueror
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
March 15, 2018, 10:09:16 PM

Diğer borsalarda bulamadığım birkaç altcoin için ve BNB deki komisyon avantajlarından dolayı bir süredir kullanıyorum; ama anlık çıkış ve düşüşlerde alım-satım yapmak imkansıza yakın hale geliyor. Emir girilemiyor,sayfa kilitleniyor birkaç kere zarar ettirdi bu yüzden.
Benzer sorunları yaşayan çözüm bulabilen kimse var mı?

mobil app'i denediniz mi?
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 06:33:31 PM

botlar ile yapan yapıyor. o ilk üfürenler yani yükselişe başlamadan önce tetikleyenler onlar kazanıyor ve herkes bu seviyede kazanç elde edemez. dünyanın kuralı diyelim. binancedeki kasılma, işlemlerin gecikmesi, siz emri girinceye kadar o fiyatın uçması sorunları farklı borsalarda yer alıyor. binanceye özgü değil.
engineer88
Member
**

Activity: 260
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 07:24:23 PM

Benzer problem ile IOTA ilk çıktığı zamanlarda karşılaşmıştım. Google  Chrome tarayıcısı ile giriş yapınca da sayfa yüklenemiyor ve hata veriyor. Donmalar ve açmamalar yine karşılaşılan problemlerden. Hizmet anlayışındaki ilerleme oldukça kurumsallaştıkça zamanla değişimlerle mevcut sorunların en aza indirgeneceği düşüncesindeyim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: