Bitcoin Forum
May 12, 2024, 06:32:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: havven airdrop adına gelen mailler fakedir  (Read 213 times)
marn6767 (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 13

View Profile
February 23, 2018, 10:59:54 PM

Arkadaşlar telegramlarında yapılan açıklamaya göre gelen mailler scamdır Kesinlikle bilgilerinizi vermeyiniz. Telegramlarında adminleri bu yönde açıklama yaptı. Dolandırıcıların kurbanı olmayınız.
1715538771
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715538771
Reply with quote  #2

1715538771
Report to moderator
1715538771
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715538771
Reply with quote  #2

1715538771
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
February 24, 2018, 01:04:32 AM

zaten artık gelen e maillerin hiçbirine tıklamıyorum. güvenemiyorum. uyarın için sağol mutlaka birileri faydalanacaktır bu konudan. havven airdrobu sayesinde ülkemizde gazete küpürlerine bile çıktı bakalım neler yapacak  Cool

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
February 24, 2018, 06:46:12 AM

Ben de gelen bir maili babam yollasa bile içinde link varsa açmıyorum. Airdroplara sürekli kullandığınız mail adreslerinizi değil yeni oluşturduğunuz sadece airdroplar için kullanacağınız bir mail adresi kullanın

triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 24, 2018, 07:04:18 AM

Bana her gun  bir suru maıl gelıyor, benım anlamadığım mesela bluzellaya gırmeye calısıyordum adamlar fake maıl attı bluzelladan adres su falan dıye nerden buluyorlar benım maılımı acaba
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
February 24, 2018, 07:07:55 AM

Bana her gun  bir suru maıl gelıyor, benım anlamadığım mesela bluzellaya gırmeye calısıyordum adamlar fake maıl attı bluzelladan adres su falan dıye nerden buluyorlar benım maılımı acaba

Satıyorlardır milletin maillerini dostum. Baksana en son gelen haberlere göre sgk bile milletin maillerini satmış diye haberler var. Hoş bizim konumuz ülke dışında ama çakallık her yerde aynı.

acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
February 24, 2018, 07:20:41 AM

mailler tanımadık isimlerdense direk siliyorum ya, zaten piyasanın iyice icine girdik, spam mail gelip duruyor airdroplar yüzünden...
sejem
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
February 24, 2018, 07:25:34 AM

evet kendileri de açıklama yapmışlar.fake siteler aslından daha çok çalışır oldu Cheesy
sejem
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
February 24, 2018, 07:27:24 AM

Satıyorlardır milletin maillerini dostum. Baksana en son gelen haberlere göre sgk bile milletin maillerini satmış diye haberler var. Hoş bizim konumuz ülke dışında ama çakallık her yerde aynı.

borsalar da veriyor.ben tc dışında borsaya kayıtlı değilim ama kaydolduktan sonra ingiltere numarasından bile arandım Cheesy bir baktım herkes aynı şeyden bahsediyor bir borsa bilgileri satıyor diyor.
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
February 24, 2018, 07:51:31 AM
Last edit: February 24, 2018, 08:05:56 AM by chn2z

Ben admine sordum şimdi gerçek diyor ? Şu açıklamanın kaynağını bi yazar mısın.  Ayrıca adamlar mail adresi ve erc20 adres istemiş fake olan bir mail neden  benim adresimi istesin ki erc20 adresimi hackleyecekler. Ekstradan şunu gönder bunu gönder yazmamışlar ayrıca ikinci admine de sordum oda dün gönderilmiş dedi gerçek yani mailler. Fake değil. Katılan varsa son gün 26 şubat bilginiz olsun. O tarihten sonra gönderilen postlar dikkate alınmayacktır diyor.

gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
February 24, 2018, 07:53:51 AM

Turkcell veya facebook kisisel bilgileri müşterilerine satıyor, özellkle turkcell bunu çok yapıyor mesela araba satıcısıysan adam geliyor dıyorkı son 6 ayda geliri şu an veya bır araba showroomundan sınyal almış kişilere sms gonderelim. Bunlar yasalmı degil ama yapıyorlar
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 24, 2018, 08:44:41 AM

bilgilendirme için çok sağolun. etraf gerçekten sahtekar kaynıyor. sahtekarlık uluslar arası oluncada pek peşine düşüp uğraşanda olamıyor malesef durum budur.
papadoc
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
February 24, 2018, 08:49:15 AM

eyv aga sağolasın bilgi için
chn2z
Full Member

View Profile
February 24, 2018, 09:11:17 AM

Vay arkadaş Smiley Okumadan post yazan ne kadar insan varmış neyse ben bir şey demiyorum. Bol Kazançlar arkadaşlar Smiley))
marn6767 (OP)
Member
**

View Profile
February 24, 2018, 10:31:26 AM

Ben admine sordum şimdi gerçek diyor ? Şu açıklamanın kaynağını bi yazar mısın.  Ayrıca adamlar mail adresi ve erc20 adres istemiş fake olan bir mail neden  benim adresimi istesin ki erc20 adresimi hackleyecekler. Ekstradan şunu gönder bunu gönder yazmamışlar ayrıca ikinci admine de sordum oda dün gönderilmiş dedi gerçek yani mailler. Fake değil. Katılan varsa son gün 26 şubat bilginiz olsun. O tarihten sonra gönderilen postlar dikkate alınmayacktır diyor.

bu kampanyada ben ve birçok arkadaşımda var sorması ayıptır onlara neden gelmedi bu mailler. Bana dahi gelmedi. Mail gelen kişi sayısı sınırı sayıdayken neye göre gerçek diyor adminlr. Bende takip ediyorum telegramlarını biri çıkıyor hesaplamalar devam ediyor diyor diğer çıkıyor gerçek diyor diğeri sahte diyor. Br mailden ne oluyor diyorsanız önemli olan sizden istediği bilgi değil yönlendirme bağlantısı. Yönlendirme bağlantısına bir virüs gömebilir veya başka bir yere yönlendirebilir ve bütün hesaplarınızı çalabilir.
chn2z
Full Member

View Profile
February 24, 2018, 11:03:43 AM

bu kampanyada ben ve birçok arkadaşımda var sorması ayıptır onlara neden gelmedi bu mailler. Bana dahi gelmedi. Mail gelen kişi sayısı sınırı sayıdayken neye göre gerçek diyor adminlr. Bende takip ediyorum telegramlarını biri çıkıyor hesaplamalar devam ediyor diyor diğer çıkıyor gerçek diyor diğeri sahte diyor. Br mailden ne oluyor diyorsanız önemli olan sizden istediği bilgi değil yönlendirme bağlantısı. Yönlendirme bağlantısına bir virüs gömebilir veya başka bir yere yönlendirebilir ve bütün hesaplarınızı çalabilir.

Arkadaşım sana neden gelmediğini ben bilmiyorum git telegram kanalında sor. 20x  yaptım ben referralle bu gelen o mu değil mi onu da bilmiyorum açıkcası. Ama sorduğum tüm adminler gercek dedi resmi incelersen kanala gelen mailin ekran ss'ini alıp attım bu gercek mi yalan mı diye de sordum bütün adminler gerçek dedi.Hatta özellerine de gidip sordum. Ben sana yalan soyluyorsun da demedim sadece bu maillerin gerçek olduğunu söyledim ve 26 şubata kadar dönüş yapılması gerek dedim. Yönlendirme bağlantısına baktım google forma yönlendiriyor istedikleri de sadece erc20 adress ve mail. Tekrar sorabilirsin adminlere.
marn6767 (OP)
Member
**

View Profile
February 24, 2018, 11:23:28 AM

Arkadaşım sana neden gelmediğini ben bilmiyorum git telegram kanalında sor. 20x  yaptım ben referralle bu gelen o mu değil mi onu da bilmiyorum açıkcası. Ama sorduğum tüm adminler gercek dedi resmi incelersen kanala gelen mailin ekran ss'ini alıp attım bu gercek mi yalan mı diye de sordum bütün adminler gerçek dedi.Hatta özellerine de gidip sordum. Ben sana yalan soyluyorsun da demedim sadece bu maillerin gerçek olduğunu söyledim ve 26 şubata kadar dönüş yapılması gerek dedim. Yönlendirme bağlantısına baktım google forma yönlendiriyor istedikleri de sadece erc20 adress ve mail. Tekrar sorabilirsin adminlere.

valla hocam şimdi sordum bende CM'leri hayır airdrop mailleri daha gönderilmedi dedi. sonra shyla diye bir adminlerine sordum oda bi halt bilmiyor. Açıkcası ne yaptıkları belli değil ve birbirlerinden haberleri yok. Bu tarz sorularıda görmezden gelmeye çalışıp cevap vermemeye calışıyorlar
chn2z
Full Member

View Profile
February 24, 2018, 11:34:06 AM

Hocam o zaman gelen mailler airdrop değil. Twitter ve telegram bounty confirmation  adı altında gelmiş ben şimdi baktım. Demek ki onun için de farklı gelicek. Çünkü ben sordum gerçek dedi hatta sonra referral airdrop kampanyasınıda sordum onunla ilgili bilgimiz yok olunca burdan haber veririz dedi. Sanırım sen Airdrop kampanyasından bahsediyorsun ben ise twitter ve telegram Bountyden bahsediyorum. Smiley Hatta sonradan bir mail daha geldi

Correction
Hi everyone, there was a slight miscalculation to the tokens received per bounty participant. Here is the correct figure for each bounty component:
• Twitter: 388 tokens
• Reddit: 101 tokens
• Medium: 189 tokens
• Telegram: 92 tokens

Submit your ETH wallet address
Don't forget — submit your ETH wallet address by February 26 (23:59 PST) to receive your bounty allocation.

Ödüllerde düzeltme yapmışlar. Telegram 55 diyordu 92 ye twitter 233 diyordu onuda 388 e çıkarmışlar.  Mesela bu mailde tekrar form göndermemişler Fake olsa özendirme amaçlı zannederim ama burda her hangi bir link yok. Dediğim gibi farklı şeylerden bahsediyoruz demek ki. Şu an gelen mailler sadece Telegram Reddit Medium Twitter kampanyaları için gönderilenler o yüzden gelen mailler fake değil. Muhtemelen daha sonra da airdrop için gönderirler.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 24, 2018, 12:50:27 PM

Her yerde scam millet ne yapacağını şaşırdı, zengin olma reklamları hemen bitcoin ile yeniledi kendilerini  Cheesy öyle bir ortama dönüştü ki akıllı adam bile para kazanamaz yani o biçim.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
March 01, 2018, 03:40:17 PM

Havven olsun olmasın gelen maillere bilgi vermek dolandırıcılığa direk davetiye oluyor zaten, artan airdrop katılımlarıyla birlikle insanların elinde çok fazla mail birikti her yolu deniyorlar.
R1011
Full Member

Activity: 182

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 03, 2018, 02:06:24 PM

Havven airdroptu değil mi hocam. Ben öyle hatırladım ve katılmıştım allahtan airdropilar için başka bir mail adresi kullanıyorum zaten genelde pek girişte yapmıyorum. Mail onayla falan diyenleride onaylamıyorum ne olur ne olmaz diye.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: