Bitcoin Forum
May 22, 2024, 04:35:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Elon Musk, “Yalnızca 0.25 Bitcoin’im Var”  (Read 822 times)
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 25, 2018, 04:29:21 PM

Bu adamin bitcoine yatirim yapmamasi garip ve dusundurucu. Ya riski sevmiyor ya da bitcoine guvenmiyor. Ilk secenek zor cunku parasinin buyuk bir kismini spacex icin harcamis bir adam riski sevmiyor demek yanlis olur. O zaman ikinci secenek kaliyor. Bu adam guvemiyorsa biz nasil yatirim yapacagiz?
Cok parasi var daha cok kazanma hirsinda degil. parayi projelerini ve fikirlerini finanse etmek amaciyla kazanan ve harcayan birisi.
Boyle insanlarin gelirinin buyuk kismi genelde calismalarini devam ettirsin diye sagdan soldan gelen bagislarla olusur.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
February 25, 2018, 04:54:47 PM

Elon Mask Bitcoine yatırım yapmamış diye biz de mi vazgeçeğiz simdi ne yani yapmaz yapmaz illa bunun ardında sebep mi arayacağız. Adamın derdi bu dünya ile değil fazlasıyla da parası var zaten.
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
February 25, 2018, 10:15:52 PM

Adamın milyondolarlari var bitcoin ile mi ugrasacak. 3 farklı şirketi var ve her sirketi için durmadan araştırma yapıyor yeni projeler geliştiriyor. Böyle bir insan niçin bununla uğraşsın.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
February 25, 2018, 10:23:26 PM

Adamın zengin olmak gibi bir amacı olmuş olsa paypali sattıktan sonra o para zaten torunlarına bile yeterdi ama adamin düşüncesi daha farklı onu belki hiçbir önemi de yok
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
February 25, 2018, 10:25:33 PM

Bu adam teknolojiyi her alanda takip edebilecek değil ya? O da insan sonuçta.. Belki de Bitcoin'i duysa bile zamanında ilgisini çekmemiştir açıkçası ben bir gün gerçekten dijital paralarla alışveriş yapacağımıza ve günlük hayatta kullanacağımıza inanıyorum fakat benim geçen sene yatırım yapmış olmamdaki tek amaç Türk lirasının devamlı değer kaybetmesiydi.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 25, 2018, 10:38:12 PM

Adamın ilgi alanı çalışma alanları tamamen farklı. Hedeflerinde marsta yaşam oluşturmak. Dünyaya zarar vermeden yaşamayı sağlamak filan var. Gelip bir de bitcoin ile mi uğraşsın.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
February 25, 2018, 10:41:34 PM

Ben kendisinin Bitcoin'i olsa bile söyleyecek olacağını zannetmiyorum ayrıca diğerleri gibi önden bitcoin satın alıp ardından bitcoinim var diyerek %30-%40 kâr yapıp piyasadan da tüyebilirdi.. demekki adamın daha fazla paraya ihtiyacı yok, uğraşmıyor.
a.sena
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
February 25, 2018, 10:41:52 PM

yalan atıyor lan bu adam. her konuda önde giden bir adam bu konuda mı yatırım yapmamış.
bi ICO yapsa da yatırım yapsak  Grin
Alucardo
Newbie
*

Activity: 155

View Profile WWW
February 26, 2018, 05:34:08 AM

Almaması düşündürücü, olmaması tedirgin edici. Arkadaş senin beynin yok mu? Elon Musk evet binlerce btc var elimde demesiyle mi dahil olacaktın kripto dünyasına? Varsa bile açık açık söylememesi kadar doğal birşey yok. Elon Musk'ta binlerce btc varmış diye koşa koşa btc alacaklar sonra düşünce adama sövecekler. Twitterdan instagramdan soru ve küfür yağmuruna tutacaklar. Az biraz oturun da düşünün ya. Madem inancın yok blockchaine ne diye bu forumdasın derler adama.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
February 26, 2018, 07:07:38 AM

adam dünyalık işlerle uğraşmıyor da ondan yok Cheesy adam uzaya arabasını yollayacak duruma gelmiş, ne yapsın bitcoini Smiley
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 26, 2018, 07:27:22 AM

0.25 fena değil. elon musk bitcoin haricindeki girişimleri ile zengin olmuş biri ve gözü bitcoinde değil. kripto paralara yatırım yaptığını hiç zannetmiyorum. Bu tür yatırımları yapması gerekirdi çünkü güneş enerji paneli (çatı kaplama), tesla (elektrikli araba) mars-uzay projesi gibi kaynak olarak kendisini rahatlatabilirdi.
skaya7
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 26, 2018, 07:28:03 AM

gerçekten çok ilginç inanılmaz ileri görüşlü bir insan ve sayesinde bir sürü yeni şey gördük sadece ilgisi yoktur diye düşünüyorum çünkü bu piyasa inanılmaz

CRYPTOV8 ◄◄◄◄ Bringing banking to blockchain►►►► (https://www.cryptov8.com/)
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
February 26, 2018, 09:19:55 AM

Bence elon alim yapmak icin dibi bekliyor. O biz gibi pisman degil o 20 bin dolarda satti butun bitcoinleri ve simdi bekliyor. Olabilir mi ? Belki. Ama saka bir yana bu adamin bitcoin piyasasinda olmamasi bana oldukca sasirtici geliyor.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 26, 2018, 09:29:26 AM

Biz adama satoshi mi acaba derken adam 0.25 bitcoinim var diyor. Bu adamda bir isler var ama hadi hayirlisi bakalim.
cabbarhasan
Newbie
*

View Profile
February 26, 2018, 09:40:31 AM

Parasini yatirmasi gereken bir suru alan var zaten onunde bu yuzden neden bitcoine yatirip riske etsin parasini.
sejem
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
February 26, 2018, 09:58:11 AM

bu durumda ben musk'a göre bitcoin zenginiyim Cheesy
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 26, 2018, 10:14:32 AM

musk’un, Satoshi Nakamoto olma ihtimali ne zaten bir tarafımla bile gülmemiştim.
böyle piyasa adamalarının zaten kripto para piyasasına açıkça destek vermesini pek beklemiyordum. şaşırdım diyemem.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 26, 2018, 10:15:43 AM

Elon Musk’ın bizim hayal bile edemeyeceğimiz yatırımları var, uzaya kendi parasıyla araba gönderecek kadar büyük hayaller ve planlardan söz ediyoruz. Kimbilir sırada gerçekleştirmek istediği daha neler var. Bitcoini olsa bile insanlarla bunun polemiğine girecek türden biri olduğunu sanmam, hem neden bunun sorumluluğunu alsın ki. Bitcoine yatırım yaptım dese bu konuşulurdu, Musk şu an Tesla ile ve diğer projeleriyle bilinmek istiyor olabilir.
earmark
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
February 26, 2018, 11:00:50 AM

Adamın yaptığı yatırımlar, projeleri planlaması belli bunların içinde Bitcoinin yer almaması ya da kriptoparalara yatırım yapmaması abes bir durum değil. Sonuçta hayalini açıklayıp yaptığı yatırımları kuruduğu şirketleri bu doğrultuda yapan birisinden bahsediyoruz. Hemen bitcoin kötü de mi yatırım yapmadı dememek lazım. Sonuçta kişisel bir durum. İleride yapabilir bununla alakalı kötü bir yorumu olmamış. Belki de ilerde kendisi bir  dijital para birimi piyasaya sürer. Marsın ilk kripto parasını basabilir.Bu adamın hayalleri bizim gerçeklerimizden daha gerçek.
fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
February 26, 2018, 04:16:49 PM

Bence bu adamın daha fazla bitcoini vardır. Sonuçta dünya parası var ve adam girişimci. Böylesine çok getirisi olan bir piyasadan uzak kaldığını düşünmüyorum. Bu sadece bitcoin için demiyorum bi sürü kripto para birimi var  herhangi birinde yatırımı vardır. Ya da doğruyu söylüyodur ve belkide yeni bir kripto para birimi çıkarabilir. Kendi para birimini üretebilir mi bilmiyorum ama neden yapmasın. Adam hayalini gerçekleştirmeyi amaç edinen biri. Bu konuda hayal kurması yeterli. Ama Bence daha fazla bitcoini vardır.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: