Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:30:04 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Binance Hacklenen Hesaplar 07.03.2018  (Read 543 times)
J.Moriarty (OP)
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
March 07, 2018, 04:35:40 PM

Arkadaşlar binance da hacklenme olayları oldu saat 17:06 itibariyle. Hesaplarınızı kontrol edin.

Bazı kişilerin ellerindeki altcoinler tam 17.06 da market değerinden satılıp bir anda VIA coin alınmış. Via nın değeri anlık x100 yapıp 0.025btc seviyesine ulaştı.
2FA kullanmasına rağmen başına gelen birçok kişi de var. Anlık diğer altcoinler satıldığı için onlarda da anlık dump meydana geldi.

Şu an binance withdraw işlemlerini kapattı, herhangi bir açıklama yok.

Twitter ve redditte bolca şikayet eden kişi var. Kontrol edin hesaplarınızı mutlaka.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
J.Moriarty (OP)
Full Member

View Profile
March 07, 2018, 04:36:39 PM

Twitterdan denk gelen birkaç örnek

https://i.hizliresim.com/y0Jklk.png
https://i.hizliresim.com/Pl2j6d.png

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
March 07, 2018, 04:41:55 PM

Ben bot kullanmıyorum. 2FA olmadan nasıl girecekler ki benim hesabıma . En güvendiğimiz borsa yine piyasanın içine edecek .
J.Moriarty (OP)
Full Member

View Profile
March 07, 2018, 05:05:06 PM

Binance redditte yaptığı açıklamada API kullananların başına gelmiş, binance in hacklenmesi gibi bir durum yok demiş.

Neden olursa olsun btc nin desteği kırıldı, tüm coinlere bir darbe geldi. Milyon dolarlık btc satıp çıkış yapanlar var. Umarım binance yine iletişimi canlı tutar, insanları bilgilendirip fazla uzamadan hızlıca kontrol altına alır durumu. Habersizlik, iletişimsizlik daha kötü etkiliyor insanları, paniğe yol açıyor.
Takip edelim bakalım.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
March 07, 2018, 05:16:57 PM

Parayı oraya taşıyoruz sıkıntı buraya taşıyoruz sıkıntı, Binance'de Monetha tutuyorum. Monetha bi Bittrex'e girse arkama bile bakmam Bittrex'e atarım zaten  Undecided

adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 07, 2018, 05:37:02 PM

arkadaş nere nasıl güvenecegğimizi bilemedik gitti şunların artık yüksek seviyede güvenlik kurmaları gerekir. bu böyle olmaz korku ile mi yaşayalım Smiley
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 07, 2018, 05:47:46 PM

İşin ilginç yani neden Viacoin almışlar ki? Viacoin'in bu gibi durumda ne gibi avantajı olabilir ki hackerlar için? Viacoin in değeri 3.50$ a kadar fırlamış. Binance de tuttuğum coinlerde her hangi bir sıkıntı yok şimdilik.. Haberleri takip etmekte yarar var.. Başımıza Mt. Gox kesilecek Binance yakında. 2013 te Btc nin rekorundan sonra olan olmuştu, dejavu gibi hissettim..
parafmax
Newbie
*

Activity: 149
Merit: 0

View Profile
March 07, 2018, 06:00:47 PM

2fa olan hesaplar withdrawald yapılsa bile mail onayı olmadan yapılmadığı için herhangi bir coin seçip akılları sıra pump yapıp kar elde edelim bari demiş olabilirler
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
March 07, 2018, 06:03:29 PM

İşin ilginç yani neden Viacoin almışlar ki? Viacoin'in bu gibi durumda ne gibi avantajı olabilir ki hackerlar için? Viacoin in değeri 3.50$ a kadar fırlamış. Binance de tuttuğum coinlerde her hangi bir sıkıntı yok şimdilik.. Haberleri takip etmekte yarar var.. Başımıza Mt. Gox kesilecek Binance yakında. 2013 te Btc nin rekorundan sonra olan olmuştu, dejavu gibi hissettim..
Withdraw yapamayıp, Viayı pumplayıp ellerindeki coinleri %250 karla satmışlardır.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 07, 2018, 06:09:55 PM

Arkadaşlar, hesabında sıkıntı yaşayan yoktur umarım, ben kontrol ettim, şükür ki herhangi bir problem yok ben de.
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
March 07, 2018, 06:16:58 PM

Benim hesapta da bir sıkıntı yok. 2fa kullanıyorum ama yine de bir tereddüte düşmüştüm. Umarım minimum zayiatla çıkarız bu işten

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
J.Moriarty (OP)
Full Member

View Profile
March 07, 2018, 06:34:55 PM

Hocam güzel bir pump yaptırıp ellerindeki coinleri 100 katına sattılar. Sonraki btc düşüşünü öngörüp güzel bir de short açtılarsa ciddi bir para kazanmışlardır.

Yalnız benim asıl merak ettiğim binance geçmişte bakım vb. durumlarda twitter dan güzel bilgilendirme yapıyordu, insanın aklı kalmıyordu rahat ediyordu. Bu defa ben herhangi bir açıklama göremedim.
Redditte var birkaç açıklama ama o hesap resmi hesap değil diyenler de var. Bir belirsizlik var gibi sanki.

Muhtemelen API keyler ile alakalı bir durum. Ben api kullanmıyordum, resmi uygulama dışında hiçbir şey kullanmadım ama yine de hacklendim diyen birkaç kişi gördüm twitterda ama herkese de inanmamak gerek. Takip edelim bakalım

J.Moriarty (OP)
Full Member

View Profile
March 07, 2018, 06:35:57 PM

Mesajı yazarken twitterdan açıklama geldi, aynen ekliyorum :

All funds are safe. There were irregularities in trading activity, automatic alarms triggered.  Some accounts may have been compromised by phishing from before.  We are still investigating.  All funds are safe.

"Paralar güvende, tradelerde düzensizlik vardı, otomatik alarmler tetiklendi. Bazı hesaplar daha önce pishing ile ele geçirilmiş olabilir, halen araştırıyoruz, paralar güvende" yazmış Changpeng Zhao.

heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
March 07, 2018, 06:41:22 PM
Last edit: March 07, 2018, 10:17:22 PM by heirinch

Ah be binance bu yapılmazki. Çalışanlardan birisi çıkmasın bunun altındanda?

Elimizde 600tl ile al sat yaparak kar ediyorum derken 42.600  gibi rakamdan aldım elimizde patladı gibi düşüşü devam ediyor. Hayırlısı artık.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
March 07, 2018, 06:45:17 PM

abi en güvenilir yer diye düşündüğümüz borsaya bak burası bile sorunlar yaşamaya başladı güven azaldı artık eskisi kadar rahat da değilim, diken üstündeyiz her saniye, o kadar emek o kadar uğraş bir anda yok oluyor öyle veya böyle ne yapacağımızı şaşırdık

hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
March 07, 2018, 06:57:01 PM

http://www.cointoloji.com/wp-content/uploads/2018/03/binance-cz.png Binance açıklama yapmış herşey güvende diye. Umarım öyledir diğer türlü güven olayı giderse uzun zaman sürecek kendini toparlaması. Bot olayı yine iki kez düşünmemiz lazım hele ki API key olayını kullanmak! Gelecek diğer açıklamalar tatmin edici olur diye umut ediyorum.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 07, 2018, 07:00:55 PM

kaç gündür bot ile oynayarak bizi perişan etmişlerdi şimdi kendi başlarına geldi hiç üzülmedim doğrusu.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 07, 2018, 07:05:46 PM

tamamen botlarla ilgili bir durum yani bot kullanmayanların içi rahat olsun.
barabut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 07, 2018, 07:11:24 PM

Bot'ları kullanarak işlem yapan birçok kişi var, hesapları hacklenen bot'ta yeralan bir API, ancak Binance'in bazı hesapların şüpheli satışlar yapmasına ilişkin -hacklendi diyorlar- haberler yayıldıktan sonra Bitcoin yaklaşık %10'a yakın geriledi. Anlık etkileniyor artık, hacklenme vb. haberlere aşırı korele hareket ediyor.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
March 07, 2018, 08:46:52 PM

bir korkuyla baktım da herhangi bir sıkıntı yok hesabımda. zaten ne bot kullanıyorum ne de API'mi verdim herhangi bir programa.

Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: