Bitcoin Forum
June 27, 2024, 04:27:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem: Dijital para doların tahtını salladı!  (Read 2283 times)
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
March 08, 2018, 06:41:11 PM

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi kripto paraları ve bitcoini sürekli eleştirdi, hatta Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte hala eleştiriyorlar. Ancak asıl devlet politikasını Cumhurbaşkanının danışmanlarının belirlediğini düşünüyorum, bu yüzden bu açıklamaya daha çok önem veriyorum. Dolar dışındaki ticareti destekleyen bir ülke oluşumuz nedeni ile bitcoine olumlu neden olumlu bakılmadığını anlamakta zorlanıyordum.
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
March 08, 2018, 08:41:58 PM

Olumlu açıklamalar bu güzel ancak bunların siyasi açıklamalar olduğu aşikar. Doların tahtını sallamak yatırım yaptığımız bu dünyada bir hedef fakat alınacak çok arpa boyu yol var bu seviyelere gelip bunları konuşabilmek için.
cagcug
Newbie
*

Activity: 95
Merit: 0

View Profile
March 08, 2018, 11:22:08 PM

Amerikan dolarıyla dijital paranın ne alakası var onu anlamadım .Dijital para her hangi bir para birimi ile özleşemez ki dijital para haricinde.
KaledeNobet
Full Member

Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
March 09, 2018, 05:14:34 AM

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi kripto paraları ve bitcoini sürekli eleştirdi, hatta Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte hala eleştiriyorlar. Ancak asıl devlet politikasını Cumhurbaşkanının danışmanlarının belirlediğini düşünüyorum, bu yüzden bu açıklamaya daha çok önem veriyorum. Dolar dışındaki ticareti destekleyen bir ülke oluşumuz nedeni ile bitcoine olumlu neden olumlu bakılmadığını anlamakta zorlanıyordum.

Zaten yeni başkanlık sistemi ile birlikte bakanlıklar ortadan kalkacağı için danışmanların görüşleri benim gözümde daha değerli hale geldi.Bakalım daha nelerle karşılaşacağız. Smiley

mesacan (OP)
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
March 09, 2018, 02:56:05 PM

Amerikan dolarıyla dijital paranın ne alakası var onu anlamadım .Dijital para her hangi bir para birimi ile özleşemez ki dijital para haricinde.

Sen cebindeki doların ile kriptopara alırsan elindeki doları yakmış, yok etmiş oluyorsun.
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
March 09, 2018, 03:07:51 PM

Zaten yeni başkanlık sistemi ile birlikte bakanlıklar ortadan kalkacağı için danışmanların görüşleri benim gözümde daha değerli hale geldi.Bakalım daha nelerle karşılaşacağız. Smiley

Ben TBMM'nin onayladığı 18 madde içerisinde bakanlıkların kalkacağına dair bir madde okumamıştım. Bizi de bilgilendirirseniz sevinirim.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
March 09, 2018, 07:37:33 PM

Bu adamların olumlu açıklamaları bana hiç bir zaman güven vermiyor. devamlı şahidiz bugün ak dediklerine yarın kara demelerine.
sağına soluna belli olmaz bunların bir kaç gün olumlu hava estirir sonra savaş açabilirler.
Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
March 09, 2018, 08:59:59 PM

Ne kadar da olumlu olmaya çalışsam da pek ümidim yok maalesef. Bizim insanımız tembeldir,şak şakçıdır. Venezüellayı kutlar, petro yu över, 1 ay sonra kripto yu yasaklarız. Öyle de gecesi gündüzü bir olmayan bir ülkeyiz maalesef. Hükümetten böyle bir atılım beklemek yerine, genç girişimci arkadaşlar daha iyi sonuç alır diye düşünüyorum nedense

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
TheCryptoChaser
Member
**

Activity: 154
Merit: 25

View Profile
March 09, 2018, 09:05:34 PM

Cemil reis yine yapmis yapacagini.  Grin  Grin Kulaga gayet iyi haber gibi geliyor. Umarim yakin bir sure icerisinde uygulamali birseyler goruruz.
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
March 28, 2018, 06:43:43 AM

5 yıla kalmaz ne dolar kalacak ne euro kalacak. Hepsini yerle bir edip geliyor bitcoin. Çok umutluyum ama devletlerin de bu para birimini kabullenip desteklemesi gerekiyor. Bu kripto para için çok önemli.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
March 28, 2018, 01:06:15 PM

Diyanet haram fetvaları veriyor ama diğer dini otoriteler ve kurumlar cevaz vermeye başladı. Ayrıca devletinde yakın ilgisi var. Muhtemelen zamanını bekliyorlardır.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 28, 2018, 04:01:38 PM

Amerikan doları değer kaybederken Türk lirası da onun daha üstünde değer kaybediyor ki dolar hala artmakta. Çoğu şey göz onundeyken nasıl oluyor da bu kadar kolay açıklama yapabiliyorlar. Düşünmeden.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 28, 2018, 04:19:43 PM

Hocam ciddi mi bu açıklamalar yaa. Okurken güldüm. Gelip doları yatırım aracı olarak görmemek doların değer kaybedeceğine inanmak ve arada da bizim de dolara bağımlı olduğumuzdan bahsetmek traji komik bir durum.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
March 28, 2018, 04:29:01 PM

Doların tahtını o kadar çok salladı ki 4.00 liraya çıktı. Onun sonucunda benzine zam yapıldı. İşler çok ani gelişti. Allah bizi bitcoinden korusun. Mazallah dolar filan yok olur napariz biz.
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
March 29, 2018, 05:21:03 PM

Doların tahtını o kadar çok salladı ki 4.00 liraya çıktı. Onun sonucunda benzine zam yapıldı. İşler çok ani gelişti. Allah bizi bitcoinden korusun. Mazallah dolar filan yok olur napariz biz.

Dolar eriyor, Türk lirası ondan daha hızlı eriyor. Son zamanlarda yaşanan zıtlıklardan ötürü. Boyun eğmezsen bu seferde ekonomi de sıkıştırıyorlar.
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
April 04, 2018, 09:05:32 PM

Biz geldiğimizde tuvalet 1.000.000 şimdi ise 1 lira diyen adamlar bunlar ekonominin E’sini bilmezler devlet yönetirler, fazla kanmamak lazım bunların dediklerine.
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
April 05, 2018, 12:32:13 PM

Tamam işte, Amerikan dolarına bağımlılıktan kurtulun işte. Alın size fırsat. Kabul edin artık bu para birimini. Sayenizde geri kalacağız bu olaydan da. Hadi yapın hareketinizi.
derincold
Member
**

View Profile
April 05, 2018, 02:32:58 PM

Güzel olmuş yakında resmi olarak dijital paralari taniyabilir demek bu. Türkiye için olumlu teknolojiye ayak uydurmak gerekir.
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
April 05, 2018, 07:14:30 PM

Biz geldiğimizde tuvalet 1.000.000 şimdi ise 1 lira diyen adamlar bunlar ekonominin E’sini bilmezler devlet yönetirler, fazla kanmamak lazım bunların dediklerine.

Ne sığ bir yaklaşım...
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
April 05, 2018, 07:54:26 PM

Hadi hayırlısı merakla türkiyenin çıkaracağı kripto parayı bekliyoruz

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: