Bitcoin Forum
June 01, 2024, 08:54:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: AVATAR DEĞİŞTİRME PROBLEMİ  (Read 475 times)
hasyurt (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
February 25, 2018, 02:46:35 PM
Last edit: February 25, 2018, 04:01:58 PM by hasyurt

yeni bi imza kampanyasına katıldım imza kısmını yükledim fakat avatarımı bir türlü değiştiremedim. yükleme yerine girdim. yüklemek istediğim avatarı bilgisayara indirdim fakat upload ettiğim halde hala eskisi görünüyor. yardımcı olan arkadaş olursa çok sevinirim.

SON DURUM: SORUN HALLOLDU!!!
Değer verip cevaplayan bütün kardeşlerden Allah razı olsun katıldığınız bounty ler size hep iyi kazançlar getirsin inşallah. bir arkadaşımın dediği gibi yüklemeyi yaptım bilgisayarı kapatmıştım yaklaşık bir 30 dk sonra açınca olduğunu gördüm teşekkürler herkese. benim gibi sorun yaşanlar olursa başlık burada kalsın ve faydalansınlar
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 25, 2018, 02:49:04 PM

yeni bi imza kampanyasına katıldım imza kısmını yükledim fakat avatarımı bir türlü değiştiremedim. yükleme yerine girdim. yüklemek istediğim avatarı bilgisayara indirdim fakat upload ettiğim halde hala eskisi görünüyor. yardımcı olan arkadaş olursa çok sevinirim.

Avatar değişimleri çoğu zaman gecikiyor. Biraz beklerseniz yeni yüklediğiniz avatar görünmeye başlar. Ben bu sorundan kurtulmak için önce ilk avatarı siliyorum ardından yenisini yüklüyorum, daha hızlı gözüküyor.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 25, 2018, 02:53:12 PM

Kardeş ben bu olayın püf noktasını çözmüş biri olarak yazayım.
bolbol tekrar yapıcan avatar tekrar yükleme yap işte 10-15 kereden sonra zorunlu sistem yeni resmi kabul ediyor yani 3-5 kere değil.İnat yapıp tekrar şart.Bende enaz 20 kerede resmi anca değiştirebildim.
Teknik danışmanlık için merit kabul edilir. Grin
kolay gelsin.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 25, 2018, 02:53:48 PM

Yüklemek istediğiniz fotoğrafın formatı ya da boyutu uygun olmayabilir mi? Şimdiye kadar hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
February 25, 2018, 02:54:53 PM

Avatar değişimleri çoğu zaman gecikiyor. Biraz beklerseniz yeni yüklediğiniz avatar görünmeye başlar. Ben bu sorundan kurtulmak için önce ilk avatarı siliyorum ardından yenisini yüklüyorum, daha hızlı gözüküyor.

teşekkürler kardeşim Allah razı olsun. ilk defa bi imza kampanyasında avatar giymiştim. yenisini yüklemek baya bi canımı sıktı. bekleyeyim o vakit. tekrardan yardımcı olduğun için sağol. normalde merit yollardım sana ama zamanında bol keseden attığım için şuan yollayamıyorum. çünkü bana gelen merit  yok. hakkını helal et...
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
February 25, 2018, 02:56:00 PM

bolbol tekrar yapıcan avatar tekrar yükleme yap işte 10-15 kereden sonra zorunlu sistem yeni resmi kabul ediyor yani 3-5 kere değil.İnat yapıp tekrar şart.Bende enaz 20 kerede resmi anca değiştirebildim.
kolay gelsin.

teşekkürler. gönderebileceğim meritim yok olsaydı atardım emin ol hocam
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
February 25, 2018, 02:56:22 PM

Avatar değiştirme kısmında bazen ufak tefek sıkıntılar olabiliyor. Ama sadece size öyle görünüyor. Başka bir hesaptan ya da başka bir cihazdan bakacak olursanız değiştiğini görürsünüz.
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
February 25, 2018, 02:56:48 PM

Yüklemek istediğiniz fotoğrafın formatı ya da boyutu uygun olmayabilir mi? Şimdiye kadar hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

bountyhive nin avatar dediği yeri tıklayıp ordan indirdim ve onu yüklemeye çalışıyorum...
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 25, 2018, 02:57:26 PM

kolay gelsin.

teşekkürler. gönderebileceğim meritim yok olsaydı atardım emin ol hocam
canın sağolsun sen dediğimi yap sistem 10-20 kerede anca yiyor.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
February 25, 2018, 03:04:26 PM

Gerek yok 1-2 saat içinde değişecektir bir kere yapmanız yeterli, belli bir süre cache'den getirmeye devam ediyor sanırım ondan oluyor, genelde bir saat içinde güncellenmiş oluyor benimkisi de.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 25, 2018, 03:12:34 PM

geçende bende aynı sorun vardı
kendimce çözümü anlatayım
şu andaki avatarın resim uzantısı jpeg ise sen png uzantılı avatar yükle. farklı format olduğu zaman genelde hemen düzeliyor. bazı avatarlar hareketli yani gif onları dönüştürdüğün zaman yanıp, sönmesi vs onlar kayboluyor. buna da dikkat etmelisin.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 25, 2018, 03:42:59 PM

bir kere benimde başıma gelmişti galiba bunun sebebpleri çok var ben başka pcde yaptım oldu ama sen belki pcye jpeg olarak indirmemişssin

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
February 25, 2018, 04:27:54 PM

Kesin çözüm şudur Smiley
Eski avatarın duruyor.
Yeni avatarı yükledin.
Sürekli refresh yapacaksın 6,7 kere.
Sorun halloldu güle güle yeni avatarı kullanabilirsin.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 26, 2018, 06:31:10 AM

Yükledikten sonra refreh yapmayla falan uğraşmayayım derseniz yükleyin, 5-6 saat sonra güncelleniyor Cheesy
Forumun süper über altyapısı işte...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
February 26, 2018, 07:04:14 AM

zaman zaman ben de yaşıyorum ama değiştirdiğime eminsem çok takılmıyorum. bazen ctrl+f5 işe yarıyor bazen yaramıyorum. Cache ler ile ilgili bir durum bir süre sonra düzeldiğinin zaten herkes belirtmiş. Artı olarak farklı bir explorer da bakarsanız yine düzeldiğini görebilirsiniz.
WillBeOk
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 26, 2018, 07:33:41 AM

Giriş çıkış yaparak da düzeliyor bu problem . 15 - 20 dakikalık süreçte cache lediğinden kaynaklı diye düşünüyorum.  bir kere yükledikten sonrasında başka bir işlem yapmanıza gerek yok otomatik olarak kendiliğinden düzeliyor . Yoğunluk fazla hor görmemek lazım.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
February 26, 2018, 07:59:46 AM

yeni avatarı yükledikten sonra hemen görünmemesi sorun olmadığını okudum bıradan. benim de işime yarayacak bilgiler var. farklı farklı yöntemlerden bahsetmişler. sorun sanırsam smf olmasından veya cache ile alakasından dolayı. problemin aşıldığına sevindim. benim avatarla işim yok ve uzun sürede olacak gibi değil.

ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
February 26, 2018, 09:10:26 AM

Avatarı değiştirdikten sonra biraz bekledikten sonra yeni avatar gözükmekte zaten. Sadece biraz bekleiyn yada ard arda deneyin. Bir zaman sonra yeni resim gözükecektir.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
February 26, 2018, 10:08:00 AM

Sorun çözülmüş ama diğer bölümlerden öğrendiğimi yazayım daha sonra arayan birileri olursa yapsın en azından hemen değişiyor.

Avatar değişimi yaptıktan sonra sadece önbellek temizlemesi yapın sonra hesabınızcan çıkış yapın logout ve tekkar giriş yapın avatar düzelecektir.
ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
February 26, 2018, 11:59:31 AM

Aynı sorunu ben de yaşamıştım.Daha önce kullandığım avatarları seçince hemen güncelliyordu fakat şuan kullandığım avatarı koyunca güncellemiyordu.Birkaç saat bekledim anca güncelledi  Cheesy
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: