Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:16:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Binance de ki api sorunu ve Bot ların güvenilirliği ?  (Read 322 times)
kadirmon (OP)
Member
**

Activity: 75
Merit: 10

View Profile
March 07, 2018, 05:56:27 PM

Bildiginiz üzere bugün binance da çoğu hesapta kontrol dışı işlemler oldu. Bazılarının dediğine göre sorun sadece bot kullananlarda da değil. Borsaların guvenlirlik sorunu ve geleceği hakkında yorumlarınız nedir ?
1715094993
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715094993
Reply with quote  #2

1715094993
Report to moderator
1715094993
Hero Member
*

Ignore
1715094993
Reply with quote  #2

1715094993
Report to moderator
1715094993
Hero Member
*

Ignore
1715094993
Reply with quote  #2

1715094993
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 07, 2018, 07:56:26 PM

Api kaynakli olsaydi butun herkesi etkilerdi muhtemelen populer botlardan birisi sahip oldugu kullanici keylerini kullanip kazanc elde etti baya yuksek miktarda
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
March 07, 2018, 08:11:04 PM

nasıl böyle birşey olur anlamıyorum. Bot kullanımı komple yasak olmalı bence. Botlar yüzünden piyasa allak bullak Cheesy

BankDex.io  / Decentralized Exchange
clonely
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
March 07, 2018, 09:07:43 PM

Eğer binance da hack yüzünden patlarsa BTC piyasasını hiç iyi şeyler beklemiyor demektir.

btcboob
Member
**

Activity: 269
Merit: 20

View Profile WWW
March 07, 2018, 09:28:54 PM

Hiç bot kullanmayanlarında hesapları hacklenmiş. Twitterda onlarca kişi bot kullanmadıklarını yazmışlar.

Bulletoken
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 2

Arn..

View Profile
March 08, 2018, 12:33:12 AM
Last edit: March 08, 2018, 01:26:03 AM by Bulletoken

Benim hesabım hacklendi arkadaşlar ve canli yayın olayı takip edip çözüm aradım . Öncelikle hack fln yok esasen tamamen binance in kendi yaptığı bir 3 kagat . Kimse mevzuya uyanmadi ama uyandırıcam şimdi .

Öncelikle ben api ya da bot kullanmıyorum . Bugun saat 4-5 aksam ustu hesabımdaki altcoinlerin btc ye cevrıldıgını farkettim . Bunu takıben bir hack suphesıyle şifremi değiştirdim . Yani api kullanmıyorum ve hesabıma biri uzaktan erişim saglıyorsa şifre değitirdiğim anda kontrol edenin düşmesi lasim . Ama işlemler aynen devam etti son olarakta via coin aldi rahatladi .

İşin gerçeği şu via coin o saatlerde binance a zaten yeni girdi . Yani kimsenin elinde via fln yoktu pazara binance çıkardi . Benim kanatimce bizim coinlerle bi gusel via yi pompaladi işi bitincede 4 saat sonra yerıne koydu . Diğer borsalarda da gusel fiyatlara daha onceden stokladıklari via lari okuttular . Yani binance in tum acıklamalari yalan dolan . Yok apiler calındi botlardan . Be amına kodum ben bot mu kullanıyorum . Kaldıki pc bile kullanmam . Ayrica kim bu yavsak 30 sn de yeni şifremi ve 2fa faktorumu gecıo yeni tanrı mı .çıkmış o çinli diyorki botlarin kullanıcı hatasından diyor .kotu sitelere girdiysenız kaptırmıssınızdr . Neyı kaptırdık şifreyi ? E api m dahi yok . eee şifreyi değiştirdim nası onuda patlatti ekran goruntusu atabılırım . Şifreyı degıtırdıkten 10 dk sonra halletmıstı zaten işini .. Bunu yapabılecek bınance ın kendisidir Sonuc olarak merkezsiz borsanın onemini bınance gosterdı . Bende şuu deex denen borsayı beklıorum ona gecıcez ınsallah bu yavsak sahtekarlara kalmıcaz . Daha iyi bildiğiniz merkezsiniz borsa varsa haberdar edın

AERON...
symwallerk
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
March 08, 2018, 02:48:31 AM

bnbye etki etmemesi çok garip degil mi?
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
March 08, 2018, 04:16:13 AM

nasıl böyle birşey olur anlamıyorum. Bot kullanımı komple yasak olmalı bence. Botlar yüzünden piyasa allak bullak Cheesy
başkasının yazdığı bot yazılımını kullanırsan veya açık kaynak kod olmayan kodu incelenmemiş bir bot kullanırsan, başına herşey gelir.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
March 08, 2018, 04:17:39 AM

Hiç bot kullanmayanlarında hesapları hacklenmiş. Twitterda onlarca kişi bot kullanmadıklarını yazmışlar.
zamanında denemişlerdir.
api key leri kalmıştır adamların ellerinde.
api key lerle girip kullanmışlardır hesapları.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
March 08, 2018, 04:26:25 AM

bnbye etki etmemesi çok garip degil mi?

Aslında bnb ye bence etkisi oldu.Tam burn yaklaştı haberleri yayılmaya başlamıştı ve bnb bir yükseliş trendine girmişti ama bu hack olayının yayılmasından sonra 96500 seviyelerinden 83000 seviyelerine kadar bir düşüş gerçekleşti.
boraf
Full Member

Activity: 315
Merit: 103

View Profile
March 08, 2018, 06:51:12 AM

Dündü sant manukyan https://twitter.com/SantManukyan/status/971591581269741569 demişti. İki haberde aynı dün olması bence komplo teorisi var olayda .
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
March 08, 2018, 09:35:49 AM

Hesapların düzeltileceği haberi piyasayı canlandırdı, 20 Milyar dolar anında kayboldu piyasadan çok ürkek bir durumda insanlar ve bu da güveni ciddi zedeliyor. Benim hesabımda sorun yoktu ama olsaydı da çok kasmazdım zaten 3-4 borsaya bölmüş durumdayım portföyü ki öyle olmalı ha biri kapanır ha biri patlar diye aldığım riski minimize ettim şimdi tek derdim acaba ilk hangisi dağılacak diye düşünüp duruyorum binance bayrağı kaptı bot kullanmadığım için etkilenmemişim bence sırasını savdı
ay-x
Newbie
*

Activity: 153

View Profile
March 08, 2018, 09:44:58 AM

bot kullananların hesaplarında sıkıntı oldu deniliyor forumdaki bir kaç başlıkta.
içerikteki yorumları okuyorum bot kullanmayıp api bile almayan arkadaşların hesaplarındaki alt coinlerinde satılıp via coin alım emri verildiği göze çarpıyor.

aklıma Via Coin Pump için böyle bir sistem açığından faydalanıp milletin tüm paraları ile fake balina operasyonu gibi hissi geldi.
boyacilar
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
March 08, 2018, 09:50:17 AM

binance adına benzer siteler kurulmuştu. a'sının altında 2 nokta olan gibi. o sitelere giriş yapanların da hesapları hacklenmiş. uzun süredir bekliyorlarmış bu planı yapmak için.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
March 08, 2018, 09:08:39 PM

Yukarda arkadaşın biri bot kullanmadığını ama hesabındaki altcoinlerin satılıp btcye dönüştürüldükten sonra viacoin alındığını söylüyor. Eğer iş böyle ise binancenin parmağı var demektir.
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 09, 2018, 12:16:32 AM

Benim hesabım hacklendi arkadaşlar ve canli yayın olayı takip edip çözüm aradım . Öncelikle hack fln yok esasen tamamen binance in kendi yaptığı bir 3 kagat . Kimse mevzuya uyanmadi ama uyandırıcam şimdi .

Öncelikle ben api ya da bot kullanmıyorum . Bugun saat 4-5 aksam ustu hesabımdaki altcoinlerin btc ye cevrıldıgını farkettim . Bunu takıben bir hack suphesıyle şifremi değiştirdim . Yani api kullanmıyorum ve hesabıma biri uzaktan erişim saglıyorsa şifre değitirdiğim anda kontrol edenin düşmesi lasim . Ama işlemler aynen devam etti son olarakta via coin aldi rahatladi .

İşin gerçeği şu via coin o saatlerde binance a zaten yeni girdi . Yani kimsenin elinde via fln yoktu pazara binance çıkardi . Benim kanatimce bizim coinlerle bi gusel via yi pompaladi işi bitincede 4 saat sonra yerıne koydu . Diğer borsalarda da gusel fiyatlara daha onceden stokladıklari via lari okuttular . Yani binance in tum acıklamalari yalan dolan . Yok apiler calındi botlardan . Be amına kodum ben bot mu kullanıyorum . Kaldıki pc bile kullanmam . Ayrica kim bu yavsak 30 sn de yeni şifremi ve 2fa faktorumu gecıo yeni tanrı mı .çıkmış o çinli diyorki botlarin kullanıcı hatasından diyor .kotu sitelere girdiysenız kaptırmıssınızdr . Neyı kaptırdık şifreyi ? E api m dahi yok . eee şifreyi değiştirdim nası onuda patlatti ekran goruntusu atabılırım . Şifreyı degıtırdıkten 10 dk sonra halletmıstı zaten işini .. Bunu yapabılecek bınance ın kendisidir Sonuc olarak merkezsiz borsanın onemini bınance gosterdı . Bende şuu deex denen borsayı beklıorum ona gecıcez ınsallah bu yavsak sahtekarlara kalmıcaz . Daha iyi bildiğiniz merkezsiniz borsa varsa haberdar edın
sen belli ki phishing yemişsin, hacker hesabına girip api oluşturmuş , sen şifre değiştirsen de api ile trading yapar hacker, o yüzden şimdi gidip ayarlardan api yi kapat. Yine phising yersen yine aynısı olabilir. borsaya girdiğin adrese dikkat et, favorilerden gir yada hep açık olsun browserda.
Phishing yemek kullanıcı hatasıdır, borsanın suçu yok , hatta borsa bu durumda otomatik olarak withdraw kapatıp önceden hazırlıklı olduğunu göstermiş, tebrik edilmesi lazım.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 09, 2018, 12:40:56 AM

Binance hazırlıklı yakalanması hacklenmeye göz yummuş olma ihtimalini de düşündürüyor insana.

Bakın hemen anladık bizimle güvendesiniz anlamında. Hatta hackerların parasına da el koyduk bağışlayacağız dediler.

Belki fazla şüpheciyim ama mağduriyetin olmadığı yada karşılandığı bir hacklenme çok iyi bir reklam olur.

Bitcoin / Ethereum / Monero
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 09, 2018, 01:19:19 AM

zamanında denemişlerdir.
api key leri kalmıştır adamların ellerinde.
api key lerle girip kullanmışlardır hesapları.
Korsanlar hesaba girip bütün şifreli işlemleri aşıp api key oluşturuyor ve 1-2 ay sonra onu kullanıyorlar. Yani gerçekten bot kullanmayan insanlar da etkilendi hatta belki de sadece bot kullanmayanlar etkilendi , eskiden apisi olanları görmek için ekstra işlem gerekiyor bu tip hesaplarla uğraşmadı korsan direkt sıfırdan apikey oluşturdu ve zamanı gelince onu kullandı. E-mail onayı gerekmediği için apikey kullanmak daha kolay bir yöntem.
Bulletoken
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 2

Arn..

View Profile
March 09, 2018, 07:26:36 AM

sen belli ki phishing yemişsin, hacker hesabına girip api oluşturmuş , sen şifre değiştirsen de api ile trading yapar hacker, o yüzden şimdi gidip ayarlardan api yi kapat. Yine phising yersen yine aynısı olabilir. borsaya girdiğin adrese dikkat et, favorilerden gir yada hep açık olsun browserda.
Phishing yemek kullanıcı hatasıdır, borsanın suçu yok , hatta borsa bu durumda otomatik olarak withdraw kapatıp önceden hazırlıklı olduğunu göstermiş, tebrik edilmesi lazım.

Tek tek insanlara laf anlatmak çok zor . İspatlı fotograflari yukleyıp paylasıcam btc iyice batıcak .

Dostum api key kullanmıyorum . Hesabımda da hiç açılmamış olarak duruyor . 2. Si saçma sapan yerlerden giriş yapmıyorum . Binance icin kullandıgım şifre hic bi yerde kullanmadıgım şifredir . Paramı emanet ettiğim yere saçma sapn yerlerden girermiyim sence ? Telefondan binance kısayol ve uygulamadan giriyorum .2fa faktor kullanıyorum ..
Apiylen fln alakası yok .pshing diyorsun ok . Ben olayı farkettıgımde şifremi değiştirdim . Yinede hacklediler . 2 dk da yeni şifremi aşması 2fa kodu aşması mumkun mu . Bariz sekılde sureklı erşimi var hesabıma . Benim gozumde tek şuphelı binancein uygulaması . Başınıza gelmedi diye rahatlamayin . Hiç kimse guvende değil . Binance soytarının teki. Birileri bunu ispatlıcak . Benım hesabımda yaklasık 2btclık altcoın vardı . Ben durumu ifade ettiğimde akşamına yolladılar bakıyemı . Olayı ort bas etmeye çalışıyolar . Kendi içlerinde bi sıkıntı konplo var

AERON...
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 09, 2018, 02:25:50 PM

Tek tek insanlara laf anlatmak çok zor . İspatlı fotograflari yukleyıp paylasıcam btc iyice batıcak .

Dostum api key kullanmıyorum . Hesabımda da hiç açılmamış olarak duruyor . 2. Si saçma sapan yerlerden giriş yapmıyorum . Binance icin kullandıgım şifre hic bi yerde kullanmadıgım şifredir . Paramı emanet ettiğim yere saçma sapn yerlerden girermiyim sence ? Telefondan binance kısayol ve uygulamadan giriyorum .2fa faktor kullanıyorum ..
Apiylen fln alakası yok .pshing diyorsun ok . Ben olayı farkettıgımde şifremi değiştirdim . Yinede hacklediler . 2 dk da yeni şifremi aşması 2fa kodu aşması mumkun mu . Bariz sekılde sureklı erşimi var hesabıma . Benim gozumde tek şuphelı binancein uygulaması . Başınıza gelmedi diye rahatlamayin . Hiç kimse guvende değil . Binance soytarının teki. Birileri bunu ispatlıcak . Benım hesabımda yaklasık 2btclık altcoın vardı . Ben durumu ifade ettiğimde akşamına yolladılar bakıyemı . Olayı ort bas etmeye çalışıyolar . Kendi içlerinde bi sıkıntı konplo var

hahahahah adam yapacağı açıklamalar ile btcyi bile batırabileceğine inanıyor var canına kardeş açıkla da btc çakılsın alttan toplayalım biz de senin sayende : ))))))))
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: