Bitcoin Forum
June 24, 2024, 09:32:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Apple'ın kurucularından Steve Wozniak'ın Bitcoin'leri çalındı  (Read 116 times)
Vdecso (OP)
Member
**

Activity: 275
Merit: 11

View Profile
March 02, 2018, 03:13:03 PM

Hindistan'ın The Economic Times gazetesine açıklamada bulunan Steve Wozniak, Bitcoin dolandırıcılığına kurban gittiğini açıkladı. Dolandırıclar Wozniak'ın 7 Bitcoin'ini çaldı.

Piyasa değeri itibariyle dünyanın en büyük halka açık şirketi olan Apple'ın arkasındaki isimlerden Steve Wozniak teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri. 2016 yılında Bitcoin'in değeri 700$ civarındayken Bitcoin satın alan Wozniak kripto paraları talihsiz bir dolandırıcılık olayına kurban gitti. Hindistan'ın The Economic Times gazetesine verdiği demeçte olayı anlatan Wozniak şu anki değeri yaklaşık 71.400$ olan 7 Bitcoin'in, oldukça kolay bir şekilde dolandırıcıların eline geçtiğini ifade etti.

Çalıntı kartla Bitcoin'lerini satın aldılar ''Blockchain kimin Bitcoin sahibi olduğunu gösteriyor. Bu dolandırıclık olmayacağı anlamına gelmez.'' diyen Wozniak'ın açıklamalarına göre olay Wozniak'ın, 7 Bitcoin'i internette satması üzerine başladı. ''Birileri Bitcoin'leri kredi kartıyla satın aldı ve kredi kartı ödemelerini iptal etti. Bu kadar kolay oldu!'' ifadelerini kullanan Wozniak, dolandırıcıların kullandığı kredi kartı çalıntı olduğu için Bitcoin'lerini asla geri alamayacağını da belirtti.

Bir dönem yüklü miktarda Bitcoin satın aldığı da iddia edilen Steve Wozniak, aslında bir Bitcoin yatırımcısı olmadığını da dile getirdi. Bir gün kredi kartı, nakit ya da cüzdan taşımadan seyahat etme ve seyahati esnasında otel ve diğer ödemeler için Bitcoin'lerini kullanma hayali kurduğunu açıklayan Wozniak, hayalini gerçekleştirmek için araştırma da yapmış. Hangi otellerin Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini araştıran Wozniak bu araştırmanın çok yorucu olduğunu düşünerek en sonunda Bitcoin'lerini internette satmaya karar vermiş. Bitcoin'in değerini sürekli olarak takip etmekten de sıkılan Wozniak elindeki 8 Bitcoin'den sadece birini saklamaya devam ediyor.

Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 06:14:31 PM

Abi haber bitcoin için iyi mi olmuş yoksa kötü mü olmuş karar veremedim. Apple'ın yöneticilerinden birinin bu dümenlere düşmesine mi yanayım, neden bir güvenli sistem aracılığıyla satmaya çalışmadığını mı düşüneyim şaşırdım. Ardından hayallerinden vs. bahsetmiş. Enteresan

aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
March 02, 2018, 07:35:37 PM

Apple'ın kurucularından birinin bu şekilde dolandırılması beni hayal kırıklığına iletti hayalleri düşünceleri güzelmiş ama birden vaz geçip satmak istemiş dolandırılmış ... çokta inandırıcı değil giibi

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
March 02, 2018, 08:05:48 PM

Bill Gates'ten sonra Apple'da olumsuz bir haber çıkarmak istemiş hepsi bu. Zaten böyle basit bir şekilde Bitcoin'ini kaptıran bir adam Apple gibi bir şirketi taştan taşa vurur. Ben bu habere güvenemedim.

TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
March 02, 2018, 08:33:12 PM

Bu kadar büyük bir şirketin önde gelen isimlerinden birinin bu tarz bir dolandırıcılığa uğramasını beklemezdim.Bir ledger alsaymış keşke Grin

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
anticrypto
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 3

View Profile
March 02, 2018, 09:52:53 PM

bence bu adam haber yapmaya çok çalısıyor şu aralar kendini daha once sesi çıkmıyordu hiç bunun
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 03, 2018, 01:54:50 PM

açıkcası apple ın kurucusu bir para babasının çalınan bitcoin lerine üzüldüğümü söyleyemem. bu dünyada açlıktan ölen insanlar var bana ne stevi nin çalınan bitcoinlerinden kardeşim.
benim için durum budur.
mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
March 03, 2018, 02:07:36 PM

appleın başına böyle bir şey gelmesi üzücü olmuş, büyük şirketlerin başına son zamanlarda bu tarz olaylar gelmeye başladı artık nedendir tam olarak bilinmez ama dikkatli olmaları lazım ya da kendi yaptıkları birer oyun mu acaba onu da düşünmüyor değilim

ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 03, 2018, 02:25:54 PM

7 tane bitcoin'nin çalınması kocae elma kurucusuna koyar mı Cheesy tamamiyle olayı başka yöne çevirmek istemiş diye düşünüyorum fakat miktar az olduğu için fazla istenilen alana çekememiş.

izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210

View Profile
March 03, 2018, 02:43:06 PM

buradaki sorun bitcoinden kaynakli degil CALINTI KREDI KARTINDAKI sorun yuzunden bitcoini kotuleyemezler. apple sirketi calinti kredi kartiyla telefon satiyor diye telefona bok atabilir miyiz? ayni sey.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: