Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:09:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gaziantep Gezi Önerisi  (Read 80 times)
canlark (OP)
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
March 08, 2018, 06:44:45 AM

Merhaba arkadaşlar;

Bu ay sonu 2 günlük Gaziantep'de olacağım. Herkesin yazdığı kesin gidilmesi gereken yerleri çıkardım. Nerede ne yenmeli gibi. Bir de sizlerden duymak istiyorum. Sizin özel tavsiyeleriniz varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim. Mesela bir sabah kahvaltıda beyran, katmer yemeyi düşünüyorum. Diğer gün kahvaltıda ciğer gibi. Bunları en iyi nerede bulurum? Smiley) Tabi tarihi yerleri de geziyor olacağım. Onlar belli olduğu için genelde yeme-içme konusunda tavsiyenizi rica ediyorum.  Şimdiden çok teşekkürler

Join Helbiz Mobility System Pre-Sale
● Peer-to-Peer Wheel Rentals ●
 visit: https://www.helbizcoin.io/
btcboob
Member
**

Activity: 269
Merit: 20

View Profile WWW
March 08, 2018, 12:23:25 PM

Hayvanat bahçesini de gezebilirsiniz. Gayet güzel bir yerdir Antep.

Bezirhane
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
March 31, 2018, 09:21:17 PM

Gaziantep diyince aklıma küşleme geliyor lahmacun geliyor çeşit çeşit kebaplar çeşit çeşit mezeler geliyor. valla antepe gitsem sadece yemek yiyip dönsem başka hiçbir aktiveite yapmasam koymazdı Smiley
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
March 31, 2018, 11:19:34 PM

Tostçu erol'a gidebilirsin tarihi gaziantep tostcusu şaka şaka Gaziantep'de kemal paşa bulvarını görmeden şehirden ayrılmayın derim ben.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
diyetisman
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
April 14, 2018, 07:58:20 PM

Doğunun Parisine gidiyorsun gezilecek yer çok Şırdan yemeden gelme ama  Grin
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
April 14, 2018, 11:22:22 PM

Bir sabah kahvaltısında Beyran içmelisin. (Metanet tavsiyedir) Acıya duyarlılığın varsa önce az bir acılı isteyebilirsin tadına bak ona göre kararını verirsin. Çünkü çorba beyaz acılısı kırmızı  Grin

Ben baklavayı güllüoğlunda yemiştim bu zamana kadar o yediğim baklava gibi daha baklava yemedim.  Sıcak baklavanın da tadına bakmalısın.

Nohut dürüm var oralarda. Bir öğün için değil ama tadına bak derim.

Hayvanat bahçesine kesinlikle gitmelisin. sıradan bir hayvanat bahçesi yok orada. Devasal bir alan ve hayvanlar kendi şartlarına uygun (kafes değil) yaşam alanlarında rahat bir şekilde geziyorlar. Ben gittiğimde kaplanlar için ayrılan yerin üzerinde bir de köprü vardı. Yukarıdan izliyordun hayvanları.
Normal kaplan kafesi nasıldır 10 m2 içinde demir parmaklıkların arkasında ama antep de devasal alanlarda yaşıyorlar.

Kısaca benim önerim beyran için metanet baklava için güllüoğlu. Ben son derece memnun olmuştum.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
April 14, 2018, 11:45:46 PM

valla gaziantep'in her tarafı gezilecek yer bana kalırsa ben daha önce gittim ve her yerin tarih koktuğunu gördüm, çok fazla suriyeli olmasına rağmen hırsızlık ve gasp gibi kötü olaylarda oldukça az

cekiboy
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
April 26, 2018, 07:17:54 AM

Benim verebileceğim en büyük öneri: Kesinlikle gitmeden önce 2 kilo verin. Çünkü, çok rahat 2 kilo alıyorsunuz. O kadar sevecen ve misafirperverler ki her gittiğiniz yerde ikramlarla bile doyuyorsunuz. Ve mutlaka Şanlıurfa ya gidip batık kenti tekne turuyla gezin.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 26, 2018, 11:56:36 AM

Doğunun Parisine gidiyorsun gezilecek yer çok Şırdan yemeden gelme ama  Grin

Şırdan mı? Şırdan ne arar la Antepde  Grin Adanada dostum o dalgametre antepde yok.

Ben doğma büyüme antepliyim halende antepde yaşıyorum. Arkadaş yeme içme olarak mekanlar sormuş olaya direk ordan baslıyorum onun için. Gidebileceginiz cok yerler var ama sizin tarzınıza hangisi uyuyor önce onu belirlemek geliyor. Ben kalabalık ayak üstü yemek yenen yerleri seviyorum çocuklugumda sanayide çalışıyordum halı tezgahlarında o nedenle alıskanlık olmuş 1 masaya oturup kebap veya dürüm yemeyi sevmiyorum. Eğer sizinde tarzınız bu sekildeyse Eski stad yakınında Köşk kebap salonunu tavsiye ederim Ciğer ve diğer kebap çeşitleri başarılı ama kalabalık ortamları sevmiyorsanız tam yemek saatlerinde fazla bulasmayın içerisi Sigorta hastanesi gibi tıklım tıklım  Grin

Yok moruk bize sakin sakin yemek yenecek elit tarihi mekan lazım hesap call center gelsin bize dokunmaz derseniz. Kale altında İmam çağdaş yada kan merkezi civarı Eski antep evi veya Bayazhan'ı tercih edebilirsiniz. Yannız 1 Litre şişe suya 5 TL yazıyorlar adam başı en kötü 50 TL hesap gelir. Yukarda bahsettiğim mekanda maksimum 25 TL falan ödersiniz fiyat performans olarak bir çok mekandan daha basarılıdır ama.

Baklavacı olarak Koçak Baklavayı tek geçiyorum. Diğer abilerde basarılı baklava yapıyorlar ama Kocak farklı bir olay hani anlatılmaz yenir dedikleri orası için geçerli.

Beyran kelle paça için Metanet, Kelebek ve sakıp usta tercih edebilirsiniz.

Diğer arkadaşların bahsettiği gibi Nohut dürümü antep'e özel bir fast/food damak zevkine uyuyorsa deneyebilirsin. Genelde İstanbul Ankara İzmir gibi yerlerden gelen misafirlerimin çogu yarım dürüm deneyeyim deyip sonrasında 1 tane tam dürüm daha istemiş cok beğenmişlerdi.

Lahmacun mekan olarak Üçler et lokantasını tavsiye ederim. Ama kalabalık ekip halinde geziye gelecekseniz girin 1 tane kasaba bize 4-5 kişilik lahmacun yap Ağam derseniz cok cok daha iyi sonuc alabilirsiniz. Adam hazırlar pişirtir size paket halinde verir sizde lahmacunları alıp Atatürk parkı içerisinde temiz hava ile tüketebilirsiniz. (Atatürk parkı New York'taki Central park ilham alınıp yapıldı. Şehrin 1 ucundan 1 ucuna kadar gitmekte. Yanlış bilmiyorsam 8 KM falan olması lazım.)

Şimdilik bu kadar aklıma geldikçi konuya eklerim. İyi geziler.
beklenmeyenmisafir
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
April 26, 2018, 12:45:29 PM

hocam o kadar yol gidiyorsunuz, gidip de antep baklavası yemeden dönmeyin, ama internette olan meşhur yerlerden değil de daha yöresel yerlerden yiyin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: