Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:36:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Comanchero, comanchero, comanchero, comanchero-o  (Read 480 times)
ecnnn
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 2

View Profile
March 02, 2018, 07:04:39 PM

tartışmanın her iki tarafı için de söylüyorum; forumu, diğer insanları ve kendinizi fazla ciddiye alıyorsunuz. btt türkiye de amacı sırf hızlı yoldan para kazanmak olan ve gerçekten bunu minimum bilgi birikimi ile yapan pek çok kişi ile dolu. insanların gerçekte yok blockchain teknolojisiymiş yok dünyada devrim yaratıcak yeniliklermiş bunlara zihinsel, maddi ya da manevi bir yatırımı falan yok, olmak zorunda da değil açıkçası.. şöyle örnek veriyim türkiye'de direk birşeylerden kar etme amaçlı forumların ismini herkes duymuştur.. btt'den çok daha önceleri oralarda hesabı olan onlarca kişi bulabilirsiniz burada da. yani gerçekten paylaşımlar, yaklaşım "internetten para kazanalım" düzeyinden çok çok yukarılarda değil. merit sistemi, post sayısı, imza kampanyaları vs de hesaba katarsan ve beklentilerini bu bakış açısına göre ayarlarsan insanlardan p2p altyapısı, NoSQL bilmem ne bilmelerini de beklemiyorsun. kendi adıma her fırsatta merak ettiğim projeleri araştırarak teknik anlamda anlamaya çalışıyorum,  ama whitepaperını vs okuyup da teknolojisine ikna olduğum projelerin daha  çok kazndırıcağına inanıyor muyum? hayır. bütün pazar zaten hype üzerinden dönüyor. o yüzden..
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
March 02, 2018, 07:13:28 PM

Benim dijital paradan beklentilerim.

1-Güvenlik sorunu yaşatmasın.
2-Kuralları baştan belli olsun.
3-Transfer süresi olabildiğince kısa ve ücreti de düşük olsun.
4-Geniş kitleler tarafından kabul görmüş olsun.

Başka maddelerde yazılabilir, ben aklıma gelen  dört tanesini yazdım. Şimdi soru şu; Blokchain bunları sağlıyor mu? Sağlamadığını iddia eden varsa önerisini duymak isterim.
CBLS (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 07:51:20 PM

tartışmanın her iki tarafı için de söylüyorum; forumu, diğer insanları ve kendinizi fazla ciddiye alıyorsunuz. btt türkiye de amacı sırf hızlı yoldan para kazanmak olan ve gerçekten bunu minimum bilgi birikimi ile yapan pek çok kişi ile dolu. insanların gerçekte yok blockchain teknolojisiymiş yok dünyada devrim yaratıcak yeniliklermiş bunlara zihinsel, maddi ya da manevi bir yatırımı falan yok, olmak zorunda da değil açıkçası.. şöyle örnek veriyim türkiye'de direk birşeylerden kar etme amaçlı forumların ismini herkes duymuştur.. btt'den çok daha önceleri oralarda hesabı olan onlarca kişi bulabilirsiniz burada da. yani gerçekten paylaşımlar, yaklaşım "internetten para kazanalım" düzeyinden çok çok yukarılarda değil. merit sistemi, post sayısı, imza kampanyaları vs de hesaba katarsan ve beklentilerini bu bakış açısına göre ayarlarsan insanlardan p2p altyapısı, NoSQL bilmem ne bilmelerini de beklemiyorsun. kendi adıma her fırsatta merak ettiğim projeleri araştırarak teknik anlamda anlamaya çalışıyorum,  ama whitepaperını vs okuyup da teknolojisine ikna olduğum projelerin daha  çok kazndırıcağına inanıyor muyum? hayır. bütün pazar zaten hype üzerinden dönüyor. o yüzden..
Söylediklerinle söyledimlerim arasında çok bir fark yok. Benim normalde forumlarla işim olmaz. Sağ da sol da bu blockchain muhabbeti artık iyice sıkmaya başladı. En çok burada okuduklarını pazarlıyorlar. Salaklıklarını gizlemek için güya blockchain teknolojisine yatırım yapıyorlarmış.. Gelecek buymuş.

Aselsan'ın senedi 30 TL. Çalışan sayısı 5.000'den fazla. Ortada milyarlarca dolar değerinde elle tutulur işler var. 1 aselsan senedi: $8
Ama, bizim kurnaz teknoloji yatırımcımız! geçen yıl $0.1 olan NEO bu yıl $150 olmuş.. Geliştirici sayısı 10 kişi.. Yarısı pazarlamacı..
Onu övme, ondan aldırma peşinde... Çin'in etherumuymuş.. GAS veriyorlarmış GAS... Sonunda o GAS içlerinde patlayacak haberleri yok.

Başlıkta dediğim gibi; Toplanmış 3-5 koyun sürüsü, tutturmuşlar bir Blockchain türküsü...
Deseler ki teknoloji falan umrumuzda değil, koymuşum iota'ya, çakmışım tron'a.. risk var dediler geldik. Göte göt dedikleri için alkışlayacağım.
Ama blockchain şöyle, bitcoin böyle diyenleri gördükçe hassiktir ulan demeden kendimi alamıyorum.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
March 02, 2018, 07:57:10 PM
Last edit: March 02, 2018, 08:24:18 PM by ferhat1242

Peki sana birşey soracağım ey zeki insan ;

Neden birçok ülke kripto para çıkarmaya başladı ve blockchain için eğitimler veriliyor ? Neden diye sormazlar mı adama  Grin Hey yavrum bir akıllı sensin ya neyse devam edeyim ;

Ben yıllardır yurtdışı siteleriyle çalışyıorum.Para çekiyorum.Bitcoinle tanışmadan önce Paypal kullanıyordum ama bitcoine göre 1000 kat yavaştı.Sebebi çalıştığım banka ile olan ilişkisiydi heralde.Herneyse uzun sürüyordu işte paypala çek ordan bankaya çek birde haftasonu oldumu tatil falan.Ayrıca paypal ile birkaç kez de dolandırıldım.Daha sonra paypal yasaklandı ve paramı hiç çekemez oldum.Ve işlerim neredeyse durdu maddi sıkıntılara girdim.Sonra siteye 2 yıl önce ''bitcoin ile paranı çek'' butonu gördüm ve hemen denedim.Birde ne göreyim  Grin Bankayla-Paypalla-Switle hiç uğraşmadan para trink borsa hesabında oradanda çok hızlı bir şekilde 7/24 banka hesabına transfer.Ve dolandırılmakta yok,onay aldığı andan itibaren bitcoinler benimdir.Bitcoin sayesinde işlerimi hızlandırdım ve kazancımla bir araç alabildim.Peki neden senin o savunduğun sistemler YILLARDIR böyle bir kolaylık sağlamadı ? Neden 2 yıl boyunca maddi sorunlar çektim nedeeennnnn Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Neysee  demek istediğim bitcoin bana çok ''KOLAYLIK'' sağladı.Site swift özelliğini kullanamıyordu bitcoin ilacım oluverdi  Kiss

Teknoloji veya Büyük Bir İCAT = KOLAYLIK DEMEKTİR!!

Şimdi sen adını ne koyarsan koy ;

Ben şuan bankaların tatil günü ''PAZAR GÜNÜ'' ve tekrar bankaların uyku zamanı ''GECE 00:00'' sadece 1 tuşa basarak,KANADA'DA Kİ kuzenime swifte,denetlemeye,devletlere,bankalara takılmadan neredeyse ''ÜCRETSİZ'' para gönderebiliyorum.Kusura bakma ama bu teknolojiyi ÖVERİM !!
İster 50 ister 100 yıl önce blok zinciri keşfedilmiş olsun.Satoshi ne yaptı biliyormusun ? Bu teknolojiyi insanlara hediye etti.Bu yangının ilk kıvılcımıydı.Daha herşey yeni başlıyor.Özellikle senin kafa yapındaki insanların yıkılma süreclerini izleyeceğiz.Şuan hangi sistemde hile yok ? EYYYY ZEKİ İ-GELİŞMİŞ-İLERİ GÖRÜŞLÜ KARDEŞİM HADİ SÖYLE HANGİ SİSTEMDE HİLE YOK HuhHuh İşte burada zurnanın zort dediği yere geldin bak sen kendinde  Grin
BLOCKCHAIN = HİLE,HURDA YOK !! Sadece şu özelliği bile yetmezmi DÜNYALARI DEĞİŞTİRMEYE ?? Devletler yıllardır neden masumları öldürüyor neden onca savaş oluyor biliyormusun?En büyük sebebi ''PARA''.Satoshi PARA İLE DEVLET'i birbirinden ayırdı bile,para basma gücünü devletten alıp halka verdi.Bu bile çoook büyük bir olaydır anlayana  Wink  Ey güzel ufku açık kardeşim bazen çok zeki olmakda yetmiyor işte gördüğün gibi insan yanılgıya düşebiliyor.Ama geç kalmadın biraz daha araştır,blockchainin nekadar sisteme girebileceğine,ne kadar orjinal olduğuna ve en önemlisi = DEĞİŞTİRİLEMEYECEK OLUŞUNU ARAŞTIR.%51 saldırısında bile büyük bir anlam vardır aslında Satoshinin bizlere bıraktığı.Satoshiyi övmüyorum ama bu sadece BTC olarak kalmayıp dünyaya yayılacak her tarafımızı kavrayacak olan bir teknolojinin sahibidir.Senin o anlattığın banka-noter-devlet sistemleri varya hepsi birer ÇÖP!! Al hepsi senin olsun kardeşim bana sadece BLOCKCHAIN'den yapılmış Para sistemi,Noter sistemi,Eğitim bilgileri sistemi,Kimlik sistemi,Hilesiz Oyun sistemi veeee Hilesiz OY sistemini verin ...

Bence o 3-5 koyun sürüsü sensin.Hala taş devri kafasındasın ve bu boktan banka,noter,oy sistemlerini savunuyorsun,ey kardeşim ÇOBANIN KİM SENİN DİYE SORARLAR ADAMA  Grin Grin  Bana  soracak olursanız acınacak kişi de SENSİN  Grin Grin
Hadi sağlıcakla kardeşim daha fazla yazardımda okuyanlara saygımız olsun bu kadar yeter  Kiss

Bu arada BLOCKCHAIN İLE YAPILACAKLAR Konusuda bana aittir  oku biraz daha sinir ol Cool

BUYUR ; https://bitcointalk.org/index.php?topic=2679700.0

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
legia
Jr. Member
*

Activity: 73
Merit: 1

View Profile
March 02, 2018, 08:16:02 PM

Allah razi olsun sizin gibi degerli insanlarin bizim gibi marabalara gelip bilgi vermesi bile buyuk bir olaydir. Saygi ile egiliyorum onunuzde.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
March 02, 2018, 08:20:59 PM

Kim blockchain türküsü tutturmuş? kimsenin bu konu hakkında bir şey bildiği ya da araştırdığ yok ki (çoğunun) herkes üç beş coin alıp satıp gruplara girip vs para kazanmak derdinde  Smiley
ferhat1242
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
March 02, 2018, 08:38:43 PM

ferhat1242; Ben paypal ile bozum yapmayı 2005'de bıraktım. Yeteri kadar çevren olursa onlar üzerinden paypal'dan ödemeni beklemedende bozdurabilirdin.
BTC ile ücretsiz transfer yapamazsın. Ayrıca hiçbir borsa gerçek paraya dönüştürürken komisyonsuz işlem yapmaz.
Mevcut kurdan Türkiye'de 1 BTC için min. 150 TL ödersin(işlem hacmin benim kadar değilse).
Ayrıca Pazar günü yerel borsalar genellikle tek banka ile çalıştıkları için BTC bozdurarak her banka hesabına para çekemezsin. Xapo gibi debit kart mı kullanıyorsun? Dahası insanların çoğu eft sebebiyle hafta sonu yerel borsaya para ekleyemediği için BTC yabancı borsalara nazaran daha ucuz olacaktır.

Senin çalıştığın kurumların hiç biri kurumsal değil biliyorum. Zira hiçbir kurumsal firma bitcoin ile ödeme yapamaz.
Payoneer kart ile Türkiye'de usd veren tüm atmlerden istediğin kadar usd olarak para çekebilirsin. Rahatlık ve güven budur.
Hem ülkeme döviz kazandırırım, hemde tıkırt diye ödemeyi alırım. Swift'de 1 gün sürüyor. Sabah 9'da şak diye hesabımda...

2. büyük paragrafına cevap vermeye gerek bile duymuyorum. Adam bana geç kalmadın araştır diyor. Tövbe estağfurullah.

Peki kardeşim ben bitcoinden ne kadar fayda gördüğümü , blockchaine ne kadar hayran kaldığımı anlattım ettim.Dünya öyle yada böyle ikiye ayrılacak kaçarı yok artık , Blockchain-Bitcoin Kontrol edilemez Sistem / Devlet-Banka Kontrol edilebilir Sistem.Bırakalım da kimin kazanacağını ''ZAMAN'' göstersin.Şuan ki sistemle devletler,bankalar  yıllardır ''GÜVEN'' adı altında halkını,milletini si.... doyamadı.Vergiler de cabası , halka ne hizmet varda 1 araba parasına 3 araba parası ödüyoruz ? Embarrassed Embarrassed  Embarrassed Yürüüü oğlum bitcoinn hepsnin aklını al da açlıktan dımdızlak kalsın tüm dünya DEVLETLERİ İNŞALLAHHHHHHHHHH

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
CBLS (OP)
Newbie
*

View Profile
March 02, 2018, 09:11:50 PM

Blockchain kontrol edilemez mi? Zincirin halkası düğümler üzerinden oluştuğuna göre nasıl kontrol edilemeyecek?
Çin, Hindistan bir açıklama yaptığında bitcoin %30 değer kaybediyor. Amerika isterse 1 gün de bitcoin'i bitirir.
Nodeların %70'i Amerika'da. Bunları banladıkları an da bitcoin core'da nasıl eşleştirme yapacaksın? Madencilerin pool iplerini banladıklarında?
Yerel borsalara mahkeme kararıyla engelleme gelirse transferleri artık escrow üzerinden yapmaya başlarsın.
Banlamayı geçtim, Amerika yasaklayacağız dediği an da bitcoin $1000 altına iner. Hemde 1 saat gibi kısa sürede. Haberin olsun  Wink

Bankacılıkta Türkiye Dünya'da 1 numaradır. Çoğu ülke de banka hesabı açmak bile çiledir. Araba parasıyla blockchain ne alaka Huh
Benim daha fazla burada takılacak kadar vaktim yok. Amacım bilgisi olmayan milletimizi uyandırmaktı. Herkese Allah gönlüne göre versin. Hayırlı akşamlar.
ferhat1242
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
March 02, 2018, 09:28:36 PM
Last edit: March 02, 2018, 09:49:46 PM by ferhat1242

Blockchain kontrol edilemez mi? Zincirin halkası düğümler üzerinden oluştuğuna göre nasıl kontrol edilemeyecek?
Çin, Hindistan bir açıklama yaptığında bitcoin %30 değer kaybediyor. Amerika isterse 1 gün de bitcoin'i bitirir.
Nodeların %70'i Amerika'da. Bunları banladıkları an da bitcoin core'da nasıl eşleştirme yapacaksın? Madencilerin pool iplerini banladıklarında?
Yerel borsalara mahkeme kararıyla engelleme gelirse transferleri artık escrow üzerinden yapmaya başlarsın.
Banlamayı geçtim, Amerika yasaklayacağız dediği an da bitcoin $1000 altına iner. Hemde 1 saat gibi kısa sürede. Haberin olsun  Wink

Bankacılıkta Türkiye Dünya'da 1 numaradır. Çoğu ülke de banka hesabı açmak bile çiledir. Araba parasıyla blockchain ne alaka Huh
Benim daha fazla burada takılacak kadar vaktim yok. Amacım bilgisi olmayan milletimizi uyandırmaktı. Herkese Allah gönlüne göre versin. Hayırlı akşamlar.

Peki kardeşim bu blockchain böyle kötüyse diğer saydıkların daha iyisini yapıyorsa neden ülkeler başta Abd olmak üzere halka blockchaini öğretelim dedi ? Neden eğitimler verilecek ? Neden ülkeler kripto para çıkarma yarışına girdiler ? Ozaman daha zekiydiler ya bankalar ve o mühendisler , o dediğin programlarla daha iyisini neden yapmıyorlar ?

Bakın ayrıca fiyat üzerinde çok duruyorsunuz.1000 $- 10.000 $ - 100.000 $ - 1.000.000 $ okadar önemi olmadığını öğrendim.Öyle yada böyle tüm bu değerleri görecek ve bu devrim yaşanacak.Diyelim ki dedikleriniz oldu ve amerika yasakladı,banladı fiyat çakıldı.Amerika karşıtı birsürü ülke var onlardan biri kuçak açar bknz; Japonya.Bitcoin yine olur 3-5 bin dolar.Ondan sonra yıllar geçtikçe yine büyür ve güçlenir Amerikadan da BÜYÜK olur  Grin Bak güzel kardeşim ; Qtum, ilk uzay tabanlı Blockchain node’unu uzaya fırlattı.Bu haber bile şuna işaret ediyor TAM MERKEZSİZ GÜÇ GELİYOR !!
Teknoloji geldi mi inkar edemez,yasaklayamazsınız.Ya ayak uydurursunuz yada yokolup gidersiniz.Buna hiç bir ülkenin gücü yetmez izleyelim ve görelim.
Araba ilk icat edildiğinde senin gibi insanlar demiş ki bunlar ne çirkin tasarımlar ve çok gereksiz insanlar atlarını hiç bırakırmı böyle saçma şeyler için  şimdi kaç at görüyorsunuz Grin Grin Grin  O blockchain gelecek ve dünyayı saracak,artk blockchain 2.0 mı olur 3.0 mı yoksa 10.0 mı bilemem ama adı BLOCKCHAIN olacak !

Senin demek istediğin YATIRIM yapılmaması ise ona bende katılıyorum.Bütün coinler şuıan gözümde bir hiçtir.Bu piyasa da kalacak olan bitcoin ve etherdir diyorum.Fakat yinede üzülmeyeceniz miktar yatırmanızı tavsiye ediyorum kesinlikle BORÇ/HARÇ/KREDİ ile girmeyin üzülürsünüz batarsınız kısa  ve net.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 02, 2018, 09:30:16 PM
Merited by EFS (2)

Hoş geldin sayın okuyucu,

Bir önce ki konumda borsaların ne kadar güvensiz olduğuna dair bir başlık açmıştım.
İlgilenenler için => https://bitcointalk.org/index.php?topic=2807376.msg28714636#msg28714636

Şimdi ise, öve öve bitirilemeyen ama esasında hiçbir devrimsel niteliği olmayan şu blockchain teknolojisine değineceğim.
Yazılım ve hack dünyasından bihaber insanlar için blockchain çağımızın devrimi sanılıyor. Oysa yenilik anlamında hiçbir işlevi yok.
Hatta kendini yazılımcı ve borsacı sanan yeni yetme, youtube'da twitter'da 20-30K takipçisi ile kendini nirvanada sananlara da, takipçilerine de acıyorum.
Yeni yetme dediklerim 18-20 yaşındaki çocuklar değil(onları hiç saymıyorum), bizzat 2011'den beridir bu piyasanın öyle yada böyle içerisinde olanlardır.

SQL bilenler daha iyi anlayacak, dağıtık veritabanı konusunda bizler hadoop ile tanıştığımızda henüz bitcoin'in adı bile yoktu.
Blockchain'in öve öve bitirilemeyen tüm özelliklerini, sanırım 2000'lerin başında Google mapreduce ile çoktan ortaya koymuştu.
Dahası da bu dağıtık veritabanının programlamadaki yeri belki 50 sene öncesine dayanıyor.. Nedir peki bu blockchain ve bitcoin zırvalığı?
Yok bankalar bile bu teknolojiyi kullanacaklarmış.. Ulan senin apache flink'ten, lucene'den haberin var mı? Diğerlerini saymaya gerek bile yok.
Bırak bigdatayı az buçuk mysql, mssql gibi ilişkisel veritabanlarında çalışmış bir adam bile olayı baştan anlamıştır.

Anlamayanlar için;

Hepiniz 2000-2007 yılları arası imesh, limewire, ares, kazaa, bearshare gibi P2P protokolünü kullanan torrent uygulamalarını kullandınız hatta kiminiz imesh ile mp3 indirirken öte yandan oradan kız arkadaşlar bile edindi.

İşte dostlarım, blockchain burada imesh'tir, node(zincirin mapası, evet bu deyim bana ait) sizler ve imesh'in sunucuları, bitcoin ise mp3 oluyor.
İşte öve öve bitiremedikleri teknoloji budur.. Bu zaten yıllardır bildiğiniz şey. Ama size öyle anlatırlar ki, hiçbir şey anlamazsınız sadece iyi şey belli ki dersiniz.
İşin aslı ise bir saadet zincirinden para kazanmak, ucuza alıp pahalıya satmaktır. Hepiniz tek gayesi budur. Kendinizi kandırmayın.
Bundan sonra kim size blockchain teknolojisi vs. diye konuşmaya başlarsa direk gülüp geçiniz. En iyi iş bildiğin işi yapmaktır.

İşin en komik kısmı ise, satoshi denilen göt lalesinde. Tüm ibneliği o başlatmış. Sanarsın ki bu ibnetor, Keyser Soze.
Google'da vs. 100 tane satoshiyi cebinden çıkaran mühendisler var. Google mühendisleriyle de kedinin fareyle oynaması gibi oynayan Türkler var.
Kendinize güvenin. Bırakın trade/traş yapmayı. Şu an piyasa %100 botlar tarafından idare ediliyor. Bu botlar sizin paranızı (ç)almak için programlandı.
1-blockchain teknolojisi yenilik getirmiyor demişsin, daha önce kripto edilmiş dağıtık blockzincir üzerine kurulmuş ödeme transfer sistemi mi vardı. İlki buydu dolayısıyla yenilik oluyor sen beğenmediysen bu değişmiyor. Bizde ilk çıktığında torrent gibi bir yöntemi var ama mp3 yerine şifrelenmiş data gönderiyor diye anlatıyorduk.
2-dağıtık veritabanı konusunda birçok çalışma ve çözüm yöntemi var. Blockchain bunlardan biri olarak değerlendirilebilir sonuçta senkronizasyon sorununa %51 yaklaşımı ile bir çözüm getiriyor ve sadece onu kabul ediyor, başka çözümlerin olması blockchain i yok etmez, bir ödeme arayüzü+blockchain+kripto yapmak aslında sadece fikirleri birleştirip çözüm sunmaktır. Para gibi değer gördü ve çıktığında başka benzeri sistemli merkezsiz ödeme sistemi yoktu. Başarılı olması için öyle süper bir teknoloji olmasına gerek yok bir kere ünlü olup değeri artmaya başlayınca iyice popülerleşti, bugün yada dün çok iyi dağıtık veritabanı sistemlerinin olması bitcoini daha değersiz yapmaz.
3-blockchain teknolojisi için satoshiye bok atmışında adamın elindeki koinlerle dünyanın en zenginlerinden biri oluyor, Yani bir iş yapıp 10milyar dolar kazanacaksın hemde yazılımdan ama göt lalesi olacaksın. Dostum sende yazılımdan anlıyo gibisin sende yap papatya falan ol ne bilim, nasılsa kolay iş bak önceden de örnekleri var dimi hadi tutan yok, yani bak caizde hem alınteriyle, koş..
4-sanki satoshi dünyanın en iyi mühendisi benim demişte sende daha iyisi var diye sayıyorsun, enteresan, bende öyle süper birşey olarak görmüyorum ama tutmuş mu tutmuş , millet alıyor satıyor, sen vaktiyle alsaydın bu kadar üzülmezdin belli ki almamışsın bende yazılımcı olsam bu ne lan daha iyi şeyler yapılır falan diyerek almazdım, üzülme ama adamlara bok atman da gereksiz yani ethereum dash ripple falan çıktı adamlar bitcoini kopyladılar yine eşşek yüküyle para kaldırdılar. Kopyası bile hayvan gibi para etti , onlarda şimdi göt zambağı ve göt kardeleni olabilir senin gözünde ama bütün mevzu development değildir , yani bugünlere bu kriptoparalar sadece yazılımın gücüyle gelmediler, tek açıdan bakınca absürt durduğunun bende farkındayım bence de günümüzdeki ramdisk yada machine learning çözümlerinin yanında öyle parlak durmuyor blockchain ama ponzi diyecek kadar da ahmak olmamak biraz da finans bilmek lazım.Bu piyasa da para kazanan bir sürü trader var , piyasa canlı olduğu sürece de kazanmaya devam ederler bot var diye spekülasyon manipülasyon var diye millet kaçacak olsa kimse gezegende emtia almazdı.  
tayyip baba
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 02, 2018, 10:10:22 PM

hocam blok zincir tabi ki satoshi tarafında icat edilmiş ya da ilk defa onun tarafından ortaya atılmış bir şey değil, torrent sistemine benzediği de doğrudur. ama yok işte siz nodesunuz, btc de indirdiğiniz mp3 derseniz saçmalamış olursunuz, alakası yok.

ayrıca 50 sene önce şu yazılım vardı vs gibi sallamayın, bırakın bilgiyasarı, insanlığın önemli icatlarından olan, bilgisayarın yapıtaşı, transistörün bile geçmişi tarihi bellidir

ama yazı faydalı olmuş tartışma açısından.
Ortada bir saçmalık yok. Verdiğim örnek cuk oturuyor. Senin bilgin 0 olduğu için alaka kuramıyorsun.
50 yıl önce yazılım yoktu demek... Türkiye'de 60-70 kuşağı sağ/sol kavgası yaparken, sinemaya erotik film izlemeye giderken, Amerika'da IBM'ler, Apple'lar neler üretiyordu git bir araştır bakalım. Transistör demişken git bell laboratuvarları'nı araştır. Fringe dizisinde de buraya çok kez selam çakıyorlardı. Hadi bak popüler kültürde de yeri var. Wikipedia'dan bakma ama oradan çok az şey öğrenirsin ve doğruluğu tartışılır. NoSQL'in bile tarihi 20 yılı geçti. Bre cahil...
Bu bahsettiğiniz konu hakkında benimde şüphelerim yok değil yani zaten çoktan var olan ve hatta gelişmiş ülkeler de çoktan kullanılan sistemler ve gelişmelerin bize çok sonradan geldiği zaten bir gerçek bundan dolayı bu teknoloji içinde şüpheleniyorum

ekinvest
Jr. Member
*

Activity: 95
Merit: 1

View Profile WWW
March 02, 2018, 11:45:51 PM

Koyun dedin koyduk.
CBLS (OP)
Newbie
*

View Profile
March 03, 2018, 12:01:56 AM
Last edit: March 03, 2018, 05:37:49 AM by CBLS

Hoş geldin sayın okuyucu,

Bir önce ki konumda borsaların ne kadar güvensiz olduğuna dair bir başlık açmıştım.
İlgilenenler için => https://bitcointalk.org/index.php?topic=2807376.msg28714636#msg28714636

Şimdi ise, öve öve bitirilemeyen ama esasında hiçbir devrimsel niteliği olmayan şu blockchain teknolojisine değineceğim.
Yazılım ve hack dünyasından bihaber insanlar için blockchain çağımızın devrimi sanılıyor. Oysa yenilik anlamında hiçbir işlevi yok.
Hatta kendini yazılımcı ve borsacı sanan yeni yetme, youtube'da twitter'da 20-30K takipçisi ile kendini nirvanada sananlara da, takipçilerine de acıyorum.
Yeni yetme dediklerim 18-20 yaşındaki çocuklar değil(onları hiç saymıyorum), bizzat 2011'den beridir bu piyasanın öyle yada böyle içerisinde olanlardır.

SQL bilenler daha iyi anlayacak, dağıtık veritabanı konusunda bizler hadoop ile tanıştığımızda henüz bitcoin'in adı bile yoktu.
Blockchain'in öve öve bitirilemeyen tüm özelliklerini, sanırım 2000'lerin başında Google mapreduce ile çoktan ortaya koymuştu.
Dahası da bu dağıtık veritabanının programlamadaki yeri belki 50 sene öncesine dayanıyor.. Nedir peki bu blockchain ve bitcoin zırvalığı?
Yok bankalar bile bu teknolojiyi kullanacaklarmış.. Ulan senin apache flink'ten, lucene'den haberin var mı? Diğerlerini saymaya gerek bile yok.
Bırak bigdatayı az buçuk mysql, mssql gibi ilişkisel veritabanlarında çalışmış bir adam bile olayı baştan anlamıştır.

Anlamayanlar için;

Hepiniz 2000-2007 yılları arası imesh, limewire, ares, kazaa, bearshare gibi P2P protokolünü kullanan torrent uygulamalarını kullandınız hatta kiminiz imesh ile mp3 indirirken öte yandan oradan kız arkadaşlar bile edindi.

İşte dostlarım, blockchain burada imesh'tir, node(zincirin mapası, evet bu deyim bana ait) sizler ve imesh'in sunucuları, bitcoin ise mp3 oluyor.
İşte öve öve bitiremedikleri teknoloji budur.. Bu zaten yıllardır bildiğiniz şey. Ama size öyle anlatırlar ki, hiçbir şey anlamazsınız sadece iyi şey belli ki dersiniz.
İşin aslı ise bir saadet zincirinden para kazanmak, ucuza alıp pahalıya satmaktır. Hepiniz tek gayesi budur. Kendinizi kandırmayın.
Bundan sonra kim size blockchain teknolojisi vs. diye konuşmaya başlarsa direk gülüp geçiniz. En iyi iş bildiğin işi yapmaktır.

İşin en komik kısmı ise, satoshi denilen göt lalesinde. Tüm ibneliği o başlatmış. Sanarsın ki bu ibnetor, Keyser Soze.
Google'da vs. 100 tane satoshiyi cebinden çıkaran mühendisler var. Google mühendisleriyle de kedinin fareyle oynaması gibi oynayan Türkler var.
Kendinize güvenin. Bırakın trade/traş yapmayı. Şu an piyasa %100 botlar tarafından idare ediliyor. Bu botlar sizin paranızı (ç)almak için programlandı.
1-blockchain teknolojisi yenilik getirmiyor demişsin, daha önce kripto edilmiş dağıtık blockzincir üzerine kurulmuş ödeme transfer sistemi mi vardı. İlki buydu dolayısıyla yenilik oluyor sen beğenmediysen bu değişmiyor. Bizde ilk çıktığında torrent gibi bir yöntemi var ama mp3 yerine şifrelenmiş data gönderiyor diye anlatıyorduk.
2-dağıtık veritabanı konusunda birçok çalışma ve çözüm yöntemi var. Blockchain bunlardan biri olarak değerlendirilebilir sonuçta senkronizasyon sorununa %51 yaklaşımı ile bir çözüm getiriyor ve sadece onu kabul ediyor, başka çözümlerin olması blockchain i yok etmez, bir ödeme arayüzü+blockchain+kripto yapmak aslında sadece fikirleri birleştirip çözüm sunmaktır. Para gibi değer gördü ve çıktığında başka benzeri sistemli merkezsiz ödeme sistemi yoktu. Başarılı olması için öyle süper bir teknoloji olmasına gerek yok bir kere ünlü olup değeri artmaya başlayınca iyice popülerleşti, bugün yada dün çok iyi dağıtık veritabanı sistemlerinin olması bitcoini daha değersiz yapmaz.
3-blockchain teknolojisi için satoshiye bok atmışında adamın elindeki koinlerle dünyanın en zenginlerinden biri oluyor, Yani bir iş yapıp 10milyar dolar kazanacaksın hemde yazılımdan ama göt lalesi olacaksın. Dostum sende yazılımdan anlıyo gibisin sende yap papatya falan ol ne bilim, nasılsa kolay iş bak önceden de örnekleri var dimi hadi tutan yok, yani bak caizde hem alınteriyle, koş..
4-sanki satoshi dünyanın en iyi mühendisi benim demişte sende daha iyisi var diye sayıyorsun, enteresan, bende öyle süper birşey olarak görmüyorum ama tutmuş mu tutmuş , millet alıyor satıyor, sen vaktiyle alsaydın bu kadar üzülmezdin belli ki almamışsın bende yazılımcı olsam bu ne lan daha iyi şeyler yapılır falan diyerek almazdım, üzülme ama adamlara bok atman da gereksiz yani ethereum dash ripple falan çıktı adamlar bitcoini kopyladılar yine eşşek yüküyle para kaldırdılar. Kopyası bile hayvan gibi para etti , onlarda şimdi göt zambağı ve göt kardeleni olabilir senin gözünde ama bütün mevzu development değildir , yani bugünlere bu kriptoparalar sadece yazılımın gücüyle gelmediler, tek açıdan bakınca absürt durduğunun bende farkındayım bence de günümüzdeki ramdisk yada machine learning çözümlerinin yanında öyle parlak durmuyor blockchain ama ponzi diyecek kadar da ahmak olmamak biraz da finans bilmek lazım.Bu piyasa da para kazanan bir sürü trader var , piyasa canlı olduğu sürece de kazanmaya devam ederler bot var diye spekülasyon manipülasyon var diye millet kaçacak olsa kimse gezegende emtia almazdı.  

Şu konudaki mantıklı bir kaç mesajdan birini yazdığınız için teşekkürler. Sizinle uzun uzun konuşmak isterdim, sonunda hak verirdiniz ama üzgünüm vaktim yok. Bitcoin'in yükselmesi tamamen borsalar sayesinde olmuştur. Ve yakın zamanda yine borsalar eliyle çöküşe geçecektir.
Bunun sebebini diğer konumda belirtmiştim ama asalak sürüsünü görünce bunlara ne bilgi katacağım diyerekten temizledim..
Alın Poloniex dataları dolaşmaya başladı. https://twitter.com/poloniexhack
Bu kadar az içerik bile yakın zamanlarda haber sitelerinde sorgulanmaya başlayacaktır. Twitter'da hesabı hemen banladılar.
e.garzon.r@hotmail.com pass: M3lanyS0f1a
orkunyildirim@hotmail.com pass: SchWEiBe******  -- Türk olduğu için yıldızlı.
death21@hotmail.co.jp pass: siguregann12
alex_itp@outlook.com pass: AlexXavier
bobojon1010@outlook.com pass: Fra23211994
......

https://pbs.twimg.com/media/DXUZO4pXUAIcIGZ.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DXUUERdW0AIqsmZ.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DXURNWiW4AAVEAV.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DXURAMmW0AAyHom.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DXUQmHQXUAE1Kct.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DXUQmHWW0AAlUQt.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DXUWXJ0WkAEwf4h.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DXUWXJ5XkAEYbUD.jpg
qminer
Jr. Member
*

Activity: 62
Merit: 5

View Profile
March 03, 2018, 08:58:18 PM

Bu adamdaki ego Allah'ta yok!

İki hekırlık yaptı diye kendini bi bok zannediyor.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: