Bitcoin Forum
June 21, 2024, 06:47:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi muhtemel  (Read 1315 times)
fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
March 06, 2018, 04:03:38 PM

Ethereum un Bitcoini 2018 de geçeceğini sanmıyorum.önümüzdeki senelerde Bitcoin de hareket gösterecek. Aşağı doğru hareket eder de düşerse çok hızlı bir geçiş olabilir. Ama Bitcoin şu an için 10000 doların altına inecek gibi görünmüyor. Ethereum çok sağlam bir para birimi. Ona katılıyorum. Ama Bitcoin de kendi piyasa hacmini çok düşürmeden üst sırada kalacaktır.

virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
March 06, 2018, 05:51:06 PM

Ethereum'un Bitcoini geçmesi için 40 fırın ekmek yemesi gerek daha, biraz abartılı olmuş şimdilik, Ethereumun şu haliyle Bitcoini geçmesi mümkün görünmüyor,  elbette bu Ethereum fiyatının çok katlanacağı gerçeğini değiştirmez.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
March 06, 2018, 05:54:53 PM

eth nin btc yi geçebilmesi için insanların onu btc den daha çok benimsemesi gerekir. kendi adıma ben btc yerine eth yi koyamıyorum. benim için a kişisine ödeme için btc yeterli. onun dışında birçok ödeme yöntemide var. visa, paypal, debit kartlar,swift vs.. cryptoya ihtiyacım olan durumlarda da btc işimi görür. yani eth ye ihtiyacım yok, tokenlere ise hiç yok.

aynı şeyleri eth yi benimseyen biri de btc için söyleyebilir. zaten para dediğimiz şey temelde birçok insanın ödeme aracı olarak karşılıklı kabul görmüş olmasıdır. işte bu noktada da istediği kadar olağanüstü kodlar içersin en nihayetinde ödeme aracından başka birşey değildir ve cryptonun hepsinin ödemelerde kullanım hacmi zaten çok çok az düzeyde.

market konsantrasyonu dağıldıkça ve coinler çoğaldıkça durum daha da vasat bir hale geliyor.

globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
March 06, 2018, 06:26:58 PM

Tabii ki fiyat olarak bahsetmiyordur sanırım ama market hacmi olarak geçebilir bu mümkün. Şu anda ethereumun market hacmi bitcoinin yaklaşık yarısı kadar. ethereumda beklenen geliştirmeler gelirse ve yeni bir trend başlarsa neden olmasın. Ama bitcoin cephesinde de lightning network var o da bitcoinin fiyatına olumlu yansıyacak belli olmaz bu işler.

ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 06, 2018, 07:15:32 PM

Bence şuan için çok zor gibi gözüküyor belki 3-5 sene sonra bu soru sorulsa çok daha iyi olur gibi gözüküyor ama kripto dünyasında neler olur bunu bilemeyiz  zamana bırakmalıyız kendimizi.

Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
March 06, 2018, 07:20:04 PM

2018 etherium yılı olacak deniyordu. etherium çok sağlam ve bitcoinden sonra en güvenilir mecra bence. geçmesi olası mı bilemem bence geçemez ama çok daha değerlenebilir
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
March 06, 2018, 07:22:59 PM

Ethereum'un bitcoini geçmesi için bitcoine olan talebin azalmasına bağlı buda şuan imkansız gözüküyor, Bitcoin koin piyasasının her zaman bir numarası olacak ve olmaya da devam edecek.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 06, 2018, 08:07:40 PM

kullanım alanı bulduğu zaman gayette geçebilir ama o zamanda kullanılamaz yatırım aracına dönüşür.
vitaliğin fiyatının yükselmesini istememe sebebi bu zaten.fiyat belli bir rakamın üstüne çıktığı zaman piyasada dolaşmıyor.
dolaşmayıncada borsaların elinde oyuncak oluyor.
barabut
Full Member

Activity: 224

View Profile
March 06, 2018, 08:51:56 PM

ETH'in BTC'yi geçmesi marjinal bir değişim yaratır piyasada ve olumlu olacağını düşünmüyorum, bunun mümkün olacağını da düşünmüyorum. Yine de beklentim 0.25BTC = ETH benim denklemim budur, biraz yanlı yorum yapıyor olabilirim elimde ETH tuttuğumdan dolayı olabilir. 
maytek55
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
March 06, 2018, 08:54:04 PM

imkansız değil ama ethere daha fazla talep lazım bu ara piyasa git gelde zaten ileriye dönük bu iki canavar kapışabilir
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
March 06, 2018, 09:12:20 PM

Olmayacak bir şey değil ama öncelikle ethereuma olan ilgi artmalı. Ancak şuan bitcoinin gölgesinde kalıyor. Bence bitcoin tahtını kimseye kaptırmayacak.

[/center]
dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
March 06, 2018, 10:11:03 PM

Ethereum çok iyi ve çok hızlı bir kripto para fakat Bitcoin'i geçebileceğini sanmıyorum. Bu piyasa Bitcoin ile tanındı ve onun tekelinde yönetiliyor. Ayrıca ETH'nin üretimi çok fazla, az olan her zaman daha değerlidir.

mick42
Member
**

View Profile
March 06, 2018, 10:14:54 PM

bunu bir çok ethereumun katlama hızına ve oranına bakarak söylüyor fakat bana kalırsa bu piyasanın asıl sahibi her zaman bitcoindir ve ethereumun onu geçmesi imkansız
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
March 06, 2018, 10:42:20 PM

Güzel bir yazı olmuş ama bunlar teknik analiz sonucu karar verilmiş tahminler ve bunlar çoğunlukla olmuyor. Olmadı da zaten. Eğer ki artış oranına bakılırsa  bazi kısa zamanda 10bin dolar olur sonucuna ulaşılır
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
March 06, 2018, 10:44:29 PM

Bitcoin'in ben herhangi bir coin tarafından geçileceğini düşünmüyorum.Sayısı sınırlı olduğu için kripto para dünyasının altını olarak ileride kalacaktır.Çok işlevsel bir coin değil ama kripto paraların atası olarak hak ettiği değeri görecektir.
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
March 06, 2018, 11:08:53 PM

Fiyat olarak kısa zamanda Ethereum'un Bitcoini geçmesi zor, geçmesinde zaten, fakat uzun vadede fiyat yükselişi ve hacmiyle Bitcoini zorlaması iyi olur, Ethereum platform çalışmaları devam eden gelişmeleriyle bunu gerçekleştirecek güçte.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
mahmure
Newbie
*

View Profile WWW
March 06, 2018, 11:53:37 PM

Ethereum bir platform para değil. Bitcoin bir para birimi. Hiç bir yerde bitcoin şu projeyi açılayacak diye duydunuz mu? Hayır. O yüzden ethereum bitcoini geçemez. Bitcoin hapşırsa ethereum Nezle oluyor Cheesy
qwerty00
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
March 07, 2018, 12:02:49 PM

Ethereum gerçekten kaliteli ve sağlam bir coin. Ama Bitcoin'in de aynı şekilde bu piyasada çokça projesi ve gelişmişliği var.
Bence ne zaman bitcoin kendini artık rehavete kaptırır çalışmaları adına bir gelişmede bulunmaz o zaman ethereum bu piyasada zirvede durur.
Fakat bu ethereumun bitcoini geçme durumu 1 2 senelik bir mevzu gibi gelmiyor bana.
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
March 07, 2018, 01:17:38 PM

tahminler mantık dışı değil ama ben bitcoinin koltuğunu kaptıracağını zannetmiyorum. Ama ethereum dan da sıçrama bekliyorum. 20000 dolar olmasa da bu sene içinde birkaç defa katlanabilir.

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
March 07, 2018, 01:32:21 PM

Ethereum sorunlara daha hızlı çözüm buluyor ve yeni icoların neredeyse hepsi eth asseti fakat ethereumun piyasadaki sayısı değerlenmesini engelliyor bence

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: