Bitcoin Forum
May 26, 2024, 02:00:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: VeChain Nedir?  (Read 490 times)
coingundem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 1

View Profile WWW
February 26, 2018, 04:58:16 PM

VeChain Nedir?

VeChain, 2017 Ağustos ayında dijital para piyasasına girdi. Singapur merkezli VeChain Vakfı tarafından, firmalara blok zincir teknolojili ürün ve bilgi sağlamak amacı ile kurulan dijital para birimidir.

VeChain Avantajları Nelerdir?

Dijital para piyasasında şu an 476,173,805 adet VeChain (VEN) bulunuyor. Toplamda piyasaya girebilecek en fazla VEN sayısı 867,162,633 adettir.

VeChain’in blok zincir altyapısını kullanarak sağladığı sektörler arasında şimdilik perakende, otomotiv, lüks tüketim ürünleri, alkollü içecekler, tarım ve lojistik firmaları bulunuyor.

VeChain’in amacı ürünlerin değiştirilemez ve taklit edilemez olduklarından emin olabilmek için, Blockchain teknolojisini müşterilerinin operasyonlarına entegre eder. Tüm ürünlerin kendisine has verileri ile Blockchain teknolojisine kayıt edip, şirketin bile bu bilgiler üzerinde oynama yapamayacağı bir sistemi garanti eder. Ayrıca sistemin yanı sıra ürünün satışı, saklanma ve taşınma gibi bilgilerini de Blockchain defterine kaydeder. VeChain, komple şeffaf bir süreç ile doğru değer ve kaliteyi hak eden ürünlerin, müşterilere en iyi şekilde ulaşmasını sağlar.

VeChain, 2018 yılında tekrardan markalaşmak istediğini belirtmiş ve ismini ‘’Thor’’ olarak değiştirmeyi planlamaktadır. Bu isim değişikliğinin yanı sıra çok daha büyük, hırslı, hızlı ve güçlü bir yapı oluşturmayı hedefliyorlar. VeChain geliştirme ekibi, bu yeniden yapılanma sürecine ‘’Apotheosis’’ ismini vermeye karar verdiler. Yeniden markalaşma ile birçok güncellemede yapacağını söyleyen VeChain, eklenecek ya da değiştirilecek özellikleri hakkında ise bilgi vermedi.

VeChain Ne Kadar?

Ağustos 2017 senesinde kripto para birimi piyasasına giren VeChain, 0,24 dolar ile işlem görmeya başladı. VeChain 26.02.2018 günü 17:43 itibari ile 5,56 dolardan işlem görüyor. Günlük piyasa hacmi 165 milyon dolar ve piyasa değeri ise 2,6 milyar doların üzerindedir.

VeChain, TL bazında ise 21,01 TL’den işlem görmektedir.

Kaynak: http://www.coingundem.com/vechain-nedir/

Kora •• Building financial system for ever
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
February 26, 2018, 05:03:20 PM

VeChain rebranding yapmaya doyamadı ki bana göre gerek yok, çoğu kişinin güvendiği bir coin ismide iyi. Marketcapde de 16. sırada.

emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 05, 2018, 01:39:12 PM

Arkadaşlar VeChain ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? Coinmarketcap’te yeri güzel. Artı platform tokeni olması da bir diğer artısı. Orta vadede 50 dolarlardan bahsedilmekte. Ne dersiniz?
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
March 05, 2018, 04:12:31 PM

Çok coin araştırmayı sevmem ama bugün VeChain'i incelemiştim biraz. Yatırımlarım arasında NEO ile birlikte eşit ağırlık vermek istiyorum. Sanırım çoğu yatırımcı da VEN'i tavsiye eder  Undecided

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
emirsener
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 05, 2018, 04:45:55 PM

platform coinleri seviyorum. Yakında Neo-Gas ilişkisine benzer bi coiin daha çıkaracakmış ve o coini sırf teknolojisini geliştirmek amaçlı piyasa da dolaştıracakmış. Renault ile eski ve Bmw ile yeni gerçekleşen bir ortaklığı var. Potansiyeli olan ve xx yapmak isteyen arkadaşlarımın da değerlendirebileceiği bir coin gözüyle bakıyorum. Daha bugün Neo alımı yapmak için pc başına geçtiğim de alım yapacağım neo sayısından az biraz feragat ederek bi kısmına Vechain aldım. Sene sonuna kadar da el sürmeyi düşünmüyorum. Hodl olarak alacağım son coin oldu kendileri Smiley Umarım bigün bu yazdıklarımı alıntı yapar ve ''iyi ki almışım'' derim. bol kazançlar dilerim.
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
March 05, 2018, 05:57:23 PM

Arkadaşlar VeChain ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? Coinmarketcap’te yeri güzel. Artı platform tokeni olması da bir diğer artısı. Orta vadede 50 dolarlardan bahsedilmekte. Ne dersiniz?

vala okadar yukarı sıralardaki coinlerden fazla kar edilebileceğini düşünmüyorum kardeşim ama uzun vadede her coin kar getiriyor çünkü piyasa her geçen gün büyüyor buda bütün coinleri gelişmesi anlamına geliyor yani paran varsa yatır ilaki kazandıracaktır ama ben hızlı kazanmak istiyorum diyorsan başka bir coine yönelmelisin bence

Crypto Koala
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
March 05, 2018, 06:22:03 PM

Uzak doğu çıkışlı olan ve çalışkan ekibe sahip coinler bir yerlere geliyor.
Ven de iyi tutundu. Henüz kendi main networkü yok sanırım. Çünkü etherdelta dan topladığımı hatırlıyorum.

mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
March 05, 2018, 09:20:46 PM

http://coin-haberleri.com/coin/altcoin/vechain-ven/

okumayı ve araştırmayı sevenler için güzel bir yazı buldum.
emirsener
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 05, 2018, 10:12:26 PM

http://coin-haberleri.com/coin/altcoin/vechain-ven/

okumayı ve araştırmayı sevenler için güzel bir yazı buldum.
hepsini okudum hocam çok teşekkür ederim
buttons252
Full Member

Merit: 104

View Profile
March 05, 2018, 10:42:06 PM

Ayrıntılı bir konu olmuş hocam, ellerinize sağlık, bence 3-5 satır daha eklerseniz dört dörtlük olur.
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
March 05, 2018, 10:54:59 PM

1 hafta felan önce bmw ile anlaşma haberi gelince 61000 sattan deli gibi satış yedi ve 38000 satlara çok hızlı düşerek neredeyse btc bazlı yarı yarıya eridi.Çok iyi proje olduğu için bu kadar düşmesi şok etti beni.Kendi kendime dedim VENe bunu yapanlar diğerlerine neler yaparlar.Adamların işleri çok iyi nasıl böyle oldu anlamış değilim. Heralde gizli bir el tüm marketi yönetiyor.Capı fazla olan coinleri satışa zorluyor.Yoksa yaptıkları işlere göre düşünecek olsak Venin düşmesine imkan yoktu.Düşünün Koskoca çin Hükümetiyle bile anlaşma yaptılar.Piyasa malesef süpekülasyonla çalışıyor yapılan iyi işlere göre değil.Bekliyorum bakalım,haziran gibi en yüksek artışı yine VEN yapacaktır.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 05, 2018, 11:05:13 PM

BMW ile anlaşma haberi tam bir fiyaskoydu, haberi duyunca tahmin etmiştim, dedim gene kerizleri silkeleyecekler ama dur bakalım..
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
March 05, 2018, 11:53:14 PM

Ven harika bir proje uzun zamandır piyasa düşerken sabit kaldı zarar ettirmedi bmw haberi öncesi 58kdan satmıştım 61 62 oldu daha sonra enteresan şekilde düşüse geçti.Projesi olan günlük yaşamda kullanılan bir coin.Waves gibi hayal satmıyorlar ven alıp uzun vade tutulabilir.
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
March 06, 2018, 12:51:47 PM

isminde chain geçen coinler neden daha fazla ve daha hızlı yükseliyor. fark ettiniz mi sizde. Walton chain , chain link, Ve chain hepsi benzer isim ve yüksekler
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
March 06, 2018, 01:00:06 PM

Chain  geçen tüm coinler isminden dolayı yükseliyor.Tüm chain geçenler böyle oldu. Koreliler ve Çinliler destekliyor genelde bu coinleri

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
March 06, 2018, 01:01:13 PM

thor dagıtılacak 1 thor ne kadar olur sizce
emirsener
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 06, 2018, 09:51:17 PM

bikac saat evvel soyle bir tweet attılar :VeChain pledges 50M VET to create the X Series Node Program...Nedir bu arkadaşlar? Konuya hakim arkadasım varmı? artı ortalık kan golu ıken artısa devam eden ender coinlerden oldugunu dun ve bugun yeşil olarak bir kez daha ispatladı. paylaşılan tweet budur https://twitter.com/vechainofficial/status/971050812259487744

edit: ilk 100 de suan yeşil olan 2 coinden biri.. ilginc
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
March 07, 2018, 12:29:42 AM

Vechain cok güzel bir proje ve kendini kanıtladı düşüş trendinde en az oynuyan coin oldu ve güvenilir bi liman oldugunu kanıtlamış oldu Vechain
bul168
Jr. Member
*

Activity: 114

View Profile
March 07, 2018, 02:06:03 AM

bikac saat evvel soyle bir tweet attılar :VeChain pledges 50M VET to create the X Series Node Program...Nedir bu arkadaşlar? Konuya hakim arkadasım varmı? artı ortalık kan golu ıken artısa devam eden ender coinlerden oldugunu dun ve bugun yeşil olarak bir kez daha ispatladı. paylaşılan tweet budur https://twitter.com/vechainofficial/status/971050812259487744

edit: ilk 100 de suan yeşil olan 2 coinden biri.. ilginc

Vechain'i 15k'dan alıp 60'dan satarak iyi kar elde ettim. Rebranding olayını da youtube'dan canlı izledim. Tam bir fiyaskoydu, fiyatı suni bir şekilde artırmak için düzenlenmiş bir organizasyon gibiydi. BMW ortaklığı da sanırım yerel bir acenteden ibaret. Bu ortaklık haberlerinin mahiyeti de çok önemli, kimi zaman basit bir toplanıyı "partnership" diye yutturmaya çalışıyorlar. Vechain bir daha almayı düşünüyorum ama arkasında belli bir rüzgar var ve ileride yatırımcısını sevindirebilir. Walton'un bile twitterdaki skandalı unutuldu ve bugün bayağı arttı, Vechainde de aynısı olmaması için bir sebep yok.

Verdiğiniz linkte dikkatimi çeken altta vechain'e cevap olarak atılmış scammerların sahte twiti. Artık kripto piyasasının ünlü isimlerinin yanısıra böyle coinlerin de sahte twitterını açıp milleti keklemeye çalışıyorlar  Angry
foculur
Full Member

Merit: 158

View Profile
March 07, 2018, 04:47:46 AM

Artık 10bin yerine 6bin vechain ile node kurulabiliyormuş sanırım, yeni bir haber bu dün biraz ondan yükseldi deniyor. Ven öyle tırt bi proje, suni boş bişey değildir zamanı geldiğnde yürümeye uçmaya koşmaya devam edicektir.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
March 07, 2018, 06:05:57 AM

Ürün ve bilgi saklamakla ilgili bir projenin niye kendi zincire ihtiyacı olsunki . İleride çok daha büyük planları var bence .

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 07, 2018, 06:50:27 AM

Ürün ve bilgi saklamakla ilgili bir projenin niye kendi zincire ihtiyacı olsunki . İleride çok daha büyük planları var bence .

Smiley Bilgi diyorsun yani en değerli şeyimizden bahsediyorsun. Kontrolü sende olmayan, kendine göre çeşitli ihtiyaçları olan ve buna göre kendi zincirini şekillendirmek istemesi bence bir tercih değil zorunluluktur.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
March 07, 2018, 02:54:05 PM

Geçen hafta 61 satoshilerdeydi de. Dün 38 e kadar inmişti nerdeyse. Daha sonra yuzde 10 luk bir yukselme oldu.  Bir ara bende al sat yaparak kazandım biraz. Bu değerden aşağıya pek.dusecegini sanmıyorum açıkçası. Şuan alım için iyi gibi duruyor tabi ki de ytd.

Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
March 07, 2018, 06:07:35 PM

no kurmak mantıksız oluyor, çünkü çok ama çok oynak bir fiyatı var, ben saadet zinciri gibi görüyorum, o yüzden saçma buluyorum, bence sağlam koinlere yatırım yapılmalı.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 07, 2018, 06:47:10 PM

Ven coin güzel yerlere gelecektir.Başarılı bir satış strateji ve güzel projeleri var.Zamanında girenler güzel kazandılar Ven'den.Yine fırsat devam ediyor.40k altı alım için güzel seviyeler.Yaskında elinde Ven tutanlara thor vermeye başlayacaklar.arz talep piyasasında arz az olunca fiyat haliyle artacaktır.
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
March 07, 2018, 08:23:01 PM

6bin taneyi bikaç arkadaş birlikte toplayıp girme kararı aldık, bakalım nasıl olcak bu masternode işi bence bu piyasada uzun vadede girilebilcek en sağlam coinlerden biri vechain, incelenmesi lazım.
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
March 07, 2018, 09:19:09 PM

Bende al sat yaptım bir ara ven. Güzel karlar bıraktı açıkçası bana. Tam zamanında çıkış yapmisim. Suan biraz dustu sanki tekrar alım firsati gibi. Biraz daha bekleyip almayı düşünüyorum.  Piyasadaki sağlam gordugum koinler arasında.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
myfranco
Full Member

Activity: 361

View Profile
March 13, 2018, 02:06:29 AM

no kurmak mantıksız oluyor, çünkü çok ama çok oynak bir fiyatı var, ben saadet zinciri gibi görüyorum, o yüzden saçma buluyorum, bence sağlam koinlere yatırım yapılmalı.
saadet zinciri mi? Vechain mi? Dash, Neo, Waltonchain falan hepsi saadet zinciri o zaman. O zaman bütün Masternode olan coinler saadet zinciri. Bir daha düşünün lütfen.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
March 13, 2018, 04:33:21 AM

güzel proje olarak görünüyor ama üzerinde balinalar oynuyor diye de düşünüyorum. BMW haberinden sonraki düşüş hiç iyi olmadı..
koin_34
Full Member

Activity: 392

View Profile
March 13, 2018, 08:16:04 AM

VeChain  in çok gereksiz bir koin olarak görüyorum, neo koinle de bir çok benzer yanı var gene de pastadan biraz pay aldılar,
ucelik
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
March 13, 2018, 11:41:17 AM

VeChain  in çok gereksiz bir koin olarak görüyorum, neo koinle de bir çok benzer yanı var gene de pastadan biraz pay aldılar,

evet bence de 1.5 milyarlik bir ulkede cin hukumetinin destegi ile yeni bir projeye adim atiyorlar hic bulasmamak lazim
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
March 13, 2018, 11:45:16 AM

hahahahah komedi bu amatörler.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
March 13, 2018, 11:53:19 AM

VeChain de fazla olmasa da bir miktar yatırımım var. Bu yatırım öncesi çok fazla araştırma yaptım ve benim VEN' e güvenim tam açıkcası. Bu piyasada hiç bir şey belli olmuyor o yüzden asla size de yatırım yapın diyemem fakat araştırmakta fayda var.

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
March 13, 2018, 11:56:53 AM

Son 3-4 gündür çıkış trendinde, son mesajların aksine icx ve wtc ile birlikte binancedaki güven veren coinlerinden olduğunu düşünüyorum.
akm3535
Full Member

Activity: 252

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
March 14, 2018, 12:51:25 PM

VeChain boğa sezonunda 9 dolarları zorladı öyle devam etseydi şuan farklı yerlerde olabilirdi ama güzel potansiyeli olan bir coin her türlü iş yapar güvendigim coinlerdendir kendileri

oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 10, 2018, 09:01:28 AM

VeChain dün Louis Vuitton ın sahip olduğu start uplara yatırım yapan derneğin bi etkinliğine katıldı. Herhangi bi anlaşma bi partnerlik yok ama LV gibi dünyaca ünlü ve elit bi markanın Vechainle aynı masada olması bile çok güzeldi. Ilerde nolur bilemiyorum ama LV ile bir anlaşma yaparlarsa fiyat uçar. Vechain btcnin ani düşüşlerinde bile sağlam kalabilen bi token. Kendi blockchainlerini yaptıklarında bugünki fiyatları rüyada bile göremeyebiliriz. Ayrıca elinde VEN bulunduranlara Thor Airdrop yapılacak. Yeni anlaşmalar yolda. O yüzden boşta btcniz varsa mutlaka yatırım yapın. Beklesin kenarda.

srhtssr
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
April 10, 2018, 09:47:32 AM

bu tarz projelerin kendi alanlarındaki calısma platformu olusturmaya calısan diğer coinlerden ayrılıp farklı birsey ortaya koymadıkça hiçbirsey olmaz wtc den farkı nedir comminty dısında yada exrnchain aynı comminty ile suanki değerinden daha farklı bir kazanc sağlamaz mı oyuzden daha olgunlasmamıs alanında kendine rakip olabilecek coin olmayan projelere bi bakmak lazım

CUBE CHAIN  |  The 4th Blockchain for Ecommerce  ■  ■  ▬▬▬
▬▬▬  ■  ■  Meet the social Blockchain services you imagine.
Crypto Koala
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
April 10, 2018, 09:51:11 AM

Boğa sezonunda btc de daha fazla kazandıracak coinlerden biride vechaindir. Geçen sezonda bunu gördük.

usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 13, 2018, 05:18:23 AM

Dikkat edin,  twitterda bu coin ile ilgili dolandirilik amacli airdrop geziyor.  Once bir sayfa aciliyor ether adresiniz girmeniz isteniyor.  Sonra o cuzdandaki ether ve vechain miktariniz devam diyorsunuz sizden ozel anahtarinizi istiyorlar.  Dikkat

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
kukoc
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
April 13, 2018, 06:26:36 AM

ileride sağlam kazandıracak diyorlar projesi olsun anlaşmaları olsun çok dikkat çekiyormuş çok ufak girdim şimdilik üzmedi piyasanın agresif yükseldiğinde gözlemlemek lazım
icegeekfresh
Full Member

View Profile
April 14, 2018, 12:46:43 PM

Bilgilendirme güzel olmuş, vechain en sağlam projelerden biri bence, fakat anca 80 90 tane alabilmiştim bir türlü artırma fırsatım olmadı, en azından bin dolarlık bir para ayırmaya çalışıyorum vechain için bakalım.

HCRT
Full Member

Activity: 420

View Profile
April 14, 2018, 03:24:30 PM

Bilgilendirme güzel olmuş, vechain en sağlam projelerden biri bence, fakat anca 80 90 tane alabilmiştim bir türlü artırma fırsatım olmadı, en azından bin dolarlık bir para ayırmaya çalışıyorum vechain için bakalım.

vechain sizce nasıl üstadım birkaç kere alma eşiğine geldim ama nasip kısmet olmadı şimdi para ayırmak lazım falan deyince meraklandım size dediğim gibi değer mi bu tokene

gkHgunes
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 14, 2018, 07:31:13 PM

Bende yatırım yapacam  hakkında negatif bir  söylem yok projesi sağlam deniyor. Biraz daha araştırıp yatırımımı yapacam.
batux
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
April 15, 2018, 07:32:06 PM

Hacmi de büyük bir coin. Bir çok yerde okuduğuma göre herkes yatırım için tavsiye ediyor. Geleceği olan bir proje olarak lanse ediliyor. Açıkçası ben de yatırım yapacağım.
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: