Bitcoin Forum
May 22, 2024, 03:27:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kan Bağışı Konusunda Önemli Hatırlatma !! (Afrin sıkıntıda)  (Read 162 times)
grknondr (OP)
Member
**

Activity: 182
Merit: 20

View Profile
March 01, 2018, 06:30:07 AM
Last edit: March 01, 2018, 11:10:25 PM by grknondr

Arkadaşlar, Kızılay'un kan alma merkezlerine veya seyyar araçlarına herhangi bir zamanda kan verenler bilirler. Kan verdiğiniz yerde sizin iletişim bilgilerinizi alırlar. Belirli dönemlerde de tekrar kan vermeye beklediklerine dair SMS ler gönderirler. Yakın zamanda başlayan Afrin harekatı sebebiyle kan stoklarında azalma yaşandığına dair Kızılay'dan SMS'ler geliyor. İmkanı olan, gerekli şartları taşıyan üyeler de destek olabilirse çok iyi olur. Herkes Afrin için para yardımıdır, bağıştır, elbisedir, gıdadır vs. destek olurken en azından 20-25 dakikalık bir zaman harcayıp kan vererek sağlam bir destek verebiliriz. Açıkçası camilerde toplanan paralardan daha faydalı olacağını düşünüyorum. Afrin'e kadar gitmese bile ihtiyaç sahibine gidecek, burası kesin.

Korkanlar için de şunu söyleyeyim. Ben de ilk verdiğimde çok tedirgindim ancak iğneyi pek farketmedim bile Smiley

"Benimki zaten eşek kanı" da demeden hangi kan grubu olursa olsun boş geçmeyelim Smiley. Birçok farklı noktada kan verme merkezi vaqr. Ulaşımda da sorun yaşanmak dolayısıyla.
negredo19
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

Gambling Investment Fund

View Profile
March 01, 2018, 01:09:07 PM

Hocam çok güzel bir konuya değinmişsin gerçekten kan bağışı hayat kurtarır her vatandaşın asli görevi olmalı kan vermek.

Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
March 01, 2018, 01:38:47 PM

Kan bağışı yapmadan önce hastaneye gidip bir kan tahlili yaptırın.Kan değerleriniz( kolestrol, yağ falan..) yüksekse ve doktorunuz kan fazlalığı var veya kan vermeniz uygundur derse gidin kızılaya kan verin.

Ben geçen hafta verdim. Üzerimde ağırlık var çabuk huysuzlasıyorum. Yorgunluk hissediyorum. Gözlerimde ağırlık var dedim. Doktor değerlerime baktı. Kan fazlalığı var dedi doktor. Yemin ediyorum kızılaya gittim kan verdim rahatladım. Benim kan koyuydu biraz sürdü torbanın dolması Smiley sebebini sordum niye böyle diye bana sen su falan içmiyor musun dediler. Bende yazdan yaza içiyorum dedim Grin

Kan verirken herkesten kan almıyorlar. Kan değerleri ( aklımda değil şimdi) belli değerin altında veya üstünde olmayacakmış. Birde kan vermeye giderken karnınız TOK gidin.
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
March 01, 2018, 01:53:43 PM

Geçirdiğim bir ameliyattan dolayı kan vermemi kabul etmiyorlar ama o hazzı yaşamayı isterdim. Hem başkalarına hem kendine faydan oluyor, kan yenileniyor tazeleniyor sonuçta

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
grknondr (OP)
Member
**

View Profile
March 01, 2018, 11:09:36 PM

Özellikle bugün haberlerde maalesef şehit ve yaralı haberlerini alıyoruz. Allah korusun sayının belirtilenin üzerinde olduğuna yönelik de iddialar var. Bundan sonra inşallah olmaz ama operasyon sürdükçe tehlike devam ediyor. Bilinçli olalım, engel yoksa kan vermeyi ihmal etmeyelim.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
March 02, 2018, 02:39:18 AM

iğneden aşırı korkan birisi olarak yıllardır her 3 4 ayda bir alışkanlık olarak kan veririm. sanırım sadece kızılaya bi 11 12 tane oldu.

hele bazı densizlerin uydurma lafları var kızılay sizden topladığı kanı parayla satıyormuş diye. ulan dürzü kızılaya vermiyorsun madem kan aranıyor diye duyduğun zaman git ver. ona da yanaşmazlar üstüne bir de laf atarlar. ha o lafa da inanmayın çok yakınımın bir ameliyatından sonra 10 üniteye yakın kan alındı kızılaydan. kızılayın tek bir isteği oldu stoklarımızı arttırmalıyız kan grubu önemli değil diğer kan ihtiyacına karşı yakınlarınızla konuşunda kan bağışında bulunsunlar ve destek olsunlar bize.

hele kan vermek sağlıklıdır. vücudun yenilenmesini sağlar. rahat olun size zarar verecek şekilde de alınmaz.

hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
March 02, 2018, 04:59:18 AM

Çok güzel bir konuya değinmişşiniz. Kan vermek çok önemli. Bende bugün öğrencilerimle gidip kan vermeyi düşünüyorum. Umarım ülkedeki herkes bu duyarlılık seviyesine kavuşur.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
Gokhana51
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 06:27:52 AM

Kan bağışı yapmak gerçekten her insana yarar sağlar. hem karsındaki insana hem kendi kanını yenilemek tazelemek için cok yararlıdır. bu yuzden kan bağaşı yapan herkese cok teşekkür ediyorum.
bnrrbn
Newbie
*

Activity: 82

View Profile
March 02, 2018, 07:41:02 PM

kan bağışı konusunda çok daha fazla duyarlı olalım. unutmayalım üretilmeyen en önemli ilaç kandır.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 02, 2018, 11:04:31 PM

Çok doğru bir noktaya deginmisiniz. Katılıyorum ne olacağı belli olmuyor A(+) e bile ciddi ihtiyacın olduğu durumlar oluyor. Her ne olursa olsun o kan kullanılıyor. Bünyede zarar da olmuyor. Kötü birşey de değil. O yüzden yapmakta ciddi fayda var
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
March 03, 2018, 03:42:31 AM

Ne yazık ki ülkemizin insanları kan bağışı konusunda cimri davranıyor. Kan bağışı yapmanın ne kadar yararlı bir konu olduğu her yerde anlatılmalı. Kan vermek kesinlikle para bağışlamaktan daha evla kanımca.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
esgec
Jr. Member
*

Activity: 156
Merit: 1

View Profile
March 04, 2018, 04:54:59 PM

benimde kanım düşük oldugundan bağış yapamıyorum ama kan bağışı ciddi önem taşıyor verebilsem verirdim çünki bir hastamız var ve nerdeyse 10 günde bir 1 2 ünite kan takılıyor bu nedenle önemini bizzat görmüş oldum .bağış yapabilen böyle bir iyiliği esirgememeli muhtaç olan çok insan var..
senfoni
Jr. Member
*

Activity: 131

View Profile
March 04, 2018, 05:52:10 PM

kan bağışıyla hayat kurtarabilkeceğimizi unutmayalım..
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
March 04, 2018, 06:05:39 PM

Kan bagısı merkezi en son şöyle böyle filmlerde kullanılmıstı kanlarınız afrin yerine baska yere gitmesin  Kiss Kiss Kiss

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2136326.0;all
Atelleia7
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
March 04, 2018, 06:09:14 PM

Kan bağışı cidden önemli rahatsızlığı olmayan kişiler kan bağışında bulunursa çok güzel olur hem yardım etmiş olursunuz hem sağlığınız içinde kan vermek olumlu birşey.
a.sena
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
March 04, 2018, 10:30:45 PM

bir insan aynı duruma düşmeden bu konuda yeterince ciddi olmuyor. Kan ihtiyacı var diye tweet görüyor ve klasik retweet binlerce kişi retweetliyor. içlerinde en az 200 kişi o kan grubunu taşıyor. peki ya kim gidip o kanı veriyor?
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
March 10, 2018, 05:24:48 AM

düzenli 3 ayda bir kan veririm. kızılay zaten sms'le hatırlatıyor.
toplam 30-40 kere vermişimdir.
afrin yüzünden kan stoklarında sıkıntı yaşanması imkansız. afrinde yaralı sayısı toplasam 200-300 kişidir en fazla. bunu güne böldüğünüzde günde en fazla 10 kişi eder.
türkiyede her gün binlerce kişi ameliyata giriyor. 10 kişinin kan stoklarına etkisi %1 dahi olmaz.

ayrıca tsk bir devlet kurumudur. ben devlete eşek yüküyle dünyanın en ağır vergilerini ödüyorsam, devlet tsk'nın her ihtiyacını bu vergilerden karşılamak durumdadır. 2-3 milyara (rakamın ne olduğu bile belli değil) saray yapılacağına devletin asli işlerinde kullansınlar. yok kullanmayacaklarsa asgari ücretle ancak ölmeyen ama saray itibardır diyen vatandaşlar yardım edebilir tsk'ya.

o yüzden hiçbir devlet kurumuna extra yardım yapmam, yapılmasına karşıyım. devletin sorumluluğundaki hiçbir faaliyet içinde extra yardım yapmam.
ödediğiniz verginin hesabını sorun lütfen.
grknondr (OP)
Member
**

View Profile
March 10, 2018, 10:37:57 AM

düzenli 3 ayda bir kan veririm. kızılay zaten sms'le hatırlatıyor.
toplam 30-40 kere vermişimdir.
afrin yüzünden kan stoklarında sıkıntı yaşanması imkansız. afrinde yaralı sayısı toplasam 200-300 kişidir en fazla. bunu güne böldüğünüzde günde en fazla 10 kişi eder.
türkiyede her gün binlerce kişi ameliyata giriyor. 10 kişinin kan stoklarına etkisi %1 dahi olmaz.

ayrıca tsk bir devlet kurumudur. ben devlete eşek yüküyle dünyanın en ağır vergilerini ödüyorsam, devlet tsk'nın her ihtiyacını bu vergilerden karşılamak durumdadır. 2-3 milyara (rakamın ne olduğu bile belli değil) saray yapılacağına devletin asli işlerinde kullansınlar. yok kullanmayacaklarsa asgari ücretle ancak ölmeyen ama saray itibardır diyen vatandaşlar yardım edebilir tsk'ya.

o yüzden hiçbir devlet kurumuna extra yardım yapmam, yapılmasına karşıyım. devletin sorumluluğundaki hiçbir faaliyet içinde extra yardım yapmam.
ödediğiniz verginin hesabını sorun lütfen.
200-300 kişi derken ya tahmini bir rakam söylüyorsun ya da tvlerde duyduğunu söylüyorsun galiba. Orada yaşananları ve olanları az çok bilen biri olarak tavsiyem bu medyada Afrin konusuyla ilgili paylaşılan bilgilere pek itibar etme. Kan illa ki yaralı olduğundan gönderilmiyor. En kötü koşula hazırlıklı olunması için dünya kadar kanı o bölgeye gönderdiler. Bu durumda başka bölgelere yeterli miktarda kan sağlanamıyor. Hatay'da Kilis'te beş para etmez hastanelerde haftalarca yoğun bakımda kalan, şarapnel ile uzuvlarını kaybeden onlarca asker var. Her hastanede yatan bir torba kanla iyileşir diye düşünüyorsan tercih senin.. Bu arada bizim askerlerimiz dışında hastanelerde yatan ne kadar yaralı olduğuyla ilgili bir bilgin var mı? Benim az çok gördüğüm şeyler var ama net rakam tabi bilemem. Sen yaralanan sivilleri ve ayrıca ÖSO askerlerini de hesaba kat. Ha bu ÖSO ile Türkiye'nin ne işi var hiç anlamıyorum, neden birlikte savaşıyoruz? Sadece ÖSO için kan ihtiyacı olduğunu bilsem muhtemelen ben de kan vermem o ayrı. Ama hesaplar çok farklı. Bu ülke hastanelerinde Daeş teröristleri tedavi gördü ama ben verdiğim kan bu şerefsizlere gidecek diye de kan vermekten imtina edemem.

Bu arada verdiğin vergi ile kan konusunu nasıl bir araya getirdin anlamadım. Devlet parayla kan mı üretecekti? Böyle düşünürsek hiçbir hayır kurumuna, derneğe, insana yardım edilmemeli. Nasılsa sosyal devlet var. Senin benim bizim verdiğimiz kan TSK'ya, devlete veya hükümete gitmiyor. Ha hükümete gitmiş olsa ben hiç vermem. Senle o konuda aynı düşüncede olurum. Saray konusunu da ayrı tutacak olursak, o konuda da tamamen senle aynı düşüncedeyim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: