Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:41:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nano Nedir? Avantajları Nelerdir?  (Read 217 times)
coingundem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 1

View Profile WWW
February 28, 2018, 05:19:56 PM
Merited by PHI1618 (1)

2 Şubat 2018 tarihinde kripto para birimleri piyasasına giren Nano, Binance borsasında işlem görmeye başladı. Bugün sizler için hazırladığımız bu yazıda Nano coin hakkında gerekli bilgileri vermeye çalışacağız.

Nano Nedir?

Eski ismi ile RaiBlocks (XRB) olarak tanınan Nano, sınırsız ölçeklenebilir ve anlık işlemler sunan dijital para birimidir. Block Lattice altyapısı ile tüm kullanıcılar kendi Blockchain’ine sahip. Blockchain teknolojisi ile ağdaki diğer üyelere göre asenkron bir biçimde güncellenmektedir. Bu şekilde ağa ilave bir yük oluşturmadan, işlemleri süratli bir şekilde gerçekleştirir.

Nano, kendisini ‘’yaşamdaki tüm şeyleri ödeyebilmek için ücretsiz ve hızlı bir yol’’ olarak tanıtıyor. Nano, şu temel özelliklere sahiptir:

-Sınırsız ölçeklenebilirlik
-Ücretsiz işlemler
-Anlık işlemler
-Nano kullanıcılarına özel bir sanal cüzdan sunar. Böylece kullanıcılar, bütün defterleri indirmeden yatırımlarını kontrol edebilir.

Nano’nun Kullanım Alanları

-İdeal İkili Trade: Nano coin ile anlık bir şekilde tamamen ücretsiz bir biçimde işlemler yapılabilir.
-Eşler Arası: Nano, kullanıcılarının fatura ve kira gibi günlük yaşamda bulunan tüm şeyler için ödeme yapmasını sağlamaktadır.
-Mikro Ödemeler: Nano’nun sunmuş olduğu düşük işlem ücretleriyle, mikro ödemelerin gerçekleşmesine zemin oluşturur.
-B2C: Nano, sanal para birimlerini çevrimiçi ya da mağazada kullanmak isteyen herkes için ideal bir kullanım alanına sahiptir.

Nano Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de işlem yapan dijital para borsaları, şimdilik Nano için işlem yapmamaktadır. Bu sebeple önce Türkiye’deki kripto para borsalarından Bitcoin almanız gerekir. Daha sonra ise bu Bitcoin’leri, Binance’a transfer edip, buradan Bitcoin karşılığında Nano satın alabilirsiniz.

Nano Ne Kadar?

2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en değerli kripto para birimleri sıralamasında 20. Sırada yer alan Nano, 28.02.2018 günü saat 03:42 itibari ile 15,27 dolardan işlem görmektedir. Nano’nun günlük işlem hacmi ise 160 milyon doların üstündedir.

Kaynak: http://www.coingundem.com/nano-nedir-avantajlari-nelerdir/

Kora •• Building financial system for ever
1715416918
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715416918
Reply with quote  #2

1715416918
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715416918
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715416918
Reply with quote  #2

1715416918
Report to moderator
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
February 28, 2018, 05:25:55 PM

Güzel bir rehber olmuş yeni kullanıcılar için biz biliyoruz Nanoyu coinmarketcap te ilk 20 deki yerini 20 milyona yakın Nano çalınmasına rağmen koruyor bu süreçten güçlü çıktı bakalım daha nerelere gelecek ben potansiyelinin daha fazla olduğuna inanıyorum
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 28, 2018, 05:28:36 PM

Captcha çözülerek dağıtılan bir coinin fiyatının buralara geleceğini kimse bilemezdi herhalde. Özellikle ekibin başındaki zatı takip edin derim.

mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
February 28, 2018, 05:42:37 PM

Zamanın da çalınma olaylarına karışması ile büyük bir düşüş yaşadılar açıkcası o problemlerin içinden güzel sıyrılmayı bildiler. Benim fikrimce güzel değerlendirebilecek bir coin fakat insanların güvenini bir kez kırdığınızda geri güven toplamak çok zor oluyor bildiğiniz üzerede bir coine ne kadar arz varsa o kadar artış gösteriyor bu neticede yatırım yapmak ne kadar akıllıca olur bilmiyorum.

Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
March 01, 2018, 12:18:00 AM

Anlatım ve tanıtım için teşekkür ederim.Nano bana göre güvenli olmayan yatırım yapılabilecek projeler listesinde değil.Buna gerekçe olarak çok hızlı fiyat artışları,anlık oluşan yüksek hacimler ve bol bol  kötü niyet ve süpekülasyon.Son zamanlarda fiyatı hızlı artan coinlerden tron olsun ada olsun,milletin canı çok yandı.Bir açıklama geliyor şu borsada şu kadar coinimiz çalındı.Fiyat dip oluyor.Sonra biraz zaman geçiyor sebepsiz 3 kat artıyor.Bunlar hoş hareketler değil.Bana göre coin felan da çalınmadı zaten.Niyet belli yani o yüzden hodl yapılacak bir coin deil.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
March 01, 2018, 04:39:11 AM

Nano coin Binancede listelenmiş olması fiyatına ne şekilde etki eder bilemiyorum açıkçası. Fiyatjnın yeterince yüksek olduğunu düşündüğümden şimdilik takip etmekle yetineceğim bir coin.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
March 01, 2018, 05:39:16 AM

Nano coin Binancede listelenmiş olması fiyatına ne şekilde etki eder bilemiyorum açıkçası. Fiyatjnın yeterince yüksek olduğunu düşündüğümden şimdilik takip etmekle yetineceğim bir coin.

Hocam bende charlee lee nin nano aldığını açıklamasından sonra daha da fiyatlanacağını düşünüyorum Nano projesi gerçekten boş bir proje değil tabi yine de dikkatli olun çalınan nanolar malum
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 01, 2018, 06:11:08 AM

Nano'nun en büyük özelliği çok hızlı olması. Transaction lar açısından çok iyi bir coin. Ama yüksek fiyatlandığı için alım göstermiyor bana göre. Büyük düşüşler olunca portföye atılabilir.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
March 01, 2018, 06:17:18 AM

Nano'nun en büyük özelliği çok hızlı olması. Transaction lar açısından çok iyi bir coin. Ama yüksek fiyatlandığı için alım göstermiyor bana göre. Büyük düşüşler olunca portföye atılabilir.

Ben de fiyatın yüksek olduğunu düşünüyorum fiyatı biraz düşünce alım yapılabilir ama proje sağlam ekip güvenilir tamam çalınma mevzusu oldu ama adamlar elinden geleni yapıyorlar yani ilerleyen günlerde boşta param olursa almayı düşünüyorum sizin tabi kendi tercihiniz buna göre yatırım kararı vermeyin Ayrıca charlee lee Nanoyu destekleyici açıklamalar yaptı bir miktar yatırımını nano da tuttuğunu söyledi

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 01, 2018, 06:21:37 AM

Bu coin bana bir türlü tam anlamda güven vermiyor. Aslında projeye baktığınız zaman diyorsunuz ki, bu piyasanın bu tarz ücretsiz ve hızlı işlemlere ihtiyacı var ve mantık olarak çok daha fazla büyümesi lazım. Ama bu çalınma olayları, ekibin kendini tam ifade edememesi derken bir türlü alım yapamıyorum. Bu arada sadece 133 milyon supply olduğunu da unutmamak lazım. Hani şu geçen yıl şu fiyattı, bir yılın sonunda şu fiyat oldu screenshotlarını hatırlıyorsunuz. İşte Nano oradaki 10-20 kat'a çıkmayı başarabilecek bir coin yeter ki benzer senaryolar yaşanmasın.
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
March 01, 2018, 06:27:12 AM

nanoya yatırım yapacaktım ama hakkında cıkan haberler yuznden vazgecmıstım. Bır ara fıyatı cok dusmustu sonar bır anda fırladı.

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 01, 2018, 07:28:23 AM

Volatile i çok yüksek bir koin ilk hareketi yaptığında güvenip giremedim. IOTA nın rakibi diyorlardı o zamanlar sonra birden düştü şimdi çıktı anlam veremedim ki ne oluyor böyle.
Renovatioo
Member
**

Activity: 159

View Profile
March 02, 2018, 11:38:20 AM

Evet bu kadar badire atlatmasına rağmen son günlerde heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. İlerleyen günlerde ios ve android wallet çıkması ile daha da değerlenecek coindir. Ayrıca çok sağlam community'e sahip olup türkçe telegram grubu mevcuttur. https://t.me/NanoTR
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
March 02, 2018, 12:50:53 PM

sınırsız ölçeklenme iyi birşey olsaydı diğer coinler bu durumu sınırlamazdı diye düşünüyorum. dolayısıyla bunun çok iyi bir özellik olarak sunulması benim tuhafıma gitti

[/center]
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
March 02, 2018, 01:06:03 PM

calinan 17 milyon xrb ye ragmen milletin usenmeden alim yaptigi ve illa ki bir gun bu xrb lerin milletin kafasina cakilacagini dusundugum ender coinlerden biridir nano. rai block ismini hic sevmemistim zaten. nano kulaga da hos geliyor. alip kisa sure sonra kar ederek satmak oldukca yuksek olasilik. ama uzun sureli yatirim icin pek uygun gormuyorum acikcasi
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617

View Profile
March 02, 2018, 03:26:02 PM

Ios ve android wallet çıksracak olması sebebiyle fiyatında yükseliş olma ihtimali çok yüksek. Bir süredir olumlu ve güzel gelişmeler coinlerin fiyatjnı geçici olarak yükseltiyor zaten. Daha evvel bir kaç kez pump yapmıştı yanılmıyorsam. Bu sebepten bir süre daha böyle yükseliş ve düşüşe maruz kalır diye düşünüyorum. Temkinli yaklaştığım kripto para, ekip çalışıyor, izlemrkte fayda var.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
March 02, 2018, 05:10:53 PM

LTC nin eski sahibide şimdi nano almış iyi artış gösteriyor nano dahda arar gibi geldi bana ama piyasada ne olcağı belli olmuyor

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
March 02, 2018, 05:13:26 PM

Nanoyu bit-z den binanceye para atmak için kullanmıştım saniyeler içinde geçmişti ama geçenlerde yaşanan borsa olayından sonra yatırım yapmaktan çekiniyorum
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
March 02, 2018, 05:21:08 PM

Nano gerçekten hızlı çalışan bir sisteme sahip. ÇAlınma olayı yaşandı diye hatırlıyorum arkadaşlardan bir taeneside yazmış ama bende tam net olmasa bile öyle bişey hatırlıyorum. Anlatım şeklin başarılı olmuş teşekkürler.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
March 03, 2018, 10:08:36 AM

Nanonun son yükselişi tamamen litecoin sahibinin attığı tweet'le alakalı.Binanceye ters bir zamanda girdi fiyat daha da artabilirdi.

yobit.net is banned from signatures
Pages: [1]
  Print  

Jump to: