Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:02:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Crypto GUI Miner - službena tema i podrška za Hrvatski jezik  (Read 543 times)
glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 02, 2018, 04:10:42 PM
Merited by RegulusHr (3)
 #1

Ovo je službena tema i podrška za razvoj Crypto GUI Minera, windows aplikacije za miniranje trenutno najisplativijih kriptovaluta.
Uz web monitorinh i izrazito korisne povratne informacije, ova aplikacija nudi i opcije za napredne korisnike koji mogu prilagoditi miner svojim potrebama.
Službena stranica programa za preuzimanje
https://cryptoguiminer.com/

Imate li bilo koju sugestiju ili savjete slobodno se obratite podršci na https://cryptoguiminer.com/contact/

Kako ovaj miner koristi već dosta ljudi došao je red da ponešto kažemo o njemu i na hrvatskom Smiley
Vidim da se po forumu često mogu pronaći razna pitanja i odgovori na temu rudarenja određenih kriptovaluta.
Sada ... što je najisplativije rudariti i u kojem trenutku? Koji hardware uzeti, kada će se on isplatiti? Kako napraviti postavke ...

Laicima i ljudima koji tek počinju s rudarenjem često veliki problem stvaraju same postavke koje su dosta komplicirane i teško ih je pohvatati.
Želite li rudariti to nije samo jedan ili dva klika, no Crypto GUI miner vam omogućava da kao apsolutni početnik u svega dvije minute pokrenete svoju mašinu i krenete sa zaradom.

Kako se ne biste mučili, gubili svoje vrijeme i ne daj Bože nešto krivo namjestili ova aplikacija sve radi automatski umjesto vas.
Program radi tj. prepoznaje grafičke kartice od NVIDIA-e i AMD-a jer to su ionako gotovo jedine kartice s kojima se isplati rudariti i s kojima se može zaraditi.

Ono po čemu je ovaj program poseban i što ga izdvaja od drugih je njegova funkcionalnost, korisničko sučelje, fleksibilnost i naravno činjenica da ne morate biti znalac kako bi ste pokrenuli svoj miner i započeli s rudarenjem.

Na web stranici postoji kalkulator koji će vam izračunati valutu koja se najviše isplati rudariti s obzirom na grafičke kartice koje imate.
Pored svake valute je forum o pojedinom coinu kao i njegov exchange.
Kada pokrenete program, on će automatski prepoznati grafičke kartice koje koristite te će podesiti postavke tako da minirate valutu koja se trenutno najviše isplati.
Također imate vrlo lijep i jasan prikaz temperature i drugih korisnih podataka kao što su hashrate, predviđena mjesečna zarada u dolarima i bitcoinu, monitoring za praćenje rezultata putem mobitela itd.
Sve što trebate napraviti je unijeti svoju adresu walleta kako bi ste mogli sigurno spremiti valutu koju rudarite direktno u svoj wallet. ( i to se sprema automatski )
Wallet najbolje otvorite na službenoj stranici valute koju mislite rudariti.
Naravno vi uvijek imate kontrolu nad time što ćete i kada rudariti.
U program možete unijeti više walleta pa će program rudariti uvijek onu valutu koja je u tom trenutku najisplativija.
Ako želite ipak samo jednu valutu rudariti, naravno možete i to.

Ukratko:
Nemojte se fokusirati na rudarenje bitcoina, litecoina i valuta koje se jako teško rudare i za koje vam je potreban hardware od 100+ tisuća eura.
Fokusirajte se na valute koje jako brzo možete rudariti i pretvarati u novac ili njima kupite neke druge valute mislite li investirati dugoročno.
Skinete program, odaberete jednu ili više valuta koju želite rudariti, ubacite wallet i to je to. Bez postavki, gubljenja vremena, nejasnoća itd ...

Imate li pitanja slobodno se javite da vam pomognemo.

ps. Program se redovito nadograđuje i prilagođava zahtjevima korisnika kako bi vaše zadovoljstvo bilo na prvom mjestu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trenutno podržani GPU ( verzija aplikacije v1.4 ):

GTX 1080 TI
GTX 1080
GTX 1070 TI
GTX 1070
GTX 1060
GTX 1050 TI
TITAN X
GTX 980 TI
GTX 980
GTX 970
GTX 960
GTX 780
GTX 750 TI
Vega 64
Vega 56
RX 580
RX 570
RX 480
RX 470
R9 390
R9 380
R9 280X
R9 200

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trenutno dostupne valute unutar informativnog kalkulatora Coin (Algo) ( verzija aplikacije v1.4 ):

MkT Coin (x17)
Zencash (equihash)
Curve Coin (skein)
Absolute Coin (lyra2rev2)
Argo (skein)
Infinex (lyra2z)
Luxcoin (phi)
Taler (lyra2z)
Verge (x17)
Orbitcoin (neoscrypt)
Solaris (xevan)
Virtus (tribus)
Desire (neoscrypt)
Zcash (equihash)
Verge (lyra2rev2)
Bitcore (timetravel10)
Ethereum Future (nist5)
Bulwark (nist5)
Garlicoin (allium)
DigiByte (skein)
Bitcoin Gold (equihash)
Mona Coin (lyra2rev2)
Zclassic (equihash)
Denarius (tribus)
BitcoinZ (equihash)
Coin2Fly (neoscrypt)
Nihilo Coin (neoscrypt)
CrowdCoin (neoscrypt)
Ethereum (ethash)
Innova (neoscrypt)
GoByte (neoscrypt)
TrezarCoin (neoscrypt)
Phoenixcoin (neoscrypt)
Vivo (neoscrypt)
Feathercoin (neoscrypt)
Stipend (c11)
Elephant Coin (xevan)
Halcyon (neoscrypt)
Tune Coin (neoscrypt)
Electroneum (crypto-night)
Verge (blake-2s)
CropCoin (neoscrypt)
DinastyCoin (crypto-night)
Graft (crypto-night)
Monero (crypto-night)
Lizus (skein)
Bash Coin (skein)
Lbry (lbry)
XHimera (xevan)
Bithold (c11)
Folm (phi)
Ravencoin (x16r)
Ferrum Coin (skein)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1714100537
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714100537

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714100537
Reply with quote  #2

1714100537
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Z.X.
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
March 02, 2018, 09:24:58 PM
 #2

Skinuo, al Windows defender mi se buni, a Avast na drugom compu još više,...

https://imgur.com/a/VIrLf

https://imgur.com/a/R2kmr



glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 02, 2018, 09:53:28 PM
 #3

Kod svakog minera ti je tako, to nije virus ...
Pogledaj video, na početku je objašnjeno kako pokrenuti miner.

Moraš kreirati prazan folder i u windows defender postavkama odabrati da zanemari taj folder i da ga ne gleda kao virus.
Ako trebaš upute javi.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
March 02, 2018, 10:55:27 PM
 #4

Imate li svoj Topic na engleskom dijelu bitcointalk.org foruma?
Ne mogu ga pronaći a htio bih vidjeti što drugi korisnici kažu o aplikaciji.
glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 03, 2018, 01:21:16 AM
 #5

Novi smo na forumu i još se nismo posvetili topicu na engleskom.
Imamo ga ali nas je administrator prebacio u drugu kategoriju i bacio nas na 50. stranicu i topic je potpuno prazan jer je nevidljiv.
U nekoliko navrata smo pokušali predstaviti miner i svaki put bi bili pobrisani koliko god se trudili pomoći drugima.
Cilj nam je prije svega olakšati miniranje i pružiti vam dovoljno kvalitetan majner da zadovolji vaše potrebe s obzirom na hardware koji posjedujete.
Zato stalno radimo nadogradnju i spremni smo prihvatiti svaki savjet i sugestiju ...
Slušamo naše korisnike ( trenutno ih je puno više iz vana nego iz Hr. ) i aplikaciju prilagođavamo prema potrebama minera.
Preuzmite app, isprobajte i to je mislim to ... Najbrže, najkvalitetnije ... iz prve ruke

Lp
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
March 03, 2018, 09:46:33 AM
 #6

Kako možete imati puno više korisnika izvana nego iz Hrvatske ako nemate topic na engleskom jeziku? Kako ljudi saznaju za njega? Čisto sumnjam da puno ljudi pronađe stranicu na Google-u ako ste tek novi. Nemoj ovo smatrati kao napad. Samo sam znatiželjan Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 03, 2018, 10:06:37 AM
 #7

Nema problema dapace ... Slobodno pitajte. Radimo stalno na online kampanjama.
Marketinški smo aktivni i to se pokazalao jako dobro, forum je samo jedan od kanala koji smo odlučili pokrenuti sada i to za Hr pošto engleski drugačije ide ...
Evo i slika nekih aktivnih minera pa možete vidjeti ...
Ima ljudi koji po 5 rigova koriste sa 40 kartica gtx 1080ti znači da im odgovara
Kome ne odgovara, javi nam se i kaže problem, mi ga pokušamo ukloniti i prilagoditi korisniku ako je moguće



Pozz
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
March 03, 2018, 10:07:09 AM
Merited by slackovic (1)
 #8

Svaki početak je težak tako da bih timu koji razvija softver preporučio da što prije podignu engleski topic i da ga održavaju.
 
Skinuo sam CryptoGuiMiner na virtualku i malo sam ga pogledao, meni se ovako na prvu čini više nego ok (nisam rudario).
Avast je uploadao CryptoGuiMiner.exe datoteku na njihov server za danju analizu i nakon nekog vremena je stigla poruka da je datoteka čista.
Same softvere za rudarenje avast detektira kao viruse ali to je uobičajeno. Ako niste sigurni ili se bojite da softver za rudarenje na neki način nije izmijenjen, pretpostavljam da je pojedinog rudara moguće ručno skinuti sa službenih stranica i zamijeniti ga s onim koji dolazi u paketu s CryptoGuiMiner-om.

Uočite da softver uzima proviziju od 1,38%, na to neki od softvera imaju još svoju proviziju.
No paket mi se čini zanimljiv za nekoga tko ima više rudara i želi na dnevnoj bazi rudariti i prodavati najprofitabilnije coine. I svakako olakšava početak jer ako ništa drugo ne treba brinuti o namještanju poola.
Pošto se radi o coinima koje je najbolje odmah prodati, ja bih razmislio o tome da se coini odmah šalju na burzu gdje ćete ih i prodati.


glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 03, 2018, 10:21:03 AM
 #9

Tako je ... Što se tiče coina, svi coini u aplikaciji su dostupni na burzi i imaju exchange tako da nisu lažni i ne trebate se bojati da će netko rudariti coin za bezveze.
Bez obzira o kojem se coinu radilo, ako je on trenutno najisplativiji svakako je preporuka da se on minira, a kasnije te coine zamijenite, prodajete i kupujete s njima BTC, LTC itd ...
Sama činjenica da je danas gotovo nemoguće rudariti BTC i da je jako veliki ulog u hardware želite li se baviti top valutama, ovo je najjednostavniji način da zaradite novac najbrže.
Za napredne opcije postoji advance opcija gdje korisnik sam može odabrat pool itd ...

Uglavnom kako se app stalno nadograđuje uskoro će i nove verzije, s novim mogućnostima ...

Lp
Z.X.
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
March 03, 2018, 12:12:26 PM
 #10

Eto, upogonio ga, pa će mo se malo igrat,... 
glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 03, 2018, 01:47:00 PM
 #11

Eto, upogonio ga, pa će mo se malo igrat,... 

Super, javi ako gdje zapneš
Z.X.
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
March 03, 2018, 03:02:22 PM
 #12

Super, javi ako gdje zapneš


Pa kad se već nudiš,...    Grin

MLM, Curv, i sl. se jednostavno postavljaju, i odlično rade,...

Al npr. Ravencoin mi javlja: "31m stratum authentication failed"
Postavio sam na njihovoj stranici i na mineru: Worker, Password, i APIkey,...
Dali treba još kakve dodatne postavke,...?


glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 03, 2018, 04:00:35 PM
 #13

Super, javi ako gdje zapneš


Pa kad se već nudiš,...    Grin

MLM, Curv, i sl. se jednostavno postavljaju, i odlično rade,...

Al npr. Ravencoin mi javlja: "31m stratum authentication failed"
Postavio sam na njihovoj stranici i na mineru: Worker, Password, i APIkey,...
Dali treba još kakve dodatne postavke,...?




Dostavi svoj IP da vidimo u logu gdje je problem
esh_
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
March 04, 2018, 04:40:09 PM
 #14

Pričalo se o tome gdje je thread na engleskom, broj korisnika i slično..
Svaki početak razvoja potencijalno dobrog minera treba pozdraviti, no u isto vrijeme treba biti i svjestan da se sada na netu nudi jako veliki broj minera, gdje je osnovni motiv onih koji nude takve minere brza zarada i to uglavnom iskorištenjem tuđeg koda ili pokušajem da se kroz miner plasira neki malware.

U takvoj situaciji, ne treba čuditi da su svi iole iskusniji rudari vrlo oprezni pri isprobavanju novih, ne samo zbog sigurnosnih prijetnji, nego i zato što se postavlja pitanje "šta novi miner ima u odnosu na ostale?".
U tom smislu do sada uglavnom viđamo slijedeće:
- GUI vs. konzola
- Manji dev fee
- Rijetko bolji hashrate
- Jednostavnije podešavanje

Vama želim puno sreće u razvoju, a ako bih mogao predložiti nešto, onda je to da se potrudite da miner ne bude označen kao trojan na Windowsu, da nastavite sa aktivnim razvojem te zbog novih korisnika / početka ponudite dosta tekstualnih i video uputa, posebno na različitim jezicima (španski, njemački, ruski, kineski, itd.).
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
March 05, 2018, 05:15:41 AM
 #15

Nisam baš vješt u programiranju Windows aplikacija, ali nekako sumnjam da je moguće napraviti miner kojeg antivirusni programi neće označiti kao virus. Da je to moguće, vjerujem da bi i ostali programeri popularnih minera napravili tako. Ali slažem se da bi to u početku, uz neka dodatna poboljšanja, puno doprinijelo popularnosti.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 05, 2018, 08:57:43 AM
 #16

Nisam baš vješt u programiranju Windows aplikacija, ali nekako sumnjam da je moguće napraviti miner kojeg antivirusni programi neće označiti kao virus. Da je to moguće, vjerujem da bi i ostali programeri popularnih minera napravili tako. Ali slažem se da bi to u početku, uz neka dodatna poboljšanja, puno doprinijelo popularnosti.

Obratit ćemo pažnju na to i vidjeti ako se šta može napraviti, svijesni smo takvih stvari i sve znamo :-)
Što se tiče svih vaših savjeta stoje na mjestu. Naravno, imamo u planu proširenje weba kao i dosta novih opcija u samom mineru.
Idemo redom stavku po stavku jer bi nam za sve želje koje i sami imamo trebalo 150 ljudi odmah sada :-) ..
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
March 08, 2018, 03:05:35 PM
 #17

Super, javi ako gdje zapneš


Pa kad se već nudiš,...    Grin

MLM, Curv, i sl. se jednostavno postavljaju, i odlično rade,...

Al npr. Ravencoin mi javlja: "31m stratum authentication failed"
Postavio sam na njihovoj stranici i na mineru: Worker, Password, i APIkey,...
Dali treba još kakve dodatne postavke,...?


@Z.X. jesi uspio podesiti da ti radi Ravencoin? Kakva su iskustva nakon 5 dana rudarenja?
Ja sam danas probao rudarenje na 2h upravo Revencoina.
Za Revencoin je pool suprnova.cc pa je potrebno na njihovoj stranici otvoriti account i kreirati rudara te unijeti adresu gdje će se slati coini.
Nakon toga pod Worker upisuješ svoj USERNAME.IME_WORKERA a pod Pasword lozinku svojeg rudara.

Mojih 5 GTX1070 je imalo u prosjeku 6.4MH/s što je osjetno niže od deklariranih 9.3MH/s. Zanima me s kojim postavkama grafičke (radni takt memorije, GPUa i power limit) ste dobili 9.3MH/s, hash rate koji je deklariran na vašoj stranici?

Također savjetujem razvijateljima da prozor u kojem se prikazuju rezultati rada rudara bude veći i da se ne ažurira sam svakih nekoliko sekundi jer je nemoguće pregledavati povijest.

 
glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 08, 2018, 07:16:23 PM
 #18

Super, javi ako gdje zapneš


Pa kad se već nudiš,...    Grin

MLM, Curv, i sl. se jednostavno postavljaju, i odlično rade,...

Al npr. Ravencoin mi javlja: "31m stratum authentication failed"
Postavio sam na njihovoj stranici i na mineru: Worker, Password, i APIkey,...
Dali treba još kakve dodatne postavke,...?


@Z.X. jesi uspio podesiti da ti radi Ravencoin? Kakva su iskustva nakon 5 dana rudarenja?
Ja sam danas probao rudarenje na 2h upravo Revencoina.
Za Revencoin je pool suprnova.cc pa je potrebno na njihovoj stranici otvoriti account i kreirati rudara te unijeti adresu gdje će se slati coini.
Nakon toga pod Worker upisuješ svoj USERNAME.IME_WORKERA a pod Pasword lozinku svojeg rudara.

Mojih 5 GTX1070 je imalo u prosjeku 6.4MH/s što je osjetno niže od deklariranih 9.3MH/s. Zanima me s kojim postavkama grafičke (radni takt memorije, GPUa i power limit) ste dobili 9.3MH/s, hash rate koji je deklariran na vašoj stranici?

Također savjetujem razvijateljima da prozor u kojem se prikazuju rezultati rada rudara bude veći i da se ne ažurira sam svakih nekoliko sekundi jer je nemoguće pregledavati povijest.

 

@RegulusHr Ovo za Ravencoin je super objašnjeno i točno je ...
Prozor je riješen u novoj verziji 1.4.7., možeš ju skinuti jer je dostupna, a što se tiče pitanja oko MH/s ...
Trenutno kalkulator ima manja odstupanja.
U vrlo skorom vremenu će kalkulator raditi po prosjeku svih naših korisnika te ćemo time postat najtočniji kalkulator.

Z.X.
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
March 08, 2018, 09:04:58 PM
Merited by RegulusHr (1)
 #19

@Z.X. jesi uspio podesiti da ti radi Ravencoin? Kakva su iskustva nakon 5 dana rudarenja?
Ja sam danas probao rudarenje na 2h upravo Revencoina.
Za Revencoin je pool suprnova.cc pa je potrebno na njihovoj stranici otvoriti account i kreirati rudara te unijeti adresu gdje će se slati coini.
Nakon toga pod Worker upisuješ svoj USERNAME.IME_WORKERA a pod Pasword lozinku svojeg rudara.

Mojih 5 GTX1070 je imalo u prosjeku 6.4MH/s što je osjetno niže od deklariranih 9.3MH/s. Zanima me s kojim postavkama grafičke (radni takt memorije, GPUa i power limit) ste dobili 9.3MH/s, hash rate koji je deklariran na vašoj stranici?

Također savjetujem razvijateljima da prozor u kojem se prikazuju rezultati rada rudara bude veći i da se ne ažurira sam svakih nekoliko sekundi jer je nemoguće pregledavati povijest.


Nisam se baš puno igrao, nije bilo vremena, al kolko jesam, mogu podjelit iskustvo,...
(Uz napomenu da je to iz perspektive totalnog početnika, i za ozbiljniju recenziju bi trebao i ozbiljniji rudar,...)

Ravencoin nisam uspio podesit, pa sam ga postavio na ccminer, što mi je bilo puno jednostavnije, iako sam ccminer postavljao tek prvi put.
(glacieru, nisam ti slao IP, rušio sam windows i igro se malo s njim, pa prešao na druge coine,...)

Drugi coini se punu jednostavnije postavljaju, na stranici CGM kalkulatora ima u nastavku coina napisano na kojoj se burzi nalazi, skine se s nje adresa, samo skopira u CGM, i to funkcionira,...

Hashrate mi je za svaki coin bio čak malo veći nego što je na kalkulatoru, što računam da je zbog overclockanja, i to mi je ok.
Jedino za MkT Coin (MLM) je Hashrate fino krenuo, al mi se kroz neko vrijeme na rigu spustio s oko 35 MH/s, na oko 3,9 MH/s, i više nikak da se digne. Nisam dalje istraživao zašto, možda je i do grafa i drivera,...

Najviše sam se zapalio za Tune Coin, koji je na CGM kalkulatoru bio 1080 dolara/mjesečni rezultat.
Ali kad sam išao na padajući izbornik na CGM mineru za odabir coina za majnanje, nije ga bilo.
Da iskoristim priliku, pokrenuo majnanje na ccmineru, i super, umjesto 3MH/s kako je na kalkulatoru, radi na 3,4 MH/s,...
Puštam ga da majna oko 24 sata, nekoliko puta provjerio, i uvijek stoji na CGM kalkulatoru oko 1100 dolara/mj, i na rigu isti Hashrate,...
Sutradan provjeravam, i dalje na CGM kalkulatoru ista procjena od oko 1100 dolara, al provjeravam izrudareno, umjesto oko 130 Tun-a, samo oko 13 tun-a.
Kroz par sati na CGM kalkulatoru, procjena izrudarenih coina pada drito s 3500 na 350/mj...
Sad, ili su na CGM kalkulatoru bili krivi podaci, ili me ccminer pokrao,...

https://imgur.com/a/PODr4

Malo bi mogao biti i problem što su razni "shitcoini" i na raznim "shitburzama", pa se majnani coini šalju na različite burze, i onda imaš na više burzi sitnu lovu, pa nije baš za češća prebacivanja... al dobro, to nije do CGM ekipe,...

Probat ću opet kad bude malo više vremena, za sad mi je za moje potrebe Nicehash ipak još uvijek malo praktičniji, pogotovo zbog jednostavnosti kombinacije na relaciji Nicehash - Coinbase - Revolut kartica... (iako ima i Nicehash mana,...)
glacier87 (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 3


View Profile
March 08, 2018, 09:26:09 PM
 #20

@Z.X. jesi uspio podesiti da ti radi Ravencoin? Kakva su iskustva nakon 5 dana rudarenja?
Ja sam danas probao rudarenje na 2h upravo Revencoina.
Za Revencoin je pool suprnova.cc pa je potrebno na njihovoj stranici otvoriti account i kreirati rudara te unijeti adresu gdje će se slati coini.
Nakon toga pod Worker upisuješ svoj USERNAME.IME_WORKERA a pod Pasword lozinku svojeg rudara.

Mojih 5 GTX1070 je imalo u prosjeku 6.4MH/s što je osjetno niže od deklariranih 9.3MH/s. Zanima me s kojim postavkama grafičke (radni takt memorije, GPUa i power limit) ste dobili 9.3MH/s, hash rate koji je deklariran na vašoj stranici?

Također savjetujem razvijateljima da prozor u kojem se prikazuju rezultati rada rudara bude veći i da se ne ažurira sam svakih nekoliko sekundi jer je nemoguće pregledavati povijest.


Nisam se baš puno igrao, nije bilo vremena, al kolko jesam, mogu podjelit iskustvo,...
(Uz napomenu da je to iz perspektive totalnog početnika, i za ozbiljniju recenziju bi trebao i ozbiljniji rudar,...)

Ravencoin nisam uspio podesit, pa sam ga postavio na ccminer, što mi je bilo puno jednostavnije, iako sam ccminer postavljao tek prvi put.
(glacieru, nisam ti slao IP, rušio sam windows i igro se malo s njim, pa prešao na druge coine,...)

Drugi coini se punu jednostavnije postavljaju, na stranici CGM kalkulatora ima u nastavku coina napisano na kojoj se burzi nalazi, skine se s nje adresa, samo skopira u CGM, i to funkcionira,...

Hashrate mi je za svaki coin bio čak malo veći nego što je na kalkulatoru, što računam da je zbog overclockanja, i to mi je ok.
Jedino za MkT Coin (MLM) je Hashrate fino krenuo, al mi se kroz neko vrijeme na rigu spustio s oko 35 MH/s, na oko 3,9 MH/s, i više nikak da se digne. Nisam dalje istraživao zašto, možda je i do grafa i drivera,...

Najviše sam se zapalio za Tune Coin, koji je na CGM kalkulatoru bio 1080 dolara/mjesečni rezultat.
Ali kad sam išao na padajući izbornik na CGM mineru za odabir coina za majnanje, nije ga bilo.
Da iskoristim priliku, pokrenuo majnanje na ccmineru, i super, umjesto 3MH/s kako je na kalkulatoru, radi na 3,4 MH/s,...
Puštam ga da majna oko 24 sata, nekoliko puta provjerio, i uvijek stoji na CGM kalkulatoru oko 1100 dolara/mj, i na rigu isti Hashrate,...
Sutradan provjeravam, i dalje na CGM kalkulatoru ista procjena od oko 1100 dolara, al provjeravam izrudareno, umjesto oko 130 Tun-a, samo oko 13 tun-a.
Kroz par sati na CGM kalkulatoru, procjena izrudarenih coina pada drito s 3500 na 350/mj...
Sad, ili su na CGM kalkulatoru bili krivi podaci, ili me ccminer pokrao,...

https://imgur.com/a/PODr4

Malo bi mogao biti i problem što su razni "shitcoini" i na raznim "shitburzama", pa se majnani coini šalju na različite burze, i onda imaš na više burzi sitnu lovu, pa nije baš za češća prebacivanja... al dobro, to nije do CGM ekipe,...

Probat ću opet kad bude malo više vremena, za sad mi je za moje potrebe Nicehash ipak još uvijek malo praktičniji, pogotovo zbog jednostavnosti kombinacije na relaciji Nicehash - Coinbase - Revolut kartica... (iako ima i Nicehash mana,...)


Što se tiče Ravencoina evo baš ti je iznad objašnjeno pa možeš primjetiti što je bilo krivo.
Također u međuvremenu je došla verzija 1.4.7, sa dosta ispravaka. Pretpostavljam da si koristio stariju verziju. Aplikacija ste stalno nadograđuje i biti će još puno toga.
Za sada isto tako možeš na webu koristiti kalkulator te prebaciti na prosjek zadnjih 24 sata. Tada ti se neće desiti velika oscilacija kakvu si imao.

Postavljam Change log do verzije 1.4.7.
https://cryptoguiminer.com/change-log/

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!