Bitcoin Forum
May 27, 2024, 02:40:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Kullanıcıları için Akıllı Telefon  (Read 241 times)
NetNeo (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
March 01, 2018, 01:11:33 PM

Mobile World Congress 2018 'de Sikur tarafından çıkarılan ve kripto paralar için ileri düzey koruma sağladığı iddaa edilen SikurPhone isimli telefonu tanıttı.Aşılamaz güvenlik sloganıyla tanıtılan cihaz için, bitcoin işlemlerinde üst düzey güvenlik sağlayacağı iddaasında bulunuyor.Sikur yetkilileri telefonun hack'lenemeyeceğini iddia ediyor. Bu iddiayı kanıtlamak için HackerOne ile iş birliği yapan şirket telefonun 2 ay boyunca her türlü testten geçtiğini belirtiyor.

5.5-inç tam yüksek tanımlı ekran , 13 megapiksel arka kamera özellikleri bulunuyor.Ancak cihazın en önemli özelliği "Dahili kripto cüzdan" barındırıyor olması,SikurPhone 27 Şubat tarihinde 799 $ fiyatla satışa sunulması ve ilk siparişlerin Ağustos 2018'de teslim edilmesi planlanıyor. Sadece bu fiyata yalnızca 20.000 adet satışa sunulacak.

Kaynak:https://www.cnbc.com/2018/02/27/sikur-cryptocurrency-wallet-smartphone.html

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 01, 2018, 01:45:52 PM

telefonun hacklenemeyeceğini iddia ediyor madem yarışma düzenlesin ve hackler açıkları bulup, hacklemeye çalışsınlar. ne kadar doğru görelim. telefon muhabbeti ile coin işlemleri kesinlikle güven vermiyor bana. virüse dirençli işletim sistemi, güvenlik yazılımları, oturum açma ekranında uzun güçlü bir şifre daha güvenilir.
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
March 01, 2018, 01:48:55 PM

Adamalar sirin lab dan çok daha hızlı davranmışlar piyasayı ele geçirmek için . Güvenli olmayabilir hatta verilerini çalmak için bile çıkarılmış olabilir bu telefon .
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
March 01, 2018, 02:08:33 PM

Bana hiç güvenilir bir kuruluş gibi gelmedi. Bu tip projelerle daha bilindik firmalar ilgilenecektir. Fazla acele etmemek gerektiğini düşünüyorum.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
March 01, 2018, 02:41:19 PM

Telefonların güvenliği bilgisayarlara göre çok daha az, telefonlarda ki güvenliği arttırmanın şuan için çok zor olduğunu düşünüyorum. Sikur firması bence adını duyurmak için kripto paralar üstünden dikkat çekmeye çalışmış.
scarface97
Jr. Member
*

Activity: 46

View Profile
March 01, 2018, 02:47:57 PM

hack konusunda kimseye güvenim kalmadı vallahi kusura bakmasınlar her şeyimiz tehlikede

///    ApeSwap.finance    ///
                Stake now for over 900% APR!               
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
March 01, 2018, 02:52:57 PM

Tamamen hacklenemez diye bir genelleme yapamayız böyle bir şey mantık açısından yanlış olur ama çok walletlarda çok para tutanlar için güzel olabilir.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 01, 2018, 03:56:57 PM

paradan başka kaybedecek bir şeyi olmayan firmaların yaptığı bu tarz yenilikler benim hiç ilgimi çekmiyor. başarısız olur ya da tam tersine bilgi sızdırmak maksatlıdır demiyorum ama bana nedense güven vermiyor.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
March 01, 2018, 04:16:40 PM

Bu konuda bu şekilde garanti vermeleri hiç olası gelmiyor bana. Hiçbir teknolojinin şu an hack sorunlarının önüne geçebileceğini zannetmiyorum.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
March 01, 2018, 04:53:02 PM

Üretici firma bence uyanıklılık yapmış bitcoin üzerinden farkın dalık oluşturmuş, mevcutta en güvenli telefon Apple. Ondan daha güvenli bir telefon olacağını sanmıyorum.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
March 01, 2018, 08:53:19 PM

ben bu hacklemek için şunlarla anlaştık 2 ay boyunca bütün testlerden geçti lafına inanmıyorum.
beta telefon dağıtırsın. daha sonrada yarışma düzenlersin o kadar güvenilirse. hackleyene 100bin dolar veya 10 btc vereceğim gibi de bir ödül koyarsın.
1 ay da süre tanırsın. süre ve ödül düzenlenir değiştirilir.

işte ozaman gerçekten güvenilir olur.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
March 01, 2018, 09:46:36 PM

Bu da bir çeşit pazarlama taktiği sanırım ayrıca hacklenemeyen telefon olacağını zannetmiyorum.. Direkt olarak bu telefonu kullanan kişiler bitcoin ile ilgili olacağı için bütün hackerler bu telefonunun açığını arayacak ve telefon kullanıcıları daha kolay hedef haline gelecektir.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
TheSpark
Full Member

Merit: 100

View Profile
March 01, 2018, 10:46:03 PM

bu girişimi tamamen bitcoinin kullanılarak pazarlama taktiği olarak kullanıldığını düşünüyorum zaten herkes gibi bende hacklenemeyen her hangi bir elektronik cihazın olabileceğini çok düşünmüyorum
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 01, 2018, 10:46:33 PM

hack konusunda bu kadar kesin konuşulmaması lazım bence, çünkü hackerların neler yapabilecekleri gerçekten ortada ve korkutucu bir azimleri var, hiçbir şeyin böyle bir garantisi yok diye düşünüyorum kişisel tutulan bölümler hariç.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 02, 2018, 08:12:11 AM

Kesinlikle garantisi olamaz bence ama daha guvenli demek en dogru kelime olacaktir. Anlatilana gore guzel bir telefon gibi alip denemek lazim.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
March 02, 2018, 10:47:25 AM

Emperyalist güçlerin bir yap boz oyunu daha para kazanmak için milleti sağmanın güzel yolu
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
March 02, 2018, 11:21:34 AM

tutar ama sırf coinler için alınır ve harici olarak kullanılır.bir nevi cüzdan gibi.ciddi paralar kazandığım zaman alabilirim.
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 03, 2018, 02:10:20 PM

telefonun hacklenemeyeceğini iddia ediyor madem yarışma düzenlesin ve hackler açıkları bulup, hacklemeye çalışsınlar. ne kadar doğru görelim. telefon muhabbeti ile coin işlemleri kesinlikle güven vermiyor bana. virüse dirençli işletim sistemi, güvenlik yazılımları, oturum açma ekranında uzun güçlü bir şifre daha güvenilir.

Mantıklı bir açıklama olmuş benim de aklıma ilk takılan HackerOne ile isbirligi yapmis deniliyor ama bu bana yeterli güven verir mi ?  Şirket sonuçta para ile çalışıyor bizi niçin kandırmasın
ozcanucler
Member
**

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 03, 2018, 02:14:07 PM

Sirinlabs'ın yeni rakibi anlaşılan o bakalım hangisi daha iyi göreceğiz fakat  mobile world sağlam atak yapmış gibi gözüküyor ve müşteri çekme ihtimali daha fazla olduğunun düşünüyorum.

whitecaramel1
Newbie
*

Activity: 217

View Profile
March 03, 2018, 02:32:32 PM

tutacağını zannetmiyorum.sadece cüzdan özelliği olacak diye niye alınsın?yakında iyi bir uygulama yapılır ve özellikle apple'da güvenlikle ilgili hiç bir sorun yaşanmaz..
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: