Bitcoin Forum
May 02, 2024, 04:59:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Airdrop tokenleri  (Read 332 times)
ridertiger (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 110

View Profile
February 27, 2018, 08:12:54 AM

Merhaba,  Gorusleri alabilir miyiz,
1) airdropped tokenleri hemen satalim 30 40 dolar gelsin mi,
2) bir iki ay bekleyip para edince mi satalim,
3) Hodl edip projenin basarili olmasini mi bekleyelim birkac yil.
Genelde sat arkana bakma gibi gorusler gelse de, bir suru copun icinden bir tane altin cikarsa hepsine bedel olur diyen de oluyor. Sahsen kendim genelde tutuyorum, para edince satmaya calisiyorum.
Biraz once telegram da asagidaki mesaji yazdim, hosuma gitti buraya da yazayim istedim:
Bir iki ay once uykum geldi cok diye yattim, bir token vardi etherdelta da 4 ETH ediyordu, satamadim, nasil olsa sabah satarim dedim. Ether delta da manyak yavasti, bekle bekle birsey olmuyordu. Sabah iyice fiyati dusmus, siimdi cop oldu.

Neyse, fikirler, oneriler?
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714669194
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714669194
Reply with quote  #2

1714669194
Report to moderator
1714669194
Hero Member
*

Ignore
1714669194
Reply with quote  #2

1714669194
Report to moderator
1714669194
Hero Member
*

Ignore
1714669194
Reply with quote  #2

1714669194
Report to moderator
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
February 27, 2018, 08:29:21 AM

1) airdrobun ne olduğuna bağlı. Horoz fotoları olan airdrop katılımı yaptım ve bana mail atmışlar. ödemeyi yapacağız bilgilerinizi kontrol edin şeklinde. göndersinler tokenleri satıp geçerim. kaliteli tokenleri biraz bekletmek lazım. ikincisi birkaç projeden en azından birkaç bin TL kadar alıp banka hesabınıza çekmeye bakın. Hold yaparken faydanıza olacak ve acil paraya ihtiyacınız olmamasından dolayı erkenden satış yaparak ilerde olası "ucuzdan sattım" serzenişlerinizin önüne geçecektir.

2) bir, iki ay içinde uçacağı malum değil. genelde olan borsaya düştüğünde bir, iki gün veya en fazla 1 hafta içinde pump yapıyorlar ve sonra sürüncemede kalıyor. borsaya ilk işlemlerin oluşmasına bakın ve fazla hayalci olmayın, kar kardır.

3) Yol haritası gayet sağlam ise hold edilmesi faydanıza olabilir. Fakat her zaman yol haritası mükemmel olanların borsadaki fiyatlara tam olarak yansıyacağının garantisi de yok.

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
February 27, 2018, 08:33:16 AM

öncelikle airdropların kalite olup olmadığını anlamak lazım. fakat çok fazla airdropa girildiği için hangisinin ekibini projesini yol haritasını inceleyeceksin ki Smiley
o yüzden içine sinen neyse onu yap. ben bu zamana kadar 0.1 eth değerine ulaşanları sattım hep. ama arada yüksek fiyata denk getirdiklerimde oldu.
0.1 eth e satıpta ilerde değerlendiğini gördüğün coinler içinde üzülmeye gerek yok. gece uyuyamazsın yoksa Smiley
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
February 27, 2018, 08:34:57 AM

yani bu seçim biraz sana kalmış nekadar hızlı paraya ihtiyacın var mesela birde içlerinden analiz yapıp bu token tutar diye bilmen laızm yoksa okadar çöpü hesabında tutumanın hiçbir anlamı yok yani demek istediğim analizini yapıp bunu elimde tutayım demen lazım kısacası borsasınıda bilmen lazım bu işin bence kazandığın tokenleri incele sonra içlerinden bir kaçını seç ve elinde tut
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
February 27, 2018, 09:19:20 AM

air drop tokenlerini hodl etmek gerçekten çok önemli, zaten o şekilde para kazanıyorlar hocam,s
cryptodairy
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 8

View Profile
February 27, 2018, 09:19:40 AM

Bence katılıp sonra da unutulmalı...  Grin

Hangisine katılalım derseniz... Buyrun   Wink

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Htzlyekjf8PfKH45wGR3GcZQS7vk5RQ0x1nT-zC_bdw/edit?usp=sharing

BEAT➢ The Crypto Currency for the World of Sports
▀▄▀▄▀▄▀▄       INVEST NOW AND GET 100% BONUS        ▀▄▀▄▀▄▀▄
https://beat.sportalliance.co
DC Comics
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

DIW - Decentralized Security

View Profile
February 27, 2018, 01:03:33 PM

Airdrop tokenin ne olduğuna bağlı benim genelde yaptığım şöyle oluyo eğer güzzel para ediyorsa satıyprum arkama bile bakmadan para etmiyorsa bekletiyorum zaten satmaya kalksam fee için ödediğim para daha fazla olacka.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
February 27, 2018, 01:06:26 PM

Merhaba,  Gorusleri alabilir miyiz,
1) airdropped tokenleri hemen satalim 30 40 dolar gelsin mi,
2) bir iki ay bekleyip para edince mi satalim,
3) Hodl edip projenin basarili olmasini mi bekleyelim birkac yil.
Genelde sat arkana bakma gibi gorusler gelse de, bir suru copun icinden bir tane altin cikarsa hepsine bedel olur diyen de oluyor. Sahsen kendim genelde tutuyorum, para edince satmaya calisiyorum.
Biraz once telegram da asagidaki mesaji yazdim, hosuma gitti buraya da yazayim istedim:
Bir iki ay once uykum geldi cok diye yattim, bir token vardi etherdelta da 4 ETH ediyordu, satamadim, nasil olsa sabah satarim dedim. Ether delta da manyak yavasti, bekle bekle birsey olmuyordu. Sabah iyice fiyati dusmus, siimdi cop oldu.

Neyse, fikirler, oneriler?

hocam az bişey başıma gelen şeylerden örnek vermek istiyorum

bana gelen blue 1000 adetti çöp parasına sattım
neogold çöp parasına sattım inanılmaz arttı birara
hawala today 100 tane yolladılar 10 dolara sattım 100 ünü daha sonra tanesi 17 doları gördü
btcred komik paralara sattım

velhasıl komik paralara satma beklet seni tatmin edecek miktara ulaşınca sat gitsin. 1 2 yıl falan airdrop tokenler için hikaye eninde sonunda kapatıp gidiyorlar

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
February 27, 2018, 01:07:36 PM

airdroplardan ciddi para kazanan arkadaşlar der ki airdroplara kaydolun bekletin sizi üzmez cüzdanınızda bulunsun 50 tane olsa 1i tutsa sizi ihya edermiş. bu politkayı gütmek bizim için daha mantıklı geldi bana
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
February 27, 2018, 04:33:50 PM

ben ne gelirse gelsin çoğunluğu satıp geçiyorum. geçenlerde capp gelmiş nereden geldi bilmiyorum değeri de fena değildi 5447 tane yollamışlar sağolsunlar. sattım gitti arakasına dahi bakmadım sonra baktım kucoin borsasına girmiş. btw geldi ve forumlarda çok pozitif yazı gördüğüm için elim varmadı hepsini satmaya bir kısmını sattım gitti. belki ilerde tekrar yükselişe geçer. geleni gideni satar ve imkan dahilinde eth depolarım...
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
February 27, 2018, 04:44:53 PM

Yeni konu açmayayım. Ben bountyhive.io twit, face ve telegram kullanarak kampanyalarına katılıyorum. Pindify kampanyası bitti 8bine yakın token kazandığım gözüküyor. Bu tokenler ne zaman hesabıma geçer ?

Kampanya https://bountyhive.io/browse/Pindify
kentcocugu
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
February 28, 2018, 12:58:36 AM

Yeni konu açmayayım. Ben bountyhive.io twit, face ve telegram kullanarak kampanyalarına katılıyorum. Pindify kampanyası bitti 8bine yakın token kazandığım gözüküyor. Bu tokenler ne zaman hesabıma geçer ?

Bountyhive.io'ya üye oldum ama fakat bir türlü onay maili gelmedi bekliyorum hala. forumda konusu varmı acaba? direk oraya yazsam konuyu açan arkadaşa.
marn6767
Member
**

Merit: 13

View Profile
February 28, 2018, 01:05:22 AM

gönderimleri hala devam etmekte hocam. Ama büyük ihtimal hesabına gemiştir yada bugün geçecektir. Benim ödememi yaklaşık 1 saat önce yaptılar sorunsuz eth adresime gönderdiler.

Aktivasyon maili ise 24 saat içerisinde ulaşıyormuş genelde hotmail sıkıntılıymuş gmail kullanıldığında hemen geliyormuş. Sorularınızı bountyhıv türkiye telegram kanalından sorarakta çabuk cevaplara ulaşabilirsiniz.
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
February 28, 2018, 06:23:37 AM

bana göre airdrop tokenleri "elde et - cüzdana al - hemen elden çıkart" tokenleridir. bir kaç alternatif istisna dışında bu hep böyle oldu. ekibi projesinin arkasında duruyorsa o ayrı bir olay tabi. topluluk airdrop' u hangi amaçla yapıyor, projesi nasıl bilmek lazım.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
February 28, 2018, 06:36:55 AM

Airdrop a girerken sorun yokta satarken bi bakmak lazım projesi varmı, ANN konusu var mı ? beklenti hangi yönde bi kere sitesi bile olmayan koini bekletmek bana pek mantıklı gelmiyor.
mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191

View Profile
February 28, 2018, 07:55:15 AM

1 aydır falan uğraşıyorum ama referans kasmadan bir işe yaramıyor herhalde  .
5 er 10 ar tane anca geliyor gelenlerinde hiçbir değeri olmuyor.Bekletsem noluur satsam nolur .
ridertiger (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 110

View Profile
February 28, 2018, 11:39:37 AM

bana göre airdrop tokenleri "elde et - cüzdana al - hemen elden çıkart" tokenleridir. bir kaç alternatif istisna dışında bu hep böyle oldu. ekibi projesinin arkasında duruyorsa o ayrı bir olay tabi. topluluk airdrop' u hangi amaçla yapıyor, projesi nasıl bilmek lazım.
Mesela HAT projesi direk airdrop dir. Su anda yaklasik 400 dolar ediyor, bu da dusmus hali. Hemen satsaydim 30 dolar civari idi.
rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
February 28, 2018, 11:55:21 AM

Ref kasarsan ve biraz bekleyebilirsen airdrop bir işe yarıyor ama bazı projelerde hemen eleden çıkarmak gerekiyor. ucash geçen ilk gün 0,18 oldu sonra 1 ay sonra satabilirsiniz dendi şimdi 0,04 civarı yani ilk gece satsaydık kardaydık hala duruyor.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
February 28, 2018, 12:05:20 PM

Sadece airdropla dağıtılanların hemen satılması bence en mantıklısı olacaktır çünkü airdrop'a katılanlar ölümüne dumplıyacak zaten sonralarda. Ama icoyla beraber airdrop yapan bazı icoların tokenleri tutulabilir.
marn6767
Member
**

Merit: 13

View Profile
February 28, 2018, 12:11:09 PM

Ref kasarsan ve biraz bekleyebilirsen airdrop bir işe yarıyor ama bazı projelerde hemen eleden çıkarmak gerekiyor. ucash geçen ilk gün 0,18 oldu sonra 1 ay sonra satabilirsiniz dendi şimdi 0,04 civarı yani ilk gece satsaydık kardaydık hala duruyor.

sana yine ucashler gelmiş. Bize onlarda gelmedi Smiley 15 gün oldu hala ses seda yok tokenlarda. Kafalarına göre millete ödeme yapıp duruyorlar. Benden sonra ödeme isteyen bir kaç arkadaşım ödemesini aldı benimkilerden ise ses seda yok
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: