Bitcoin Forum
June 22, 2024, 12:56:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Vrüsü Bulaşmış Yardım  (Read 424 times)
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 05, 2018, 07:33:56 PM

zamaninda bu viruslere 0.005 btc kadar kaptirmistim. miktar o zaman fazla degildi ama iyi bi ders oldu. artik adresleri her zaman kontrol ediyorum.
altanbyz
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 05, 2018, 07:41:26 PM

Adres değişikli dışında anlaşılabilecek bir yol var mı veya hangi site-program sebebiyle bulaştığı belli midir?
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
March 05, 2018, 08:14:17 PM

Mantıklı düşünülmüş bir virüs yapmışlar gerçekten çoğu insan bakmadan transfer yapardı, adresi bi atarmısın millet ne kadar para kaptırmış bakayım bi.
Ayrıca elin boşsa bir format at ne olur ne olmaz.
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
March 05, 2018, 08:20:36 PM

Adrese bakıyorsun da ne kadar çok insanın canı yanmış. Bu virüs adresine 0.003 yollayan da var 1.01 yollayan da var. O yüzden miktar ne olursa olsun yapıştırdığımız adresin başındaki 4-5 ve sonundaki 4-5 haneye kesin 2-3 kere bakın sonra onaylama butonuna basın. Bu sektörde biraz paranoyak olmak lazım.
koinbo
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
March 05, 2018, 08:29:11 PM

Malesef zararlı truvalar halen çeşitli tekniklerle antivirüs-malware yazılımlarından saklanabiliyor. Mağdur olmamak adına mutlaka bir davranışsal izleyici-engelleyici kullanınız.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 05, 2018, 08:36:44 PM

Riski mümkün olabildiğince azaltmak için tavsiyelerim:
1) Güvenmediğiniz linke, exe, rar,bat gibi çalışma, düzenleme, makro dosyalarına tıklamayın,
2) İşletim sistemi/ofis yazılımları ve tarayıcı daima güncel olsun, zaman/kota vb. gerekçelerle güncellemeleri kesinlikle ertelemeyin,
3) Ücretli veya bedava antivirus kullanın (Avira, AVG vb. antivirus programlarının bedava versiyonları tekil ev kullanıcılarının ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılar), asla kırık kullanmayın,
4) Paraya kıyın ve mutlaka antilogger+antimalware yükleyin (bedavası yok, satın almanız gerekiyor ve aynı kural geçerli, kesinlikle kırık program kullanmayın),
5) Şifresiz ya da şifresini herkesin öğrenebileceği genel wi-fi ağlardan uzak durun,
6) Bilgisayarınızı bu tedbirlerin hiçbirisini alamamışsınız gibi dikkatli kullanın,
7) İster virüs ister başka bir şey olsun, şunu sakın unutmayın; önce sorun oluşur, sonra çözüm üretilir, bütün programları kurdum artık tamamen güvendeyim diye bir şey yok malesef. Hala ilk çıktıklarında çok can yakan zararlı yazılımlar görülüyor, hep uyanık olmak gerekiyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
March 05, 2018, 08:41:23 PM

Bilgisayarınızda antivirüs olursa, .txt dosyası dışında hiçbir dosyayı açmazsanız, oyun bilgisayarıyla iş bilgisayarını ayırır ve saçma sapan sitelere girmezseniz bilgisayarınıza herhangi bir virüs bulaşmasının imkanı yok arkadaşlar. Coinbitclip virüsünün nasıl temizleneceği yukarıda anlatılmış.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
March 05, 2018, 08:42:51 PM

Valla geçmiş olsun hocam iyi güzel fark etmişsiniz.Eğer fark etmeden yollasanız çok kötü olurdu.Hepimizin başına gelebilir Allah kimsenin başına getirmesin çok kötü durum
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 05, 2018, 08:49:04 PM

Bu nasıl bir çakallıktır arkadaş Cheesy biraz daha para kazansam sadece cüzdan işlemlerimi yapabileceğim ayrı bir bilgisayar alacağım sırf böyle durumlarda mağdur olmamak için.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
March 10, 2018, 12:01:06 AM

Bu çok tehlikeli bir virüs hocam, çok dikkali olmanız gerekiyor, cc cleaner deneyin o çözüm yapabilir.
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 10, 2018, 12:29:33 AM

bitcoin virüsü diye bişey mi var abi kendi hatandır yaptıgın işlem sistemde kimsede olmuyor böyle hata
Sundiego
Newbie
*

Activity: 274
Merit: 0

View Profile
March 10, 2018, 07:19:27 PM

Böyle bir virüs yüzünden birikimimi kaptırsam çıldırırdım heralde. Gerçekten tehlikeli, çok dikkatli olmayan insanları rahatlıkla soyabilecek bir virüsmüş.
svdtpl
Member
**

Activity: 276

View Profile
March 10, 2018, 07:27:53 PM

Arkadaşlar coin transferi yapınca en az 2 kez kontrol ederim kopyala yapıstır yapıyorum habire farklı adres cıkıyor baktım vrüsmüş ilk defa basıma geldi chromede calısıyor nasıl bulaştıki sadece adblock eklentisi var Sad

vrüs adresi bu 13JF5274VuNthhwKkLrYyZW73smjSYAEen baska adres kopyalayamıyorum yardım edebilecek varmı.

Buna CoinBitClip deniyor Alp Işık'ın Youtube videosu olarak paylaştığı videoda bu sorundan nasıl kurtulabileceğini öğrenebilirsin.. Valla dolandırılmadan yırttığına göre şanslı olan nadir insanlardansın

https://www.youtube.com/watch?v=aXByF92e7Kk

Herkes adresini en az iki kere biri baştan diğeri sonran olmak üzere kontrol etmeli.

teşekkürler gerçekten güzel bir paylaşım olmuş. benm de 6ay önce böyle bişey başıma geldi ama maalesef sonradan gördüm o yüzden bitcoinler gitmiş defalarca denedım btc adresim cıkmıyordu. bilgisayara antivirüs yükledim bi kaç antivirüs programıyla temizledim düzelmişti ..

ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
March 10, 2018, 07:36:02 PM

Her ne olursa olsun, sistem de muhakkak Komple güvenlik sağlayan bir yazılım olması önemli. Bazen tıkladığınız bir link, başınıza getirmediği iş kalmıyor. Bir ara gelen bir Excel dosyasına bakmadan tıklamıştım. Ve tüm sistem uçup gitmişti.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 10, 2018, 07:36:24 PM

Alp'in de videoda vurguladığı gibi; kopyalayıp yapıştırdığımızda her zaman adresin ilk 4 rakamı ile son 4 rakamını kontrol etmemiz lazım. Ufak bir bilgi hayat kurtarıcı olabiliyor.
Ayrıca, lisanslı bir antivirüs ve malware programı kullanıp arada bir taratmak lazım bilgisayarı.
Chrome ve Firefox gibi tarayıcları da "gizli pencere" ile açmanızı tavsiye ediyorum.
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 10, 2018, 07:41:49 PM

Vay be bilgilendirme için teşekkürler. Her zaman adresi iki sefer kontrol ederim genelde. Boşluğumuza denk gelse dönüşü olmayan kayıplar yaşanır. Hırsız çaldıklarını hodl yapmış galiba 20k olunca satacak herhalde  Grin
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
March 10, 2018, 07:44:38 PM

bu isler kesinlikle dikkat gerektiriyor. adamlar kopyala yapistir uzerinden ne canlar yaktilar bi bilseniz. islem yaparken kirk defa kontrol etmek lazim. bu tip viruslerin bulastigi pc leri komple sıfirlamak gerekiyor.
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 10, 2018, 08:37:41 PM

Kripto dünyasında ne kadar çok av var görmüş oldunuz. Dikkat etmeyen ceylan gibi avlanır buralarda. Benim alım satım yaptığım pc ayrı ve internete sadece 5 dakikalığına bağlanıp o gün indirilen herşeyi silen programım var. Cüzdan işlemleri yaptığım pc ile foruma bile girmiyorum
SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
March 10, 2018, 08:45:23 PM

Peki nereden bulaşmış bir eklentiyle mi bunu yapıyorlar.Onları da yazsaydınız ona göre bir önlem alınır.

hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
March 10, 2018, 09:02:01 PM

Gmail hesabınıza gelen hiç bir linke tıklamayın. Bilmediğiniz programları kurmayın.Mumkunse eklentide eklemeyin

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: