Bitcoin Forum
May 12, 2024, 09:48:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto piyasasına girince yapılmaması gereken şeyler  (Read 2254 times)
beynelmilel
Newbie
*

Activity: 146
Merit: 0

View Profile WWW
April 20, 2018, 07:15:10 PM

Hırs yapmamak ve sabırlı olmak. Sabırlı olmak özellikle çok zor. Otokontrolü gelişmemiş insanlar sabırsız olup para kaybediyorlar.
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715507318
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715507318
Reply with quote  #2

1715507318
Report to moderator
1715507318
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715507318
Reply with quote  #2

1715507318
Report to moderator
clonely
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
April 20, 2018, 07:58:06 PM

Piyasaya ilk defa giren ve beni dinlemek istemeyen bir arkadaşım çok ciddi paralar kaybetti. Twitter üzerinden her takip ettiği kişinin ona çok para kazandıracağını düşündü ama gerek yanlış tercihler gerekse acele hareketler sebebiyle çok para kaybetti. Ona dikkatli olmasını söyledik ama dinlemedi bizi. Şu anda kriptolara çok mesafeli duruyor. Bence kendi araştırmanı yapmak ve alım satım kararlarını hızlı vermemek gerekli. Birde alınan bir altcoin için nerede satabileceğinizle ilgili bir fikir sahibi olmalısınız. Yükseliyor bu daha yükselir mantığı çok doğru değil.

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 21, 2018, 01:10:06 PM

bizim gibi okumayı araştırmayı sevmeyen toplumların bireylerinin güzel bir islah sahası oldu aslında bu borsalar...ee ne demişler aptallar olmasa akıllılar aç kalırmış  Grin herkes sabırlı olacak diye bişey yok o sabırsızların sayesinde sağlam duranlar kazanacak ..bu işler böyle..bir nevi doğal eleme yöntemi iyi oluyor böyle Cheesy
ElmasKafa
Member
**

Activity: 224

View Profile
April 21, 2018, 01:32:26 PM

Hocam iyi hoş demişsiniz akıl vermişsiniz de bu işler dediğiniz kadar kolay olmuyor maalesef ya. Yani bakınca insanlar bir şeyler yapacak ki hatalarından ders alıp öğrenecek.
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
April 21, 2018, 11:04:51 PM

Bu piyasada fırsatlar bitmez bu kadar basit ilk bu öğrenilmesi lazım dal dan dala zıplamaya gerek yok. Düzgün bir proje seçip sabretmek lazım bence en akıllıca yatırım bu.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
April 22, 2018, 08:00:49 AM

Hocam iyi hoş demişsiniz akıl vermişsiniz de bu işler dediğiniz kadar kolay olmuyor maalesef ya. Yani bakınca insanlar bir şeyler yapacak ki hatalarından ders alıp öğrenecek.

hatayı yapan ya da yanlış tercihlerde bulunanların ders çıkarıyor olduğu bi gerçek fakat forumda tecrübeli kişilerin yazdığı tavsiyelerin çok fazla faydasını gördüm. birileri zaten önceden hata yapmış, ışığıyla bizi aydınlatmış oluyor

Komorhan (OP)
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
April 22, 2018, 08:54:13 AM

Hocam haklısın hatalar olması bir musibet bir nasihatten iyidir ama burda kaybedilen para maalesef . Sen belki cüzi miktarla deniyorsun bazıları ev, araba satıyor kredi çekiyor dönüşleri insan psikolojisi uzerine düşündüğünde çok kötü.
yasin0538
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
April 22, 2018, 09:54:24 AM

Kritik noktalardan birisi sabırlı olmak gerektiği. Çok kısa zamanda büyük kazançlar beklemek hata olur
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
April 22, 2018, 09:58:19 PM

Piyasaya yeni girmenin hevesiyle bundan herkese bahsetmek isteyebilirsiniz fakat herkes sizin gibi olumlu görüşlere sahip değil maalesef bunun için herkese bahsetmemenizi öneririm
codegm
Newbie
*

Activity: 85

View Profile
April 24, 2018, 10:12:05 AM

Güzel açıklama. Başkalarının lafı ile radıkal karar almamak lazım
barlasb
Newbie
*

Activity: 96

View Profile WWW
April 24, 2018, 12:10:08 PM

Kar oranı belirleyip satmak lazım, bekleyeyim daha fazla artsın dediğin an çöküş başlıyor morphy kanunları gibi al kar'ını sonrasında zaten başka coinlerden kazanç elde edilir yaptım biliyorum  Roll Eyes
volcano82
Newbie
*

Activity: 36

View Profile WWW
April 24, 2018, 12:27:40 PM

Teşekkür ederim faydalandım, bol bol forumda okumak lazım
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280

View Profile
April 24, 2018, 07:56:25 PM

önceden kripto piyasasına girince kesinlikle panik yapmayın panik satışlardan uzak durun diye konuşmalar yapılırdı. sanırım son zamanlarda yaşanılan hırsızlık olaylarından sonra herkesin elindeki yatırımları sağlam tutması daha öncelikli hale geldi sanırım. güvenmediğiniz emin olmadığını hiçbir işlemi yapmayın. Allah korusun o kadar çalışıp emek sarfettiğiniz tüm yatırımlar bir anda uçup gider...
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
April 24, 2018, 08:11:56 PM

Kesinlikle her maddesi çok doğru tespitler var. Başlığı birden fazla kez baştan okudum. Bana soru soran arkadaşlara linkini veriyorum okuyun diye. Özellikle Türk paylaşımlarında hep aynı şey. Bir çok kez şahit olduğum üzere, blog yorumlarında, mediumda, twitterda, redditte herkes sürekli bir karalama yürütüyor. LTC alınmaz, XRP şöyle, TRX Scam, NCASH dolandırıcı vs. vs... Sorsan projeleri var mı doğrumu yanlışmı kimse araştırmaz. Ben demiyorum ki bu yazdıklarımda dahil hepsi çok iyi projeler. Ama karalamak doğru değil. Bilip bilmeden başkalarını yanlış yönlendirmek doğru değil. Evet bazı projeler SCAM ve bunlar riskli ama böyle SCAM olduğu aşikar olan bir çok token/coin bir çok insana para kazandırabiliyor. Diyeceksiniz ki kaybeden de oluyor. Evet zaten işin özü de bu. Doğru yerde alım-satım yapmak marifet. Çok büyük görülen adı ilk aklınıza gelenlerden bile SCAM olanlar var bence. Ama çıkıpda o alınmaz bu alınmaz demek doğru değil. Yükselme potansiyeli olunan her coin alınabilir, satılabilir. Düşerse yapacak bişey yok. Sanki herkes her ticaretinden kar ederek ayrılıyor. Zihniyetimiz yanlış, mantıklı yorumlar yapılırsa hepimiz için iyi olur. Birbirine sataşmak, bence böyle demekten daha zor. Yorumunu koy, karşındakinin yorumuna da saygı duy. Bu kadar basit.
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
May 05, 2018, 04:45:10 AM

Güzel tavsiyeler teşekkürler özellikle ref'e odaklanmışsın haklısın da, başkaları sırf kendi menfaatleri uğruna bize ne olacağını hiç düşünmeden bize yatırım yaptırmaya ya da biyerlere kaydetmeye çalışıyorlar. Uzak durmak lazım

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
massk
Newbie
*

Activity: 40

View Profile WWW
May 05, 2018, 09:35:33 PM

Burdan çıkmamalıyız.. Bütün bilgiler burda!
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
June 18, 2018, 08:18:23 PM

sabırlı olun, panik satışı yapmayın. en önemlisi bu.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
weareforkerc
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
June 18, 2018, 08:20:35 PM

güzel konulara değinmişsiniz hocam sağolun
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:41:06 AM

Asında olayın özeti çevrenizdeki insanlara dikkat edin. Çoğu kendi küçücük kazancı için sizin büyük kayıplarınızı bile umursamayacaktır. Çok güvenmediğiniz insanların tavsiyelerinin altında kesin kendi çıkarları vardır
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 19, 2018, 10:26:05 AM

kesinlikle çok sabırlı olmak gerekli ve iyice anlamak öğrenmek lazım dıştn kolay para kazanmak gibi gelse de riskleri çok büyük ve ben şimdiye kadarda şunu anladım kesinlikle az az yatırımla ilerlemeli kişi ani bir kayıp risk yaşadığında psikolojik olarak olumsuz etkilenmemeli.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: