Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:19:46 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Alt coinlerim yok oldu  (Read 484 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 02, 2018, 03:49:24 PM
Last edit: March 03, 2018, 10:45:17 AM by emirsener

''Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi alt coinlerim yok oldu'' diye başlayan bir cümle kursaydım ve bu altcoinlere hatrı sayılır bir para bağlasaydım muhtemelen dünyanın tamamı olmasa da bi kısmı başıma yıkılır sizlerden bazıları da ''niye tedbirini almadın, forumu hiç okumuyor musun, gecmiş olsun, herkese örnek olsun'' gibi cevaplar verirdiniz galiba. Ama bunlar ne benim coinlerimi geri getirir ne de ben bu işte son canı yanan olurdum.

Hepimiz bu piyasa da bir şeyler kazanmak hatta kazanamasak bile bunun hayaliyle yaşamaktan mutlu gibiyiz, haksız mıyım? Her biri dünyayı kurtarma görevini üstlenmiş bu coincikler gün içerisinde akıllı telefonumuzdan bilgisayarımızdan TV'den ya da aralarında konuşan insanların sohbetine kulak kabartarak dahi olsa hayatımıza girmiş, yerleşmiş durumda. Az olan azdan çok olan çoktan koyup bir miktar da olsa buraya yatırım yapmış durumda . En azından SEN bunu okuyorsan ya kriptıo para yatırımcısısın ya da kripto para almanın eşiğindesin. Youtube'dan videolar izledin, facebook gruplarını takip ettin, bu forumu okudun, telefonuna coinlerle ilgili Apk'lar kurdun vs vs. Ve yatırımını yaptın.Aldın sattın kazandın kaybettin akıllandın hold dedin yok hold degil dediler hodl'u ögrendin derken bi bakmışsın bu coinciklerin sihirli dünyasının oyuncularından biri oluvermişsin....

Yukarıda okudugun yerler az cok hepimizin başından gecen hikayenin bir kopyası. Buraya kadar herşey toz pembe olmasa da hikaye güzel. Peki herşey güzel giderken tüm coinlerini tuttUgun bir borsa bir sabah kapanırsa ne olur düşündün mü hiç? John Mcaffe bir tweet atmış ve demiş ki '' Arkadaşlar bilmem ne borsası hakkın rahmetine kavuşmuştur'' n'apcan abi? Bu senaryoyu kafanda bi canlandırsana. Borsadaki bitcoin etheryum neo neyin var neyin yoksa borsayla beraber tarihe karışmış. Ya da borsa saldırıya ugramış coinler hortumlanmış. Olamaz mı? Bal gibi olur ve oldu da.

Şimdi gelelim kurufasulyenin faydalarına. Aldıgımız coinler yarı yarıya eriyebilir hatta ceyreği kalabilir ama adet olarak aynı mı, evet aynı. O zaman 2 pump'a bakar yada 3 veya 4 pumpta eski degerini kazanır. 4 cesit coinin vardır ikisi shitcoin cıkar diğer ikisi belki seni zengin eder.İşte burada önemli bir soru karşımıza cıkıyor: Coinlerimi nerede tutmalıyım? Borsada mı, soguk cuzdanda mı, kagıt cuzdanda mı yoksa kendi cüzdanında mı? Evet  tam burada tecrübe sahaya cıkıyor işte başlıkta yaşanması olası olayı yaşamamak için bu konu hakkında hepinizden tecrübe ve önerilerini paylaşmasını rica ediyorum. Aksi halde başımıza böyle bir olay gelirse Nasreddin Hoca'nın şu sözünü söylemek zorunda kalabiliriz : Hırsızın hiç mi sucu yok...Okudugunuz için teşekkür ederim
Yerel ve global kripto para haberleri için sayfama beklerim dostlar

https://www.facebook.com/coindunyasii
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 02, 2018, 03:55:38 PM

Bu işi girerken al bu yat al bu kat al bu arabalar senin demiyor. Ne kadar yatırdıysan hepsini kaybedecek gözüyle bakacaksın diyor. İşine gelirse gelmez ise oyun parkı karsıda bu işler böyle.
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 04:15:10 PM

Güvenilir borsa kavramı bu piyasada yok. herhan herşey olabilir yani hacklene bilirler vs vs vs yada cüzdanı pc'ye indirirsin pc'ni hacklerler hiçbirşeyn garantisi yok ama paranızın tamamını borsada tutmayın bir kısmını pc'ye wallete kurun bir kısmını paper wallet vs olusutun Cheesy
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 04:17:54 PM

Çok etkileyici bir yazı olmuş açıkcası ellerinize sağlık. Borsadan borsaya değişebilecek bir durum aslında ama en iyisi tedbirimizi almak sanrım.

The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 04:20:00 PM

Zaten körü körüne araştırmadan bir anlık gazla bu piyasaya yüklü miktarda sermaye bağlamak açık ve net salaklıktır. Yatırdığımız parayı yukarıda arkadaşın da dediği gibi sıfırlanma ihtimalini göz önüne alarak yatırmalıyız.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
March 02, 2018, 06:09:41 PM

Şiir gibi yazmışsınız. Uslubunuz çok güzel. Sorunuza gelecek olursak, diğer arkadaşların da dediği gibi hiçbir borsa güvenilir değildir. Burada yapılması gereken, al sat yapacağınız coinleri en az 3-4 borsaya paylaştırmak, diperlerini donanım veya kagıt cüzdanlarda tutmak sanırım en mantıklısı.

Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
March 02, 2018, 06:18:40 PM

daha çok bilindik coinlerini desktop wallet indirerek orada saklayıp bu walletların .dat uzantılı dosyasını verileri yani driveda yedekleyebilirsin ve yeni bir mew wallet acıp eth ve eth tabanlı coinlerini mew adresine tutup saklayabilirsin eth adresinin de private keyini aynı sekilde drive'a atabilirsin veya hiç drive bulasmadan bir usb veya harici diskte saklayabilirsin mew adresinide herhangi bir borsaya bağlama tabi (etherdelta , IDEX ) vs. gibi.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
March 02, 2018, 06:22:00 PM

1.Kural Aç gözlü olmayacaksın . Aldığın coinden kar ettin mi satıp çıkacaksın.
2.Kural Sabırlı olacaksın. Gerisi kolay .

yobit.net is banned from signatures
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 02, 2018, 06:28:52 PM

borsa da olan coinler her zaman risk altında dır. ben yükseliş olunca coin satar yapacağım ne iş varsa onu yaparım. zaten kazandığın  parayı harcayamadıktan sonra servet biriktirmenin ne anlamı var. borsa da tuttuğum coinlerde uçar giderse yapacak bir şey yok. zaten bu işe giren kişi kaybedebileceğini düşünerek girerse bu işe faydalı olur. mesela nisan mayıs ayında geçen yıl ki gibi yükseliş olursa kendimce belirlediğim yerlerden satış yapar ve ev araba alacaksam alırım...
faatipoke
Full Member

Activity: 321
Merit: 100

Token That Will Transform The Venture Capital Mark

View Profile
March 02, 2018, 06:30:35 PM

Zaten körü körüne araştırmadan bir anlık gazla bu piyasaya yüklü miktarda sermaye bağlamak açık ve net salaklıktır. Yatırdığımız parayı yukarıda arkadaşın da dediği gibi sıfırlanma ihtimalini göz önüne alarak yatırmalıyız.

Katılıyorum. Bitcoin işine bir seneden fazla oldu gireli. tüm varımı yoğumu yatırsaydım şu an zengin olmuştum ama pişman değilim.
borsaların güvenliğinin yüksek olmadıgı gibi yüzde yüz güvenli bir cüzdan da yok. bu piyasa güvenliği çok düşük bir piyasa. çok kazandırmasının sebebi bu zaten. bunu kabul etmeyen girmesin bu piyasaya

Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 02, 2018, 06:35:07 PM

Borsalar genellikle tehdit içindedirler. Hacklenme ve bulunduğu devletin insafiyetine kalmıştır. Tabi çalışannlardan küçük bir grup toplanıp borsayı patlatalım planı yaparsa 1 gecede milyar dolarlık vurgun yapabilirler. Ben coinlerimi ether tabanlı aldığım için mew üzerinde tutuyorum ve girişi ledger wallet ile sağlıyorum. Mew günün birinde patlarsa ethereumun kendi cüzdanına coinlerimi çekmem çok büyük bir sorun teşkil etmez mesela. Borsada al sat dışında uzun vade coin tutmak pvkeyinizi burada paylaşmaktan pek de farkı yok
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
March 02, 2018, 06:58:29 PM

Öğrendiğim şeyler .

1. Hiç bir yükseliş sonsuz değildir.
2. Pumplamış koine girme.
3. Herkes aynı şeyi söylüosa uzak dur.
4. Coin düşerken alınır. Her düşüş bir fırsat doğurur.
5. Her gün trade yapmak zorunda değilsin.
6. HODL candır ama ne zaman çıkmak gerektiğini de bilmek gerekir.
7. Dibin de dibi mutlaka vardır.

Ve en önemlisi Bitcoin KRALDIR !  KRAL ne derse o olur. !  Bu 1 yıl sonrada 10 yıl sonrada böyle kalacak. Altcoin hareketlerini mutlaka kralın durumuna göre yap !
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
March 02, 2018, 07:04:58 PM

Evet kral bitcoin transferlerimiz 1 saat falan sürüyor karşı tarafa gitmesi. Ne kral ama. Kral ethereumdur, hamlesini yapmadığı için 2. dir markette. Göreceksiniz gün gelecek ethereum bitcoini ezik tahta oturacak.
Güvemli coin saklama yöntemi olarak tavsiye veriyim, her coini kendi cüzdanında tutarım borsalara sadece nakite dönüştürceğim zaman yollarım 10 dk dan fazla tutmam
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
March 02, 2018, 08:33:07 PM

Evet kral bitcoin transferlerimiz 1 saat falan sürüyor karşı tarafa gitmesi. Ne kral ama. Kral ethereumdur, hamlesini yapmadığı için 2. dir markette. Göreceksiniz gün gelecek ethereum bitcoini ezik tahta oturacak.
Güvemli coin saklama yöntemi olarak tavsiye veriyim, her coini kendi cüzdanında tutarım borsalara sadece nakite dönüştürceğim zaman yollarım 10 dk dan fazla tutmam

1 saat mevzusumu hala ya ? daha geçen gün gönderdim 20 dk sürmedi.

Az haberleri takip edin.

Segwit bir bir onaylanıyor. Önce binance fee yi % 50 düşürdüğünü açıkladı peşinden de bitfinex % 33  bu daha başlangıç

Onaylanmamış bekleme sayısı gitgide düşüyor.

Bu olayın segwitden sonra lighting network ayağı var.

Ama hepsini geçtim benim ve diğer bir çok kişinin kral demesinin sebebi bunlar değildir.

Bitcoin hareketlerine göre inceleyin bakalım marketi .

Bitcoin yükselişe başladığında karşısında hangi altcoin durmuş bu zamana kadar ?

Bitcoin azıcık kafasını kaldırsa altcoinler çakılıyor .

KRAL bitcoindir isteyen istediğini düşünebilir.

Bitcoinin artışından yada düşüşünden etkilenmeyen tek koin yoktur. Ne zaman öyle bir coin çıkar o zaman tartışırız.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuyu burda kapatıyorum . Herkes istediğini düşünmekte özgür.

Ben sadece uyarmak istedim yatırımlarınızda btc yi baz almazsanız zarar edersiniz.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
March 02, 2018, 08:46:28 PM

Yazı güzel olmuş teşekkür edeirm kendi adıma , arkadaşlarında dediği gibi her türlü elden bırakmamak gerekiyor sonuçta sanal ortam

funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
March 02, 2018, 08:56:29 PM

Güzel bir özeleştiri olmuş sanki, Bu hataya ilk başladığım zamanlar bende düşmüştüm zarar satışı hiç birzaman doğru olmuyor. İnsanlar paraya değil teknolojiye yatırım yapmalılar.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 02, 2018, 09:06:42 PM

1 saat mevzusumu hala ya ? daha geçen gün gönderdim 20 dk sürmedi.

Az haberleri takip edin.

Segwit bir bir onaylanıyor. Önce binance fee yi % 50 düşürdüğünü açıkladı peşinden de bitfinex % 33  bu daha başlangıç

Onaylanmamış bekleme sayısı gitgide düşüyor.

Bu olayın segwitden sonra lighting network ayağı var.

Ama hepsini geçtim benim ve diğer bir çok kişinin kral demesinin sebebi bunlar değildir.

Bitcoin hareketlerine göre inceleyin bakalım marketi .

Bitcoin yükselişe başladığında karşısında hangi altcoin durmuş bu zamana kadar ?

Bitcoin azıcık kafasını kaldırsa altcoinler çakılıyor .

KRAL bitcoindir isteyen istediğini düşünebilir.

Bitcoinin artışından yada düşüşünden etkilenmeyen tek koin yoktur. Ne zaman öyle bir coin çıkar o zaman tartışırız.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuyu burda kapatıyorum . Herkes istediğini düşünmekte özgür.

Ben sadece uyarmak istedim yatırımlarınızda btc yi baz almazsanız zarar edersiniz.

Kesinlikle katılıyorum. Zaten uzun vade yatırım düşünen ya bitcointalk ya ethereum ya da Neo harici düşünmesin. Eğer altcoinler alıyorsa belli bir yükselişten sonra veda etsin. Kral her daim bitcoindir. Ne vakit altcoinler artmaya başlıyor o vakit balinalar BTC miktarını arttırmak için altcoinler coşar.
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
March 02, 2018, 10:19:40 PM

Emir hocam en güzel tavsiye forumdaki boş başlıklar hariç bilgi verecek güzel başlıkları iyi anlayarak okumalarıdır insanların Altcoinlerin de hepsi masaya yatırılıyor borsaların da her şeye forumda oluşmak mümkün. Forumu okuyun arkadaşlar başlığa girip post kasmayın.Okuyun
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
March 02, 2018, 10:26:14 PM

Hiç bir şeyin garantisi yok o yüzden altcoinlerin de Kripto dünyasınında bir garantisi yoktur bir gün uyandığımızda belki her şeyin gideceğini ve bu işe girerken risklerin olduğunu bilmek gerekiyor.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
March 02, 2018, 10:39:49 PM

arkadaş bu memlekette devlet garantili bankalar bile batıp gidiyor hesabın yalan oluyorda kripto borsasına nasıl güvenin tam olması gerekiyor.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: