Bitcoin Forum
May 06, 2024, 03:53:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Putin’i sevmek  (Read 268 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
February 25, 2018, 02:05:13 PM

Putin, gelişen teknolojilerin toplum yapısını bozabileceği konusundaki eleştirilere, ismini vermeden bir arap bakanın “Taş Devrine dönmeye neden olacak” sözüne atıfta bulunarak “Taş Devri, taşların bitmesi nedeniyle sona ermedi;  yeni teknolojilerin ortaya çıkması buna neden oldu. Ve şimdi dünyada yeni teknolojiler var. ”

Putin, “yarışa geç kalanların ”  blok zincirini daha önce  benimseyen liderlere bağımlı olacağını söyledi.

“Rusya buna izin veremez,” dedi...

Yukarıdaki paylaşım Putin’in demeçlerinden sadece bir tanesi. Adamı sev ya da sevme anlarım ama bu adamın aklına ben saygı duyuyorum abi. Devlet adamlığı günü değil geleceği kurmak ve bu yönde adım atabilmektir . Ülke olarak kripto piyasasına bu denli ilgi duyarken idare’nin buna seyirci kalması ve hala “caiz/caiz değil” in dışında devlet politikasına dahil edemediğimiz bu teknoloji umarım bikaç sene sonra devlet olarak en büyük pişmanlığımız olmaz.Bir ülkede asayişi devlet sağlamazsa mafya çıkar ya, işte bizde devlet olarak bu piyasaya Fransız kalırsak çiftlikbank ve emsalleri bu boşluğu doldurup cukkayı doldurur. Üzülerek belirtmek isterim anti-matbaa/olmasın İbrahim Mütefferika mantığı hala devam ediyor galiba Sad
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714967629
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714967629
Reply with quote  #2

1714967629
Report to moderator
1714967629
Hero Member
*

Ignore
1714967629
Reply with quote  #2

1714967629
Report to moderator
1714967629
Hero Member
*

Ignore
1714967629
Reply with quote  #2

1714967629
Report to moderator
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
February 25, 2018, 02:15:45 PM

Putin'i göklere çıkarırken ülkemizi gömmeye gerek yok. Bizim devlet sistemi ne yazik ki ağır işler ancak işler. Nitekim Cumhurbaşkanı başdanışmanının ve Mhp genel başkan yardımcısının olduğu gibi ve daha bir çok üst düzey kişinin kripto paralar hakkında olumlu yönde görüş ve önerileri mevcut.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
February 25, 2018, 02:26:16 PM

Putini yada başka devlet başkanlarını eleştirmek için yazmıyorum fakat gerçekler var.
Şanslı bir şekilde teknolojiye meraklı ve nispeten zeki gençleri var. (en azından bizim ülkeye gelenleri öyle)
Vitalik ve Sasha gibi kendi platformlarını geliştiren iki kişi var.
Çinin istemediği ve kendisininin çine yakın bir bölgede kurmaya çalıştığı madenciler için bir bölge var.
Crypto konusunda enteresan bir şekilde şanslı, oda bu şansı fırsata çeviriyor fazlası değil.

Rusya moskova dan ibaret değildir, asgari ücretin 500$ ın altında olduğu ülke başkanları ne yazık ki ülkesi için yeteri kadar çalışmıyordur.
Doğalgaz ve petrol gelirler olmasa batık bir ülke.

emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
February 25, 2018, 02:31:13 PM

Putin'i göklere çıkarırken ülkemizi gömmeye gerek yok. Bizim devlet sistemi ne yazik ki ağır işler ancak işler. Nitekim Cumhurbaşkanı başdanışmanının ve Mhp genel başkan yardımcısının olduğu gibi ve daha bir çok üst düzey kişinin kripto paralar hakkında olumlu yönde görüş ve önerileri mevcut.
Ülke ayrı devlet ayrı hükümet ayrı... öncelikle sapla samanı ayıralım dostum. Ülke kara parçası, hükümet yürütme gücü devletse millet/toprak ve egemenlik üçlemesidir. Yukarıda yazılanı okursan şahıstan ziyade akla saygı duyduğumu gayet net yazmışım. Tribünlere oynamayı boşver, hamdolsun istisnalar hariç hepimiz devletimizi çok seviyoruz. Ve devletimizin blockhain’e yaklaşımının geç olmaması gerektiğini düşünüyoruz.Ben senin gibi “bizim devlet sistemimiz geç işler ama işler” demek yerine “bizim devlet sistemimiz önceden geç işlerdi ama dün dünde kaldı,artık tümüyle bir değişimin içindeyiz ve dün geç işleyen devlet sistemimiz artık daha hızlı işleyecek ve tıpkı silah sanayiinde gösterdiği atılımı bu teknolojide de göstermelidir ve gösterecektir” demeyi doğru buluyorum. Önceden senin gibi tribüne oynayanlar prim yapardı bu ülkede ama devir değişti artık, bundan sonra şakşak yerine icraat vaktidir. Tabulara sığınmak yerine aydınlığa/çağın teknolojisine yürüme vaktidir. Sana geç işleyen 30 sene evvel ki yönetim şeklinde mutluluklar dostum
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
February 25, 2018, 02:41:25 PM

Putin'i göklere çıkarırken ülkemizi gömmeye gerek yok. Bizim devlet sistemi "ne yazik ki" ağır işler ancak işler. Nitekim Cumhurbaşkanı başdanışmanının ve Mhp genel başkan yardımcısının olduğu gibi ve daha bir çok üst düzey kişinin kripto paralar hakkında olumlu yönde görüş ve önerileri mevcut.
Ülke ayrı devlet ayrı hükümet ayrı... öncelikle sapla samanı ayıralım dostum. Ülke kara parçası, hükümet yürütme gücü devletse millet/toprak ve egemenlik üçlemesidir. Yukarıda yazılanı okursan şahıstan ziyade akla saygı duyduğumu gayet net yazmışım. Tribünlere oynamayı boşver, hamdolsun istisnalar hariç hepimiz devletimizi çok seviyoruz. Ve devletimizin blockhain’e yaklaşımının geç olmaması gerektiğini düşünüyoruz.Ben senin gibi “bizim devlet sistemimiz geç işler ama işler” demek yerine “bizim devlet sistemimiz önceden geç işlerdi ama dün dünde kaldı,artık tümüyle bir değişimin içindeyiz ve dün geç işleyen devlet sistemimiz artık daha hızlı işleyecek ve tıpkı silah sanayiinde gösterdiği atılımı bu teknolojide de göstermelidir ve gösterecektir” demeyi doğru buluyorum. Önceden senin gibi tribüne oynayanlar prim yapardı bu ülkede ama devir değişti artık, bundan sonra şakşak yerine icraat vaktidir. Tabulara sığınmak yerine aydınlığa/çağın teknolojisine yürüme vaktidir. Sana geç işleyen 30 sene evvel ki yönetim şeklinde mutluluklar dostum

Yazmış olduğum cümleyi eksik alıntılamazsan ne demek istediğimi anlayabilirsin.
Olayı kişiselleştirmeye ve demagoji yapmaya gerek yok.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
February 25, 2018, 02:41:46 PM

Putin, gelişen teknolojilerin toplum yapısını bozabileceği konusundaki eleştirilere, ismini vermeden bir arap bakanın “Taş Devrine dönmeye neden olacak” sözüne atıfta bulunarak “Taş Devri, taşların bitmesi nedeniyle sona ermedi;  yeni teknolojilerin ortaya çıkması buna neden oldu. Ve şimdi dünyada yeni teknolojiler var. ”

Putin, “yarışa geç kalanların ”  blok zincirini daha önce  benimseyen liderlere bağımlı olacağını söyledi.

“Rusya buna izin veremez,” dedi...

Yukarıdaki paylaşım Putin’in demeçlerinden sadece bir tanesi. Adamı sev ya da sevme anlarım ama bu adamın aklına ben saygı duyuyorum abi. Devlet adamlığı günü değil geleceği kurmak ve bu yönde adım atabilmektir . Ülke olarak kripto piyasasına bu denli ilgi duyarken idare’nin buna seyirci kalması ve hala “caiz/caiz değil” in dışında devlet politikasına dahil edemediğimiz bu teknoloji umarım bikaç sene sonra devlet olarak en büyük pişmanlığımız olmaz.Bir ülkede asayişi devlet sağlamazsa mafya çıkar ya, işte bizde devlet olarak bu piyasaya Fransız kalırsak çiftlikbank ve emsalleri bu boşluğu doldurup cukkayı doldurur. Üzülerek belirtmek isterim anti-matbaa/olmasın İbrahim Mütefferika mantığı hala devam ediyor galiba Sad

Eyvallahda bu basligin altcoinlerle ne alakasi var? Birtek bu soyledigi yuzunden putinimi sevecez simdi?
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
February 25, 2018, 02:44:26 PM

Putin'i göklere çıkarırken ülkemizi gömmeye gerek yok. Bizim devlet sistemi "ne yazik ki" ağır işler ancak işler. Nitekim Cumhurbaşkanı başdanışmanının ve Mhp genel başkan yardımcısının olduğu gibi ve daha bir çok üst düzey kişinin kripto paralar hakkında olumlu yönde görüş ve önerileri mevcut.

Yazmış olduğum cümleyi eksik alıntılamazsan ne demek istediğimi anlayabilirsin.
Olayı kişiselleştirmeye ve demagoji yapmaya gerek yok.
Kesinlikle bence de “demagoji” yapmaya gerek yok
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
February 25, 2018, 02:54:24 PM

Devlet görevlilerin açıklamalarıyla, hükümetin ortaya koyduklarını karıştırmamak gerek gerçekten, putine ben sempati duyuyorum ister istemez çünkü tam yönetici vasıflı bir adam araştırırsanız farkedersiniz. Her yönetici de görevini başarıyla yerine getirmek, geldiğinde neyse gittiğinde aynı tas aynı hamam şeklinde bırakmaması gerek. Bu konuda biraz geç işler ülkemizde veya işlemez bunu hükümet belirler fakat türkiyenin de el atması gerekiyor bu sisteme. Devrime şahit olurken yanında durmak, arkadan koşmaktan daha faydalı olucaktır.
thepanicpoint
Full Member

Merit: 100

View Profile
February 25, 2018, 03:06:22 PM

Adamların kafası çalışıyor, boşuna rusya değil adamlar ortadoğu ülkeleri veya bizim gibi lale bunlar lale diye ortada gezmiyorlar, 5-10 yıl sonra gireriz bu işlere anca ve zaten bütün dünya çoktan kanıksamış ve geliştirmeye başlamış olur rusya gibi.

CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
February 25, 2018, 06:48:06 PM

Adam akıllı, finans sektörünün bu yöne kaymasının kaçınılmaz olduğunu görüyor. Programlanabilir para olayı anca kripto para ile mümkün ve daha bi sürü avantaj. O da bu gelişmede önde yer alarak söz sahibi olma derdinde. İsviçre'de bu gelişmeyi gördü, kripto para merkezi olma derdinde. Adamların zaten genel politikası paranın merkezi olup aldıkları komisyonla geçinmek. Kripto paranın mevcut finansal düzeni bu haliyle bile (rezalet TPS oranları, hata dolu akıllı kontratlar, sayısız hackler vs.) bu piyasa değerinde olması bile, işe yarar şeyler üretmeye başladığında nasıl bir piyasa değeri yakalayabileceğinin göstergesi ama görebilmek için biraz akıl gerekiyor.

Bizimkiler ne diyor. Hiçbirinin altında yatan teknolojiden zerre haberi olmadan, bitcoin mi uzak durun. güler misin ağlar mısın. işte bu yüzden bu hallerdeyiz maalesef.  Roll Eyes
flight666
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

DIWtoken.com

View Profile
February 26, 2018, 10:27:54 AM

Adam akllı felan ama sonuç olarak RUS! Ruslara güvenmiyorum ben bu piyasada ama her projenin ıconun altından da bi rus çıkıyor çıldırıyorum. Lanet olsı ruslara güven olmaz.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
zhrsltn
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 26, 2018, 10:30:14 AM

bu adam biliyor.! bilmediği şeyede karışmıyor en azından danışmanlarının sözünü dinliyorki bu da bilmeyen adamın yapacagı en iyi şeydir.. bugun rusya resmen kripto para dünyasında söz sahibi bunu bitirmek istemeyecektir.. ama bizimkiler???
md-12
Member
**

Activity: 143
Merit: 10

View Profile
February 26, 2018, 10:32:40 AM

Putin'e halkta destek veriyor bu yüzden, adam öğreniyor biliyor konuşuyoruz, büyük devlet adamı. Zaten böyle olmasa şimdiye indirirlerdi
1453eko
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
February 26, 2018, 11:20:49 AM

Putinin kripto para ve teknoloji alanında yaptıkları unutulmaz bu konularda oldukça iyiler ,lakin her ne kadar bu alanlarda iyi olsalarda insanlıktan bir o kadar uzaklar ,Ülkemizde teknolojik anlamda ve kripto paralar ile ilgili son derece önemli çalışmalar yapılıyor , bir şeylere karar verilirken milyonları ilgilendiren bu kararlar iyi bir süzgeçten geçirilmek zorunda .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
February 26, 2018, 11:24:05 AM

adam karizma bi kere ve ülkenın menfaatlerini herşeyin üzerinde tutuyor o yüzden yabancı basınları takmıyor ülkesini seven oligarkları dinliyordur ve sözünü de dinletiyor adam o yüzden muhteşem..
parin35
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
February 26, 2018, 11:27:06 AM

Putin'e halkta destek veriyor bu yüzden, adam öğreniyor biliyor konuşuyoruz, büyük devlet adamı. Zaten böyle olmasa şimdiye indirirlerdi

Hocam bilip bilmeden sallamayalim rusyada mafya duzeni halen devam ediyor ama bu sefer belinde silahla degil herkes kosesini almis ekonomik anlamda market fiyatlari almis basini gitmis issizlik deseniz keza oyle secimlere katilim % 38 lerde ortalama emekli maaslari 7- 8 bin ruble ( 135 $ civari )   sonra kalkmis putin buyuk devlet adami diyorsunuz gecenlerde bir ogretmen maasim yetmiyor diye yazi yazmisti adami isine son verdiler ufak bir miting oldugunda amonlar ( rus ozel harekat polisleri) hemen seni paketliyor , ayrica ulkede cok sacma bir ekonomik duzen var millet kdv odememek icin para akliyor say say bitmez ... rusveti soylemiyorum bile hayatin her alaninda standart halde vermessen yokusun krali var putini muhaliflerine bakin bakalim bir tane normal adam varmi korktugu bir tanesi vardi onuda koprude sevgilisiyle giderken indirdiler acin google bakin buyuk devlet adamligi 1000 tane korumayla gezmek degildir , gecenlerde vitalikle gizlice gorustugu biliniyor devlet mekanizmalarinda seffaf takip edilebilir olmak rusyanin isine gelmez putin istese bile yanindaki adamlar buna izin vermezler cok filmler donuyor cok ...     
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 26, 2018, 02:12:10 PM

bu hızlı gelişen teknolojik gidişata uymayanlar bir zaman gelecek çok pişman olacak ama iş işten çoktan geçmiş olacaktır malesef

md-12
Member
**

Activity: 143
Merit: 10

View Profile
February 26, 2018, 02:24:51 PM

Hocam bilip bilmeden sallamayalim rusyada mafya duzeni halen devam ediyor ama bu sefer belinde silahla degil herkes kosesini almis ekonomik anlamda market fiyatlari almis basini gitmis issizlik deseniz keza oyle secimlere katilim % 38 lerde ortalama emekli maaslari 7- 8 bin ruble ( 135 $ civari )   sonra kalkmis putin buyuk devlet adami diyorsunuz gecenlerde bir ogretmen maasim yetmiyor diye yazi yazmisti adami isine son verdiler ufak bir miting oldugunda amonlar ( rus ozel harekat polisleri) hemen seni paketliyor , ayrica ulkede cok sacma bir ekonomik duzen var millet kdv odememek icin para akliyor say say bitmez ... rusveti soylemiyorum bile hayatin her alaninda standart halde vermessen yokusun krali var putini muhaliflerine bakin bakalim bir tane normal adam varmi korktugu bir tanesi vardi onuda koprude sevgilisiyle giderken indirdiler acin google bakin buyuk devlet adamligi 1000 tane korumayla gezmek degildir , gecenlerde vitalikle gizlice gorustugu biliniyor devlet mekanizmalarinda seffaf takip edilebilir olmak rusyanin isine gelmez putin istese bile yanindaki adamlar buna izin vermezler cok filmler donuyor cok ...     

Dedikleriniz doğru, katılıyorum ama Putin'den öncekine nazaran durumları daha iyi değil mi ? Son 2-3 senedir ambargo ve emtiya fiyatları yüzünden durumları kötüleşti
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
February 26, 2018, 02:32:19 PM

Putin ileri görüşlü bir lider adam her alanda geliştiriyor kendisini, emin olun vitalik türk olsaydı ethereum gibi dev bir proje çıkarılamazdı, bir şekilde önüne taş koyarlardı.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
February 26, 2018, 02:52:19 PM

Putin kriptoyu destekliyorsa kendi çıkarına destekliyor , ayrıca kendisi üstün yetenekli  ilerici bir lider  falan değil,  arka planda yer alan danışman ya da devlet görevlilerinin marifetidir bunlar, Putin,e kalsa daha 100 yıl o koltuktan inmez tek derdi budur.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: