Bitcoin Forum
May 12, 2024, 07:34:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: cuda error - cannot allocate big buffer for dag. check readme.txt for possible  (Read 177 times)
Cemlik (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 24, 2018, 11:48:10 AM

Çok enteresan şekilde bir kaç gündür farklı coinler kazarken bugün tekrar eth ye döneyim dedim.
Hangi minerla denesem hata veriyor.
Claymore son sürümde 1050ti içinde bu hatayı alıyorum. Dag 2.31 de daha. Yani 4gb ye daha çok var ancak bu hatadan kurtulamadım.
Dün 2 adet daha kart ekledim. Bugün eth ye geçeyim dedim olmadı. 6 kart var toplamda. Driverlarda son sürüm.

...
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715542484
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715542484
Reply with quote  #2

1715542484
Report to moderator
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 24, 2018, 11:50:52 AM

windows sanal bellek limitini yukselttiniz mi?
bu sorun sanki sanal bellek yetersizligi gibi duruyor?
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 24, 2018, 12:01:21 PM

windows sanal bellek limitini yukselttiniz mi?
bu sorun sanki sanal bellek yetersizligi gibi duruyor?
Üstad bende şimdi tam çözdüm diye onu yazıcaktım Smiley
Sorun sanal bellek.
Yükseltmiştim normalde ama sanırım ayarlaya tıklamamışım ve doğal olarak sadece yükselttiğimi sanmışım Smiley
Ama ayarları geçerli kılmadığım için yükselmemiş.
Şimdi d sürücüsüne 130gb ayarladım halloldu.
Teşekkür ederim yinede üstad Smiley
Dikkatsizlik başa bela işte Smiley
Edit:Merit atayım dedim sana ama atamadım yokmuş Smiley
Bi edit daha: şimdi baktımda zaten ihtiyacında yokmuş pek Smiley

...
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 24, 2018, 12:05:42 PM

rica ederim Smiley sanal bellek limitini genelde sistemi ilk kurduktan sonra yukseltip bir daha isimiz dusmuyor. zaman zaman temiz kurulum yaptigimizda da hemen surucu yukle onu indir bu patch i yap falan derken sanal bellek limiti gozden kaciyor
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 24, 2018, 01:15:26 PM

rica ederim Smiley sanal bellek limitini genelde sistemi ilk kurduktan sonra yukseltip bir daha isimiz dusmuyor. zaman zaman temiz kurulum yaptigimizda da hemen surucu yukle onu indir bu patch i yap falan derken sanal bellek limiti gozden kaciyor
Aslında ayarlamıştım onuda ilk.
Ama o sol altındaki ayarlaya tıklamamıştım şimdi hatırladım Smiley 70000-120000 yazmıştım ama ne olduysa o ayarla tuşuna tıklamadan çıkmıştım şimdi aklıma geldi valla Smiley
Sağolasın üstad Smiley

...
OldToken
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
February 24, 2018, 02:09:34 PM

Sanal ile alakalı aynı sorunu bende bir iki defa yaşadım. Yaşayan arkadaşları yardımcı olması amacı ile bir iki şey yazıyorum.

Ben ayarlamaları yapmıştım. Ve Sanal Bellek mikarını 50 Küsür GB olarak ayarlayıp, tamama basmıştım. Güncelleme sonrasında bu hatayı almaya başladım. Sanal belleğe baktığım da 50 küsür olarak görünüyor da ama windows onu algılamıyordu sanırım. Veya Güncelleme ile başka bir sorun oldu, ne olduğundan emin değilim. Sorunu şu şekil de çözdüm.

- Önce sanal belleği kapattım ve Windows'un otomatik seçmesini söyledim. Tamam deyip windows'u yeniden başlattım.
- Windows yeniden açıldıktan sonra tekrardan sanal belleği 50 gb yaptım. Tamam deyip Windows'u yeniden başlattım ve sorunum hal oldu.

Sanal bellek kısmında yüksek rakam görüp de sorun yaşayan olursa bu yolu deneyebilir.
erguno
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
March 25, 2018, 09:15:36 PM

Selamlar,

--- 3GB kartlar için ---

Malesef sorun VM değil arkadaşlar. Windows 10 yaklaşık olarak %20 civarında bir vram miktarını bloke ediyor. Bugün itibariyle 3 gb kartlarım patlamaya başladı. claymore miner da -eres parametresini 0 yaptığımda sorun geçici olarak düzeldi. Ancak 2 - 3 haftaya kadar windows 10 üzerinde çalışan tüm 3 gb kartlar patlayacak (eğer bir çözüm bulunamazsa.) Microsoft tarafına bu konula alakalı 2016 yılından bu yana bir çok talep açılmış, ancak adamlar konuyu cevaplamıyor bile.

Muhtemel çözüm ise işletim sistemini değiştirmek. Windows 7 %95 civarında kullanıma izin veriyor ama uyum sorunu var miner programları ve çoklu gpu ile. Yada ethos gibi farklı bir işletim sistemine geçmek gerekecek.

Farklı bir fikri yada çözümü olan lütfen paylaşsın.

ps: yukarıdaki çözümü bir çok defa farklı bilgilsayarlarda denedim ve olmadı.
amedeusx
Newbie
*

Activity: 82

View Profile
March 26, 2018, 10:49:55 AM

Selamlar,

--- 3GB kartlar için ---

Malesef sorun VM değil arkadaşlar. Windows 10 yaklaşık olarak %20 civarında bir vram miktarını bloke ediyor. Bugün itibariyle 3 gb kartlarım patlamaya başladı. claymore miner da -eres parametresini 0 yaptığımda sorun geçici olarak düzeldi. Ancak 2 - 3 haftaya kadar windows 10 üzerinde çalışan tüm 3 gb kartlar patlayacak (eğer bir çözüm bulunamazsa.) Microsoft tarafına bu konula alakalı 2016 yılından bu yana bir çok talep açılmış, ancak adamlar konuyu cevaplamıyor bile.

Muhtemel çözüm ise işletim sistemini değiştirmek. Windows 7 %95 civarında kullanıma izin veriyor ama uyum sorunu var miner programları ve çoklu gpu ile. Yada ethos gibi farklı bir işletim sistemine geçmek gerekecek.

Farklı bir fikri yada çözümü olan lütfen paylaşsın.

ps: yukarıdaki çözümü bir çok defa farklı bilgilsayarlarda denedim ve olmadı.

3gb kart derken heralde gtx 1060 3g var benm bildiğim. artık onunla ether yapamayacağız.pirl, etp veya ccminer algolu coin yapacağız mecburen. şuan RVN var karlı.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: