Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:25:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: fee düşmesi gerekir  (Read 927 times)
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
April 13, 2018, 04:36:38 PM

Adam neden düşürsün ki ? Sen fazladan bi yerden para gelse hayır istemiyorum der misin ? bence demessin bu adamlar neden desin ki
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
April 13, 2018, 09:20:41 PM

Fee ücreti her zaman olacaktır. Özellikle de bizler için. Bizler kazançlarımızı hesaplarımıza çekebilmek için koinim vb gibi firmaları kullanıyoruz. Aynı şekilde merkezi borsalara aktarırken de keza aynı. İşte bu gönderim sırasında fee öderken, hesaplarımıza çekerken de masraf ödüyoruz. 

Hadi diyelim ki gecenin bir yarısı para yatıramıyoruz o zaman ne yapıyor hemen kartla transfer yapacağımız sitelere yöneliyoruz. Peki oralardaki durum daha mı iyi sanki. Oralarda da fahiş işlem komisyonları alınıyor. Elimiz mahkum olduğu içinde paşa paşa bu komisyonları ödüyoruz.

Lafın özü arkadaşlar, fee olmasa komisyon ya da masraf olacak.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
April 15, 2018, 02:19:48 AM

Ben de  coin alırsam direk cüzdana göndermek istiyorum ama feeler çok yüksek geliyor bana .
Borsada tutmakta risk ne yapacağıma karar veremiyorum sırf o yüzden alım yapmıyorum .

Bitcoin almak zorunda degilsin ethereumda var. Hem ethereum alirsan forkdelta idex vs. gibi merkezi olmayan borsalardan alim satim islemlerine devam edebilirsin. Tek sorun bilgisayarina virus bulastirmaman ve borsanin sitesinde bir degisiklik/yanlis siteye girmediginden emin olman gerekiyor.
yada ledger alıp onlarla girebilir idex forkdelta ethdelta gibi sitelere
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
April 15, 2018, 02:21:42 AM

Ufak ufak düzenlemeye başladılar. Hatta seçenek bile koyuyorlar yavaş mı gitsin hızlı mı diye. Hacim azalınca fee da düşüyor haliyle

sejem
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
April 16, 2018, 04:36:46 PM

Fee zorluk hepsinin dusmesi gerekir aslinda
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
April 16, 2018, 06:08:42 PM

Birçok forkun ve bir sürü anlaşmazlığın ışığında bir çok yeni düzenleme getirildi. İşleme alınan gelişmeler o kadar beklentiye karşı ortaya ne çıkardı peki? Koca bir hiç. Sözde işlem ücretleri ve hız konusunda büyük yol alınacaktı. Ben şu an için işlemlerimi ethereum üzerinden gerçekleştiriyorum. Şunu asla unutmamak gerekir ki ne yapılırsa yapılsın her topluluk bir şekilde kendi oligarşisini oluşturuyor. Ve sanırım hep köşeleri tutar birileri ortaya çıkacak.
NEJLA
Member
**

Activity: 179
Merit: 10

View Profile
April 17, 2018, 07:06:11 AM

Bencede fee gerçekten çok yüksek biraz indirim olsada bana göre yinede yüksek bir işlem yapmadan önce fee yi hesaplamadan işlem yapmıyorum
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
April 18, 2018, 09:45:21 PM

Önceden, yüksek oranlarla arbitraj yapabiliyorken, yüksek olan Türk borsalarındaki komisyonlar göreceli olarak kabul ediliyordu. Fakat, hacmin düşmesi ve özellikle cex'in yasaklanmasıyla artık yüksek komisyonlar çekilmez olmuştur. Yüksek maker - taker komisyonları nedeniyle Türk borsalarında çok işlem yapmamayı tercih ediyorum.
SRDT
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
April 18, 2018, 10:28:02 PM

Kesinlikle katılıyorum fee çok fazla btc nin önündeki en büyük sıkıntı fee lerin yüksek olmasıdır..Artık herkes üç kuruşu hesaplar oldu fee lerin bir düzene girmesi gerekir
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 18, 2018, 08:43:40 AM

farklı alternatif borsalarda düşük fee ücretleri var. Ama güven konusu tartışılır .

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
kardil
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
June 18, 2018, 06:44:13 PM

Artık Türkiyede de altcoin borsalarının çoğalmasıyla birlikte neredeyse hiç BTC transfer etmiyorum. Nakite çevireceğim borsaya göre LTC, ETH bazen de Doge kullanmak daha mantıklı
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
June 18, 2018, 07:19:05 PM

Borsaların bu yaptığı hiç etik değil ama bu konuda bir şey yapılmıyor. Bir arkadaşımdan 40 dolar değerinde fee kesilmişti coini cüzdanına çekmek istediğinde. Hatta hitbtc isimli borsaydı sanırım. Nasılsa bu işler borsa üzerinden dönüyor diye saçma sapan ücret politikaları uyguluyorlar. Buna bir son verilmeli ama nasıl olur bilmiyorum.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
June 18, 2018, 08:44:14 PM

Borsalar karlarını arttırma fırsatı bulmuşken bunu değerlendirmeyecekler ve karlarından vaz geçerek ücretlerini düşürecekler. Böyle bir şeyin olması için öncelikle büyük borsaların ön ayak olması ya da kullanıcıların baskı yapması gerekmektedir. Aksi halde çok zor.
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
June 18, 2018, 08:52:05 PM

Fee'lere sahip çıkan yok coinler elden gidiyeah. Bahsedilen olay resmen soygunculuk. Çoğu borsada ripple ya da litecoin oluyor. Transfer işlemini onunla sağlıyorum.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 19, 2018, 05:34:39 PM

ne transfer ediyorsan o coin bazında fee gidiyor. fee ne kadar ucuz ise o kadar çok kullanılabilir. ripple deli gibi hızı var ve fee son derece ucuz. 0.50 ripple exchange kesintisi bu. 0.25 dolar yapıyor buda. bitcoindeki feelerin de bildiğim kadarıyla iyileştirmeleri gelmişti.
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
June 19, 2018, 06:39:08 PM

Bankaya ödenen komisyon borsalar ödeniyor bankalar gitti borsalar geldi. Hani aracin kurumlar aradan çıkacak idi ?
Mining yapanlarin üzerinden komisyonculuha devam
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
July 03, 2018, 02:01:52 PM

Bu sisteme ters bir durum aslinda fee olayi yada en azindan cok dusuk olarak sembolik bir deger alinmali. Bankaya ve mevcut sisteme alternatif olan kriptonun bu uygulamasi gercekten cok tuhaf. Normalde bankadan veya borsadan kacan kisiler kripto paraya geliyor ama sonrasinda bu tur uygulamalar nedeniyle bu islerden soguyor. Umariz ilerleyen gunlerde fee olmayan aktarmalar yapariz 😉
benim.dnya
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 03, 2018, 03:53:53 PM

Biraz ütopik gelebilir ama yakın olmasa bile gelecekte yeterli desteği bulan bitcoin ciddi devrim ağlayacak ve rekabet ortamının da oluşması ile fee ücreti diye birşey kullanmayacağız belki
Bunun olacağını sanmam ama keşke olsa Smiley
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 03, 2018, 04:14:13 PM

Adam haklı bir sitem ortaya atmış bankaları örnek verenler bu sistem bankalara tepki olarak ortaya çıkmış bir sistem. Bankalarla aynı yada daha fazla ücret vermeyi kimse istemez.
enginp
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 03, 2018, 04:16:15 PM

Geçen gün BTCTürk 5. yılını kutlamasını yaptı, facebooktan bekleyin vs. dedi ona rağmen hiçbir iyileştirme yapmadı, keza binance'ta öyle. Hala borsalar deli kazançlar sağlıyor, bitcoin kullanımının en önemli konusu zaten düşük fee ondan da yararlanılamıyor malesef.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: