Bitcoin Forum
March 28, 2024, 09:18:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Mozna kupic Merit? Czy jak to dziala?  (Read 571 times)
tumis
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
May 19, 2018, 03:04:12 PM
 #41

Panowie a czy proponowanie usług w zamian za merit czy też sugerowanie tego na forum jest dozwolone czy raczej średnio na jerza ?
1711660695
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711660695

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711660695
Reply with quote  #2

1711660695
Report to moderator
1711660695
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711660695

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711660695
Reply with quote  #2

1711660695
Report to moderator
1711660695
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711660695

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711660695
Reply with quote  #2

1711660695
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 20, 2018, 12:29:12 AM
 #42

Panowie a czy proponowanie usług w zamian za merit czy też sugerowanie tego na forum jest dozwolone czy raczej średnio na jerza ?

Nie jest zabronione jeśli nie jesteś merit source, ale niektórzy użytkownicy będą zostawiać takim osobom negatywne ratingi w systemie Trust.

Signature space available for rent.
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
May 20, 2018, 05:24:46 PM
 #43

@tumis

Bana nie dostaniesz, ale jest bardzo prawdopodobne że skończysz z czerwonym trustem jak wspomniał @malevolent. Na forum jest sporo osób, które raportują osoby handlujące meritem, także raczej nie warto ryzykować swojej reputacji.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2702
Merit: 1702


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 22, 2018, 10:15:33 AM
Last edit: May 23, 2018, 07:42:10 AM by wwzsocki
Merited by malevolent (1)
 #44

Panowie a czy proponowanie usług w zamian za merit czy też sugerowanie tego na forum jest dozwolone czy raczej średnio na jerza ?

Mój czerwony trust będzie najlepszym przykładem na to, że lepiej z systemem merit nie kombinować, tylko pisać dobre posty a w końcu same wpadną.

Dwa dni po wejściu merita w życie zobaczyłem avatar, na którym było "merit 4 smerit" u jednego legendary użytkownika. Skopiowałem i dodałem podpis do sygnatury, moją merits policy "No merits for friends or in exchange. Only for quality content". Bo myślałem, że to będzie dobry pomysł na merity. Następnego dnia miałem red trust i tak już wisi ponad 4 miesiące.

Tak jak mówiłem nie ma co ryzykować, żeby ktoś cię wymalował na czerwono za parę meritów. Zacznij jakiś ciekawy temat lub napisz jakiś ciekawy przewodnik w temacie krypto. Na przykład o tym jak handlować na giełdzie P2P takiej jak ForkDelta. Zdziwił byś się ilu ludzi nie ma pojęcia jak to działa. Pozdrawiam.

Istiriel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
July 18, 2018, 08:35:22 PM
 #45

Dzieki jestem nowy Wink
Widzę że nie będzie łatwo, zastanawiam się tylko dlaczego ludzie tak niechętnie go dają? Czy administracja często cofa merit?
wojteks102
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 251



View Profile
July 19, 2018, 01:40:34 PM
 #46

Dzieki jestem nowy Wink
Widzę że nie będzie łatwo, zastanawiam się tylko dlaczego ludzie tak niechętnie go dają? Czy administracja często cofa merit?

Jeżeli nie będziesz kombinował z meritami to nie masz czego się bać - one nie będą cofnięte.
Dlaczego ludzie tak niechętnie go dają? Pisałem już o problemach tego systemu zarówno w polskim jak i angielskim języku:

Bad:
-What I noticed is that people want to give merits accounts with a higher rank more that that with lower. That cutting the wings especially for new ones here on the forum. And why I understand people psychology, sorry but I can't understand when you see informative posts and only giving merits to that with higher ranks.

A tutaj do całości tematu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3234183
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
July 19, 2018, 05:31:23 PM
 #47

Jeżeli nie będziesz kombinował z meritami to nie masz czego się bać - one nie będą cofnięte.
Dlaczego ludzie tak niechętnie go dają? Pisałem już o problemach tego systemu zarówno w polskim jak i angielskim języku:

Większym problemem jest to gdzie nowi się udzielają. W Bitcoin Discussion dominują osoby, które są tu głównie dla zarobku z sygnatur. Dosłownie parę dni temu byłem Memberem, ale z uwagi na mój aktywny udział w dyskusjach udało mi się awansować więc to wszystko kwestia cierpliwości, wiedzy i odpowiedniego wyboru działu. Dużo osób się poddaje, ale łatwo jest się przełamać i jeżeli jest się tu od dłuższego czasu to można dostrzec ogromną zmianę w jakości postów w części działów.

Nie ukrywam, że trochę "kiszę" swoje sMerity. Rzadko widzę nowe osoby w działach do których zaglądam. W takim tempie uzbieram 50 meritów do rozdania. W razie pytań mogę pomóc (rzadko zaglądam do polskiego działu więc prosiłbym o wysyłanie prywatnych wiadomości).

Moja historia merit.
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
July 20, 2018, 07:48:23 AM
 #48

@BitCryptex

W tym tkwi problem z tym systemem, że właśnie większość osób tak jak piszesz "kisi" sMerity (dlaczego?). Patrząc na statystki to rozdawanych jest coraz mniej punktów, bo albo ludzie, którzy dają merity za dobre posty już się wyzerowali (tak jak ja) albo w ogóle nie dają.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
July 20, 2018, 09:52:20 AM
 #49

W tym tkwi problem z tym systemem, że właśnie większość osób tak jak piszesz "kisi" sMerity (dlaczego?). Patrząc na statystki to rozdawanych jest coraz mniej punktów, bo albo ludzie, którzy dają merity za dobre posty już się wyzerowali (tak jak ja) albo w ogóle nie dają.

Od rozdawania meritów są też Merit Source. Ja głównie przeglądam Development & Technical Discussion oraz Bitcoin Technical Support i tak jak wspomniałem wcześniej, ciężko jest tam spotkać kogoś nowego. Nie widzę sensu nagradzać postów, które są zlepkiem tego co zostało powiedziane wcześniej w tym samym temacie. W Beginners & Help bez problemu można spotkać kilka Merit Source, a nawet jeden z nich oznacza tematy jako "[for merit]". Wiele osób się ciągle dziwi czemu nie dostaje merita, a piszą w działach typu Bitcoin/Altcoin discussion, Speculation gdzie jest masa osób, które leją wodę, żeby zarobić na postach. Oczywiście, że nie każdy tak robi, ale znaczna większość niestety taka jest i dlatego pomijam takie działy. Też miałem ten problem na początku.

Postaram się w wolnym czasie poprzeglądać inne działy i nagrodzić chociaż parę osób.
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
July 20, 2018, 10:07:46 AM
 #50

Fakt, że w niektórych działach bardzo trudno napisać coś nowego czy wartościowego, a na Beginners & Help najłatwiej złapać merit. Czasem tam zaglądam i staram się komuś pomóc, ale nie mam zamiaru specjalnie polować na punkty, bo mam ograniczony czas i jak wchodzę na forum to raczej sprawdzam tylko swoje ulubione wątki czy sub-fora. Moim zdaniem co jakiś czas sMerit powinien być użytkownikom uzupełniany (co kilka miesięcy?), żeby nie musieli się zbytnio zastanawiać czy za ciekawy post dać te punkty czy lepiej czekać na jeszcze lepszą okazję.
klimauk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 183
Merit: 103

Crypto maniac - HODL


View Profile
July 20, 2018, 10:22:57 AM
 #51

Zboczymy od tematu troche, na cholere Wam czy innym ten Merit?
Nawet jesli piszecie super posty czy recenzje na 1000 slow i dostaniecie +10000 merit, to na cholere Wam on?
Bedziecie sie lepiej czuli psychicznie, czy moze bardziej dowartosciowani kolejna nic nie znaczaca cyferka gdzies tam na jakims forum?

Ma ktos jakies sensowne wytlumaczenie na to, po co ludziom merit ?

Hodler <> seller <> buyer
wojteks102
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 251



View Profile
July 20, 2018, 11:07:35 AM
 #52

Zboczymy od tematu troche, na cholere Wam czy innym ten Merit?
Nawet jesli piszecie super posty czy recenzje na 1000 slow i dostaniecie +10000 merit, to na cholere Wam on?
Bedziecie sie lepiej czuli psychicznie, czy moze bardziej dowartosciowani kolejna nic nie znaczaca cyferka gdzies tam na jakims forum?

Ma ktos jakies sensowne wytlumaczenie na to, po co ludziom merit ?

Merit służy do wejścia na wyższą rangę w hierarchii tego forum. Uwaga - aktywność również jest potrzebna. Jak dużo trzeba merit'ów i aktywności - tutaj polecam zapoznać się z głównym temacie o tym.

Teraz dlaczego ludzie chcą mieć wyższą rangę? Powodów jest wiele począwszy od tego, że ktoś po prostu chce ukoronować swoją aktywność w community przez rangę na pierwszym i największym forum dot. Bitcoin'a i altów, kończąc na wyższych zarobkach z kampanii sygnatur.
klimauk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 183
Merit: 103

Crypto maniac - HODL


View Profile
July 20, 2018, 06:35:12 PM
 #53

Merit służy do wejścia na wyższą rangę w hierarchii tego forum. 

Powaznie? Mam full member a dostalem tylko raz merit, wszystko od newbie zrobilem postami, nie meritem.

Hodler <> seller <> buyer
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
July 20, 2018, 07:34:40 PM
Merited by klimauk (2)
 #54

Powaznie? Mam full member a dostalem tylko raz merit, wszystko od newbie zrobilem postami, nie meritem.

Zmieniło się to jakoś w połowie lutego. Member - 10, Full Member - 100, Senior Member - 250, Hero - 500, Legendary - 1000. Ja w lutym byłem Memberem więc na start dostałem 10 merita i żeby awansować musiałem zdobyć 90. Większość działów na tym zyskała - jakość postów znacząco wzrosła.

Oprócz merita musisz także posiadać odpowiednią ilość activity tak jak dawniej.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!