Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:45:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kopanie  (Read 8000 times)
MoneyTurtle (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
September 27, 2013, 03:25:04 PM
 #1

Witam,
Czy opłaca się na ten czas inwestować w mining(hardware)  Huh
Miałem zamiar inwestować, ale widząc ostatnie skoki trudności zacząłem mieć wątpliwości.
Jakie wasze zdanie ?
1715186729
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715186729

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715186729
Reply with quote  #2

1715186729
Report to moderator
1715186729
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715186729

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715186729
Reply with quote  #2

1715186729
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
September 27, 2013, 05:45:13 PM
Last edit: September 27, 2013, 07:08:48 PM by malevolent
 #2

Witam,
Czy opłaca się na ten czas inwestować w mining(hardware)  Huh
Miałem zamiar inwestować, ale widząc ostatnie skoki trudności zacząłem mieć wątpliwości.
Jakie wasze zdanie ?

Długoterminowo najmniejsze ryzyko i największe zyski to są ze samego wzrostu wartosci bitcoinów, za czasów kopania za pomocą GPU raz było to bardziej opłacalne, raz mniej, zdarzało się, że ktoś sprzedawał karty, żeby zobaczyć po kilku miesiącach, że znów by mu się opłacało, bo np. zmienił się współczynnik poziomu trudności kopania do wartości BTC.

Karty dawno sprzedałem i aktualnie niczym nie kopię, poziom trudności ciągle rośnie, bo ciągle ludzie kupują maszyny. Lepiej tu wychodzą producenci/sprzedawcy sprzętu niż duża część kopaczy (zwłaszcza jak ktoś musi czekać >12 miesięcy na dostawę sprzętu, nie mówiąc już o ryzyku, że się koszt nie zwróci Wink).

Porównaj sobie dostępny sprzęt oraz zapowiadany, ile ma dojść (co większy poziom trudności), historię wzrostu poziomu trudności, zastanów się czy ryzyko jest OK (z ostatnich wiadomości TerraHash straciło trochę pieniędzy i póki co zanosi się, że sprzętu nie dostarczy i zwróci klientom tylko 50% tego co zapłacili; można stracić wszystkie pieniądze w najgorszym wypadku albo dostać sprzęt tak późno, że na siebie nie zarobi) i policz ile możesz wydać / jaką prędkość potrzebujesz w zależności od różnych poziomów trudności kopania i cen sprzętu.


Signature space available for rent.
MoneyTurtle (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
September 27, 2013, 08:28:37 PM
 #3

Wielkie dzięki za odpowiedź !
Co do tego co pisałeś taką znalazłem taką oto stronkę http://mining.thegenesisblock.com/ i z tego co widzę, wliczając czas w którym ma maszyna przyjść to raczej nic się nie zwróci(W takim tempie wzrostu trudności), a szkoda bo chciałem coś zacząć kopać ale skoro to ma straty przynieść to chyba sobie odpuszczę :C
pretebit
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
October 30, 2013, 08:18:39 PM
 #4

Kopać to się opłacało kilka lat temu. Obecnie to tak naprawdę dla zapaleńców. Chyba że kupisz dedykowane maszyny ale to też robią zapaleńcy.
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
October 30, 2013, 08:56:52 PM
 #5

Kopać to się opłacało kilka lat temu. Obecnie to tak naprawdę dla zapaleńców. Chyba że kupisz dedykowane maszyny ale to też robią zapaleńcy.

Kopac oplacalo sie jeszcze kilka miesiecy temu (tak do maja +/-). Obecnie jedyny sposob w jaki mozna cos zarobic to kupno dedykowanego ukladu ASIC, ale ciezko znalezc jakies oplacalne oferty (na ktorych sie nie straci przez wstrastajacy poziom trudnosci kopania).

Signature space available for rent.
plociarz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 02, 2013, 08:20:15 AM
 #6

Obecnie przy skaczącej trudności nawet ciężko żeby sie kasa zwróciła za asic… Sad
KrisTester
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
November 23, 2013, 11:19:41 PM
 #7

A co z gielda cex? nie ma szans na odzyskanie kapitału?
nubirek
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 04, 2013, 02:20:20 PM
 #8

witam,  czy oprócz Radeon HD 7950 , który ciężko już kupić   jest jakaś nowsza karta która ma podobne lub lepsze osiągi w kopaniu?  Zastanawiam się nad kupnem karty do PC, (na razie tylko jest tam zintegrowana)  Chce kupić taką którą można kopać waluty oparte na skrypcie.   Jest jakiś "następca" Radeon HD 7950?
bambuleq
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 05, 2013, 08:37:56 PM
 #9

Nie opłaca się już kopać na GPU więc daruj sobie zakup karty graficznej pod kopanie.
nubirek
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 06, 2013, 04:51:48 AM
 #10

to czym się opłaca kopać waluty skryptowe?
vrm86
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 676
Merit: 500


View Profile
December 06, 2013, 11:52:25 AM
 #11

Oczywiści opłaca się (jeszcze) kopać monety scryptowe, ale pod warunkiem pracy sprzętu 24/7.
No i zabawa zaczyna się od 3 dobrych kart, z jedną to można się zniechęcić no i więcej prądu/kH się wypali Wink
rocheFX88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
December 18, 2013, 03:04:31 PM
 #12

Oczywiści opłaca się (jeszcze) kopać monety scryptowe, ale pod warunkiem pracy sprzętu 24/7.
No i zabawa zaczyna się od 3 dobrych kart, z jedną to można się zniechęcić no i więcej prądu/kH się wypali Wink
 
witam wszystkich forumowiczów.. robilem kalkulacje, analizowałem czytałem fora i doszzedłem do nastepujacych wnioskow:
- czy to jeszcze wgl. ma sens.. sa te wszystkie "altcoiny" ale nie dosc ze trzeba wiedziec co kopac i z tego co wiem trzeba
sie czesto przelaczac na rozne kryptowaluty na skrypcie to najlepiej byc juz zaopatrzonym w koparki GPU bo na kupno nowych
i czekanie na zwrot inwestycji to juz chyba nie ma czasu..
nie dosc ze wszystkie kryptowaluty razem z dzisijeszym spadkiem Bitcoina poszly w dol.. (no 90% tych kryptowalut poszybowalo
 razem z bitcoin) kilka podskoczylo..( min Betacoin jesli sie nie myle.. ) to jeszcze wzrastajaca trudnosc kopania ... caly interes z koparkami to juz chyba nie jest oplacalny biznes ani nawet zabawa .. bo jesli do takiej zabawy trzeba bedzie miesiecznie doplacac 200 -300 zł w zaleznosci od prądozernosci koparki to kopanie Skryptu chyba nie ma na dzisiejszy dzien sensu.. mylę się?

co wiecej jak ktos zainwestuje 5500 albo i 7000 zl w koparke oparta na GPU odsprzedając to nawet odzyska moze 60% wartosci.. ceny kart podskoczyly czesto o 100% jak nie wiecej.. na tym wszystkim korzystaja najbardziej firmy takie jak AMD (Ati) produkujac Radeona.. no i producenci mocnych zasilaczy..  zauwazyliscie po ile spredawane sa Reisery PCIE ? 70 zł ? kpina.. jak mozna je bylo kupic za 4.99 zł..  jak dla mnie kopanie na GPU to juz przeszlosc.. a co wy myslicie?  tag: kopanie na GPU , kryptowaluty,bitcoin, altcoin, mining, 7950, 7970, 290x, 5850, litecoin, worldcoin, novacoin, chinacoin, feathercoin, jakie są wasze opinie ? co o tym myslicie?
EvilPanda
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 658
Merit: 500


Small Red and Bad


View Profile
December 19, 2013, 12:57:56 PM
 #13

Oczywiści opłaca się (jeszcze) kopać monety scryptowe, ale pod warunkiem pracy sprzętu 24/7.
No i zabawa zaczyna się od 3 dobrych kart, z jedną to można się zniechęcić no i więcej prądu/kH się wypali Wink
 
witam wszystkich forumowiczów.. robilem kalkulacje, analizowałem czytałem fora i doszzedłem do nastepujacych wnioskow:
- czy to jeszcze wgl. ma sens.. sa te wszystkie "altcoiny" ale nie dosc ze trzeba wiedziec co kopac i z tego co wiem trzeba
sie czesto przelaczac na rozne kryptowaluty na skrypcie to najlepiej byc juz zaopatrzonym w koparki GPU bo na kupno nowych
i czekanie na zwrot inwestycji to juz chyba nie ma czasu..
nie dosc ze wszystkie kryptowaluty razem z dzisijeszym spadkiem Bitcoina poszly w dol.. (no 90% tych kryptowalut poszybowalo
 razem z bitcoin) kilka podskoczylo..( min Betacoin jesli sie nie myle.. ) to jeszcze wzrastajaca trudnosc kopania ... caly interes z koparkami to juz chyba nie jest oplacalny biznes ani nawet zabawa .. bo jesli do takiej zabawy trzeba bedzie miesiecznie doplacac 200 -300 zł w zaleznosci od prądozernosci koparki to kopanie Skryptu chyba nie ma na dzisiejszy dzien sensu.. mylę się?

co wiecej jak ktos zainwestuje 5500 albo i 7000 zl w koparke oparta na GPU odsprzedając to nawet odzyska moze 60% wartosci.. ceny kart podskoczyly czesto o 100% jak nie wiecej.. na tym wszystkim korzystaja najbardziej firmy takie jak AMD (Ati) produkujac Radeona.. no i producenci mocnych zasilaczy..  zauwazyliscie po ile spredawane sa Reisery PCIE ? 70 zł ? kpina.. jak mozna je bylo kupic za 4.99 zł..  jak dla mnie kopanie na GPU to juz przeszlosc.. a co wy myslicie?  tag: kopanie na GPU , kryptowaluty,bitcoin, altcoin, mining, 7950, 7970, 290x, 5850, litecoin, worldcoin, novacoin, chinacoin, feathercoin, jakie są wasze opinie ? co o tym myslicie?

Widzę że polskie miniforum się robi popularne Wink

1) Kopanie na kompie jest dla hobbystów, gdzie traktujesz to jako zabawę, lub masz już zakupiony sprzęt np. do grania i zostawiasz odpalony gdy go nie używasz. Wtedy pozwala to zarobić troszkę i zniwelować spadek wartości sprzętu.
2) Zarobek jest uzależniony od kursu, a że kurs potrafi skoczyć o 500 zł w 1 dzień to też nie da się realnie przeliczyć ile będziesz miał kasy po kilku miesiącach kopania.

Jeśli chcesz kopać dla zarobku to albo bierzesz pod uwagę wzrost kursu o 300 i wiecej procent albo inwestujesz w drogi sprzęt, ale jak masz taką kasę to lepiej moim zdaniem grać na giełdzie. Nie musisz pilnować czy koparka kopie, nie jesteś narażony na straty z powodu np. chwilowego braku prądu czy sieci i możesz w każdej chwili wycofać kasę.

jabloon
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile WWW
July 16, 2014, 08:07:31 PM
 #14

Witam,
Czy opłaca się na ten czas inwestować w mining(hardware)  Huh
Miałem zamiar inwestować, ale widząc ostatnie skoki trudności zacząłem mieć wątpliwości.
Jakie wasze zdanie ?


Wg. lepiej wykupić udziały w chmurze np w CEX.IO i niech oni za nas kopią ? Niech dla nich zużywa się sprzęt i prąd ? Ja jak na razie jestem z nimi i nie mam powodów do narzekania. Polecam rejestracje z mojego reflinka http://[Suspicious link removed]/qMJb1
Oczywiście warto też systematycznie przesyłać do własnego portwela pieniądze z tamtąd bo nigdy nic nie wiadomo.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!