Bitcoin Forum
May 27, 2024, 03:25:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: HiveOS Telegram Bot Kurulumu  (Read 289 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
March 06, 2018, 01:38:33 AM

-Telegram'dan "Search for contacts ..." yazan kısma "t.me/hiveosbot" yazdığınızda bulduğuna tıklayın.
-"start" yazınca size sayılardan oluşan bir kod verecek.
-Yanda belirttiğim adresi açın. => https://hiveos.farm/a/account/#pane-notifications
-Telegram'dan aldığınız kodu kutuya yazıp SET CODE butonuna tıklayın.
-Woala ! Artık tüm bildirimler cep telefonunuza gelecek ve riglerinizde olan herşeyi bileceksiniz.

Peki neleri öğrenebiliyorsunuz ?

-Hesabınıza webden girişleri
-Rig online, rig offline ve rig restart durumlarını
-Hata ve uyarı mesajlarını
-Bilgilendirme ve işlem başarılı mesajlarını
-Saatlik rig durum raporu
-Belirleyeceğiniz sıcaklığı geçen ekran kartı olursa bildirim

Tabi ki tüm bunların tamamının sürekli bildirim gelmesi can sıkıcı olabilir. Böyle bir durumda bildiririm gelmesini istemediğiniz özellikler için bildirim gelmesin diye ayar yapabilirsiniz de.

HiveOS kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
claypaky
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 06, 2018, 06:36:28 PM

HiveOs resmi sitesine zaman zaman (şu sıralar çok sık) ulaşamama zaman aşımı gibi sorun yaşayan var mı
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 06, 2018, 08:53:44 PM

Bugün bakım yapacaklarını açıklamıslardı.

claypaky
Jr. Member
*

View Profile
March 07, 2018, 01:14:36 AM

miner programında mport,telemetry gibi komutları aktıfleştirdiğim zaman, sitenin monitor kısmında rig istatistikleri görünmüyor, ama telefonundakı claymore uygulamasında sitede offline görünen rig ın istatistiklerini görebiliyorum
bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı ?
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
March 10, 2018, 06:51:43 PM

Bende start desiğimde kod vermedi.

...
aniden
Member
**

Activity: 231
Merit: 10

View Profile
March 10, 2018, 10:51:09 PM

HiveOS nin artıları ve eksileri nelerdir? çok fazla kullanan insan görüyorum hiveOS de, nereden bilgi alabiliriz, ücretli mi?
claypaky
Jr. Member
*

View Profile
March 10, 2018, 10:58:36 PM

artıları eksileri olarak bir şey diyemiyeceğim ama arayüz çok iyi kullanımı kolay
3 rig e kadar ücretsiz

HiveOs
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
March 11, 2018, 06:23:53 PM

HiveOS nin artıları ve eksileri nelerdir? çok fazla kullanan insan görüyorum hiveOS de, nereden bilgi alabiliriz, ücretli mi?

Üç rige kadar ücretsiz. Dördüncü rigi bağladığınız andan itibaren tamamı ücretli olur. Rig başına aylık 3 USD ücret alıyorlar.
Üç taneden fazla riginiz olmadığını varsayarak ücret ödemeniz gerekmeyecek diyorum.
Kullanımı çok kolay. Miner programlarının tüm forkları içerisidne olduğu için kullanışlı.
Arayüzü harika. Yönetimi çok kolay.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
March 15, 2018, 09:43:04 AM

Üç rige kadar ücretsiz. Dördüncü rigi bağladığınız andan itibaren tamamı ücretli olur. Rig başına aylık 3 USD ücret alıyorlar.
Üç taneden fazla riginiz olmadığını varsayarak ücret ödemeniz gerekmeyecek diyorum.
Kullanımı çok kolay. Miner programlarının tüm forkları içerisidne olduğu için kullanışlı.

Hocam bende denedim. Açıkça söylemeliyimki hayatımda gördüğüm en saçma sistemmiş. O kadar övgüyü nasıl almış ciddi anlamda hayret ediyorum. Bizim insanımız para vermeyi seviyor sanıtım.

Yahu bir rig için bi ayar yapayım desen, videolarıda izleyerek yapsan o ayarı yapman en az 15dk.

Şeş kaza cüzdan eklesen aynı dert. Algo değişeyim desen yine bir o kadar.

Win de bunlar 5dk zamanımızı almıyor.

Yani hiveos sade bir ubuntu olabilir ancak kolaylık anlamında windowsun inanın yanına yanaşamaz bi sistem. Simplemining denemedim. Onada öyle diyorlar ama muhtemelen aynıdır.

Yani buna para verip kuracak arkadaşlar ubuntu kurup eindows aryüzüyle yapabilirler aynısını.

Bu sistemde neyin ne olduğunu anlamak bile başlı başına 1 2 gün.

Bunu deneyen herkes ilk sorunda acilen win e dönecek diyorum sadece Smiley

...
h3raklesx
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
March 15, 2018, 02:28:35 PM

Hocam bende denedim. Açıkça söylemeliyimki hayatımda gördüğüm en saçma sistemmiş. O kadar övgüyü nasıl almış ciddi anlamda hayret ediyorum. Bizim insanımız para vermeyi seviyor sanıtım.

Yahu bir rig için bi ayar yapayım desen, videolarıda izleyerek yapsan o ayarı yapman en az 15dk.

Şeş kaza cüzdan eklesen aynı dert. Algo değişeyim desen yine bir o kadar.

Win de bunlar 5dk zamanımızı almıyor.

Yani hiveos sade bir ubuntu olabilir ancak kolaylık anlamında windowsun inanın yanına yanaşamaz bi sistem. Simplemining denemedim. Onada öyle diyorlar ama muhtemelen aynıdır.

Yani buna para verip kuracak arkadaşlar ubuntu kurup eindows aryüzüyle yapabilirler aynısını.

Bu sistemde neyin ne olduğunu anlamak bile başlı başına 1 2 gün.

Bunu deneyen herkes ilk sorunda acilen win e dönecek diyorum sadece Smiley

hiveOs indirip usb e yazıp sistemi çalıştırmam 45 sn sürmedi kartlardan biri hata verdiği zaman windowsda reset atmayınca siyah ekranda kalırdı hiveosda o kart devredışı kalıp diğerleri devam ediyor windowsda reset atıp pcden tekrar başlaması ssd kullanmadım için çok uzun sürüyordu bunda 10sn wallet oluşturmak biraz karışık ama kolay
claypaky
Jr. Member
*

View Profile
March 15, 2018, 03:46:23 PM

HiveOs bence çok kullanışlı bir sistem herşeyi görebiliyorsun wallet oluşturmak ilk başlarda biraz karışık gelebilir ama mantık aynı
Nereye ne yazılacağını wallet açıklamasında söylemiş zaten ve bir sistem oluşturulursa algo değişim çok ama çok kolay
benım hesabımda 30 a yakın wallet var ve bır miner ı değiştirmem yaklaşık 10 sn mi alıyor
Yukarıda dediğim gibi önemli olan wallet lerde bir düzen kurmak

Başka bir avantajı ise VNC viewer
nasıl bir avantaj dersenız windows da Teamviewer kullanıldıgında eger onboard ekran kartı yok ıse kazım yapan ekran kartından alıyor görüntüyü ve doğal olarak hashrate düşüyor
VNC Viewer da böyle bir durum yok zaten sadece miner programını izlemek için açıyorsun VNC yi diğer bütün işlemler zaten web sitesinden hallediliyor
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
March 16, 2018, 12:17:16 AM

Amd kullanıp windowsla elektrik gideri karşılaştıran oldumu? Ben smosda undervolt yapamadığımdan ( var olan pek fayda etmiyor ) ve elektrik çok farkettiğinden ( ayrıca hashratede ) windows kullanıyorum.
mdikmetas
Full Member

Merit: 118

View Profile
March 27, 2018, 05:40:36 AM

teşekkür ederim hocam sayende hiveos bir tık daha güzel oldu. smosdan daha iyi olduğu kesin
shariomario
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 3

View Profile
March 29, 2018, 06:23:13 AM

uzun süredir windows kullanan birisi olarak 15 gündür hiveos kullanıyorum ve "yok böyle güzellik" diyorum. Kesinlikle 1 seferlik de olsa denemeli ve şans vermelisiniz. Böyle bir kolaylık görmedim ben Smiley
mdikmetas
Full Member

View Profile
March 29, 2018, 06:56:37 AM

bende ortalama 10 derece ısı düşüşü oldu sizdede fark oldu mu
CaptainPC
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
March 29, 2018, 11:08:22 AM

bende ortalama 10 derece ısı düşüşü oldu sizdede fark oldu mu

dogru OC ile 10 degil 20 derece bile düşer. normaldir.
mdikmetas
Full Member

View Profile
March 29, 2018, 09:22:51 PM

Hocam aynı oc ayarı windows ve smosa göre 10 derece fark etti
ysakay
Sr. Member

Merit: 259

View Profile
March 30, 2018, 12:04:12 AM

Amd kullanıp windowsla elektrik gideri karşılaştıran oldumu? Ben smosda undervolt yapamadığımdan ( var olan pek fayda etmiyor ) ve elektrik çok farkettiğinden ( ayrıca hashratede ) windows kullanıyorum.

Kendi soruma kendim cevap vereyim.

Windows 10 : 5 x Rx 580 = 157/700W  65derece/%50fan
HiveOS        : 5 x Rx 580 = 144/1000W 70derece/%90fan

Çok uğraştım ancak imkansız olmuyor. AMD için malesef windows.
shariomario
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 3

View Profile
March 30, 2018, 02:36:31 PM

Kendi soruma kendim cevap vereyim.

Windows 10 : 5 x Rx 580 = 157/700W  65derece/%50fan
HiveOS        : 5 x Rx 580 = 144/1000W 70derece/%90fan

Çok uğraştım ancak imkansız olmuyor. AMD için malesef windows.

Hocam telegram grubundaki arkadaşlara bir sordunuz mu? Belki başka yarları falan deneyerek başarılabilir. Ben AMD kullanmıyorum, NVİDİA var bende ve windowsla aynı neredeyse her şey.
mdikmetas
Full Member

View Profile
March 30, 2018, 04:27:26 PM

hiveos da şuan benim rx 570 ler 80watt
580 ise tam  100watt cekmekte kart başı artı ısılar da 45 derece fan 80 de
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: