Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:28:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Binance de ki api sorunu ve Bot ların güvenilirliği ?  (Read 322 times)
aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
March 09, 2018, 05:55:51 PM

Adam botların keyini kırmış girmiş içeriye darma duman etmiş ortalığı. İşin türkçesi bu.

1715070506
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715070506
Reply with quote  #2

1715070506
Report to moderator
1715070506
Hero Member
*

Ignore
1715070506
Reply with quote  #2

1715070506
Report to moderator
1715070506
Hero Member
*

Ignore
1715070506
Reply with quote  #2

1715070506
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715070506
Hero Member
*

Ignore
1715070506
Reply with quote  #2

1715070506
Report to moderator
Bulletoken
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 2

Arn..

View Profile
March 09, 2018, 07:11:23 PM

Benim hesabım hacklendi arkadaşlar ve canli yayın olayı takip edip çözüm aradım . Öncelikle hack fln yok esasen tamamen binance in kendi yaptığı bir 3 kagat . Kimse mevzuya uyanmadi ama uyandırıcam şimdi .

Öncelikle ben api ya da bot kullanmıyorum . Bugun saat 4-5 aksam ustu hesabımdaki altcoinlerin btc ye cevrıldıgını farkettim . Bunu takıben bir hack suphesıyle şifremi değiştirdim . Yani api kullanmıyorum ve hesabıma biri uzaktan erişim saglıyorsa şifre değitirdiğim anda kontrol edenin düşmesi lasim . Ama işlemler aynen devam etti son olarakta via coin aldi rahatladi .

İşin gerçeği şu via coin o saatlerde binance a zaten yeni girdi . Yani kimsenin elinde via fln yoktu pazara binance çıkardi . Benim kanatimce bizim coinlerle bi gusel via yi pompaladi işi bitincede 4 saat sonra yerıne koydu . Diğer borsalarda da gusel fiyatlara daha onceden stokladıklari via lari okuttular . Yani binance in tum acıklamalari yalan dolan . Yok apiler calındi botlardan . Be amına kodum ben bot mu kullanıyorum . Kaldıki pc bile kullanmam . Ayrica kim bu yavsak 30 sn de yeni şifremi ve 2fa faktorumu gecıo yeni tanrı mı .çıkmış o çinli diyorki botlarin kullanıcı hatasından diyor .kotu sitelere girdiysenız kaptırmıssınızdr . Neyı kaptırdık şifreyi ? E api m dahi yok . eee şifreyi değiştirdim nası onuda patlatti ekran goruntusu atabılırım . Şifreyı degıtırdıkten 10 dk sonra halletmıstı zaten işini .. Bunu yapabılecek bınance ın kendisidir Sonuc olarak merkezsiz borsanın onemini bınance gosterdı . Bende şuu deex denen borsayı beklıorum ona gecıcez ınsallah bu yavsak sahtekarlara kalmıcaz . Daha iyi bildiğiniz merkezsiniz borsa varsa haberdar edın
sen belli ki phishing yemişsin, hacker hesabına girip api oluşturmuş , sen şifre değiştirsen de api ile trading yapar hacker, o yüzden şimdi gidip ayarlardan api yi kapat. Yine phising yersen yine aynısı olabilir. borsaya girdiğin adrese dikkat et, favorilerden gir yada hep açık olsun browserda.
Phishing yemek kullanıcı hatasıdır, borsanın suçu yok , hatta borsa bu durumda otomatik olarak withdraw kapatıp önceden hazırlıklı olduğunu göstermiş, tebrik edilmesi lazım.

Tek tek insanlara laf anlatmak çok zor . İspatlı fotograflari yukleyıp paylasıcam btc iyice batıcak .

Dostum api key kullanmıyorum . Hesabımda da hiç açılmamış olarak duruyor . 2. Si saçma sapan yerlerden giriş yapmıyorum . Binance icin kullandıgım şifre hic bi yerde kullanmadıgım şifredir . Paramı emanet ettiğim yere saçma sapn yerlerden girermiyim sence ? Telefondan binance kısayol ve uygulamadan giriyorum .2fa faktor kullanıyorum ..
Apiylen fln alakası yok .pshing diyorsun ok . Ben olayı farkettıgımde şifremi değiştirdim . Yinede hacklediler . 2 dk da yeni şifremi aşması 2fa kodu aşması mumkun mu . Bariz sekılde sureklı erşimi var hesabıma . Benim gozumde tek şuphelı binancein uygulaması . Başınıza gelmedi diye rahatlamayin . Hiç kimse guvende değil . Binance soytarının teki. Birileri bunu ispatlıcak . Benım hesabımda yaklasık 2btclık altcoın vardı . Ben durumu ifade ettiğimde akşamına yolladılar bakıyemı . Olayı ort bas etmeye çalışıyolar . Kendi içlerinde bi sıkıntı konplo var

hahahahah adam yapacağı açıklamalar ile btcyi bile batırabileceğine inanıyor var canına kardeş açıkla da btc çakılsın alttan toplayalım biz de senin sayende : ))))))))

Biraderim sen hangi gezegenden yaşıyosun marstan fln mı yazıyosun . Osursan bahane edıp btc fiyatı dusuyor zaten . Sırf hack muhabbetı gecti die 2.500 dolar düştü . Binance tan kaynaklandıgı ortaya çıksa 2 kişi tweet atsa zaten butun dunya duyar . Şu an tanıdıgım herkes kur bıraz toplasın bu işten cekılmeyı duşunuyor . İçerden bir saldiri gibi bir muhabbet ortaya çıktıgında sen gulluk gulıstanlık olur zannediyorsan , ne içiyorsan bizede ver

AERON...
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
March 09, 2018, 09:48:07 PM

Binance a yapılan saldırı phishing saldırısıydı saldırganlar hesaplardaki coinlerle belirledikleri bir coini ortak api ile pumplayıp vurgun yapma derdine düşünce açgözlü olmanın acısını yaşadılar. Api kodunda falan bir sıkıntı yok.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 10, 2018, 09:06:34 AM

bu bot işlerine oldum olası sıcak bakmadım. sonunda fena patladılar. kayıpları lanalar için üzülmekten başka yapacak çok bir şey yok malesef.
yazlımcısı çok rahat arka kapı bırakabilir bu tür yazılımlara.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: