Bitcoin Forum
May 14, 2024, 09:09:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: DigixDAO Nedir?  (Read 171 times)
coingundem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 1

View Profile WWW
March 01, 2018, 08:39:53 PM

Ethereum tabanlı bir platform olan DigixDAO, başarılır bir blok zincir altyapısına sahiptir. Bunun sonucu olarak da kripto para birimleri piyasasında, diğer coin’lere göre daha az dalgalanmalar yaşanmaktadır. Ödeme yapma, fatura ödeme, borç alıp ve verme gibi çok sayıda işlem DigixDAO ile yapılmaktadır. Çevrimiçi alışveriş, fast food ya da kahve ödemeleri gibi anlık ödeme yapılabilen ürünler içinde bu coin kullanılabilir.

Ethereum alt yapısı ile oluşturulan DigixDAO, diğer dijital para birimlerinin finansal ürünleri içinde temel oluşturabilecek bir yapıya sahip. DigixDAO’nun kripto para birimleri borsasındaki birimi ‘’DGX’’ olarak belirtilir.

DigixDAO, iki farklı tokene ayrılır, bunlar; DGD ve DGX’dir. Ancak işlemlerde yüzde 90 DGX kullanılır. DGX, kripto para birimi piyasasından gelebilecek yüksek çaplı talepleri karşılayacak bir şekilde oluşturulmuştur. Buradan şu sonucu çıkartabiliriz. DigixDAO, hedefleri ve kararları olan, başarıya kilitlenmiş bir dijital para birimidir.

Geliştiricileri tarafından, 1 DGX = 1 gram altın değeri olarak sınırlandırılmıştır. DigixDAO coin’in en büyük özelliklerinden biriside akıllı sözleşmeler ve blok zincir ile altın ya da token satın almaktır. Satın alım işleminden sonra Blockchain defterinde bu satın alma ile alakalı hemen kayıt oluşturulur.

Neden İhtiyaç Duyulur?

Dijital para piyasasına baktığımız zaman, fiyatların devamlı olarak dalgalı olduğunu görürüz. Bir hükümet ya da kuruluştan yapılan bir açıklama bile piyasaları tepetaklak ederek, coin’lerin büyük değer kaybetmesine sebep olabiliyor. Coin fiyatları ile alakalı hiç kimse bilgi sahibi değildir. DigixDAO, kripto para birimleri ile alakalı haberlerden ve piyasadan etkilenmeyen nadir coin’lerden biridir. Daha az riskli yatırım yapmayı amaçlayan kişilerin tercih ettiği dijital para birimlerinin başında yer alır.

DigixDAO Ne Kadar?

En değerli dijital para birimleri listesinde 25. sırada yer alan DigixDAO, 01.03.2018 tarihi itibariyle 556,88 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri 1,1 milyar dolar olan DigixDAO’nun günlük işlem hacmi ise 135 milyon doların üzerindedir.

Kaynak: http://www.coingundem.com/digixdao-nedir/

Kora •• Building financial system for ever
1715677779
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715677779
Reply with quote  #2

1715677779
Report to moderator
1715677779
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715677779
Reply with quote  #2

1715677779
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 03, 2018, 09:32:29 PM

İlginçmiş hocam, bilgi için sağol şuanda fiyatı 529$ cmc kuru. Ne işe yaradığını ben pek anlamadım siz bu başlığı açmasanız benim böyle bir coinden haberim bile olmayacaktı Cheesy
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
March 03, 2018, 10:21:05 PM

dgd'yi uzun bir süredir takip ediyorum. özellikle son zamanlar btc ile ters orantıda hareket ediyor. Btc artarken düşüp, Btc düşerken yukseliyor. Bir nevi zarar onleme aracı gibi oldu. Ne kadar daha bu şekilde kullanılmaya devam edecek merak ediyorum.
Sunrise35
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile WWW
March 03, 2018, 10:31:06 PM

Diğer arkadaşların dediği gibi kayıp önleme yedek planı gibi görülebilir gibi duruyor tabiki şimdilik...
frarslan
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 04, 2018, 08:26:14 AM

AAA şimdi duydum bu coini Smiley yatırım yapılır mı bilmem ama 500 küsür dolar vermek isteyen olmaz sanırım.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
March 15, 2018, 05:48:09 PM

piyasa yeşillenirken kırmızılanan kırmızılanırken yeşillenen garip bir token..bana nedense çiftlik bankı anımsatıyor.bir ödeme aracı kendi bünyesinde 1gr altın destekli dgx tokenleri üretiyor bunlarla işlemler yapılıyor ve dgd tutanlar işlemlerden ödül alıyor.(yanlış anlamadıysam)an itibariyle 1dgd 400$ desek ve yine an itibariyle 1gr altın 42.5$.ayrıca kaç adet dgx var nasıl alınıp işlem yapılıyor bilmiyorum ve resmi sitesi kendi tokenlerinin bile satışının olmadığı shapeshifte yönlendiriyor token arzının aşırı düşük olmasından fiyatın şiştiğini düşünüyorum.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 15, 2018, 05:49:12 PM

piyasa yeşillenirken kırmızılanan kırmızılanırken yeşillenen garip bir token..bana nedense çiftlik bankı anımsatıyor.bir ödeme aracı kendi bünyesinde 1gr altın destekli dgx tokenleri üretiyor bunlarla işlemler yapılıyor ve dgd tutanlar işlemlerden ödül alıyor.(yanlış anlamadıysam)an itibariyle 1dgd 400$ desek ve yine an itibariyle 1gr altın 42.5$.ayrıca kaç adet dgx var nasıl alınıp işlem yapılıyor bilmiyorum ve resmi sitesi kendi tokenlerinin bile satışının olmadığı shapeshifte yönlendiriyor token arzının aşırı düşük olmasından fiyatın şiştiğini düşünüyorum.

nasıl yani cüzdanda tutanlara token mi veriyor ?
muratos
Member
**

Activity: 202
Merit: 10

View Profile
March 16, 2018, 07:25:32 AM

bu tokenı hep listede görüp merak ediyordum. şimdi sayende bir inceleyeyim aklıma gelmişken.

ilk izlenimim token sayısı az ve fiyatı yüksek. erkenden girmek lazımmış kaçan trene  Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: