Bitcoin Forum
June 22, 2024, 12:03:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Binance Hacklenen Hesaplar 07.03.2018  (Read 543 times)
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
March 08, 2018, 03:18:16 PM

Arkadaş teknolojinin olduğu hiç bir yer % 100 güvenli değildir.

Kullanıcı burada çok dikkatli olmalı.

Birde şu paranızı borsada tutmayın diyenleri anlamıyorum. Bilmiyorum benim gözümde borsalar ne idüğü belirsiz cüzdanlardan daha güvenli.

Borsada en ufak bi olay olsa hemen damlıolar paranızı borsada tutmayın.

E kardeşim en güvenilir denilen cüzdanlarda hacklendi . Olmadı mı ?

En güvenilir denilen ledger walletde bile virüs tehlikesi ortaya çıkmadı mı ?

Ben bitrexx binance gibi büyük borsalarda parayı tutmanın cüzdanda tutmakdan daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

Ledger wallet hariç ona sözüm yok. Virüs olayınıda çözdüler zaten.
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
March 08, 2018, 05:29:09 PM

gün geçmiyor ki olumsuz bir haber yaşanmasın. Borsalara güvenemeyeceksek neye güveneceğiz? neyden kaynaklı olursa olsun böyle şeyler yaşanmamalı.
J.Moriarty (OP)
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
March 08, 2018, 07:41:04 PM

Arkadaş teknolojinin olduğu hiç bir yer % 100 güvenli değildir.

Kullanıcı burada çok dikkatli olmalı.

Birde şu paranızı borsada tutmayın diyenleri anlamıyorum. Bilmiyorum benim gözümde borsalar ne idüğü belirsiz cüzdanlardan daha güvenli.

Borsada en ufak bi olay olsa hemen damlıolar paranızı borsada tutmayın.

E kardeşim en güvenilir denilen cüzdanlarda hacklendi . Olmadı mı ?

En güvenilir denilen ledger walletde bile virüs tehlikesi ortaya çıkmadı mı ?

Ben bitrexx binance gibi büyük borsalarda parayı tutmanın cüzdanda tutmakdan daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

Ledger wallet hariç ona sözüm yok. Virüs olayınıda çözdüler zaten.

Hocam bu durumda bana göre yapılabilecek en mantıklı hamle eldeki coinleri bölüp, farklı mail adresleri-şifre ile kayıt olunmuş borsalara yaymak oluyor.

En başta ne kadar miktarı btc olarak tutacaksak onu ledgera atmalıyız. Borsada tutacağımız miktarı da bittrex, binance hatta poloniexe bölüştürmeliyiz. Hatta ve hatta icodan yeni çıkanlar için diğer borsalarda kullanılabilir. Kaldıraçlı işlem yapıyorsak yada btcusd yapıyorsak bir miktar da oraya. Aşırı abartmadan 5+ farklı yere yaymak lazım. Böylece bir sitedekiler kaybolduğunda dahi zarar yapsak da batmayacağız.

Bakmayın şimdi binance de sorunlar oldu millet hemen kötülemeye başladı. Daha 3 ay önce de bittrex support ticketlara cevap vermiyor, para çektirmiyor kaçın diye millet binance e geçiş yapmıştı. Ondan önce de polodan bittrexe aynı şekilde geçiş oldu. Hepsi aynı, güvenilebilir borsa diye birşey yok şu an maalesef.

Sadece temel şeylere dikkat etmek lazım. Borsalara bookmarklardan girip, api-bot işlerine hiç girmeden, 2fa aktif, kullanılan tarayıcı-bilgisayar-ağ temiz olunca sitede bir sıkıntı olmadığı sürece kolay kolay başınız ağrımaz.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
dammedonut
Full Member

Merit: 100

View Profile
March 08, 2018, 08:03:59 PM

Etherdelta gibi borsalardan böyle haberler gelse şaşırmazdım fakat Binance gibi bir devden böyle haber gelmesi üzücü ve düşündürücü. Umarım bu zaafiyetin ve mağduriyetin önüne geçerler.

pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
March 08, 2018, 09:14:10 PM

Binance son zamanların en moda borsası ve yükselen değeri iken Binance'de yaşanan bu türden bir haberle piyasanın allak bullak olmasına yol açtı. Her ne kadar işlemler kontrol altına alındı denilse de güven sarsıldı bir kere.
btcboom75
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 10

View Profile
March 08, 2018, 09:25:09 PM

hesbımı kontrol ettim ve bişey yok çok şükür zaten borsa hacklenen hesapların coinlerini temin etti gerçekten bu durum btc nin nekadar güçlü ve güvenilir olduğunun bir ısbatıdır

⋌┤┃ KEPLER : BRINGING AI & ROBITICS TO THE BLOCKCHAIN : KEPLER┃├⋋
▬▬▬ NEW ERA OF TECHNOLOGIES KEPLER ▬▬▬ (http://keplertek.org/#)
[
Cybele
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile WWW
March 09, 2018, 12:43:57 AM

Binance hesabı hacklenen kişilerin zararını karşılayarak büyüklüğünü gösterdi. Bnb değeri fazla gerilemedi. Saldırı piyasayı kısmen etkiledi.
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182

The future is your Genome

View Profile
March 09, 2018, 03:59:51 AM

Binance hesabı hacklenen kişilerin zararını karşılayarak büyüklüğünü gösterdi. Bnb değeri fazla gerilemedi. Saldırı piyasayı kısmen etkiledi.

Binance borsasında yaşanan olayda piyasaları mutlaka etkilemiştir ama asıl büyük sıkıntı bana göre MTGox borsasının bitcoin satacak olması.Yüklü miktarda satılacak bitcoinler piyasayı daha da aşağı çekebilir.

srmecdes
Full Member

Activity: 266
Merit: 108

View Profile
March 09, 2018, 05:42:28 AM

Merkezi borsalar hacklanmesi veya herhangi olumsuzluk yaşanması durumunda merkezsiz borsaların değeri daha da belirginleşiyor.
Paranızı kimseye emanet etmeye ihtiyacınız yok. Merkezsiz borsaları deneyin!
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 09, 2018, 06:36:13 AM

Merkezi borsalar hacklanmesi veya herhangi olumsuzluk yaşanması durumunda merkezsiz borsaların değeri daha da belirginleşiyor.
Paranızı kimseye emanet etmeye ihtiyacınız yok. Merkezsiz borsaları deneyin!

Merkezsiz borsalarda da etherdeltada yaşandığı gibi sorunlar olabiliyor. Private Keyin güvenliğini sağlamayı bile beceremeyen bazı platformlar yüzünden insanlar güvenecek yer kalmadığını düşünmeye başladı.
Hiçbir yer gerçek anlamda güvenli değil, ne bir borsa ne de bir cüzdan Sad

medlucky
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
March 09, 2018, 06:59:31 AM

hesabınızda btc görünmesi bile yetmiyo o btc nizle işlem yapabiliyormusunuz bide ona bakın derim hayali btc gören çok binance 1 hafta kendine gelemez acayip bir karmaşa var nası işin içinden çıkacaklar bilemiyorum

Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
March 09, 2018, 10:03:40 AM

Bu hacklemenin ardından yükselişe geçen Coinin bu işte parmağı olma ihtimali nedir diye düşünmeden edemiyorum. Anormal bir artış kaydedilirse ki olabilir, bence arkasından baya değişik olaylar çıkacaktır Cheesy
Bulletoken
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 2

Arn..

View Profile
March 09, 2018, 10:32:36 AM

böyle şeyleri saklayıp yanıltamazlar, illa hiç bot kullanayan apisi kapalı olup da zarar görenler de çıkıp ispat eder. binance daha çok zarar görür. bence neyse onu söylüyorlar. günümüzde bu tip şeyleri saklamak kolay değil. rezil olduklarıyla kalırlar. burada binance ın yönetim kadrosunun etik anlayışı, kafa yapıları, iyi niyetleri ortaya çıkıyor işte. neyse onu söylediklerine inanıyorum. aksi durumda çok büyük risk alırlar.

Yakında ekran goruntulerini bi başlık altında yollıcam .. api min olmadıgını .o anda Şifremi değiştirmeme ragmen coinlerimin satılıp via alındıgını . Binance in olaya hakım oldugunu duşunmuyorum . Kendilerine guvendıklerı için api dendir . Şifreler kopyalanmıştır diyorlar ama gerçek ortaya çıkıcak . Bu binancein içerisinde olan bi komplo . Yine fiyatlar düşürüldü alim yapcak olanlara gün dogdu . Viadan vuran vurdu . Binanceinda hacmi düştü . Kendi ayağına sıkmayacagına göre . Operasyonu yapnda withdrawl yapmayacagını elbet biliyordr . Bu konplodan baska bısey olması anlamsız gelıyor

AERON...
barabut
Full Member

View Profile
March 09, 2018, 10:48:47 AM

Binance'da yaşananlar kısa bir süre için piyasaları bile etkileyecek kadar büyüktü, bot kullanan hesapların olduğu söylendi bunun aksine denk geldiğim bir yorum okumadım, neyse ki kısa sürede müdehale ettiler.
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
March 09, 2018, 11:15:14 AM

Bu tür borsa-hack haberlerin,devlet destekli Bitcoini düşürmek için yapılan tezgah işi olduğunu düşünen bir tek ben miyim merak ediyorum..
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 09, 2018, 11:16:21 AM

Bu hack olayi bitcoini bir anda etkiledi ve oldukca fazla deger kaybi basladi yeniden. Toparlanmasi beklenirken olmadi bu acikcasi.
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
March 09, 2018, 11:30:54 AM

Yatirimcilarin borsalara olan guvencini bir nebze daha yoketti bu durum bence. Umarim yatirimcilarin zararlari enbkisa surede karsilanir.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 09, 2018, 11:35:46 AM

Elimde bir miktar via vardı hiç belli olmuyor bu işler arada bazılarına uçuk fiyatla satış emri koymak lazım Smiley
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
March 09, 2018, 11:46:52 AM

Borsada eger paraniz varsa mutlaka belirli araliklarla dikkat edilmesi gerekiyor bence. Cunku oldukca tehlikeli bence.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
March 09, 2018, 11:56:03 AM

Mumkun oldukca paralarinizi cuzdaninizda bulundurun bence cunku hack olaylari borsalara olan guveni azaltiyor.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: