Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:45:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto piyasasına girince yapılmaması gereken şeyler  (Read 2254 times)
clonely
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
March 22, 2018, 01:03:15 PM

Her sey bir kenara ani haraketlerde hizli karar vermek cok yanlis bir karar olur. Sakin olmakta fayda var. Piyasa bazen bi asagi bi yukari derken alim satim kararlari hep pisman eder

1715028317
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715028317
Reply with quote  #2

1715028317
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 22, 2018, 02:28:14 PM

herşeyden önce aç gözlü olmamak. kaybetmeyi, zarar etmeyi göze alabilecek meblarla girmek. uzun uzun okumak araştırmak. her söylenene her habere itibar etmemek inanmak. nerde sabır gösterip nerde ısrarla beklemek gerektiğini de yine araştırmak öğrenmek.
sakratt6
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
April 10, 2018, 02:58:56 PM

saol tavsiyelerin için bende yeni girdim bu piyasaya tavsiyelerine uyucagım
ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280

View Profile
April 10, 2018, 07:20:09 PM

yapılması gereken en büyük şey, yatırım disiplini oluşturmaktır hocam,

yoksa para kaybedersiniz
derincold
Member
**

Activity: 182

View Profile
April 10, 2018, 07:42:17 PM

Zarar ettim diye zararımı bundan şundan ondan çikarmaya çalışmayin batarsiniz.
k4ys3rs0z3
Member
**

Activity: 101
Merit: 17

View Profile
April 10, 2018, 08:12:57 PM

Kesinlikle ve kesinlikle adını sanını bilmediğiniz, marketcap'i olmayan, anlık "pumplanan" coinlerde trade meselesine bulaşmayın. Eğer bir anda pumplanmışsa muhtemelen bir anda düşecektir sonra yine bir anda yükselecektir.

Diyelim ki o hatayı yaptınız yüksekten girdiniz, baktınız düşüyor... Düşüşün başladığı yerden çıkın. Normal hareketlilikte %20 kayıp rasyoneldir, bu tür ani hareketli coinlerde %10'u görünce çıkın. Kaçın, arkanıza bakmayın Smiley

❍ Treon ❍ │▌▌▌  TwitterTelegram  │▌▌▌ ❍ Treon ❍
Utilities payments made  simple
███ Telecom, Electricity, Gas and Water  ███
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
April 16, 2018, 10:20:24 AM

paylaşım için teşekkürler, kesinlikle sabırlı olmak gerekiyor, aşırı hırsla büyük kazanç beklentilerine girmekte hata öncelikle çok iyi araştırılmalı bilgi sahibi olunmalı riskli olduğu kadarda güzel kazançlar elde etmek için iyice anlamalı bu konuyu ben kazanç sağlamış yakınlarımı örnek alıyorum Smiley
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280

View Profile
April 16, 2018, 07:04:56 PM

kesinlikle panik satışlarından uzak durulmalı ilk önce öğrenilmesi gereken şey bu bence. gerisini elbet bir şekilde öğrenirsiniz ama panik satım alım yapmamayı öğrenin...
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
April 16, 2018, 10:09:05 PM

Bence bunlardan en önemlisi,  düzgün şekilde hesap ve şifre saklama alışkanlığı edinmektir, yani bakıyorsunuz bir kişi 50 yerde borsa hesabı açmış bir sürü koin almış ama hesapları güvende değil, işte bence en önemli olay bu
Komorhan (OP)
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
April 17, 2018, 05:34:14 PM

Başta meritler için teşekkür ederim.

Yeni bir tespitim daha var arkadaşta bahsetmiş şifre güvenliği; burda herkes bir çok bounty airdrop maksadıyla sitelere üye olunuyor. O yüzden bizde tek şifre belirleyip aynı şifreyi kullanıyoruz. Benim actigim ama kullanmadığım iki borsadan mail geldi vietnamdan giriş yapılmış, tabi param olmadığı için ordakilerde kaldi. 1 hafta boyunca hergun girdi Smiley

Kullandığınız borsalarda en üst limitten güvenlik yapın. Benim tek borsada param olduğu için umursamadım ama dikkat edin.
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
April 17, 2018, 06:45:00 PM

En önemlisi hazırcı olma.

5- türk milleti olarak okumayı araştırmayı sevmeyiz , lütfen okuyun araştırın

hazırdan coin önerisi sepet önerisi bekleme, ne zaman alıp ne zaman satacağını başkalarının bilgilerine bırakma, hangi borsayı hangi cüzdanı kullanacağına kendin karar verir.

oku oku oku
silenticx
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
April 18, 2018, 08:51:38 PM

Kripto para yatırımcılarının büyük kısmı özellikle Aralık 2017’de piyasa yeni giren yatırımcılar büyük zarar yaşadılar. Belki bu yazıyı okuyan çoğunuz bu zarardan nasıl çıkacağınızı düşünüp duruyorsunuz, bir yandan da borsalarda yatırımınızın durumunu an ve an takip ediyorsunuz.

Peki bu zarardan nasıl kendinizi kurtarabilirsiniz? Seçenekler çok fazla değil:

Hodl ! Ama bunun da bir garantisi yok. 3 ay sonra 17.000 $’dan aldığınız Bitcoin 1000 $’da olabilir.
Kripto para borsalarında trade etmek. Tamam bu güzel bir seçenek olabilir, elinizdeki Bitcoinler’i ya da diğer koinleri satıp aşağıdan almak ve böylece koin miktarını arttırmak. Ama zararınızı bu trade’lerle ne kadar azaltabilirsiniz, zararın tamamından kurtuluş elinizde tuttuğunuz koinlerin fiyatı tekrar yükselmeden mümkün değil!
Margin trading! işte sorunuzun cevabı burada. Diyelim ki 1 bitcoininiz var ve zarardasınız 17000 $’dan aldınız şu anda 7000$! Zararınız 10.000 $! Kolay değil gibi gözükse de margin trading ile bir iki doğru hamlede kar’a geçmeniz çok olası.
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
April 18, 2018, 09:32:49 PM

öncelikle psikoloji testleri yaptırmak lazım sanırım. çünkü bu piyasa adamın psikolojisine ciddi anlamda zarar veriyor.aşırı heyecan, mutsuzluk, depresyon vs. bildiğiniz tüm psikiyatrik olayları bu piyasada işlem yapan herkes sık sık yaşıyor. yani sağlığımız elden gidiyor farkında değiliz. aşırı bir bağımlılık oluşturuyor bu piyasa ayrıca. zararda mısınız kardamısınız bir önemi yok. illa ki birşeyler alıp satmak zorunda hissediyor insan kendini. bu piyasaya yeni girecek arkadaşlara önerim kişilik testleri falan yaptırmaları, bağımlılığa meyilli ve strese gelemiyorsanız uzak durun. bu iki unsur siz de nötrse. girin kafanıza göre takılın herşeyi zamanla öğreniyorsunuz zaten. herkese sabır diliyorum.
barlasb
Newbie
*

Activity: 96

View Profile WWW
April 19, 2018, 07:20:14 AM

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim çok faydalı bilgiler böyle böyle tecrübe edip daha fazla kazanacağız umarım.
beynelmilel
Newbie
*

Activity: 146

View Profile WWW
April 19, 2018, 08:45:59 AM

Tavsiyelerin yanında şans çok önemlidir. Herkes doğru hamleyi yapamadığı sürece kazanabiliriz. Yani benim kazanmam için başkasının kaybetmesi gerekiyor. Deniz çok büyük olduğu için bu kaybediş kişiselleşemiyor. Bu piyasa win-lose piyasa.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 19, 2018, 10:06:38 AM

coinini borsaya attın boş boş duracağına şu pump yapan listeden birisini alayım dersen baştan kaybedersin. bu bildiğim kumar. araştırmayı güzelce yapıp henüz pumpun başında ve daha yavaş hızda yükselenleri takip etmek ne kadar doğru ise kriptoların ana yönlendiricisi olan coinlerdeki durumu da bir taraftan göz gezdirilmesi faydanızadır.

leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
April 19, 2018, 10:08:11 AM

Bu ise baslayanlar icin gercekci bir tavsiye  özeti olmus bu durumlari yasayan bir cok insan var ben de onlardan biriyim  Smiley insan zamanla daha iyi anliyor tabiki.. ozellikle okumak arastirmak cok onemli kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemek lazim bu ilk madde benim gozumde.. sonrasinda ise yatirimi parcalayip sadece bir projeye yatirmamak ise de ikinci kuralim oldu..
nkaraates
Newbie
*

Activity: 35

View Profile WWW
April 19, 2018, 01:14:40 PM

Güzel bilgilendirmen için teşekkürler. Günde en az 2 saatimi bu işleri araştırıp yeni şeyler öğrenmeye ayırıyorum. Bence okuyup araştımak faydalı olacaktır.
Sercanplayerz1
Newbie
*

Activity: 133

View Profile
April 20, 2018, 04:00:40 AM

Öneriler için teşekkürler
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
April 20, 2018, 06:41:43 AM

Sürper bir özeleştiri olmuş ve hepimizin ders almamız gereken konular kafanızı çalıştırın araştırın okuyun yorum yapın o zaman bu piyasada az zarar görürsünüz
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: