Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:48:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [Escrow Sistemi] Bitmiş Projede Öneri Gerekiyor  (Read 212 times)
koint (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 05:35:44 AM
Last edit: March 05, 2018, 03:27:54 AM by koint

Bilgiler ve Öneriler İçin Teşekkür Ederim

Konu silinirse sevinirm.
1714801736
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714801736
Reply with quote  #2

1714801736
Report to moderator
1714801736
Hero Member
*

Ignore
1714801736
Reply with quote  #2

1714801736
Report to moderator
1714801736
Hero Member
*

Ignore
1714801736
Reply with quote  #2

1714801736
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714801736
Hero Member
*

Ignore
1714801736
Reply with quote  #2

1714801736
Report to moderator
1714801736
Hero Member
*

Ignore
1714801736
Reply with quote  #2

1714801736
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
March 02, 2018, 07:17:41 AM

Selamlar,
öncelikle hayırlı olsun uğraşmış yapmışsınız.

Size bir kaç tavsiyem olacaktır; öncelikle burada okumaya başlayın : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1721728.5

Eğer elinizdeki özgün geliştirilmiş bir kod ise,
ben sizin yerinizde olsam bu kodu daha hızlı işlem gerçekleşen ve fiyat olarak daha alınıp satılabilir bir coin e uyarlardım. Mesela Digibyte, Boost gibi.

Bitcoin gerek fiyatı, gerek işlem süresi, gerekse işlem ücretleri ile mikro ödemeler için kullanılamaz hale geldi.
Klasik bir cümlemiz var. 15 TL lik döner için 45 TL işlem ücretimi ödeyeceğiz?!? şeklinde.
Hatta Boost tarafında bu çalışmayı yaparsanız size hosting tarafını halledebilirim.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
March 02, 2018, 01:46:27 PM

Bitcoin ve / veya Ethereum ile başla, bu ikisinin pazarlama gücü diğer koinlerin yanında devasa. İngilizce olarak global odaklı başla. TR piyasası ile, Türk kullanıcılara beğendireceğim diye uğraşma. Bir miktar reklam bütçesi ayır, doğru reklam ile zaten para basmaya başlarsın.

Arayüz için daha etraflı çalışmanız gerekebilir gibi görünüyor. Bir UI/UX uzmanı üzerinden geçsin.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
March 02, 2018, 06:17:40 PM

Öncelikle başarılar diliyorum. Güzel ve işe yarayacak, insanların istifade edeceği bir proje.
mhanbostanci'nin dediği gibi, düşük komisyon ücretleri kesen coinleri Escrow sistemine monte edebilirsiniz. Bu sayede icabında 10 TL'lik alışverişlerimizi bile yapabiliriz. Sitenin kullanım hacmi genişleyecektir.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
koint (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 07:26:36 PM

Selamlar,
öncelikle hayırlı olsun uğraşmış yapmışsınız.

Size bir kaç tavsiyem olacaktır; öncelikle burada okumaya başlayın : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1721728.5

Eğer elinizdeki özgün geliştirilmiş bir kod ise,
ben sizin yerinizde olsam bu kodu daha hızlı işlem gerçekleşen ve fiyat olarak daha alınıp satılabilir bir coin e uyarlardım. Mesela Digibyte, Boost gibi.

Bitcoin gerek fiyatı, gerek işlem süresi, gerekse işlem ücretleri ile mikro ödemeler için kullanılamaz hale geldi.
Klasik bir cümlemiz var. 15 TL lik döner için 45 TL işlem ücretimi ödeyeceğiz?!? şeklinde.
Hatta Boost tarafında bu çalışmayı yaparsanız size hosting tarafını halledebilirim.

Hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkürler.
Verdiğiniz linki daha önce okumuştum Smiley
O konuda yazdıklarınızın hepsine katılıyorum

Elimdeki sistemi Tasarım hariç komple ben yazdım, Modüler bir sistem değil, Tasarım konusunda becerikli sayılmam.
Bu şekilde bitirdim sistemi, Başka bir coin eklemeyi başta düşünmedim. (Düşünmem Gerekliydi)
Düşünmememin sebebi, bir çok  sitenin artık bitcoin ile ödeme alma çabasında belki çözüm olur diye düşündüm. - Litecoin Sizinde bildiğiniz gibi aynı alt yapıyı kullanıyor Litecoin'i ekleyebilirim
Ücretler hakkında söylediklerinizde kesinlikle katılıyorum, işlem ücretleri sıkıntı şuan için ama bunların ileride bir şekilde çözüleceğini düşünüyorum.
Yardım ve önerileriniz için teşekkürler hocam...

Bitcoin ve / veya Ethereum ile başla, bu ikisinin pazarlama gücü diğer koinlerin yanında devasa. İngilizce olarak global odaklı başla. TR piyasası ile, Türk kullanıcılara beğendireceğim diye uğraşma. Bir miktar reklam bütçesi ayır, doğru reklam ile zaten para basmaya başlarsın.

Arayüz için daha etraflı çalışmanız gerekebilir gibi görünüyor. Bir UI/UX uzmanı üzerinden geçsin.

@mhanbostanci  hocama dediğim gibi modüler bir sistem değil başta düşünmedim multi wallet sistemini, 
ingilizce almanca planlıyorum dil seçeneklerini alman personelimiz var alman forumundada tanıtımını yapabiliriz, ağırlıklı olarak exchange işini zaten deutschland ve österreich  üzerinde yapıyoruz.
Global odaklı biraz maliyetli olur diye düşünüyoruz. zaten globalde bir çok bitcoin ödeme sistemi mevcut. bitpay coinfinity bitcoinbon gibi.
Doğru reklam fikirlerini ayın 5'inde 4 kişi oturup bir kritik yapıcaz.
Belkide sistemi dökümantasyon hazırlayarak satıcam net bir durum söz konusu değil. 
Arayüzde gerçekten haklısınız hazır bir responsive tasarım ile yaptım, tasarım yapmak veya yaptırmakla uğraşmadım, işin aslı zaten exchange işine girdiğimden bu yana yazılımı hobi olarak yapıyorum.
Yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hocam.

Öncelikle başarılar diliyorum. Güzel ve işe yarayacak, insanların istifade edeceği bir proje.
mhanbostanci'nin dediği gibi, düşük komisyon ücretleri kesen coinleri Escrow sistemine monte edebilirsiniz. Bu sayede icabında 10 TL'lik alışverişlerimizi bile yapabiliriz. Sitenin kullanım hacmi genişleyecektir.

Başarı dilekleriniz için teşekkür ederim, Entegre edebileceğim sadece Litecoin olabilir diye düşünüyorum, Aynı alt yapıyı kullanan piyasada benimsenmiş başka coin yok sanırım emin değilim bu konuda.
Üstteki yorumlarda dediğim gibi sistemi belkide satıcam.

Gerçekten yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar.
Domain falan alındı şuan test ediliyor bir kaç kişi tarafından bakalım. beklentimizi yüksek tutmuyoruz. olursa olur, olmazsada Türkiye'de bir seçenek daha olur.
konu açma sebebim sadece fikir almaktı bu bilgiler yeterli oldu. tekrar teşekkürler.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
August 18, 2018, 06:44:26 PM

Bu proje de son durum nedir?
En son geliştiriciler oturup aramızda değerlendireceğiz dediniz sonra sizden ses çıkmadı. Öyle konu silinebilir deyip bırakmakla olmaz.
Hala escrow sistemlerine ihtiyaç var. Bu nedenle projeyi hayata geçirmek için halen geç kalmış değilsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: