Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:06:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ne olacak bu işlerin sonu  (Read 291 times)
bjksk
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
June 01, 2018, 07:02:10 AM

Artik herkes ince eleyip sık dokuyor. Projeler bile dikkat etmeye calisiyor. Gecen sene garip bir trend vardi ne olsa tuttu. Bu sene durumlar biraz farkli kotu projeler elbet cop olup gidecekler
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 01, 2018, 09:24:53 AM

Ne olacağını kendi tahminime dayanarak yazayım, dediğiniz gibi birçok amaçsız mantar gibi ico türemeye başladı bunların bir çoğu 5 sene içinde zaten iş yapamayacak duruma gelecek, gerçek projesi olanlar ayakta kalacak peki, coin sayısı çok çoğaldı diyeceksiniz, hepsi nasıl artış gösterecek, yapılan reklamlar arttığından dolayı doğal olarak piyasaya sıcak para girişi olduğu için çoğu coin de değerlenme görebiliriz.

primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 01, 2018, 09:31:30 AM

uzun vadede security tokenlere geçiş olacak. insanlar security tokenler ile hissedar olmak ve düzenli kar payı toplamak varken hiç bir işe yaramayan utility tokenlere yatırım yapmak istemeyecek.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
June 01, 2018, 09:41:30 AM

guzel konu. guzelde yorumlar gelmış.

bu işe bir teknolojı olarak bakılmadıgı surece yanı sadece para kazanmak olarak bakıldıgı surece teknolojının projelerın hiç bir önemi yok. ve malesef büyük çoğunluk sadece para kazanmak olarak bakıyor. bu da aşırı zarar verıyor sisteme. block suresıymıs madencılıkmıs pow pos muş ölceklemeymiş kimsenın umurunda değil kaç para kazandı kazandırdı ona bakıyor. kimsenin çıkan teknolojiyi pek kullanma derdi yok.

işlemeyen demir paslanır.

sonu böyle olur.

ve insanlar sadece para olarak baktıgı sürece teknolojisi iyi olan projelere coinlere yönelmeyip hype yapanlara yöneldiği sürece hype lar dolandırıcılar scamler bitmeyecek, piyasa belkı büyüyecek bazıları kazanacak ancak küçük yatırımcılar genelde kaybedecek,
velho
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile
June 01, 2018, 11:01:20 AM

Tam anlamıyla hayatımıza girdigi zamanda herşey güzel olacak.Aslında tek temel insanların hayatını kolaylaştıracak hizmettir.Ben bu sektörü gıda sektörü gibi bir tutuyorum bu sorunun kısa cevabı aslında bu diyebiliriz.Gıda sektörü bitmeyecegi gibi bu sektörde bitmez.

sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
June 01, 2018, 02:08:46 PM

borsaların gereksiz coin, tokenleri delist etmesinde yanayım. özellikle yüksek hacimli borsada bile 20k gibi günlük hacimi olanları. yatırımcının ilgisi yok ise orada işi ne. iki icodan biri sahtekar diye haber eklendi. zaten topladıkları paraları borsaya katılım için kullanıyorlar. bu işin sonunu kestirebilsek zaten iş orada bitecek.

pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
June 01, 2018, 07:40:27 PM

Regülasyonlar er ya da geç gelir o zamana kadar ICO işleri böyle devam eder. Piyasa kendi içinde düzenlemelerini yapmalıydı ama maalesef bu iş devletler eliyle olacak. Kripto piyasası ise her türlü yolunu bulacak ve büyüyecektir.
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
June 01, 2018, 08:02:42 PM

Bu iş daha emekleme aşamasında diyorlar.Binlerce proje.Kimisi çok ilerleyecek.Kimisi de çöp olup gidecek.
sikko
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
June 01, 2018, 09:52:33 PM

anlattıklarının çoğuna katılıyorum ve son önermendeki gibi gerçekten bir amaca hizmet etmek için çıkmış kandırmaca olmayan altcoinlerin varlığını sürdüreceğini diğerlerinin yok olup gideceğini düşünüyorum bekleyip göreceğiz ben de çok merak ediyorum
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
June 01, 2018, 10:21:28 PM

bu işler en az birkaç sene daha devam eder yani bountylerden bahsediyorum.çünkü bedava sirke baldan tatlıdır adam bedavaya reklam yaptırıyor bizler sayesinde bu işten kolay kolay vazgeçmezler ama bunu yapanların çoğunluğu artık gördüğünüz üzere sağlam projeler değil.yani bounty devam edecek ama eskisi gibi kazandırır mı kazandırmaz mı onu bilemiyorum
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
June 01, 2018, 11:01:53 PM

Aslında bu piyasanın devamı için olması gerekenler oluyor. Atıyorum sağlık alanında bir İco çıktı ve çok başarılı oldu diyelim. Bir daha o alanda hiç İco çıkmayacak diye bir şey yok. Çıkacak ve rekabet edecek elbette zaten böyle olmaması anormallik olur. Piyasa devam edecekse bu şekilde sürekli yeni İcolarla devam edecek.
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
June 01, 2018, 11:07:13 PM

Abartısız her gün ICO çıkıyor piyasaya kendine güvenen çalışmalarına devam eden projeler geleceğe taşınacaktır, diğerleri de kripto tarihinde çöp olarak yerini alacak, tüm sektörler öyle değil mi rekabet edebilen kalıcı oluyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
erdemylmz99
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
June 01, 2018, 11:07:42 PM

Evet hepimiz aklımızı kaçırdık yeni açılan kripto kliniğinde soluğu alabiliriz şaka bir yana bu işler sabır işi arkadaşlar sabreden ve şansı olan bu işlerin sonunu kendi belirler bana göre daima.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
June 02, 2018, 12:48:02 AM

güzel olacak güzel.Sadece projeye ekibe ve topluluğuna odaklanmak lazım.Gelecke vaat ediyor mu, ekibi çalışkan mı ürünü geliştirecek kapasiteye sahip mi.Topluluğu tutuyor mu coini.Yatırım alıyor mu.Bunlar önemli.Bunları başarırsa zaten yürür gider yoksa çöp olur.
Asber (OP)
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
June 04, 2018, 08:05:40 PM

güzel olacak güzel.Sadece projeye ekibe ve topluluğuna odaklanmak lazım.Gelecke vaat ediyor mu, ekibi çalışkan mı ürünü geliştirecek kapasiteye sahip mi.Topluluğu tutuyor mu coini.Yatırım alıyor mu.Bunlar önemli.Bunları başarırsa zaten yürür gider yoksa çöp olur.

Ben de güzel olmasının umuyorum. Zaten bu piyasa bazı arkadaşlarında belirttiği gibi daha emekleme döneminde, bunun yürümeye ve hatta koşmaya başladığı zamanlarda neler göreceğiz bakalım.
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
June 04, 2018, 08:37:54 PM

Yaklaşık 3 aydır bu piyasayla tanıştım.Airdrop ve bounthy işine girdim günde yaklaşık 1 saatimi harcıyorum elime 3 4k civarı cesitli coinler gecti.Fakat hepsi çöp gibi.Yani anlayacağınız 0.Sonumuz ne olur hiç bilmiyorum.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
June 04, 2018, 08:55:47 PM

elbette dökülecek silinecek coinler olacak ama 200-250'ye düşeceğini de sanmıyorum. bunların çoğu birer para adacığı, gün gelir coşar gün gelir ıssız hale gelir. burada hemen hergün bir token-coin için "geleceğin projesi" yorumunu okuyorum. bakınca bir sürü güzel proje var ama para girişi olmayınca öylece bekliyor. bitcoin-ethereum bile mazlumken diğerlerine göstermelik pumplar ya da vurgun yapıp-tüyme tarzı hareketler gelmesi dışında pek de birşey göremiyoruz bu aralar. Ama bu devran da dönecek yine pump çılgınlığı gelecek bundan eminim, şu an şarj olma devresinde...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: