Bitcoin Forum
May 17, 2024, 01:43:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem: Dijital para doların tahtını salladı!  (Read 2267 times)
mecazherif
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
May 05, 2018, 03:03:28 PM

bu tiplerin çıkıp da bu şekilde konuşmasını doğru bulmuyorum, bu teknolojinin gelişmesinde, bir çakıl taşı katkısı olmayanların gelip de bu teknoloji hakkında ahkam kesmesi doğru değil
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
May 05, 2018, 05:04:10 PM

Bu adamın konu ile alakası olmadığını ve sadece halkı yatıştırmak için böyle bir açıklama yaptığını düşünüyorum. O yüzden fazla dikkate almayacaksin diyorum ama insanlar bunlara inanıyor ne yapacağız bilemedim.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
May 05, 2018, 05:14:35 PM

Hükümetimiz doların karşısında bir tutum alma konusunda eğer gerçekten ciddi ise bitcoin ve diğer kripto paraları desteklemek zorunda.Bana göre doları tahtından indirebilecek tek güç kripto para.
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
May 05, 2018, 07:56:35 PM

Dolar hakkında olumsuz yorum yapmak için yer arıyorlar zaten. Bu açıklamayı yapabilecek kadar ileri görüşe ve bilgiye sahiplerse teknolojiyi yakalamak adına da çalışmalara başlamaları gerekir. Bakalım bir adım atılacak mı  Huh

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
DemirelEylul
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 06, 2018, 03:51:18 AM

Gecikmiş bir açıklama olmuş, bunun anlamı artık devletin bu teknolojiyi destekleyecek olması yakın zamanda sürekli söylenen milli coinlerimizden birine çok yüklü bir yatırım yapılır
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 06, 2018, 06:14:31 AM

Gecikmiş bir açıklama olmuş, bunun anlamı artık devletin bu teknolojiyi destekleyecek olması yakın zamanda sürekli söylenen milli coinlerimizden birine çok yüklü bir yatırım yapılır

bence hala zaman var buna hemen yapacaklarını sanmıyorum. yapıldığı zaman ise doları tahtından edecek diye çıkarsa zor tutar, tutturmazlar yani
k4ys3rs0z3
Member
**

Activity: 101
Merit: 17

View Profile
May 29, 2018, 07:24:48 PM

Dolar- TL savaşını Çin ve Rusya iyi değerlendirdi, ticarette, turizmde kendi para birimlerini kullandıracak, özellikle gelişmekte olan ülkelerin döviz handikabını aşmasının yolu alternatif süreçlerden geçiyor, bunu en iyi Güney Kore başardı.

Tıpkı teknolojide gündelik cihazlar ürettikleri gibi kripto paralarda da bu ülkenin geliştiricileri en önemli adımları attı. Çok gerideyiz ve sanırım yine geride kalacağız. Ülkeler endüstri 4.0'ı 7 yıl önce tartıştılar, bizde ilk kez bu seçimde dile getirilmeye başlandı... 7 yıl arkadaşlar, 7 koca yıl.

Sanayi devriminden bize kalan montajcılık oldu, geç kalınmış endüstri 4.0'da ise sizce ne olacak? Koca bir hiç.

❍ Treon ❍ │▌▌▌  TwitterTelegram  │▌▌▌ ❍ Treon ❍
Utilities payments made  simple
███ Telecom, Electricity, Gas and Water  ███
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 29, 2018, 09:52:47 PM

Yahu sevgili danışman efendi doları moları sen ne yapacaksın. Bir türkcoin projesi vardı ne oldu o iş. Arkasında duruyormusunuz ne oluyor. Biz bu işlerin neresindeyiz. Bir ucundan tutuyormusunuz. Mhp genel baskan yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu devletin turkcoini destekleyeceğinden bahsetmişti. Lafta kalmasada bizde övünebilsek bak şu kriptoparamız su hacimlere kadar ulasabildi kullanılabilirliği şu noktalarda. Doların tahtını ilerde sallayabilirmiyizki diye. Toplam kriptopara marketi büyüklüğü 320 milyar dolar ki bu da reel değil nominal bir değer, sen cıkmıs doların tahtının sallanmasından söz ediyorsun.. Daha kırk fırın ekmek yenmesi icap edecek o günleri görünceye kadar
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 30, 2018, 12:54:08 AM

Umarım bunu iyi anlamda söylemiştir, biz doları kimseye yedirmeyiz deyip yasaklamasalar bari. Bu aralar çok sık konuşulmaya başlandı yasaklanacağı
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
May 30, 2018, 06:23:02 AM

Super bir haber bu ilk defa hukumetten digital paralar hakkinda olumlu seyler duyuyorum umarim soyledikleri gibi bu konuda calismalara baslarlar ve ilk defa dunyada bir konuda yenilikleri en onde kabul eden ulkelerden oluruz..
Bugraaydin
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
June 01, 2018, 04:54:32 PM

duymak istediğimiz cümleler yaa... gerekirse dolar düşsün herkes koin alsın ben razıyım.
munhunbe
Member
**

Activity: 164

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
June 10, 2018, 04:36:38 PM

Cumhurbaşkanına danışmanlık eden insanların digital para ve blockchain kavramlarını bilmesi bizleri memnun ediyor geleceğimiz için

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
June 10, 2018, 06:46:36 PM

Doların fiyatı biraz düştü acaba fikirler değişti mi? Aslında dolar fiyatı yüksekken başedemeyip bu açıklamaları ülke olarak biraz daha ileri taşısaydık

600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 10, 2018, 06:50:33 PM

Bu insanlara ülke ekonomi emanet ettik birşeyler yapacak diye ama tek yaptıkları biz güçlüyüz diye halkımızı kandırmak oldu. Daha dijital paranın ne olduğunu bilmeden bunu nasıl konuşuyorlar anlamış değilim.
dodocum
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

View Profile WWW
June 11, 2018, 11:53:11 AM

Bu ve bunun gibi nice cumhurbaşkanı danışmanı var.
Hiçbirine güven olmaz, olamazda. Sebebini merak edenler hepsinin yandaş medyada köşe yazısı var.
Sadece 1, 2 paragraf okumanız ne demek istediğimi anlamanız için yeterli olacak.
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
June 12, 2018, 05:21:53 PM

güzel haber en azından konuyu ve geleceği konusunda doğru açıklamalar bulunmuş ama bu  2023 hedefleriyse şimdiden yapılması gereken çok iş var ne yazık ki hiçbir çalışma yok gözle görünen ülke olarak teknoloji olarak değilde ilk izlenimiz cazip olu olmadığı tartışması oldu çok yazık...

enginp
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
June 12, 2018, 08:53:10 PM

Hükümet yenilikçi politikalar üretmediği sürece açıklamalarda kalması çok ironik. Kripto para sektörünü bırak blockchain teknolojisi üzerine bir yatırım, ARGE oluşumu var mı bilmiyorum ama varsa bile yeterli olmadığı kesin, ne duyan var ne konuşan. İleriki dönemde yenilikçi yaklaşımların olması şart.
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
June 13, 2018, 02:48:28 PM

Bence böyle bir fırsatı değerlendirmek Türkiyeye gelecek vadede büyük fayda getirecektir. Bari ülke olarak bu treni kaçırmayalım
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
June 15, 2018, 04:51:44 PM

son dönemde bitcoin sıklıkla duyulmaya başladı ve paraya geçenleri harekete geçirecek olan yeni ralli. bu olduğunda bile doları tehdit edecek durumu yok. doların yeri ayrı kriptoların ayrı. kripto ile ne kazanırsan kazan, dolar, euro olarak eline almak zorundasın tabi cüzdanda tutacaksan o ayrı.
YusufOlmez
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
June 16, 2018, 05:29:36 PM

Yani belli olamz tabi ama dolar global btc de globalleşmeye açık, ki zaten o yuzden buradayız. Olursa işimize gelir Smiley
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  

Jump to: