Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:57:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Şubat Ayında En Çok Litecoin Kazandırdı  (Read 109 times)
BitTeo (OP)
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
March 01, 2018, 11:49:22 PM

''Kripto para piyasaları 2017 sonunda müthiş bir yükseliş dönemine girdi. 6 bin dolardan 20 bin dolara uzun ve kesintisiz bir tırmanışa geçen bitcoin, peşine altcoin’leri de taktı. 2018’e ise keskin düşüşlerle girildi ve kripto paralar tekrar eski fiyat seviyelerine döndü. Ocak ayını kıpkırmızı fiyat grafikleriyle kapatan kripto paralar için Şubat ayı ‘kıpırdanma dönemi’ olarak kayıtlara geçti.
Şubat ayında kripto paraların çoğu önceki aya kıyasla daha iyi bir performans gösterse de, tüm spot ışıklarını üzerine çekmeyi başaran kripto para tartışmasız litecoin oldu. Litecoin 11 milyar doların üzerinde piyasa değeriyle en büyük 5. kripto para konumunda. Bitcoin’in % 4 değer kaybettiği Şubat ayında litecoin tam % 21’lik bir büyüme oranı yakaladı.

Bitcoin’deki düşüş bir yana; listenin 2. ve 3. sırasındaki ethereum ve ripple da yıl bazında sırasıyla  % 20 ve % 22 düştü. Şubat ayında kripto para piyasası % 8 değer kaybına uğradı ve haberimizin yayına girdiği sırada kripto paraların toplam hacmi 450 milyar doların az üstünde seyrediyor.

Peki litecoin neden fark yarattı? Bunun belki de en büyük sebebi Bloomberg Terminal’ın litecoin’i Şubatın ikinci haftasında platformuna eklemiş olması. Tüm dünyadan BTC, XRP, ETH gibi kripto paraların fiyat takibini yapan finansal müşteriler artık takip ekranında LTC’yi de görmeye başladı.

Şubat ayındaki iyi performansına rağmen litecoin tüm zamanlar rekoruna oldukça uzak. Bitcoin’in 20 bine vurduğu ve altcoin’lerin zirve yaptığı Aralık ayında litecoin de 365 dolarla tüm zamanlar rekorunu kırmıştı. Birçok kaynak litecoin’i geleceği en parlak para birimleri arasında gösteriyor.''

Code:
Kaynak: https://coin-turk.com/subat-ayinda-en-cok-litecoin-kazandirdi

Litecoin'in kurucusunun bile elindeki tüm Litecoinleri sattığını açıklamasından sonra Şubat'ta en çok Litecoin'in kazandırması normal mi? Bana göre SegWit aktifliğinden sonra Litecoin, Ripple gibi hızlı ödeme yöntemi olmaya çalışan kriptoparaların pek bir anlamı kalmadı.
helevela
Member
**

Activity: 224
Merit: 11

View Profile
March 01, 2018, 11:57:20 PM

litecoine artık güvenim kalmadı, yeni gelişmeler gösterse de artık burada işim yok, bir daha yatırım yapmayı düşünmüyorum bu coine, yatırım yapanlara umarım kazandırır.
ogul
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 05:51:14 AM

litecoins  kurucusunun bile elindeki butun coinleri satmasından sonra nasıl en fazla kazandırdı onu anlayamadım. eğer kurucu satıyorsa coin dibe vurması gerekir.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
March 02, 2018, 06:05:38 AM

Geçenlerde Litecoinin deepwebde en çok kullanılan kripto para olduğu, artık Bitcoinin tercih edilmediği hakkında haberler yapılmıştı. Dikkatimi çekmemişti fakat Şubat ayında yatırımcısına en fazla Litecoin kazandırdıysa bu haberin doğru olma ihtimsli yüksek veya haber doğru değilse bu konudaki spekülasyon yatırımcıları Litecoine yönlendirmiş.
adile
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 06:12:51 AM

litecoin öncelerden  iyiydi ama bu habere bakında çok kazanç yapmış dıyor ama arkadaşta yazmış kurucusu satmış coinleniri nasıl hale kazandırıyor anlaadım bnede.birde bitcoine rakip olduğu ıcın mı bu kadar kazandırdı.
M.aksak
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
March 02, 2018, 07:12:27 AM

Garip bir durum gercekten kurucusun elindeki mallari satiyon ve mal deger kazaniyor. Hani adamin bile umudu yoktu bence ama demek ki oluyor. butun coinler duserken sen nasil deger kazandin. Ya da piyasa duzelmeye baslayinca sen daha mi cok firlayacaksin oldukca karmasik.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 02, 2018, 07:18:40 AM

Litecoin gercekten kucumsenecek bir coin degil. Bitcoine gore daha az bir piyasa hacmi olsa da hizli gelisen ve yayilan bir coin. Yalniz su kurucusu bile elindekileri satmis olayina anlam veremedim.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
March 02, 2018, 07:57:17 AM

Litecoin bence 1-2 sene sonra asıl gelmesi gereken seviyelere geleceğini düşünüyorum 1000 dolar parayı görürse şaşmayın derim çünkü 50$ geldiğinde bile değişik değişik bakıyorduk.

hayratposta
Newbie
*

Activity: 182

View Profile
March 02, 2018, 08:02:51 AM

Basta gelen coinlerin tamamida kazandirmakta subat ayi icin litecoin ondeydi gelecek gunlerde bitcoin ya da eth buyuk atak yapacaktir ve bu dondu bu sekilde donup gidecek.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 02, 2018, 08:07:57 AM

Butun coinler deger kaybederken yukselis yakalamayi basarmasi hele ki kurucusunun bile elindeki litecoinleri sattigini aciklamasina ragmen.
ersmny1
Newbie
*

View Profile
March 02, 2018, 08:31:10 AM

üreticisinin bile litcoine güveni yok ki elinde ki tüm litcoini satmış, ben nasıl güveneyim.bundan sonra zor kar ettirir..
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
March 02, 2018, 10:02:58 AM

Butun coinlerin dusus yasadigi donemde oldukca guzel bir cikis yasamis ama bu sekilde devam etmeyecektir bence.
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
March 03, 2018, 01:07:55 AM

Geçen gün türkçe bir sitede 2018 de en çok değerlenecek 10 coin listesi vardı. 1. sırada litecoini yazmıslar , 2018 litecoinin senesi olacak filan yazıyordu . Yazan kişi ne kadar bilgi sahibidir bilemem .  Linkini aradım ama bulamadım.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
medlucky
Member
**

View Profile WWW
March 03, 2018, 06:03:53 AM

litecoin hiç sevmedim sevemiycem de biz türk milleti agresif hareketleri olan coinlerden hoşlanıyoruz litecoin kendihalinde pump dump yapmayan bir coin alırsın hodl yaparsın çook ilerde kazandırabilir belki sağlam bi coin buna diyecek bişey yok ama etc gibi bi fork felan yapıp dikkatleri üzerine çekmesi gerekir diye düşünüyorum

ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
March 03, 2018, 08:42:46 AM

Litecoin bir cok yatirimcinin on yargiyla yaklastigi bir coin bence. Iyi isler yapabilecek guzel paralar kazandirabilecek bir coin bence.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
March 03, 2018, 08:50:25 AM

İyi işler yapabilecek bir kripto. Bitcoin'den sonra geliyordu, kendi eliyle bu parayı geri plana itti. Her şeye rağmen kazandırıyorsa bu kriptoyu geliştirmek gerekir diye düşünüyorum. Sahibi ne akla hizmet tüm elindeki Litecoin'i bozdurdu anlamış değilim. Yine de iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

If you like it, you can give Merit!
hrsyrk
Newbie
*

View Profile
March 03, 2018, 09:47:20 AM

nasıl litcoin kazandırdı ya?şu coinden ben niye 5 kuruş para kazanamadım arkadaş.daha da litcoinle işim olmaz, zaten bu saatten sonra da litcoinden bir şey olmaz..
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 03, 2018, 11:23:52 AM

Kripto paralarının birçoğunun belinin büküldüğü anlarda Litecoin'in güçlü durması bize bir mesaj olabilir mi bilmiyorum.
Şu an yatırımlarım arasında Litecoin yok ama sanırım düşünmeliyim
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
March 03, 2018, 01:15:33 PM

Kurucusunun Litecoin'i sattığını kendi ağzından haber olarak duyduk ve orada takılı kaldık sanırım, nereden bilelim belki de düşüşte tekrar geri aldı adam, belki çevresine aldırdı kendisi zan altında kalmaktan kurtuldu böylece bir demeç vererek. Litecoin daha çok iş yapacak, bu yıl onun olabilir mi sanmam.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
a.hasat
Member
**

Merit: 10

View Profile
March 03, 2018, 02:07:42 PM

Kim kazandı bilmiyorum ama ben kazanamadim henüz. Ayrıca sahibinin Kendi litecoinlerini satması da kafamı kurcalamadi değil
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: