Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:59:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: fee düşmesi gerekir  (Read 927 times)
entegre78 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
March 07, 2018, 03:26:14 PM

bitcoin için 50 bin satoşiden 10 bin satoşi ye düşmesi gerekir şu an fee değerlerinin.
şu an TL olarak 20 TL civarında sanırım 2 TL ye düşmesi gerekir.
Çünkü şu an adamlar 10 bin satoşi fee değerinden gönderim yapıyor. gerisini borsalar cebe indiriyor.
Borsaların bu değerleri düşürmesi şart.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
1714852747
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714852747
Reply with quote  #2

1714852747
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
parafmax
Newbie
*

Activity: 149
Merit: 0

View Profile
March 07, 2018, 05:56:56 PM

Bankalar bile  falanca kart olunca  havale eft ye para almıyorken bu sistemin kan emicileride borsalar mı oluyor ?
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 07, 2018, 07:54:36 PM

Bankalar bile  falanca kart olunca  havale eft ye para almıyorken bu sistemin kan emicileride borsalar mı oluyor ?
Normalde madencilere odenen fee miktarinin 10 katini alip 9unu cebine atanlar bile var bittrex yapiyor mesela.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 07, 2018, 09:36:44 PM

Fee gerçekten büyük problem ama yakın zamanda buna bir çare bulacaklar gibi, düşük fee ler madencilerin işine gelmiyor ama tam tersi, fee düşerse işlem sayısı artacağından daha da kar ederler.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
March 07, 2018, 10:37:01 PM

Anlamadığım kripto paranın diğer amacı 3.kisiyi ortadan kaldırmak değil miydi. Nasıl oldu da biz yine bu 3.kisiye muhtaç olduk ve daha az para alsınlar moduna girdik.
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
March 07, 2018, 11:55:39 PM

Anlamadığım kripto paranın diğer amacı 3.kisiyi ortadan kaldırmak değil miydi. Nasıl oldu da biz yine bu 3.kisiye muhtaç olduk ve daha az para alsınlar moduna girdik.

hocam o 3. kişi bir merkez değil, yani merkez bankası gibi değil, anonim bir mantık, merkezisizleştirilmiş mantığı da buradan ileri geliyor.
bulson
Full Member

https://owloper.com

View Profile WWW
March 08, 2018, 04:29:06 AM

Borsalar da alım satım yaparken ödenen feeler bi nebze çekilebiliyor fakat withdraw işlemlerinde gerçekten yüksek ücretler alınıyor.Kripto paralarda gönderim ise coine göre değişiyor btc nin gönderim ücretleri de çok yüksek kesinlikle haklısınız bu feelere bir çözüm getirilmesi şart.
entegre78 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
March 08, 2018, 05:15:35 AM

Borsalar da alım satım yaparken ödenen feeler bi nebze çekilebiliyor fakat withdraw işlemlerinde gerçekten yüksek ücretler alınıyor.Kripto paralarda gönderim ise coine göre değişiyor btc nin gönderim ücretleri de çok yüksek kesinlikle haklısınız bu feelere bir çözüm getirilmesi şart.
Borsalardaki alım satım komisyonlarının, bitcoin cüzdan işlemleri ile bir alakası yok.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 08, 2018, 08:58:30 AM

borsalar sağolsun bu konuda iyi kazanç sağlıyorlar. madencilere gidiyor mantığıyla 9 katını cebe atıp biri madencilere gidiyor.
gönderimlerde olabildiğince farklı koinlere yönelilmeli.

mesala bozacaksın btc göndermek yerine eth lth veya kullandığın türk borsasında hangi coinler varsa onlara yönelmek gerekiyor ki masraf minimuma indirilsin.
bulson
Full Member

View Profile WWW
March 08, 2018, 09:18:00 AM

Borsalardaki alım satım komisyonlarının, bitcoin cüzdan işlemleri ile bir alakası yok.

Biliyorum konu fee ler olunca genel olarak tüm feelerden bahsetmek istedim zaten yazının devamında Kripto paralarda gönderim... şeklinde devam ettim  Cool
boyacilar
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
March 08, 2018, 09:56:52 AM

lightning network gelince bu da düzelecek.
lightning network nedir?

mustafa ve kemal, lightning network üzerinden bir ödeme kanalı açtılar ve mustafa elinde bulunan 1 btc'yi kemal'e yollamak istiyor. açılan bu ödeme kanalının ait olduğu multisignature, mustafa ve kemal'in karşılıklı onayları sonucu gerçekleşir. (multisignature: bireylerin karşılıklı bir şekilde onay vermesi. şifreleme konusuna giriyor. kısaca anlatayım. a kişisi, a(x) keyi ile beraber,y verisini gönderir. b kişisi ise gelen veriye(y) bakarak gelen verinin a dan (x) keyi ile b'ye(kendisine) geldiğini anlar. en kısaca bu şekilde.) konumuza dönelim. mustafa ve kemal bu ortak adrese beraber 1 btclik bir al-ver yapacaklarına dair bir imza verirler. ve bu anlaşmanın bir süresi var ve biz buna 1 hafta diyelim. o bir hafta içerisinde mustafa ve kemal karşılıklı olarak anlaşmazlarsa gönderilmek istenen 1 btc refund edilir. eğer taraflar anlaşır, imzalar birbirlerine gönderilirse kanal açılır ve anlaşma sağlanır.

(sözlükten alıntıdır)
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 544
Merit: 124

View Profile
March 08, 2018, 11:47:15 AM

özellikle bittrex btc yollarken 100 bin sats kesıyor, polo eskiden 10 bin sats kesiyordu onlar da 50 bin sats a yükseltti. btc ucuzken bu rakamlar göze batmıyordu. btc 20 k olduğunda kesilen fee ücreti 20 dolar yani neredeyse 80 tl ye denk gelecek
boteks
Member
**

Activity: 155
Merit: 10

View Profile
March 08, 2018, 07:00:58 PM

Fee şuan zaten düşün ben hatırlıyorum bi ara fee ler 15$ 20$ geziyordu bu fee gayet normal.Bitcoin lighting networke geçtimi geçmedimi bilmiyorum ama suan bu fee den memnunum
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
March 08, 2018, 09:04:28 PM

fee düşmesi önemli işlemlerin sayısı arttırır yalnız teknik olarak tam anlatacak kadar donanımlı olmasam da bunun zamanla düşeceği hakkında bir şeyler okumuştum bir yerde
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
March 08, 2018, 10:23:20 PM

Kesinlikle olması gereken olaylardan birisi. Bir çoğumuzun derdi de bu. Elimizdeki bitcoinlerle birşeyler alıp satmak istiyoruz ( cüzi miktarlar ) ama alırken daha fazlasını transfer için veriyoruz.
bulson
Full Member

View Profile WWW
March 09, 2018, 06:52:41 AM

Fee şuan zaten düşün ben hatırlıyorum bi ara fee ler 15$ 20$ geziyordu bu fee gayet normal.Bitcoin lighting networke geçtimi geçmedimi bilmiyorum ama suan bu fee den memnunum

Feeler btc cinsinden hesaplandığı ve btc şu an 8k$ sularında yüzdüğü içni evet feeler düşük gibi geliyor.Ama 16k$ olduğunda feelerde 2x yapmış olacak  Grin
mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191

View Profile
March 09, 2018, 10:01:10 AM

Ben de  coin alırsam direk cüzdana göndermek istiyorum ama feeler çok yüksek geliyor bana .
Borsada tutmakta risk ne yapacağıma karar veremiyorum sırf o yüzden alım yapmıyorum .
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
March 09, 2018, 05:49:34 PM

Fee'ler düşürüle!  Grin O iş öyle olmuyor ama mesela bazı borsalar örneğin liqui kafayı yemiş bence adamlar sanırım sırf withdrawal fee'den para kazanmayı düşünüyor, bir waves düşük.
J-hoon
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
March 09, 2018, 06:38:43 PM

altcoine çevirip o şekilde transfer edebilirsen çok daha az ödeyebilirsin.

ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
March 09, 2018, 07:14:04 PM

Bir türk borsası var ismini vermiyeyim 0.001 btc ücret kesiyorlar gönderimde
Ama tx fee olarak 1 sat / byte yapıyorlar. Transfer saatler belki günler sürüyor sorunca verilen cevaba bak

İyi Akşamlar ** Bey,

Transaction fee bizim manuel olarak belirlediğimiz bir ücret değildir.
Bu ücret BTC coin node tarafından belirlenmektedir.
BTC çıkış işleminiz Sistemimiz üzerinde kontrollerimizi sağladığımızda tamamlanmış gözükmektedir.
Sizden ricamız gönderim yapmış olduğunuz cüzdan adresinizin doğruluğundan emin olmanız ve belirli aralıklarla cüzdanınızın kontrolünü gerçekleştirmenizdir.
Yaşamış olduğunuz problemden dolayı üzgünlüğümüzü belirtmek isteriz.
Şuanda BTC ağında yaşanan yoğunluktan dolayı, para transferleri bloklara girmeden önce aksaklık yaşanabilmektedir.
Yaşanan bu aksaklık yüzünden endişe etmemenizi rica ederiz.
Kontrollerinizi göndermiş olduğumuz bu link üzerinden sağlayabilirsiniz. https://blockchain.info/tr/unconfirmed-transactions
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: