Bitcoin Forum
July 01, 2024, 08:24:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ne olacak bu işlerin sonu  (Read 292 times)
Asber (OP)
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
May 31, 2018, 10:04:59 AM

Yaklaşık 1,5 yıldır bu piyasanın içindeyim. Ben bu piyasayı öğrendiğimde piyasada 1000 e yakın coin/token bulunmakta , hergün ise bir yenisi ICO olarak piyasaya çıkmaktaydı. Aynı dönem Airdrop larında yıldızının parladığı zamana denk geliyor. Şu an 1500 civarı coin/token var. Piyasalar bir süre içerisinde - ki sanırım bu zaman başladı- hem icolar da hemde airdroplarda ama çok para etmemesi ama dolandırıcı çıkmaları sebebiyle belli bir doyum veya bıkkınlığa doğru ilerlemekte. Yakın gelecekte ico ve airdroplar belki piyasadan silinmeyecek ama eskisi kadar çok adetli olarak piyasaya çıkamayacaklar gibi görünüyor.

Şu an sadece tahmin ediyorum; piyasada İlk bitcoin varken bu forumda tabiki bitcoin ve blockchain teknolojisi konuşuluyordur. Yani şu zamana göre tek bir konu. O zaman tabi bountyler yok. Forumdaki tek geçim kaynaği muhtemelen btc nin yükselişinden elde edilecek kar.
Sonrası eht ve diğerlerinin piyasaya girdiği belli bir rekabet ortamının oluştuğu ve bu zamana kadar hız kesmeyen coin adedini arttıran süreç. Ve bountyler karşınızda... Bu dönemde forumda konuşulacak konu konusunda sıkıntı yok. Çünkü btc ye alternatif bi sürü coin var. Üstelik bounty furyası var. Bu sayede insanlar reklamını yaptıkları coınlerden para kazanmaya başlıyorlar. Bence en güzel dönem bu dönem ama bir sıkıntı var. Sanırım ben ve benim gibiler bu dönemin sonuna ve çöküşüne yetiştik. Hem ülkelerin Icolara karşı tavrı hemde icoların sahtekarlığı bu sonu bize yaşatacak gibi görünüyor.
Benimse asıl merak ettiğim bundan sonrası, acaba - ulkelerin , merkezi otoritelerin herhangi bir mudahalasi olmaması kaydıyla - bu piyasa ne tür gelişmelere gebe olacak? Forumda biz neleri tartışıyor olacağız? Başka gelir kaynakları karşımıza çıkacak mı?Yoksa 1500 coinin 200 bilemedin 250  si piyasada tutunup diğerleri çöp mü olacak ve biz bu 250 sinin borsada ne zaman iner, ne zaman çıkar tartışmasını mı yapacağız?
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
May 31, 2018, 10:48:10 AM
Last edit: May 31, 2018, 11:26:04 AM by avalonn

bu soruyu sormak bana göre biraz vakit kaybı...bunu yenidoğan bir bebeğin 1 trilyon sinir hücresi ile doğması olarak düşün...daha sonra bebeğin yönelimlerine göre beyin kullanılmayan sinir hücrelerini ve ağ bağlantı yollarını buduyor..ve buna göre bir şekillenme oluyor...

bu teknolojilerde öyle..damlıyorken tasını dolduracaksın..araştırmalarını yapıp düzgün yerlere yatırımını yapacaksın...artık imzalarda bi halt etmiyor doğru çok sağlam projeler ödül programına hiç bulaşmıyor bile ama başka kaynaklar illa çıkacaktır tabiki..masternode gibi mesela...

he bir de biz genelde kendi ayağına sıkan bir toplumuz o yüzden bu işleri fazla dillendirmemek lazım..bizim millet herşeyin bokunu çıkarır dönerciler malumunuz Cool kripto jet fadıllar da malumunuzdur....sikke nex gibi şeyleri gördük güldük eğlendik falan ama bunlar ciddi endişeler aslında...yani bizim adwords kovalayan ya da hörkösö möröbö örködöşlöööööör... bugünkü videomuzda sütten karton yapacağız diyen gerizekalı youtube tayfasını bi düşün...bi tane gerizekalı var adını yazmayalım da google indekslemesin şimdi  Grin  aptal oyun videoları ile sabi sübyanı zehirleyerek adam kendine şato aldı mesela...bunu gören açlar youtube türkiye yi ne hale çevirdi görüyorsunuz demi ...vallaha patlatırlar bak ... o yüzden fazla çaktırmayın fazla dillendirmeyin kafası çalışan zaten yolunu bulur Grin
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 31, 2018, 11:24:15 AM

Ödüllerin şu anda azalmış olması bir anlam ifade etmiyor, bu geçici bir durum ve full member olduğun için musluklar açıldığında güzel kazançlar elde edebilirsin. Şu anda yaşanan durum aslında Texas'a şerif gelmesi, şerif daha etkili değil, kadrosu az, bir çok şeye yetişemiyor ama yine de artık silahına davranan istediği gibi şarjör boşaltamıyor, şerifin yokluğunu kolluyor.
Bu sulu benzetmeden sonra "bence" olacaklara döneyim, icoların belirli bir disiplin altına alınması kısa vadede ödül vb. anlamında gelir kaybına yol açmakla birlikte orta ve uzun vadede çok iyi sonuçları olacak. Bir takım kriterleri sağlayamayanlar ico yapamayacak, yapsalar da hepimiz o projenin(!) riskli olduğunu bileceğiz. Yani artık büyük ölçüde gerçekten bir şeyler yapmak isteyenler piyasaya çıkacak.
Ödül olayı ise en azından bir kaç yıl aynı ritmde devam eder çünkü ne olursa olsun esas yatırımcılar hala bu forumda, içinde bulunduğumuz düşüş dönemi dışarıdan diyebileceğimiz yatırımcıların ne kadar korkak olduğunu bir kez daha gösterdi. Dolayısıyla proje sahipleri için tanıtım odağı daha epeyce bitcointalk olmaya devam edecek gibi görünüyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 31, 2018, 11:28:32 AM

Bu işlerin sonunun bilemem ama 1-2 yıl içinde tahmin edemeyeceğiniz kuruluş ve firmalar kendi projeleriyle blockchaine adım atacaklar bu şekilde sıradan kullancıya erişim artacak herkes bu işlerin içine girecek ancak merkezileşmenin devamıyla ana gemi BTC nereye doğru evrilir bilemiyorum, aşırı değerlenebilir ama tam tersi de olup tamamen kaybolabilir. İkisi için de olanaklar mevcut.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
May 31, 2018, 11:36:52 AM

Piyasa büyüyecek ama ülkeler bazında yasal olarak bir adım atılmasını bekliyor büyük firmalar, bu gerçekleştiğinde domino taşı gibi bir etkiyle hızla büyüyüp genişleyebilir.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
May 31, 2018, 04:11:22 PM

coin sayısına takılmamak gerek. 7 milyar coin olsa bile bir şey değişmez.
popüler olan, hype yaratanlar yine olacak.

ama gelecekte ne olacak bende buna çok kafa yoruyorum. tahmin etmek çok zor, facebook, google, coin çıkarırsa mesela ne olur?
devletler coin çıkarırsa ne olur?

bence coin çıkarma ilerleyen yıllarda uluslarası bazı şartlara tabi olabilir. altın yada dolar karşılığı gösterip coin çıkarma bile olabilir. yada devlet coinlerini teminat gösterip bu şekilde şirket tokenlerine izin verilir.

blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
May 31, 2018, 04:54:36 PM

En guzel donem 2 yil onceki donemdi.  Belki acaip yukselisler olmuyordu ama kazanclar iyiydi.  Simdi ise hangi bounty daha iyi diye dusunmekten gidip en yanlislardan birini secmek gibi sorun var..nedeni ise scam ile gercek projeyi ayirt etme guclugu.  Bu isin ne olacagina gelecek olursak,  devam edecek belki bazi ulkeler daha yasaklayacak ama daha yolun basinda oldugumuz gercegini unutmamiz gereklidir.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
May 31, 2018, 06:01:22 PM

Geçen yıl Şubat-Mart gibi kriptopara piyasasını keşfettim, bu konuda ne çevremde beni uyandıracak biri vardı ne de bilgi alabileceğim birileri. Sonrasında ufak ufal al-sat yapmaya başladım, hatta ufak ufak hodl yapmak için coinler aldım. Hodl için aldığım her coin inanılmaz bir yüzdeyle kar bıraktı ama cesaretsiz olmam nedeniyle ufak miktarlarda yatırım yapmıştım. Piyasa cesaret, bilgi, şans ve sabır gerektiren bir piyasa. Bu şartları sağlıyorsanız eninde sonunda kazanırsınız. Tek sorun ne kadar kazanacağınız.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
May 31, 2018, 06:19:44 PM

Kripto para piyasası henüz yolun başında, hiç bir şeyin sonu değil. Düşüşler olacak, durağan süreçler yaşanacak ve arada güzel yükselişler de yaşanacak, süreç böyle devam edecek. Bu döngü böyle devam edecek.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
May 31, 2018, 07:09:33 PM

Bence daha yolun basindayiz sanki. Tabi bir çok proje çıkacak bu sürede ve bir coguda çöp olup kaybolup gidecek. Arada yükselişler arada inişler illaki olacaktır. Sürekli yükselmesi zaten söz konusu olamaz.bu piyasada biri kazanırken biride kaybedecektir.birde bu piyasaya ülkelerin bakış açısı önemli. Ama sonuç olarak bu işlerin sonu iyiye gidecek gibi.

nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 31, 2018, 07:11:23 PM

Yaz aylarında Amerika tarafından beklenen düzenlemeler var, oradaki borsalar bu işlere hazırlanıyor. Bazı coinlerde sert hareketler olabilir.

zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 31, 2018, 07:13:31 PM

Bu yılın ocak ayında keşfettim. Geç kaldığımı düşünmekle beraber daha yolun başındayız gibi geliyor. Yakın gelecekte yeni coinlerle birlikte coin miktarı 10000 leir bulması içten değil. Finansı ekibi ve emeği sağlam olan coinler kazanacakken diğerleri çöp olacak kanısındayım.
Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
May 31, 2018, 07:23:28 PM

Top 100- 200 sonrasını her zaman zor günler bekliyor. Major coinler hariç bir çoğu hacimsizlikten silinecek.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
May 31, 2018, 08:26:34 PM

Valla üstad bana göre fazla parlak bir gelecek yok dediğin gibi 3-5 baba coin olur gerisi iş görmez,bountylerde sakata girer.

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
May 31, 2018, 08:49:12 PM

Güzel bir noktaya değinmişsin.Yatırım yaparkende bu noktalara dikkat etmek lazım.Proje nasıl ekibin durumu yatırım almış mı.Yoksa para yatır 2 sene sonra silinip gittiğinde ahlayıp vahlamak fayda etmez.Bence en başta araştırma sağlam yapılmalı.
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206
Merit: 100

View Profile
May 31, 2018, 09:24:01 PM

Evet dediginiz gibi piyasa şuan hem diplerde hem yeni cıkan projeler isteneli yerine getiremiyor bide üstüne scam cıkıyor dagıtılan airdroplar falan hikaye zaten bakalım yazın bir yükseliş yakalarsak bu muhabbetlerde düzelir gibi geliyor

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
May 31, 2018, 09:46:01 PM

Bountyler bir süre daha devam edecektir bence çünkü çok sayıda ico çıkıyor ve bounty sayesinde bedava reklam yaptırıyorlar adamlar böyle bişeyi icoların tepeceğini düşünmüyorum.parayla yaptırmaya kalksa bu kadar paylaşım blog youtube videosu falan cebinden belki bi dünya para çıkacak.ama forumda bedavaya hallettiriyorlar bu işleri.bizler için sadece sağlam proje bulmak gerekiyor
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
June 01, 2018, 03:14:16 AM

Bountyhive'da olduğu gibi katılım sınırlaması getirirler. İmza kampanyasındaki gibi sadece tek bounty'e katılabilir duruma geliriz. İlerleyen dönemde böyle olacağını düşünüyorum.
asd1224
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
June 01, 2018, 04:45:39 AM

Artik yatirimci da uyandi, her ico ya para yatirmiyor. gecen sene cilginlik gibi birsey vardi su anda piyasada tamamen durgunluk hakim. Ben de kampanyalarin ve ico larin devam edecegini dusunuyorum ama yeni projelerin patlamasi genel olarak butun piyasaya zarar verecek
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
June 01, 2018, 05:43:51 AM

Bu işlerin bir sonu yok, bir yerde bitmeyecek yani , bu piyasada herşey çok hızlı bir şekilde gelişiyor, değişiyor ve böyle olmaya devam edecek bu değişime ayak uyduramayanlar zamanla elenecek. Şu anda sıkıntılı durum elemenin biraz yavaş ve nasıl işleyeceğini bilmememiz. En kötü koinler bile kendine bir şekilde yer buluyor bu da sermayenin dağılması demek oluyor. Her giren ico bir şeyler topluyor ama bunun karşılığını vermiyor, hala elle tutulur kaç projenin ortaya çıkarttığı bir şey var bunu bir düşünmek lazım.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: