Bitcoin Forum
July 05, 2024, 01:43:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Duymadığınız Türk Projesi Joint Ventures  (Read 799 times)
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
March 04, 2018, 08:26:41 PM
Last edit: March 04, 2018, 08:56:48 PM by SkyLords

Sürekli olarak yerli projeler ile ilgili yazılar yazılıyor. Fakat bugün sizlere hiç duymadığınız bir projeden bahsedeceğim.

Öncelikle kesinlikle ANN değildir. Yine bu yazı yatırım tavsiyesi de değildir. Joint Ventures hakkında bilgisi olan ve daha çok bilgi öğrenmek amacıyla açılmış bir yazıdır.

Joint Ventures

Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmek için kurulan bir çatı şirketi olarak karşımıza çıkan Joint Ventures, ilk ürünü ile yayıncıların işini kolaylaştırmayı hedefliyor. Ahmet Arslan, Cevdet Süer, Gülseren Arslan, Latif Çakıroğlu ve Zeki Kavrazlı tarafından kurulan Joint Ventures’ın ofisi ise İzmir Urla’daki Teknopark İzmir‘de yer alıyor.

Blockchain tabanlı yorum sistemi
Geliştirdiği ilk uygulama ile yayıncılar için blockchain tabanlı bir yorum sistemi sunacak olan Joint Ventures, popüler yorum servisi Disqus ile benzer bir çalışma mantığı sunacak. Disqus’tan farklı olarak reklam gelirini yayıncılar ve yorumculara Joint adı verilen bir token olarak dağıtacak olan Joint Ventures, oluşan ekonomik değerden ise pay almayacak.

Sistemin güvenli bir şekilde çalışması için blockchain teknolojisinden faydalanan girişim, sistemde dönen ekonomik değerin tüm kayıtlarını Joint kullanıcıları ile paylaşacak. Kullanıcılara dağıtılacak olan Joint tokenın Ethereum tabanlı bir token olacağını da ekleyelim.

Ethereum tabanlı Joint token
Ethereum‘un haricinde başka blockchain altyapılarını da kullanan Joint Ventures, kazanılan Joint tokenlarının son kullanıcılar ve yayıncılar tarafından kullanım alanları olmasına oldukça önem gösteriyor. Sistem arayıcılığıyla kazanılacak olan tokenlar, yorumları öne çıkarmak, yayıncılara destek olmak veya Joint network‘ünün paralı içeriklerine abone olmak için kullanılabilir.

Yayıncılar ise kazandıkları Joint tokenları başka yayıncılardan trafik satın almak veya ekip üyelerini ödüllendirmek için kullanabilir. Ethereum tabanlı olduğu için Joint tokenların işlem göreceği borsalara transfer edilip kullanılabileceğini de ekleyelim.

Kurucuların haricinde 5 tam zamanlı çalışandan oluşan Joint Ventures, 2018 yılının ilk çeyreğinde çalışan sayısını 10‘a çıkartmayı hedefliyor. İzmir Urla’da insan kaynağı bulmakta sıkıntı yaşayan Joint Ventures’ın özellikle yazılım ve pazarlama alanları için çalışan arayışında olduğunu da belirtelim.

Mart ayında ICO yapmayı planlıyor
Proje için yayıncılarla görüşmeye de başlayan girişim, bir yayıncı yorum sistemini Joint‘e geçirdiğinde ilk etapta o yayıncının ziyaretçilerine blockchain, kripto para, cüzdan ve token gibi teknik detaylardan söz etmeyecek. Sistem içinde belirli bir süre geçirdikten sonra kullanıcıya önce bir cüzdan açıp sistemi tanıtmaya başlayacak olan Joint Ventures, geçiş sürecinin mümkün olduğunca sıkıntısızı olmasına özen göstermeyi planlıyor.

Önümüzdeki dönemde gerçek kullanıcıları ve yayıncıları olan bir platform haline gelmek isteyen Joint Ventures, 2018 yılının Mart ayında ise ICO yapmayı hedefliyor. Kısacası sadece bir Whitepaper ile ICO yapmayacak olan Joint Ventures, ICO öncesi ön satışlarına ise özel olarak sürdürüyor.

Kaynak: https://webrazzi.com/2017/12/25/joint-venturestan-yayincilar-icin-blockchain-tabanli-yeni-cozum/

İngilizce ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2940988.0

Websitesi: jointventures.io
Sundiego
Newbie
*

Activity: 274
Merit: 0

View Profile
March 04, 2018, 08:35:22 PM

Hakkında pek bir şey bilmesemde en azından diğer türk projelerinden daha düzgün ve profesyonel duruyor.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504

View Profile WWW
March 04, 2018, 08:36:53 PM

Biz duyduk, hatta forumda konusu açıldı ama sen yeni duymuşsun belliki Cheesy Şu arama bölümünü kullanmayı ne zaman öğrenecek acaba üyeler. Aynı proje için 50 tane konu açmak kimseye fayda sağlamıyor. İnsanların görüşleri her yere dağılıyor. Birazcık arama yapın da eski konuları canlandırın. Aynı konuyu 50.defa açınca kimseye ödül verilmiyor.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2724056.0
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 08:47:52 PM

Biz duyduk, hatta forumda konusu açıldı ama sen yeni duymuşsun belliki Cheesy Şu arama bölümünü kullanmayı ne zaman öğrenecek acaba üyeler. Aynı proje için 50 tane konu açmak kimseye fayda sağlamıyor. İnsanların görüşleri her yere dağılıyor. Birazcık arama yapın da eski konuları canlandırın. Aynı konuyu 50.defa açınca kimseye ödül verilmiyor.

Aratmadığımı nerden çıkarttın.

Gördüğün gibi aradım ondan sonra bilgisi olanlar ile öğreneyim dedim. Fakat verdiğin linkte iyi oldu.
Suleiman the Magnificent
Full Member

View Profile WWW
March 04, 2018, 08:51:36 PM
Last edit: March 04, 2018, 09:18:07 PM by Suleiman the Magnificent

Gördüğün gibi aradım ondan sonra bilgisi olanlar ile öğreneyim dedim. Fakat verdiğin linkte iyi oldu.

Arayıp o konuyu gördüğün halde yenisini açman da ilginç tabi. Niye ''aynı içerik'' olmasına rağmen yeni konu açma ihtiyacı hissettin?
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 08:52:44 PM

Arayıp o konuyu gördüğün halde yenisini açman da ilginç tabi. Niye ''aynı içerik'' olmasına rağmen yeni konu açma ihtiyacı hissettin?

Dostum nerde var aratıp bulamadığımı söylüyorum.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 08:54:25 PM

Dostum nerde var aratıp bulamadığımı söylüyorum.

Aramada ne çıkıyor bak bakalım. Sadece benim açtığım konu gözüküyor. 

yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
March 04, 2018, 08:58:54 PM

hocam benimde ilgimi çekti inceledim sikke den sonra beni korkutuyor türk coinleri artık güvenim kalmadı yatırım yapılamaz bir seviyede çekincedeyim bakalım umarım bu proje tutarda kirli adımızı siler

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 09:00:39 PM

hocam benimde ilgimi çekti inceledim sikke den sonra beni korkutuyor türk coinleri artık güvenim kalmadı yatırım yapılamaz bir seviyede çekincedeyim bakalım umarım bu proje tutarda kirli adımızı siler

Türk projesi ama hiç Türkçe ANN veya duyurusu yok. Yada ben denk gelmedim. Biraz edindiğim bilgi var. Bilgisi olan varsa paylaşsın daha çok bilgi sahibi olalım.
by.microp1
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
March 04, 2018, 09:09:59 PM

evet bu proje hakkında bir bilgisi olan varsa paylaşsın arkadaşlar bende arkadaş gibi düşünüyorum sikke den sonra  tedirgin etti piyasayı türk projeleri artık insanları korkutuyor bu proje bi fikrim yok bakalım umarım başarılı olur bizde sevindirir

▬▬▬▬▬▬   THRIVE   ▬▬▬▬▬▬
THE PREMIUM DECENTRALIZED AD MARKETPLACE
[  Private Round | Jan 15th, 2018  ][/center (http://ico.thrivelabs.io)
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
March 04, 2018, 09:10:46 PM

Joint token şimdiye kadar ülkemizde yapılmaya çalışılan diğer projelerden biraz daha profesyonel bir fikirle ortaya çıkmış görünüyor. Bu defa hedef kigle sadece bizler değiliz anladığım, global hedefleri var gibi. İcoda başarılı olurlarsa devamı gelir.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 04, 2018, 09:11:03 PM

Gözlerime inanamıyorum; ilk defa milli coin iddiasında olmayan,eli yüzü düzgün ve en önemlisi de ismi de globale hitap edecek şekilde düşünülmüş bir proje gördüm. Web sitesi falan da çok iyi profesyonel duruyor , işte bu projenin takipçisi olacağım.
Ülkemizde böyle işler çıksınki bu ülkeyede globalden para aksın piyasanın kaymağını yiyor ruslar,çekik gözlüler.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 09:12:24 PM

evet bu proje hakkında bir bilgisi olan varsa paylaşsın arkadaşlar bende arkadaş gibi düşünüyorum sikke den sonra  tedirgin etti piyasayı türk projeleri artık insanları korkutuyor bu proje bi fikrim yok bakalım umarım başarılı olur bizde sevindirir

Yarın İzmir Teknoparkı arayıp ekip ile iletişime geçeyim diyorum.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 09:12:58 PM

Joint token şimdiye kadar ülkemizde yapılmaya çalışılan diğer projelerden biraz daha profesyonel bir fikirle ortaya çıkmış görünüyor. Bu defa hedef kigle sadece bizler değiliz anladığım, global hedefleri var gibi. İcoda başarılı olurlarsa devamı gelir.

Zaten türkçe ANN bile hazırlanmamış Smiley
Suleiman the Magnificent
Full Member

View Profile WWW
March 04, 2018, 09:17:11 PM

Aramada çıkıyor. Konuyu daha fazla s.kmemek için sadece linkini vereyim. https://i.hizliresim.com/6JvjWN.png

Ayrıca Türkçe dökümanları hazırlıyoruz demişlerdi en son. Bunu dediklerinde Şubat'tı tabi.

SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 09:29:18 PM

Gözlerime inanamıyorum; ilk defa milli coin iddiasında olmayan,eli yüzü düzgün ve en önemlisi de ismi de globale hitap edecek şekilde düşünülmüş bir proje gördüm. Web sitesi falan da çok iyi profesyonel duruyor , işte bu projenin takipçisi olacağım.
Ülkemizde böyle işler çıksınki bu ülkeyede globalden para aksın piyasanın kaymağını yiyor ruslar,çekik gözlüler.

Umarım proje güzel olur ve tutarda bizimkiler kazansın yeter ki.
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196

View Profile
March 04, 2018, 10:16:42 PM

Genelde türk projeleri scam çıkıyor, başarıya ulaşan türk projelerinin de sayısı oldukça az,   

umarım siz başarılı olursunuz, kolay gelsin projenizde.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 10:21:37 PM

Genelde türk projeleri scam çıkıyor, başarıya ulaşan türk projelerinin de sayısı oldukça az,   

umarım siz başarılı olursunuz, kolay gelsin projenizde.

Proje de ben yokum. Smiley
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 04, 2018, 10:28:33 PM

Twitterda duymuştum ama içeriğini hiç bilmiyordum öğrendim burda görüpte teşkkürler başlık içinde bilmiyorum nolur nolmaz türk se sıkıntı oluyor genelde umarım bu olmaz
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2018, 10:31:10 PM

Twitterda duymuştum ama içeriğini hiç bilmiyordum öğrendim burda görüpte teşkkürler başlık içinde bilmiyorum nolur nolmaz türk se sıkıntı oluyor genelde umarım bu olmaz
Hep beraber bilgi paylaşımı yapıp göreceğiz artık.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: