Bitcoin Forum
July 04, 2024, 08:10:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Nexpara Milli kripto paramız  (Read 609 times)
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 01, 2018, 06:08:29 AM

Ya madem bir bok yiyeceksiniz coin cıkaracaksınız gelin surda birkaç kişiden fikir alın whitepaper yazdırtın. Bu işlerden anlayan bir marketing manager alın. 30 tane milli paramız oldu hepside birbirinden kötü projeler. Vallahi adam gibi cıkartın su forumda desteklicek adam olur. Birde milli değil global cıkarın. herkes globalleşirken millileşme cabası neden?
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 01, 2018, 06:22:42 AM

Bizim tek milli coinimiz HALAL COİN'dir.
Özledik seni halal coin.
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
March 01, 2018, 06:26:26 AM

BDDK dan ya lisans alamazlar ise ; paraları hiç bir işe yaramayacak bunların . İlk önce lisans ı al sonra yap ICO nu .

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 01, 2018, 06:31:49 AM

Arkadaşlar 1 mart itibariyle icosu başlamış olan nexpara milli kripto paramız olarak anılmaya başladı. Genel itibariyle baktığımızda BDDK lisansını almış bir kripto para. Ayrıca ödeme yöntemi olarakta başvurularını yapacaklar bunun yanında da atmlerde kullanılabilecek ve alışverişlerde de kullanılabilecek. NeXpara ATM kartı Haziran 2018 tarihinde piyasaya sunulacak.

ico süreci 1 - 31 mart tarihleri arasında olacak olup şuanda tanesi sadece 1 lira. 1 Nisan itibariylede yerli kripto borsasnda işlem görmeye başlayacak haziran ayından itibaren ise uluslararası borsalarda işlem görmeye başlayacak olup bitcoin ve etherium ile takas edilebilecekmiş.

Toplamda 80 milyon kripto para üretimi olacakmış. 80 milyon üretilmesinin nedeni ise ülkemizin nüfusu baz alınarak üretilmiş. 75 milyon adeti halka arz olarak sunulacak olup geriye kalan 5 milyon ise Türkiye kripto para ödeme vakfına ayrılacakmış. Bir kişi en fazla 500 bin adet satın alabilir ve bunun üzerinde satın alım işlemi gerçekleştiremiyor. Kripto mimarisi olarak etherium alt yapısını kullanıyorlarmış.

Teknolojisi gereği daha fazla sayıda üretilmesi mümkün olmayan NeXpara'nın, limitli sayıda sirkülasyonda olması fiyatının sürekli olarak değerlenmesini sağlayacak. NeXpara'nın madencilik gerektirmeyen teknolojisi, kripto para üretmek için gereksiz elektrik harcamalarının önüne geçerek hem ekonomimize hem de çevreye katkıda bulunacak.

NeXpara Pazarlama Direktörü Eylem Cülcüloğlu Mayıs 2018 tarihinde NeXpara için Android ve iOS cüzdan uygulamaları devreye alınacağını belirtti ve ekledi. Hiçbir teknik bilgi gerektirmeden herkesin kullanabileceği bir elektronik cüzdan içinde tutulan NeXpara'nın birkaç sene içerisinde internet mağazalarında, alışveriş merkezlerinde ve hatta marketlerde kullanılacak bir ödeme yöntemi olması amaçlıyoruz. Diye bir açıklamasıda mevcuttur

Sizin fikirleriniz nedir arkadaşlar. Siteyede aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://nexpara.com/

Yalan yanlış bilgilerle formu doldurmayın bu ne ya her okuduğunuza inanacak kadar saf mısınız? İnsanlara yalan yanlış bilgi vererek dolandırlmalarına sebep olacak kadar kötü niyetli misiniz?

Sitesinde nerde aldığını yazıyor bulamadım bi screenshot atarmısın ?   (3. çeyrekte başvuracağız deniliyor ki . bende başvuru yaparım. Kabul olur olmaz o ayrı mesele hahhahaahahh)

BDDK nasıl lisans veriyor Türkiye'nin  daha tanımadığı bir sektöre para değil , meta desen daha tanınmadı.

Milli koin olarak diyorsun daha bir sürüsü hepsi aynı iddia da bakınız. AKCHE , Sikke  Smiley
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
March 01, 2018, 06:58:16 AM

1. BBDK başvurusu daha yapılmamış.
(Site girişinde Direk Lisanslı yazıyor yol haritasında mayısta başvurulacak yazıyor)

2. Yerli milli bilmem ne bu ayakların bi geçilmesi lazım önce bu lafı duyunca direk sömürme anlıyorum ben.

3. Bir kripto para yerli milli felan olamaz kriptonun olayına ters merkeziyetsiz olması gerekiyor.

4. Yalandan bir iki yazayım dedim canlı sohbete resmen salak salak konuşan birini koymuşlar oraya.
Tamamiyle dolandırıcılık diye düşünüyorum.
Yatırım yapmak isteyen buyunsun ama ben 1 TL ye nexpara almak yerine üzerine koyar bir paket sigara alırım  Smiley
batux
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
March 01, 2018, 07:00:28 AM

Haberlerde de görmüştüm. NexPara ile milli bir coin'imiz oldu. Kripto para ödeme sistemi olmayı hedef seçmiştir. Ben destek alacağını düşünüyorum. Hele ki bir kaç büyük şirket veya devlet desteği olursa önü açılır gibi.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
March 01, 2018, 07:12:20 AM

milli coin sayımız 10u geçti sanırım. Borsalarda listelenen sayısı 0 (waves dexte listelenen akcheyi saymıyorum gerçek anlamda borsadan bahsediyorum)
Yatırım yapan var mı herhangi birisine?
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 01, 2018, 07:16:56 AM

Herkes milli, herkes ülkesinin adı ile coin çıkarıyor, herkes duyguları sömürüyor. Whitepapera bakıyorsun içinde bilgi yok, sağdan soldan toplamış bi şeyler sallamışlar. Projeye bakıyorsun amacı yok. Site domain bilgilerine bakıyorsun birkaç hafta sonra ben kaçacam abi diye bağırıyor falan. Cidden baydı bu milli kripto paralar (:

Kuzeyli34
Member
**

Activity: 151
Merit: 12

View Profile
March 01, 2018, 07:52:21 AM

Ya belki bu sefer gerçektir diye biraz inceledim.

-Whitepaper'ı muhtemelen takım üyelerinin birinin liseye giden yeğenine yazdırmışlar.
-Proje namına birşey yok ortada.Atm kart demişler ama bddk lisansını nasıl alacaklar çok merak ediyorum.
-Ceo'nun adını google'da aramak bile projeden soğumak için yeterli bir sebep.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 01, 2018, 08:06:59 AM

geleceği uzun süreli olacak gibi değil. ana sayfa biraz göz dolduruyor ama detaya indiğinizde yol haritası, whitepaper eksikliklerle dolu. kendisi token ve türkiye mutlaka coin olarak kripto paraları hak ediyor. neden ether, neo gibi coinlerimiz olmasın. madenciliği de yapılsın.

Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
March 01, 2018, 08:13:39 AM

Yeni kripto paramız derken kaçıncı milli kripto paramız bu abi bu işlerde millilik bi boka yaramıyor international olmadıkdan sonra hiç bi etkisini göremeyiz bu paranın
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 01, 2018, 08:45:14 AM

profesyonellikten uzak hatalarla dolu. takım olarak fena gözükmüyor. videodaki arkadaş bitcoin ile nexparayı karşılaştırmış. halbuki bitcoin için lightining servisi ile anlık para gönderimi ve çok düşük fee ödemesi işlemleri halen test ediliyor ve böyle alışveirş yapan da var. whitepaper en azından 50 sayfalık, teknik içerikler ve grafiklerle dolu olmalıydı. ana sayfa ingilizce, türkçe olmalıydı ve göz doldurmalıydı. yol haritası yok gibi birkaç senelik oluşturmaları gerekirdi. TL olarak satmaları hata olmuş. ethereum cinsinden satışının kaç tane Nexpara olduğunun yazılması felan gerekirdi. özetle bu işin piri olan sitelere maalesef yeterince bakılmamış.

redsilentstorm
Member
**

Merit: 10

View Profile
March 01, 2018, 08:49:24 AM

Maalesef bu da diil Sad . Hata ve özensiz hazırlanmış merak ediyorum böyle projeleri hazırlarken hiç bu piyasaların gurularından destek alınmaz danışmanlık alınmaz. Eğer ki crypto piyasasına çıkacaksan burası defile yeri buradan onay alamazsan işin çok zor.
Sunrise35
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile WWW
March 01, 2018, 08:50:58 AM

Tabi Türkiye'den milli olarak piyasaya giriyorsa hemen resmi vergi alınmaya da başlanır, şaşırmam.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
March 01, 2018, 09:06:42 AM

Sürekli bı milli proje adı altında forumda başlık görüyorum. Başlığı açan arkadasin yazısını okuyorum hemen altta kıyamet kopuyor. Biz nasıl guvenipte bu projelere yatırım yapabiliriz ki???

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
March 01, 2018, 09:12:39 AM

ulke olarak bu konuda asiri kotuyuz arkadaslar. tek amacimiz insanlari nasil carpabilirim olmus. ortada daha hicbir sey yok milli yerli diyerek milleti dudukluyorlar.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 05:38:24 PM

Abi ister gerekli olsun ister gereksiz. Ben bu tarz girişimlerin artmasını istiyorum. Elbette arada scam olanlar sorunlu olanlar çıkacak. Yeni bir teknoloji ve biz işin kolayına kaçmayı seven bir milletiz. Ama eninde sonunda güzel bir proje çıkartacağımıza inanıyorum

hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 05:44:03 PM

arkadaşlar millet olarak olauyın teknolojik boyutu değilde milletin sikilmedik kulak arkasını nasıl sikerim hesabındayız. kesinlikle SCAM KAÇ KAÇ KAÇ
Defloration
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
March 02, 2018, 06:04:24 PM

Dilencilerde artık abi 1 nex var mı be abi nolur walletimi veriyorum derlerse şaşırmam. Atmden de çekilebilecekmiş aynen ülkedeki altyapı o kadar gelişik ki atmden coin yatırıp tl çekebileceğiz. Bütün bankalar da onaylamıtır kesin. Uzak durun tv reklam vermek çok para değil coin çıkartıp türkiye borsalarına sokmak ne mantıksız bir iştir coin dediğin kendi sitesinden alınır satılrı veya binance tarzında uluslararası mega borsalarda işlem görür
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
March 02, 2018, 07:50:14 PM

bu kaçıncı yerli ve milli ponzi paramız sayamadım ben artık Smiley keşke milleti çarpma derdinde değilde bu sistemin arkadasındaki teknolojiyi anlayıp geliştirmeye çalışsak daha fazla para kazanırız Cheesy
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: