Bitcoin Forum
April 19, 2024, 11:42:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Nexpara Milli kripto paramız  (Read 587 times)
marn6767 (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 13

View Profile
February 28, 2018, 11:34:36 PM

Arkadaşlar 1 mart itibariyle icosu başlamış olan nexpara milli kripto paramız olarak anılmaya başladı. Genel itibariyle baktığımızda BDDK lisansını almış bir kripto para. Ayrıca ödeme yöntemi olarakta başvurularını yapacaklar bunun yanında da atmlerde kullanılabilecek ve alışverişlerde de kullanılabilecek. NeXpara ATM kartı Haziran 2018 tarihinde piyasaya sunulacak.

ico süreci 1 - 31 mart tarihleri arasında olacak olup şuanda tanesi sadece 1 lira. 1 Nisan itibariylede yerli kripto borsasnda işlem görmeye başlayacak haziran ayından itibaren ise uluslararası borsalarda işlem görmeye başlayacak olup bitcoin ve etherium ile takas edilebilecekmiş.

Toplamda 80 milyon kripto para üretimi olacakmış. 80 milyon üretilmesinin nedeni ise ülkemizin nüfusu baz alınarak üretilmiş. 75 milyon adeti halka arz olarak sunulacak olup geriye kalan 5 milyon ise Türkiye kripto para ödeme vakfına ayrılacakmış. Bir kişi en fazla 500 bin adet satın alabilir ve bunun üzerinde satın alım işlemi gerçekleştiremiyor. Kripto mimarisi olarak etherium alt yapısını kullanıyorlarmış.

Teknolojisi gereği daha fazla sayıda üretilmesi mümkün olmayan NeXpara'nın, limitli sayıda sirkülasyonda olması fiyatının sürekli olarak değerlenmesini sağlayacak. NeXpara'nın madencilik gerektirmeyen teknolojisi, kripto para üretmek için gereksiz elektrik harcamalarının önüne geçerek hem ekonomimize hem de çevreye katkıda bulunacak.

NeXpara Pazarlama Direktörü Eylem Cülcüloğlu Mayıs 2018 tarihinde NeXpara için Android ve iOS cüzdan uygulamaları devreye alınacağını belirtti ve ekledi. Hiçbir teknik bilgi gerektirmeden herkesin kullanabileceği bir elektronik cüzdan içinde tutulan NeXpara'nın birkaç sene içerisinde internet mağazalarında, alışveriş merkezlerinde ve hatta marketlerde kullanılacak bir ödeme yöntemi olması amaçlıyoruz. Diye bir açıklamasıda mevcuttur

Sizin fikirleriniz nedir arkadaşlar. Siteyede aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://nexpara.com/
1713570128
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713570128
Reply with quote  #2

1713570128
Report to moderator
1713570128
Hero Member
*

Ignore
1713570128
Reply with quote  #2

1713570128
Report to moderator
1713570128
Hero Member
*

Ignore
1713570128
Reply with quote  #2

1713570128
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713570128
Hero Member
*

Ignore
1713570128
Reply with quote  #2

1713570128
Report to moderator
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
February 28, 2018, 11:37:42 PM

lan amına kodumunu adam gıbı konu tanıdın
1. ıco baslamadı 3 oldu dedıklerınden dönuyorlar
2, BDDK Lısansı almadılar sadece basvuracaz dedıler.
3,konusu zaten acık bır suru laf soktuk forumu takıp edın
 eksık bılgı verme su dolandırıcılar ıcın ok
marn6767 (OP)
Member
**

View Profile
February 28, 2018, 11:41:56 PM

lan amına kodumunu adam gıbı konu tanıdın
1. ıco baslamadı 3 oldu dedıklerınden dönuyorlar
2, BDDK Lısansı almadılar sadece basvuracaz dedıler.
3,konusu zaten acık bır suru laf soktuk forumu takıp edın
 eksık bılgı verme su dolandırıcılar ıcın ok

ulan gerizekalı önce adam gibi konuşmayı öğren sonra türkçeyi adam gibi kullanmayı öğren. Adamların sitesine hele bi gir bak bakalım bddk lisanslı mı değil mi? Adamlar cayır cayır bddk lisansını aldıklarını belirtiyor ve bunu sitelerinde yayınlıyor. Koskoca BDDK'nın ismini onayı almadan sen nereye kullanıyorsun adamın kıçından kan alırlar. Kaldı ki gazetelere bile çıktılar. İco bugün itibariyle başladı  2 dakka zahmet edip siteye girersen bunu görürsün.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
February 28, 2018, 11:45:43 PM

nerde yazıyor bddk lısanslı dıye okuma anlama ozurlu salak

adam 3.ceyrekte basvurcaz dıyorlar gotunle degıl gozunle oku yazılanları mal
ayrıcaa ıco gece 12 de baslıycaktı sabah 9 dedıler sımdı oglen 12 dıolar dönekler yanı ok mal
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 28, 2018, 11:46:26 PM

bir bitmediniz be. ne de guzel yazmissin sadece 1 lira. zaten nereye 1 lira verilmiyor ki degil mi Cheesy
ne yapcak bunlar onlardan da yazsaydin 2 satir. zaten Turkiyede coin cikartcam diyen herkes odeme yontemi olarak kullanilcak diyor. biri kahve makinasinda kullandirtcam diyor biri visa/mastercard la anlastik taksitli satislarinizi bizim coinle yapcaksiniz diyor.
nedense hepsi de ortadan kaybolup gidiyor. yani hersey silkeleyene kadar.

tek cumle.
uzak durun
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 28, 2018, 11:49:40 PM

Aynı konuyu 50 milyonuncu kere açtığınız için bizden 5 BTC kazandınız. Lütfen bitcoin adresinizi bu mesajı alıntılayarak bildiriniz.

Ayrıca, NeXpara piyasaya sürülür sürülmez, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na lisanslı ödeme kuruluşu başvurusu yapılacak.
marn6767 (OP)
Member
**

View Profile
February 28, 2018, 11:50:38 PM

nerde yazıyor bddk lısanslı dıye okuma anlama ozurlu salak

adam 3.ceyrekte basvurcaz dıyorlar gotunle degıl gozunle oku yazılanları mal
ayrıcaa ıco gece 12 de baslıycaktı sabah 9 dedıler sımdı oglen 12 dıolar dönekler yanı ok mal

lan oğlum senin yaşın kaç liseli ergenler gibi her cümlenin bitimine ok koyup yazıyorsun. Ayrıca sanal klavye delikanlılığı yapma o üslubuna sokarım senin. 2 dakka adam ol konuyu beğenmiyorsan yorum yapmazsın olur biter. Yada adam gibi üslubunla çıkarsın kardeşim böyleyken böyle bu paylaşıldı şurada hata yapmışssın dersin bende eyvallah kardeşim konuyu kapatıyorum derim olur biter. Adam çileden çıkarma o sanal klavye delikanlılığı yaptığın klavyeyi montelerim sana
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
February 28, 2018, 11:56:50 PM

Ben simdi monte işlerinden anlamam yalan diyemem ama farklı bir noktaya değinmek istiyorum Neden bizim milli paramız oluyor iki üç kişi milli paramız dediği için başlık milli paramız diye atılıyor Halbuki benim milli paramı değil kardeşim adam milli param dedi diye Türkiye Cumhuriyeti'nin milli parası Nex para mı oluyor Adam 1 liradan 10000 tane Satsak abi gözüyle bakıyor ekibe baksana ne Adam akıllı bir geçmiş var ne bir şey yine de yatırım yapmak isteyen adam boşta parası varsa yapsın Yoksa sonra Buralara gelip konuları açmasınlar

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
March 01, 2018, 12:02:59 AM

akceye nooldu yasa aminacoine? toplasan 20 tane milli paramiz oldu. Ben tayyip cikip milli para budur diyene Kadar inanmamaya karar verdim.

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
March 01, 2018, 12:07:41 AM

şu kripto dünyasında yerli milli ayağı yapan tek millet bizimkisi galiba kriptonun felsefesi anonimlik ve evrensellik üzerine ...bu adamlar daha olayın felsefesini anlayamamışlar...varsa yoksa duygu sömürüsü hay sizin yapacağınız işi projeyi sevsinler  Grin .... yerli milli diyorsun X var lan adında...ne yerlisi  Angry .şahsen adında X olan YERLİ projesimsi şeye 5 kuruş para yatırmam

şu tuğrayı kim çıkaracak acaba ben onu merak ediyorum ahahaha  Cheesy

bddk lisansına sonradan başvurulacak..alaacaklarmı meçhul Cheesy

işte ofsaytlar:
* takım üyelerinin linkedin profili yok..hiçbir bağlantı verilmemiş..nerden bilelim biyografilerinde yazan bilgilerin gerçek olduğunu Cheesy
* whitepaper tasarımı komedi zaten windows notepad te yazılmış galiba
*sitenin ingilizce sürümünü bile hazırlayamamışlar
* KONUŞTUĞU / YAZDIĞI  dilden, TÜRKÇE'den UTANAN BİR EKİP....NEX NE LAN?  böyle yerli olunmaz hadi yallah  Angry
* pazarlama yöneticisi (direktör denmez ona Türkçe katilleri sizi) diye koydukları elemanı habertürk te izlemiştim...CMC 'de İLK 20 harici coin ve tokenlar balon dedi  Grin Grin Grin Grin Grin böyle bir adamın olduğu projeye zaten girmem

karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
March 01, 2018, 12:15:22 AM

Ne zaman yerli kripto para çıksa mutlaka arkasından tartışma geliyor neden birbirinizi yiyorsunuz anlamıyorum arkadaşlar.Bırakın isteyen girsin alsın gerçi satış olacağını pek sanmıyorum ama Cheesy
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
March 01, 2018, 01:06:19 AM

Yanliz adami cok örselemişsiniz akçe sokçe sikçe monteçe derken trendi takip edip nex mex sex diye adamlar milli parayı global platforma tasımaya calısmıslar. Motto zaten 10 numara 80 milyon jeton tanesi 1 lira amk yolda tiner esrar cekip saga sola salca olan müptezeller gibi ;

"Yanlış anlama Abi dilenci degilim varsa bi liranı alabilirmiyim" der gibi  Grin Grin Grin Grin Grin

bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 01, 2018, 01:23:15 AM

kusura bakmayında şimdi bende koyacam
bi tutturmuşlar yerli milli diye
neresi milli oluyor bizemi hallendinizde milli olacaksınız.
adı nex bir kere alfabede x yok ama yerli
merkez bankasımı çıkarıyorda milli para
nedir bu önüne gelen eline bişey alıp yerli milli diye tutturuyor.
bi gidin arkadaşım milli falan yapmayın normal bir şey yapında gelin bir kere
bu kelimeleri kimin icad ettiğini bildiğimiz için gıcık oluyoruz bu kelimelere.
gidin kahvede falan tanıtın tutacağı kesin ama gelip burda yerli milli diye bizi yemeyin.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
March 01, 2018, 05:19:04 AM

Simdi Whitepaper'ina baktim... Pek bir bilgi yok, ilk 2-3 sayfa kripto para ve bitcoin anlam ve tarihcesi, son 2-3 sayfa da nexpara tanitim yazisi:)
Dogru mu anliyorum, yanlis mi anlamisim lütfen belirtin: arkadaslar ethereum tabanli bir erc-token cikarmislar ve bunu satacaklar... Yani baska bir espirisi, artisi yok; herhangi bir smart contract bile eklenmemis galiba? Eger böyle ise:

bende birkac ay önce 100.000.000 adet Lydian (LYD) ERC20-Token cikartmistim; hepsi cüzdanimda duruyor hala... Hic bir artisi yok, en basitinden bir ERC20-Token, ne smart contract ekli, ne yenilikci bir teknoloji barindiriyor:) Bende bunu "Dünya'da ilk madeni paranin dogdugu topraklardan cikan yeni kripto para" sloganiyla pazarlasam mi acaba? Hatta milli bile diyebilirim, ne de olsa Lidyalilar da Anadolu halki sayilmaz mi:) Tanesini birakin 1 TL'ye, 10 kurusa satsam ihya olurum:)
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
March 01, 2018, 05:43:02 AM

scamdır o scam, kaçıncı milli para harbi ya bir araya gelen 3 kişi milli duyguları sömürelim diyemi buna yelteniyor anlamadım ama sömürü yapılacak adam olduğunu sanmıyorum burada, köydeki garibana cahil cüheylenada kayamayacaklarına göre birşey çıkaramazlar bu işten
rafsa
Member
**

Merit: 10

View Profile
March 01, 2018, 05:50:40 AM

çıkan milli paralan hepsi pillii  para oldu hiç birinden ses yok . kısaca adamlar vurgun peşindeler bunun başka izahı yoktur. toplanıp tek bir para çıkarmıyorlar herkez kafasına gore para çıkarıyor.
rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
March 01, 2018, 05:57:22 AM

Tanıtım yaparken dikkatli olmakta yarar var adamlar bddk linsansı almamış almak için başvuru yapacağız demiş ki bu yetersiz bir cümle, ayrıca milli dijital paramız olacak bir coin neden icosundan bir gün önce reklama başlar ? Beklemekte yarar var
xxxgr
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

Metahash

View Profile
March 01, 2018, 06:02:17 AM

Yani birde bazı şeyleri laf olsun diye yapmamak lazım. İnşallah güzel şeyler çıkar bundan da

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
March 01, 2018, 06:03:40 AM

Milli olan her şeyi olabildiğince desteklemeye çalışıyorum fakat kripto para dünyasındaki yapılacak projelere güvenmiyorum ben. Umarım yanılırım.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 01, 2018, 06:04:48 AM

Projenin sahiplerine bir bakarsanız
Bu saçma sapan erc20 token ile ne yapmaya çalıştıklarını anlarsınız.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: